Eerste wedstrijd op hoofd- veld een succes Langs de velden bij v.v. W.S.E. Senioren voetbal v.v. Moer- Sjoelen kapelle Schuttersvereniging Wad dinxveen Rolrinckels Rolling'90 naar Papendrecht Hengelvere- niging H.Z.M. Weer lekker aan de slag Belangstelling? Hart van Holland/10 oktober 2001 pagina 11 Culinair Workshops Bent u geïnteresseerd in het Project Herintredende Vrouwen (PHV)? Neem dan contact op met de coördi nator Werving en Voor lichting van de Stichting Opleidingsfonds Slagersbe drijf (Sandra Wewer) of haar plaatsvervanger (Angelique van der Marei), telefoon nummer 070 - 390 68 02. Initiatief Waddinxveen - De dames van WSE hebben zondag 7 oktober de eerste wedstrijd op het nieuwe hoofdveld gespeeld en met succes. De wed strijd tegen ESTO, waar de vorige wedstrijd met 4-0 van werd verlo ren, begon onrustig. Het eerste doelpunt wordt gemaakt door Rianne van Leeuwen na onge veer 10 minuten speeltijd. Het twee de doelpunt in deze wedstrijd is afkomstig van ESTO, ongeveer 5 minuten voor rust. Na rust duurt het ruim een kwartier voordat het Waddinxveen - Deze keer zag W.S.E. Al een punt voor het harde werken I niet aan hun neus voorbij gaan. Tegen Bodegraven Al werd de inzet i beloond. Het werd 2-2, wat betekent dat het eerste punt binnen is. Een I terechte 5-1 nederlaag voor W.S.E. BI bij UNIO BI. Door veel praten en weinig voetbal bleven de punten bij UNIO. W.S.E. B2 speelde de eerste competitiewedstrijd. Xerxes DZB B3 was de tegenstander. Beide teams scoorden tweemaal. W.S.E. uit een vrije trap en een benutte penal ty. W.S.E. Cl liet zich in de eerste helft helemaal van de mat spelen door Spirit Cl. Pas in de tweede helft gingen zij voetballen. Dat bleek duidelijk te laat. Resultaat 1-4 ver- I lies. W.S.E. C2 ging met een 1-0 voor- sprong rusten. Tegenstander IRKDEO C2 kwam pas in de laatste Iminuut tot scoren. Eindstand 1-1. De I meisjes junioren gingen met een I nipte voorsprong de rust in (2-1). IMaar in de tweede helft namen de meisjes van ESTO het initiatief. I W.S.E. wist niet meer te scoren. lESTO echter wel. Uitslag 2-4. W.S.E. 'i Dl had een makkie tegen slechts 10 spelers van Zoetermeer D4. Omdat veel spelers gingen voor eigen suc ces, werd het 'slechts' 7-0. D2 ont ving Berkel D3. In een leuke partij werd het 2-1 voor de oranje-zwar ten. Het D zevental van W.S.E. moest de 2-2 ruststand tegen de zeven van RKDEO in de tweede helft uit han den geven. Het werd 3-7. W.S.E. El pakte in een spannende wedstrijd tegen Groeneweg El 3 punten. Het werd 3-2. W.S.E. E2 moest in DSO E4 de meerdere erkennen. Het werd 1- 7. E3 won nipt (0-1) van Waddinx veen W3. Bij W.S.E. F1 is heel veel vooruitgang te zien. Ondanks het overvolle veld (9 tegen 9) vond W.S.E. toch nog tweemaal een gaatje om te scoren tegen VEP F2. F2 ging op bezoek bij Waddinxveen Fl. Een zeer ongelijke strijd. De eerste helft konden de puppies van W.S.E. het nog redelijk bolwerken. De tweede helft was de pijp leeg en kon Wad dinxveen er lustig op los scoren. Uitslag 12-0. Tot slot speelden de allerjongsten van F3 bij Stompwijk F3. Ook zij gingen kopje onder. Het werd 8-0. derde doelpunt valt. Door goed werk van Rianne van Leeuwen kan Bianca van de Hoek scoren in het open doel. Rianne wordt daarna gewisseld voor haar zusje Mariska, die gelijk een geweldige kans krijgt, maar helaas mist. Het laatste doel punt is ook voor de dames van WSE, die de tweede helft wederom zeer veel kansen hebben gekregen. Uit de corner van Suzan van Yperen scoort Titia Blom met een prachtige