Politiek presenteert zich op Gemeentedag Politie Hollands Midden bezig met intensieve controles Kijk op internet!! Kinderkleding- en speelgoedbeurs i.b.v. Unicef Orgelconcert Bandslag 2001 'Grand Finale' Jeugddienst 7 oktober bazaar/rommelmarkt IEFIT-DEALER Historische Vereniging Boskoop op weg naar eerste lustrum De Leilinde viert feest! Asielzoekerscentrum blijft één jaar langer www.hart-van-holland.nl CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. THUISKAPPER NODIG?? el: 0180-631206 Zevenhuizen 24e jaargang nummer 942 3 oktober 2001 Zevenhuizen - Op donderdag 4 en vrijdag 5 oktober 2001 is er een kin derkleding- en speelgoedbeurs in de Gereformeerde Kerk, Dorpsstraat 106 in Zevenhuizen. Er kan schone najaars-/winterkleding en speelgoed j worden ingeleverd op donderdag 4 oktober van 9.00 tot 12.00, 13.00 tot 116.30 en 17.30 tot 18.30 uur. Men kan maximaal 30 stuks inleveren (indien men zelf thuis prijst maximaal 42 stuks. Bel in dat geval één van onderstaande telefoonnummers). Men bepaalt zelf de verkoopprijs (eventueel in overleg); 1/3 van de opbrengst is bestemd voor Unicef en de rest is voor degene die het ingeleverd heeft. De verkoop is op donderdag 4 okto ber van 19.30 tot 21.00 uur en op vrijdag 5 oktober van 9.00 tot 11.00 uur. Inlichtingen: 0180-633971, 0180- 631261 of 0180-638094. Zevenhuizen - Het jaarlijkse orgel concert van de Gereformeerde kerk, Dorpsstraat 102 te Zevenhui zen vindt plaats op zaterdag 6 oktober, aanvang 20.00 uur. Het Van Leeuwen-orgel in de kerk zal dan worden bespeeld door Cor Ardesch, organist van de Grote kerk in Dordrecht. Het concert heeft als thema Bach. jDe toegang is gratis. Door Karin Jongkind Waddinxveen - Afgelopen zaterdag organiseerde de gemeente Waddinxveen de Gemeente dag. Waddinxveners konden een kijkje nemen in de keuken van een aantal gemeentelijke afdelingen. Tijdens de dag hadden onder andere de afdelingen 'Beheer Openbare Ruimte', 'Welzijn, Educatie en Recreatie', 'Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu' en 'Publiekszaken' verschillende presentaties en tentoonstellingen georganiseerd en ook acti viteiten ontplooid om bezoekers - waaronder veel kinderen - op een speelse manier voor te lichten. Ook de werkkamer van de burgemeester stond voor bezoekers open. Behalve de gemeentelijke diensten, konden ook diverse verenigingen zich op de Gemeentedag presen teren aan het Waddinxveense publiek. Naast veel kerkelijke en maatschappelijke verenigin gen en politieke partijen, hadden ook sportverenigingen een kraam bemachtigd op de vrij- willigersmarkt om wat aan hun PR te doen. Mede-door het uitstekende weer was de belangstelling groot. Boskoop - Zaterdag 6 oktober is de 'grand finale' van de eerste editie van het Boskoops popfestival Band slag in O.J.C. de Tunnel, Reyers- koop 4a te Boskoop. Bijna vanaf het begin stond de viermanformatie The Cry Ugly, met I j Boskoper Olaf Fase op drums, in: ■de tussenstand op een haast onbe dreigde eerste plaats. De band Flip The Switch, die alleen covers van de Rolling Stones speel de, leek lang aanspraak te maken op de tweede finaleplek totdat op de laatste avond van de voorronde Bash ten tonele verscheen. Een viermans formatie die met stevige gitaarrock van eigen makelij het publiek en de jury in extase bracht. De winnaar van de avond gaat met een mooi prijzenbedrag naar huis uitgereikt door burgemeester Rijs- dijk. De deuren gaan om 22.00 uur open waar de DJ's vrij spel hebben tot om 23.00 uur Bash live aan de slag gaat. Waddinxveen - Op zondag 7 okto ber is er bij "De Rank" in Waddinx veen om 18.30 uur weer een jeugd dienst in het Coenecoop College. In deze dienst gaat evangelist Gert van den Bos uit Ede voor. Verder wordt muzikale medewerking ver leend door het koor Expression. Het thema van de dienst is "God is goed!?" De centrale vraag van het thema is: Hoe kun je dingen die in de wereld gebeuren, rijmen«met de goedheid van God? In de orde van dienst die wordt uitgedeeld, staan zowel de te zingen liederen als de te lezen Bijbelgedeelten. v'addinxveen - In en om de Imma- nuëlkerk aan de Beatrixlaan te Wad- linxveen wordt zaterdag 6 oktober van 9.00-16.00 uur een grote ba zaar/rommelmarkt gehouden. De voorverkoop van boeken en pla- '®n is op vrijdagavond 5 oktober van 9.00-20.30 uur in een van de zalen ran de Immanuëlkerk. Voor informa tie 0182-615123/613698/613482. Gemeenteraadsverkiezingen De Gemeentedag wordt