De Leilinde viert feest! Historische Vereniging Boskoop op weg naar eerste lustrum Welkomst feest op de Kameleon Shantykoor in het Anne Frank Centrum Knutselochtend voor volwassenen Najaarsrommelmarkt Kom pop zingen bij het POP-IN-koor Hobbybeurs Koppelklaveijassen Bingo in De Boog Rommelmarkt Cursus engels in Praathuis Boskoop Openbrug-ochtend Smurfenvoetbal voor 3, 4 en 5 jarige jongens en meisjes Woonpartners Midden-Holland actief in wijk tij dens opschoon- maakdag Hart van Holland/3 oktober 2001 pagina 15 Si Waddinxveen - In buurtcentrum De Boog, C. Huygenslaan 2 is iedere donderdag van 9.30-11.00 uur een gezellige ochtend voor mensen die van knutselen houden. Kosten per keer 3,- breng wel uw eigen tan getje en schaartje mee. Voor infor matie 0182-616860 (op maandag, woensdag en donderdagochtend). Waddinxveen - De najaarsrommel markt van muziekvereniging Con cordia wordt gehouden in het Clubgebouw De Hoge Noot, J.W. Frisoweg 1 Waddinxveen op zater- I dag 13 oktober van 8.00-14.00 uur. Heeft u nog bruikbare artikelen dan kunt u deze afgeven in de Hoge Noot op donderdagavond v.a. 19.00 uur of bel 0182-615972. Boskoop - Gezien en gehoord op de Boskoopse braderie? Het Pop- In-Koor Boskoop liet weer van zich. Het koor kan nog wat stem men gebruiken. Op donderdag 4 oktober is er een speciale inloop avond in De Tunnel, Reijerskoop Boskoop (oprit hefbrug). ledereen ouder dan 16 jaar is welkom vanaf 20.00 uur om te komen luisteren en meezingen. Voor informatie: 0172- 216780 of www.poj3-in-koor.nl. Waddinxveen - In het Anne Frank Centrum, Jan vain Bijnenpad 1 in Waddinxveen wordt zaterdag 6 okto ber van 10.00-16.00 uur een hobby- beurs gehouden. Er is een gratis knutselhoek en er zijn demonstra ties. De entreeprijs bedraagt 2,50, ónderen tot 6 jaar zijn gratis.Voor nformatie: 0182-618488/614302. Waddinxveen - Stichting wijkwerk de Zuidpias" organiseert op vrij dag 5 oktober een koppelklaverj as- avond in het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552. Aanvang 20.00 uur. Tijdens deze avond worden vier rondes gespeeld. Waddinxveen - Op vrijdag 5 okto ber is er weer bingo in buurtcen trum De Boog, C. Huijgenslaan 2 in Waddinxveen. De zaal gaat open P'OO uur, de bingo begint om 'U.00 uur. Boskoop - Op zaterdag 24 novem ber houdt de Chr. Muziekvereni ging Concordia Boskoop haar jaar- 'jkse rommelmarkt in het eigen gebouw aan de A.P. van Neslaan. 'e nog overtollige huisraad of nder kleingoed kwijt wil kan dit elke maandag-, dinsdag- en don- berdagavond tussen 19.30 en 22.00 uur bezorgen bij het clubgebouw. Boskoop - Iedereen is er van over- i'J'gd dat het in onze tijd belangrijk om engels te kunnen verstaan, zen en spreken. In het Praathuis is d beginnen op woensdagmid- S 10 oktober cursussen engels, er een cursus voor meergevorderden int een. conversatiecursus. Voor ormatie of opgeven: Babs van l0(>renen burg 079-3316755. Jjokkoop - De eerste Openbrug-och- c van het seizoen is alweer g weest. Regina van Laar boeide ereen enorm. Op 9 oktober komen ''lr(la en Dick van Braak in de Brug 'et Kerkplein in Boskoop vanal uitci UUr' z'in (vóo Woord en Daad) rip e0''60 §eweest- Er is oppas en vi 'tend wordt ook uitgezonden wadekerkomroep. Door Karin Jongkind Waddinxveen - Het is deze week feest voor de leerlingen van de gereformeerde basisschool