Moerkapelle lijdt de eerste nederlaag TZM lijdt grote nederlaag Forse nederlaag schakers Moerkapelle in Amsterdam Valse start Floreant-dames Dames Nesselande winnen eerste wedstrijd Met Scotty vanuit diep dal naar gelukkig einde Lolo's list Speeltuin Ir' Afvallen of aankomen en lekker der in je vel zitten Activiteiten-Agenda Hart van Holland/3 oktober 2001 pagina 9 DAVID WINKLER LOLO S LI RBu e sa lèfcëetTTTITeeVïesTTiTii l Moerkapelle - Het standaardteam van de W Moerkapelle liep zater dag jl. in Rotterdam tegen SDV tegen de eerste nederlaag van dit seizoen op, met 3-2 trokken de gastheren uiteindelijk aan het lang ste eind. Door dit resultaat zakten de Moerkapellenaren naar de 5de positie op de ranglijst, met nu ai 7 verliespunten meer dan de nog zon der puntverlies zijnde koploper Per- kouw. Hoewel de "Blauw-Witten" best hard werkten, kon de wedstrijd j nooit naar de hand gezet worden. SDV was aanvallend iets gevaarlij ker en ging met een terechte 1-0 voorsprong de rust in. In de 2de helft kwam Moerkapelle al snel langszij. Hierna werd de wedstrijd grimmiger waaraan de zeer warrig leidende scheidsrechter zeker mede debet was. Na een vermeende duw van Pieter Lips, benutte de SDV spits de toegekende penalty in één maal. Halverwege de tweede helft breidden de Rotterdammers de voorsprong zelfs uit naar 3-1. Vanaf de aftrap werd de 3-2 aansluitings goal gescoord. In het laatste deel van de wedstrijd stonden nog maar 19 spelers op het veld. De "Blauw- Witten" konden de numerieke meer derheid echter niet meer uitbuiten. Zaterdag a.s. wordt niet in actie gekomen, de week daarna wordt Schoonhoven bezocht. Moerkapelle 2 speelde haar beste wedstrijd tot nu toe in dit seizoen, leek ook een 2-2 gelijkspel te beha len. In de slotfase echter, scoorde Boszoom 2 de winnende treffer. Moerkapelle - In de uitwedstrijd tegen Ilac 4 uit Gouda heeft het le team van TZM een grote nederlaag geleden. Ad van Heijningen was de enige die 2 partijen wist te winnen. I Guus van Amerongen had een hele slechte avond, hij won geen partij. I Ook Dico Bac zag geen kans in dit geweld een partij te winnen. De dub bel ging eveneens verloren wat een I eindstand van 8 - 2 op het bord bracht. Door dit resultaat staat het Iteam weer met beide benen op de I grond. Team 2 had een betere avond. Thuis I tegen TTVN 5 uit Nieuwkoop werd het een 7 - 3 overwinning. Zowel I Gerard Reijm, Hans Hol als Bart Klos wonnen allen 2 partijen. De eerste 2 spelers wonnen ook de dubbel, al was het op het nippertje. Het 3e team, speelde een uitwed strijd tegen Flamingo's 5 uit Gouda en verloor met 7-3. Coerd van Kasteel won zijn 3 partijen. De rest van de partijen gingen allen verlo ren, inclusief de dubbel. Team 4 speelde een thuiswedstrijd tegen Vriendenschaar 25 uit Gouda. Het werd een ruime 8 - 2 overwinning. Harm Rodenboog en Adrie Bout wonnen beiden 3 par tijen. Walter Micke won 1 partij. Ook werd de dubbel gewonnen. Mede door dit resultaat staat dit team zeer hoog op de ranglijst. 1 Moerkapelle - In de eerste ronde van de KNSB-competitie heeft het eerste team van schaakvereniging Moerkapelle een verdiende 5,5-2,5 nederlaag te slikken gekregen tegen het tweede team van het roemruchte Amsterdamse VAS.. De Moerkapelse schakers stonden I vanaf het begin van de wedstrijd onder grote druk van hun Amster damse tegenstanders. Geen goede start van Moerkapelle dus. Er zijn nog acht wedstrijden te gaan. Bij de senioren werd de vierde ronde I gespeeld van de onderlinge competi tie. Daarin kwamen de nummers een en twee, Gerard van Ommeren en Dick Bac, tegen elkaar tot een snelle remise. Zij werden op de ranglijst I voorbijgestreefd door Ben van Gef- fen, die Jan Blok versloeg in de aan val. Jesse van Elteren boekte zijn I opste