kopbal over/langs de keeper. Eind uitslag van deze wedstrijd is 3-1. Moerkapelle - Het standaardteam van de v.v. Moerkapelle kwam zater dag niet in actie, wel zag een aantal spelers koploper Perkouw door een 4-1 winst op Boszoom verder uit lopen. De "Blauw-Witten" staan met een wedstrijd tegoed op een 5de plaats op de ranglijst. Zaterdag 13 oktober wordt Schoonhoven bezocht, aanvang 14.30 uur. Moerka pelle 2 haalde, door met 2-1 van Leonidas 3 te winnen voor de eerste keer dit seizoen de volle buit binnen. Na een 0-1 achterstand bij rust werd in de tweede helft de tegenstander overlopen. Eerst bracht Pedro Klomp de thuisclub langszij en een kwartier voor tijd tekende Robin Reigwein voor de 2-1 winst en eindstand. De overige uit slagen zijn: BVCB 4 - Moerkapelle 3 0-2, Donk 2 - Moerkapelle 5 1-3, Siveo 5 - Moerkapelle 6 0-7, Moord recht 3 - Moerkepelle 1 (zo) 2-0 en Bodegraven 6 - Moerkapelle 2 (zo) 5-1. Waddinxveen - De Schuttersvereni ging Waddinxveen is tevreden met het publieke optreden. Veel mensen bezochten de stand en ongeveer 70 nieuwsgierigen hebben een echt wedstrijdgeweer ter hand genomen. Ondermeer burgemeester Jonkman en wethouder Wientjens die normaal in de politiek met scherp schieten, deden verwoedde pogingen de stip van een halve millimeter te raken. Om een wedstrijdelement te creë ren, lag er voor de nummers 1, 2 en 3 een prijs klaar. WD-raadslid K. Brugman schoot het best en won de eerste prijs. Nummer twee is gewor den J. Bakker en derde J. v. d. Dol. De winnaars hebben hun prijs inmiddels ontvangen. Mensen die eens willen kijken bij de 'schutters' kunnen iedere dinsdag en donderdagavond vanaf 20.00 tot 22.00 uur geheel vrijblijvend binnen lopen. De SV Waddinxveen schiet uitsluitend met luchtwapens - geweer en pistool - en is gevestigd op sportpark Gouwebos aan de Alberdingk Thijmlaan. Waddinxveen - Op Zaterdag 6 Okto ber zijn een aantal leden van Rol- ling'90 naar Papendrecht geweest voor een rolrinckelwedstrijd. Bij de rolrinckels A, de jongste deelne mers, wist de 7 jarige Nicky Boer de eerste plaats te bemachtigen. Michael Bontebal (7jr.) eindigde op de 5e plaats en Vivianne Hoogen- doorn (6jr) werd 9e. De rolrinckels B waren daarna aan de beurt. Naomi Gnocchi kwam op de 4e plaats terecht, Suzanne Hendrikse 6e en Dianne van Erk 8e. Vervol gens was het tijd voor de rolrinckels C. Hier was het Robine Vergeer die op de 5e plaats eindigde. Op zaterdag 29 September zijn 2 leden uitgekomen op een wedstrijd in Zaandam. Denise Koorevaar werd 5e en Renate Klomp 1 le er waren 17 deelnemers in hun groep. Waddinxveen - De scores van de Sjoelclub Waddinxveen zijn als volgt: Klasse A: 1. Slingerland, W.JR. 140.867, 2. Kuypers, Kees 140.800, 3. Gemeren, Andre van 139.750, 4. Bouwmeester, Frans 138.800, 5. Dros, Dick 138.2677 6. Lutgendorff, Tiny 137.000, 7. Faay, Cor 135.900, 8. Kersbergen, Jan 135.867, 9. Visser, Teus 133.733, 10. Gils, Pascal van 132.933. Klasse B: 1. Vos, Gerard 129.650, 2. Faas, Adrie 129.550, 3. Herk, Cor van 129.150, 4. Botger, Frans 127.867, 5. Koppenaal, Bas 125.633. Klasse C: 1. Wijk, C. van 118.650, 2. Faas, Dirk 118.100, 3. Olie, Jan 118.050, 4. Gils, Cor van 117.200, 5. Supusepa, O. 116.733. Klasse D: 1. Faay, Sjaan 109.833, 2. Oude, Simon den 108.067, 3. Warme- link, A. 107.700, 4. Meijer, Ronald 107.367, 5. Wijk, Mariska van 107.300. Zevenhuizen - Op zaterdag 6 ok tober werd de dertiende wedstrijd van het clubkampioenschap gevist. Er deden 12 deelnemers aan mee, de wedstrijd werd gehouden in