één keer in de vier jaar gehouden, voorafgaand aan de Gemeenteraadsverkiezingen. Één van de doelen van de dag is om de Waddinxveense bevolking te informeren over de komende verkie zingen. De politieke partijen waren natuurlijk aanwezig om hun stand punten uit te dragen. Met ballon nen, kleurplaten en kleine bloem- stukjes probeerden ze de sympathie van de aankomende stemmers te winnen. Raadsleden en andere poli tieke kopstukken liepen de gehele dag over de vrijwilligersmarkt. Daarnaast werd een jongerendebat en een politiek debat georganiseerd, waaraan jongeren en raadsleden aan het woord kwamen over de ont wikkelingen in de gemeente. Vrijwilligersmarkt Op de vrijwilligersmarkt stonden vele tientallen verenigingen met een kraam. Opvallend was de aanwezig heid van veel maatschappelijke orga nisaties, zoals Amnesty Internatio nal, Vluchtelingenwerk, Unicef, Stichting Waddinxveens Welzijns werk, Ontwikkelingswerk en derge lijke. Van muziekvereniging Concor dia was ook een kraam aanwezig, hoewel dat s'morgens nog erg onze ker was. Alle instrumenten waren die ochtend namelijk uit een vrachtwa gen ontvreemd, maar werden geluk kig in de loop van de morgen terug gevonden in de struiken, niet ver van de vrachtwagen. Bij verschillende sportverenigingen, zoals TOOS, de plaatselijke schaak-, schiet-, tafelten nis- en handbalvereniging konden bezoekers actief meedoen aan spel letjes. De verenigingen deden goede zaken met hun ledenwerving. Kinderspel Naast de kraampjes waren er op de Gemeentedag ook verschillende de monstraties en optredens van vereni gingen. Er waren onder andere mode shows, een demonstratie van line- dancing en djembée-muziek en Afri kaanse dans. Voor de kinderen was er ook heel wat te beleven. Naast clowns, die ballonnen uitdeelden en kinderen schminkten, was er een kin derspel georganiseerd. Dit spel leid de de kinderen langs zestien kramen, waar ze een sticker konden bemach- Door Karin Heeren Regio - Vanaf maandag 24 septem ber is de politie gestart met een drie weken durend project op het gebied van verkeer in de gemeen ten Zevenhuizen-Moerkapelle, Waddinxveen, Boskoop, Nieuwer- kerk en Moordrecht. De vier ver- keersitems die de politie in het bij zonder aanpakken deze weken zijn 'bromfiets, rood licht, alcohol en snelheid'. Vrijdagmiddag was het raak op de Kanaaldijk in Waddinxveen. Vele passanten vanuit en in de richting van Waddinxveen werden aange houden. "Goedemiddag, wij zijn bezig met een alcoholcontrole. Dus u heeft geen bezwaar om even mee te werken? Heeft u al eens eer der geblazen? Nee, diep inade men en regelmatig uitademen, onge veer twaalf seconden." Als het scherm vervolgens 'P' laat zien van 'prima' dan mag de automobilist door rijden, is echter een 'A' van 'alcohol' of de 'F' van 'fout' zicht baar dan moet de automobilist mee naar het bureau. Op maandag 24 september werd op de Dreef bij het Coenecoop College een preventieve bromfietscontrofe gehouden. Bromfietsers konden deze maandag hun bromfiets ter controle aanbieden en aan het einde van de controle kregen zij een formulier mee naar huis met daarop de geconstateerde gebreken. De scholieren van het Coenecoop Col- tigen door een opdracht uit te voe ren. Bij beëindiging van het spel kon den de zestien stickers bij de infor matiebalie vein het gemeentehuis ingeruild worden tegen een leuke prijs. Spectaculair was de opdracht, die de brandweer had bedacht. Kin deren konden met een brandslang aan de slag om een plastic bal uit een buis te spuiten. Een beetje nat wor den kon helemaal geen kwaad, gezien het fantastische weer. lege waren van tevoren geïnfor meerd over de controle en ook over het feit dat er nog niet opgetreden zou worden bij geconstateerde gebreken. Alleen als bleek dat de bromfiets gestolen was dan zou hij in beslag worden genomen, maar verder kregen de scholieren de kans om de eventuele gebreken te her stellen. Uit de landelijke cijfers van Verenig de Verkeers Veiligheid (3VO) blijkt dat het aantal slachtoffers van ver keersongevallen naar leeftijd hoog scoort in de leeftijden van 15 tot 20 jaar. Namelijk 138 ongevallen, waar van 102 mannen en 36 vrouwen. Van de 1160 ongevallen in het jaar 2000 zijn er 106 doden gevallen wat betreft ongevallen met de bromfiets. Ook alcohol in het verkeer is nog vaak oorzaak van ongevallen, soms met dodelijke afloop. ZIE ONZE ADVERTENTIE EIDERS IN DEZE KRANT!

Hart van Holland | 2001 | | pagina 1