overwinning tegen Christiaan Noorland. Ook Gerrit van Meeteren en Freek Hofman wonnen voor het I eerst en wel tegen resp. Dirk Mole naar en Patrick Stam. Overige uitslagen: Hugo van Elteren - Andre Corpeleijn 1-0; Marcel de Haan - Jacques de Lange 1-0; Kevin Bakker - Arie Hoogduijn 1-0; Boude- wijn Weijermars - Wim Westerman 1-0; Henk Doornhein - Meus van der Poel 0-1; Ron Droog - Cees van Vuu- ren 0,5-0,5. De stand bovenaan: 1. Ben van Gef- fen; 2. Dick Bac; 3. Gerard van Ommeren; 4. Wouter Vroegindeweij; 5. Arno Luinenburg. Jeugd, uitslagen vierde ronde: Stefan van der Zalm - Remco Volle- bregt 0-1; Jojanneke Weijermars - Pieter Perdijk 0-1; Thijs van der Tor ren - Matthias Freeke 0-1; Gligor Selimovic - David Bontenbal 0-1; Thomas Roest - Walter van den Berg 1-0; Harm de Wild - Dirk-Jan van den Berg 0-1; Jan van den Hoek - Lisa van de Hoven 0,5-0,5; Lieselot- te Schoemaker - Arjan van den Bergh 0-1; Job Noorland - Daniel Vente 0,5-0,5; Gerben Kooij - Rolien van der Torren 1-0. De stand aan de kop: 1. Pieter Per- dijk; 2. Remco Vollebregt; 3. Marius van der Torren; 4. Matthias Freeke; 5. David Bontenbal. Boskoop - Donk ds 1- Floreant dsl '-L De door de vele regen verlate competitiestart heeft de dames van Horeant uiteindelijk weinig opgele verd. De eerste helft lieten de Bos kopers zien dat zij mee kunnen in Ie 2e klasse. Met goed verzorgd sPel werd de aanval gezocht en Flo reant nam terecht de leiding. Na de hervatting speelde zich een klein orama af. Wat voor de rust nog goed Slnk, liep in de 2e helft allemaal ver keerd. In de 7e minuut draaide een corner zomaar in één keer het doel venhuizen - De volleybaldames uit apricorn.nl/Nesselande Zevenhui- en hebben hun le competitie-wed- njd tegen Mikro Elektro in Roosen- 9nocHn1 gewonnen (setstanden: 25;20-25;25-22 en 10-25). Door Julia Pengirim In rap tempo neemt David Winkler zijn lezers in 'Scotty en de zigeu nerbandiet' mee naar een heilloos trefpunt. Om vervolgens in kalmer vaarwater door te roeien naar een gelukkig slot, waarin alles toch goed komt, al ligt dat aanvankelijk niet voor de hand. 4 Een juweeltje voor een habbekrats. Dat is geworden 'Lolo's list' van Rindert Kromhout, die zijn dieren uit eerder gepubliceerd werk op een kluitje gooide en daar een schitterend verhaal omheen bedacht. Het lepe varken Lolo, de keukenhamsters en ander dieren die muziek maken, boeken lezen of schrijven, worden na de komst van de kraai Lavoro hun villa uit gejaagd. Ze worden de sneeuw in gedreven en zijn vervolgens, uit vreters zoals ze worden genoemd, nergens meer welkom. Behalve bij madam Zaza, die als laatste nog weet wat feestvieren is. Daar bedenkt Lolo een list, waarvan nog maar de vraag is, of die wel listig genoeg is. Uitstekend. Selma Noort weet precies wat goed voor een kind is, beter dan bestuurders, die allang zijn verge ten wat het is, kind te zijn. Q £J€ RfD O Er zijn drie hoofdpersonen. Scotty, McStew, die eigenlijk anders heet en de patser Chip. Centraal staat een boomhut, waarvoor Scotty's vader de bouwtekening maakte. De vader komt echter te overlijden en moeder krijgt iets met een schoe nenverkoper, maar die boomhut komt gereed, al moet die worden gebouwd door McStew, zoon van een drankzuchtige moeder en een gewelddadige vader. En krijgt Scot ty zijn liefje Lynette? En wie dood de de gewelddadige vader van McStew? En waar moet de nogal raadselachtige McStew worden gezocht, met zijn onzichtbare vriend? Winkler legt het allemaal omstandig uit, boeiend van het begin tot het prima slot, waarin alles op z'n pootjes terecht komt. Bijna alles. RINDERT KROMHOUT Sein** Noort Har men van Strnaten In 'Een super speeltuin' krijgen kin deren wel een ambtelijke speeltuin, maar met een stomme wipkip voor de