de Oude Rijn bij Alphen a/d Rijn. De vangst was slecht, er werd in totaal 42.860 gr. vis gevangen, le werd Adr. van Erk met een gewicht van 2.940 gr. vis, 2e werd P.J. Stubbe met een gewicht van 2.820 gr., 3e werd R Huisman met een gewicht van 1.840 gr- De tussenstand met nog twee wed strijden te vissen is: le Adr. v. Erk met 41.540 gr, 2e P.J. Stubbe met 36.700 gr., 3e J. Hordijk met 31.000 gr. vis. De volgende wedstrijd is op zater dag 6 oktober. Vertrek om 06.30 uur vanaf de parkeerplaats van La Bara- que, er wordt gevist in de Haarlem mer Ringvaart. HERINTREDERS WELKOM IN DE SLAGERSBRANCHE In de slagersbranche zijn herintre ders zeer welkom. Veel vrouwen wil len dikwijls weer graag aan het werk op het moment dat hun kinderen op school zitten of de deur uit zijn. Reden voor de Nederlandse slagers- bedrijven om in samenwerking met het Arbeidsbureau Nederland een project te starten dat zich speciaal richt op herintredende vrouwen. Het slagersbedrijf biedt veel kansen en mogelijkheden voor herintreders in partti me of fulltime dienstverband. Het culinai re karakter staat bij functies in het slagers- bedrijf hoog in het vaandel. Het moderne slagersbedrijf wordt immers steeds meer een complete eetwinkel, of zelfs traiteur waar klanten niet alleen hun dagelijkse inkopen doen, maar ook behoefte hebben aan goede tips en culinaire adviezen. Van ecn uitgebreid assortiment prachtige vleesproducten tot complete maaltijden, bet is allemaal te vinden in het heden daagse slagersbedrijf. En daarvoor is de 'nzet van medewerkers met een culinaire interesse hard nodig. De stap van thuis naar een culinair beroep ls niet zo groot. Lekker koken voor het 9czin of voor gasten is voor velen geen Probleem. Waarom dan niet starten in een culinair beroep? juist op dat gebied hebben veel herintre dende vrouwen veel ervaring. Deze erva ring, opgedaan met de zorg voor het gezin, komt prima van pas in het slagers bedrijf. Zij kennen het belang van gezon de voeding en kunnen prima overweg in de keuken. Ook weten deze vrouwen als geen ander dat goede hygiëne noodzake lijk is. De herintredende vrouw kan goed organiseren en weet van aanpakken. Ook het verantwoordelijkheidsgevoel en de sociale vaardigheden van de herintreders komen van pas bij het werken in het sla gersbedrijf. Het Project Herintredende Vrouwen (PHV) richt zich op vrouwen tussen de 30 en 45 jaar die graag weer (een paar dagen in de week) aan de slag willen. Via het project krijgen herintreders' de kans terug te keren in het arbeidsproces en wordt hen de mogelijkheid geboden om de aanwezi ge kennisachterstand in te lopen. Het pro- ject richt zich zowel op vrouwen met als zonder arbeidsverleden in de slagersbran che. Aan het project wordt dit najaar uit gebreid aandacht besteed tijdens de con sumentenbeurs Femina (5 t/m 14 oktober in Ahoy Rotterdam) en de Margriet Winter Fair (6 t/m 11 november op het landgoed Mariënwaerdt in Beesd). Naast culinaire workshops tijdens deze beurzen, waaraan geïnteresseerden kunnen deelne men, worden ook culinaire trainingen en oriënterende stagedagen in slagersbedrij- ven georganiseerd. Het PHV-project is een gezamenlijk initia tief van het Arbeidsbureau Nederland, het Hoofdbedrijfschap Detailhandel (HBD) en de Stichting opleidingsfonds slagersbe drijf (Sovvb). Met het project wordt getracht de Nederlandse slagersbedrijven te steunen bij hun personeelsprobleem en herintredende vrouwen te stimuleren om "lekker" aan de slag te gaan!

Hart van Holland | 2001 | | pagina 11