De Lei linde. Hun school bestaat dit jaar vijfentwintig jaar en dat moet natuurlijk gevierd worden. Het thema van de feestweek is 'de Middeleeuwen' en de start lag vrij dagavond in Gouda. Daar werd in de Vaste Burchtkerk een feestelijke herdenkingsbijeenkomst gehou den, waarin werd teruggekeken op '25 jaar Leilinde'. Tot de sprekers behoorde onder andere Burge meester Jonkman. Streekfunctie De Leilinde werd vijfentwintig jaar gelden opgericht door Theo de Vries, die wilde voldoen aan de groeiende vraag naar onderwijs voor leerlingen van de 'Gerefor meerd vrijgemaakte Gemeente'. Sinds haar oprichting is de Leilinde een aantal malen verhuisd, maar in het gebouw aan de Lindegaarde heeft de school een vaste plaats gevonden. Theo de Vries bleef ruim éénentwintig jaar directeur van de school, maar stond drie jaar gele den zijn plaats af aan Peter Sietze- ma, de huidige directeur. "Alle kin deren op onze school leven volgens de 'gereformeerd vrijgemaakte' leer," vertelt directeur Sietzema. "Deze scholen zijn er niet zoveel en daarom komen ook kinderen uit Boskoop, Woerden, Bodegraven, Reeuwijk en Gouda naar onze school toe. Wij vervullen een regio functie en door een ware geboorte- golf binnen onze Gemeente ver wachten we een sterke groei in de komende jaren." Gevarieerd programma Voor de ruim honderdvijftig leerlin gen van de jubilerende basisschool begon het feest maandagochtend. Alle kinderen mochten verkleed in het feestthema naar school komen. Tussen de middag aten alle prinsen, prinsessen, ridders, koningen en koninginnen op school pannenkoe ken en lieten 's middags ballonnen op vanaf het Wingerdveld. Op dins dag werd er door alle kinderen een fraai knutselwerk gemaakt, uiteraard in het Middeleeuwenthema. In de loop van de week staan er nog een vossenjacht, een bezoek aan het legermuseum en een voorstelling van poppenspeler Jeroen van de Berg op het programma. Vrijdag wordt de week feestelijk afgesloten met een springkussen op het schoolplein, een vrije middag en vervolgens een spel letjesavond. Op zaterdag 13 oktober vindt een reünie plaats voor oud leerlingen, leerkrachten, ouders, bestuursleden en andere belangstel lenden. Tussen de festiviteiten door wordt er nog wel gewoon lesgege ven. Alle lessen staan wel in het teken van de Middeleeuwen. Boskoop - 'Paktijd'. Dat is de naam van het kwartaaltijdschrift van de Historische Vereniging Boskoop waarvan, sinds kort, duizend Bos koopse inwoners lid zijn. Een ongewone titel van een tijdschrift, maar bestemd voor een ongewoon groot aantal inwoners voor wie 'paktijd' echter een bekende naam is. Tijdens paktijd immers, twee keer per jaar, wordt de productie van de Boskoopse boomkwekers ingepakt om naar de vele afne mers verzonden te worden. Dat vrijwel iedere Boskoper iets te maken heeft met de boomkweke rij, zal er wel de reden van zijn, dat de HVB relatief zo'n grote ver eniging kon worden. Boskoop telt ruim 16.000 inwoners, januari van het komend jaar wordt, na de oprichting in januari 1997, het eer ste lustrum gevierd. Voorzitter Erwin Verweij is docent maatschappijleer, Boskoper én vroeger al belangstellend naar oude foto's van Boskoop. Secretaris Gé Vaartjes was docent Nederlands, is nu schrijversonderzoeker en bio graaf en sterk betrokken bij Bos- koops verleden. Wijzend op Erwin Verweij: "We doen alles samen. Dat is nu al een aantal jaren zo en zo zal dat voorlopig nog wel even blijven." Vaartjes: "Er is nog zo veel te onder zoeken, nog zo veel te doen". Er is nog veel onzekerheid over het ontstaan van de naam Boskoop. Niemand weet het zeker. Verweij: "Misschien was het een bos-cope, misschien heeft het te maken met Bucki's coop. Maar er zijn nog ande re verklaringen." Vaartjes: "Dat moe ten we dus nog uitzoeken, als een van onze taken. Overigens geen een voudige; wie kan die oude hand schriften nog lezen?" Vast staat wel, dat Boskoop is ontstaan in het begin van de dertiende eeuw, toen de omgeving van Boskoop al uit goede veengrond bestond, toen al uitste kend geschikt voor de boomkweke rij. Die grond, nooit afgestoken voor turf, is nog steeds zo geschikt. Vaar tjes: "We weten in elk geval, dat er lieden waren, die in het jaar 1206 fruit verkochten aan de abdy van Rijnsburg". Kleine geschiedenis In 'Paktijd' wordt in hoofdzaak 'de kleine geschiedenis'van Boskoop verhaald, voorvallen van alle dag in het verleden, anekdoten, waar som migen het nog steeds over hebben. De 'grote geschiedenis' is al te boek gesteld door A. Vuyk, in zijn 'Vijfhon derd jaar boomkwekerijen'. Het boek verscheen in de begin jaren zestig. Vaartjes: "Maar hoe goed bedoeld ook, Vuyk was, met alle respect, een bekwame amateur-historicus, die echter geen bronnen noemde. Een dergelijk boek willen wij met een nieuwe aanpak tot stand brengen. Maar we zijn nog maar in het stadi um van het uitwerken van ideeën." Onder 'de grote geschiedenis' ver- Waddinxveen - Afgelopen zaterdag was de opening van het smurfen voetbal bij WSE een groot succes. In totaal waren er 27 smurfen met de complete aanhang van ouders, broertjes, zusjes vriendjes en vrien dinnetjes uit Waddinxveen, Bos koop, Gouda en zelfs uit Benthuizen. Er werd er aan de smurfen gevraagd: "Wat kan een bal nou eigenlijk alle maal??" Hij kan rollen, je kan hem (hoog) schieten, je kan een "hakkie" doen, je kan hem koppen enz. Toen de smurfen het voor gingen doen bleek dat het toch allemaal veel moei lijker is dan dat het op televisie lijkt. KERKDIENSTEN - 7 oktober Waddinxveen R.K. kerk Zondag 7 oktober 9.30 uur geen viering; Dinsdag 9 oktober 19.00 uur Woord- en Communieviering. Ontmoetingskerk Zaterdag 6 oktober 19.00 uur Woord- en Communieviering; Zondag 7 oktober 12.00 uur Eucha ristieviering i.v.m. startzondag. Herv. kerk 9.30 ds. P.A.C. Bongers, OK; 10.00 uur C. de Jong IK. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. O.W. Bouwsma, Gouda; 16.30 uur ds. C. van Dijk, Rotterdam-Zuid. De Rank 10.00 uur kand. A. Admiraal, Woerden; 18.30 uur Evang. G. v.d. Bos. Ede. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Ouwendijk, Alphen a/d Rijn; 18.30 ds. J.H. Langelaar. De Stek 9.30 uur ds.J.H. Langelaar. Ger. Kerk 9.30 uur ds. JA v. Hooijdonk, ds.J.H. Langelaar; 18.30 uur ds.J.H. Lan gelaar. Vrijz. Prot. Gel. Gem. 16.30 uur ds. J.A. Broström-Bruin, Boskoop. Chr. Ger. Kerk 9.30 uur, 17.00 uur en 15.00 uur Zorgencentrum ds. C.C. den Hertog. Parousia 10.00 uur D.Wijker. Christengemeente "Bethel" Gaby Hetyey. Benthuizen Geref. Gemeente 9.30 en A.J. Gunst 18.00 uur ds. MEDISCHE WEEKENDDIENST Boskoop/ Benthuizen vrijdag 5 oktober 18.00 uur tot zondag 7 oktober 24.00 uur: dokter R.J.M.P. van Wiechen, Zijde 