kleuters en een zandbak voor de honden en katten. Gelukkig ver schaft een man, die aan het ver bouwen is, de nodige materialen, waarmee de kinderen zelf aan de slag kunnen. En zo komt er toch een super speeltuin van. David Winkler: 'Scotty en de zigeu nerbandiet'. Uitg. Querido, prijs 29,95. Rindert Kromhout: 'Lolo's list'. Uitg. Leopold, prijs 3,95. Selma Noort: 'Een super speeltuin Uitg. Zwijsen, prijs 16,50. in. Door ronduit slecht verdedigen werd Donk in de gelegenheid gesteld om maar liefst 6x te scoren. De punten bleven daardoor in Gouda en de Boskopers moesten zich noodgedwongen tevreden stel len met de herinnering aan een uur goed voetbal. De dames hebben een week de tijd om te herstellen van de onnodige nederlaag. Zondag aanstaande komt het Naaldwijkse Westlandia op bezoek. Aanvang 11.30 uur. Trainer Wim Boegheim startte in de basis met een aantal routiniers. Door de hoge service-druk werd de tegenpartij al direct in moeilijkhe den gebracht. Regio - Veel mensen klagen over hun gewicht, hoofdpijn, vermoeid heid en maag- en darmklachten. In de meeste gevallen is dit te wijten aan ons voedsel dat steeds minder vitaminen en mineralen bevat. Herbalife producten reinigen het lichaam dat daardoor ook weer mak kelijker voedingsstoffen uit gewone maaltijden opneemt. Ze zijn geschikt voor iedereen, makkelijk in het dage lijks gebruik, men kan gewoon met de pot mee-eten, geven geen honger gevoel, bevatten veel voedings waarde en veroorzaken geen jojo effect. Minder calorieën maar veel meer voedingsstoffen bieden de mogelijkheid het ideale gewicht te bereiken, wat in hoge mate bijdraagt aan lichamelijk welzijn, fitheid en vitaliteit. Herbalife voeding, gecom bineerd met Chinese kruiden helpt niet alleen om af te vallen, maar ook voor gewichtstoename. Voor informatie Petra van de Pol 0182-583810 of Veronique Prins 0182-631543. agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend doorgeven aan mevrouw G. Beunder, 0180-63 1733 Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! Zevenhuizen: Iedere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein. 17 oktober.'Ouderen- middag Herv. Centr. Mevr. Vermaat houdt lezing over "eenzaamheid". Geref. kerk 4 en 5 oktober kinderkleding- en speelgoedbeurs tb.v Unicef. De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00- 13.30 uur; info 6371 I I; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil: geopend elke le en 2e woensdag van de maand voor 55-plussers (vooraf reserveren, 0180-6371 I I). ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 dagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): verza melen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke don derdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle: openstelling historisch centrum "Ons Verleden" aan de Tweemanspolder 15, Zvh: dinsdagavond van 19.00-21.00 uur: 25 sept., 27 nov. en zaterdag van 13.30-16.00 uur: 27okt, 15 dec. Vogelvereniging Zang en Kleur: kaarten in het clubgebouw aan de Zuidplasweg op 12 oktober, 9 november, 30 november(Sintkaarten), 21 december (Kerstkaarten)" 28 december (Oliebollenkaarten). Zeven Muzen: Orgelconcert: 6 okt. 20.00 uur: geref. kerk; Amateur-muziekavond: 3 nov. 20.00 uur: geref. kerk; Lunchconcert: 11 nov. 13.00 uur: kleine kerkje; Moerkapelle: Ouderensoos dorpshuis Op Moer: I I oktober, 8 november, 13 december. 2002: 10 januari, 14 februari, 14 maart, I I april en 9 mei. Dorpshuis Op Moer 10 november 20.00 uur - Concert Mandoline ver. EuroMusica uit Zoetermeer m.m.v. Huisvrouwenorkest Vrouwen van Nu uit Moerkapelle. 14 november Rode Kruis Bloedafnameavond. OudVerjaat: 5 en 19 oktober, 2, 16 en 30 november, 7 en 21 december Klaverjassen.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 9