20, Boskoop, 0172- 214450. staan Verweij en Vaartjes de crisi sjaren, het jaar 1895 toen half Bos koop afbrandde, de aanleg van de Hefbrug. "Het soort onderwerpen waar niemand omheen kan". Waar ook bijna niemand omheen blijkt te kunnen, is de jaarkalender 2002, waarvan 1200 exemplaren aan de man worden gebracht. Iets anders ligt het met de ringbanduit- gave, eerder dit jaar in opdracht van de gemeente gemaakt, in een oplage van 50 stuks. Met tal van foto's een wandeling door de gemeente. De Historische Vereniging Boskoop wordt nog steeds gevraagd of er niet nog ergens een exemplaar verkrijg baar is, maar moet met 'neen'ant- woorden. Vaartjes: "We gaan probe ren er nog honderd exemplaren van bij te laten maken". Verweij: "Het is ons opgevallen dat het niet alleen de echte Boskopers zijn, die lid van de vereniging zijn geworden". Vaartjes: "Er zijn ook nogal wat mensen die in Boskoop zijn komen wonen en meer van hun nieuwe gemeente willen weten. Nu, dan zijn ze bij ons aan het goede adres. We zijn er ook enthousiast genoeg voor. Zonder pure liefhebbe rij in dit werk, zouden we niet tot stand hebben kunnen brengen". Waddinxveen - Op initiatief van de gemeente Waddinxveen is op zater dag 29 september een opschoon- maakdag georganiseerd. Dit om het aanzien van de wijk te verbeteren en de leefbaarheid te vergroten. Woon partners Midden-Holland, bewoners commissies en een groot aantal andere organisaties hebben met bewoners samengewerkt om van deze dag een succes te maken. Woonpartners Midden-Holland had 10 medewerkers beschikbaar gesteld. Met 5 auto's met aanhan gers vervoerden zijn het ingezamel de vuil. Er kan teruggekeken worden op een geslaagde actiedag. Waddinxveen - Drie nieuwe leer krachten, te weten directeur Hans de Haas, Juf Esther en Juf Carla wer den op 22 september welkom gehe ten met een groot pannenkoeken- feest. De hele school was versierd met lange kleurige slingers. In de gangen van de school stonden lange tafels gedekt waar alle kinderen van de groepen 3 tot en met 8 aanzaten. De groepen 1 en 2 hadden een feestelijk versierd lokaal met gezel lig gedekte tafels. Stapels pannen koeken werden verorberd, die gebakken waren door ouders. Daarna werd de groep opgesplitst. De groep van 3-jarigen hadden de grootste lol met de smurfin. De 4- en 5-jarigen moesten aan de overkant komen zonder dat hun bal werd afgepakt en daarna een partijtje. Uiteraard was er na het uurtje wat te drinken, snoep en een presentje. De 2e Smurfenvoetbaldag bij WSE is op zaterdag 6 oktober. Het is geheel vrijblijvend (kosteloos). Iedereen wordt verzocht om 10.45 uur bij WSE te zijn. Voor informatie R. van Leeuwen: 06-10470805. Waddinxveen - De culturele commis sie van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk start het winterpro- gramma op dinsdag 9 oktober 2001 met een optreden van het Shanty koor "De kreunende sluisdeuren" uit Alphen aan den Rijn. Het optreden vindt plaats in het Anne Frank Centrum. Het koor zingt bekende zeemansliedjes. De avond begint om 20.00 uur. De entreeprijs is door het bestuur van S.W.W vastgesteld op 6,60 per persoon, inclusief een kop koffie of thee. De zaal gaat open om 19.30 uur. Gezien de te verwach ten toeloop wordt een tijdige aan wezigheid geadviseerd.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 15