Prima dag voor Groeneweg Puntendeling w Moerkapelle (1-1) Opnieuw woonwagens in Zevenhuizen r Zevenhuizen Opbrengst collecte Het ambachtelijke van een heerlijk tijdverdrijf Cursussen Zeven Muzen Diplomazwemmen in zwembad De Koornmolen Verlies voor volleybaldames Zevenhuizen Tentoonstelling Het Koninklijke Huis JUL 11 Hart van Holland/17 oktober 2001 pagina 11 f Zevenhuizen - De opbrengst van de collecte 2001 in Zevenhuizen voor de Nederlandse Vereniging tot Gescherming van Dieren afd. Gouda e.o. bedraagt 2.597,35. ledereen die hieraan meegewerkt heeft wordt hartelijk bedankt voor hun inzet. Zevenhuizen - De Stichting Oud Zevenhuizen/Moerkapelle organi seert donderdag 18 oktober om 20.00 uur een lezing door dhr. Jac. Piepenbroek van het Streekarchief Hollands Midden over hulpmidde len en informatiebronnen t.b.v. het aanleggen van een verzameling. Er is gelegenheid tot het stellen van vragen en het geven van meningen. Vanaf 19.30 uur in het verzor gingstehuis De Zevenster in Zeven huizen. De cursus 'Digitale fotografie' start op donderdag 1 november. Het gaat om vijf donderdagavonden van 20.00-22.00 uur (1 november- 22 november-6 december-20 december en 10 januari 2002). De cursus wordt gegeven door Ton de Bruijn. De literatuurcursus start op woensdag 7 november. Marianne van Seters zal deze cursus geven gedurende vijf woensdagavonden van 20.00-22.00 uur en wel op 7 november-9 januari 2002-6 februari en 6 maart. U kunt u opgeven bij Lydia Vos, tel. 0180-631912. Groeneweg haalde, zoals verwacht, drie punten weg bij het in de onder ste regionen verkerende Oudewater. Daarnaast lieten de naaste belagers Ammerstol (thuis tegen RVC 0-2) en het goudse GSV thuis tegen Kamerik 0-1 de punten liggen. Theoretisch is Groeneweg nu weer leider met één punt achterstand op Ammerstol maar met een wedstrijd minder gespeeld. De 4-1 overwinning van Groeneweg op Oudewater was verdiend, maar kwam toch niet zo gemakkelijk tot stand als dat de uitslag doet vermoe den. De eerste helft was de staart- ploeg gelijkwaardig aan Groeneweg en de, overigens prachtige, goal van Maurice Eckhardt kwam uit de lucht vallen. Vanaf dat moment dachten de meegereisde supporters dat Groene weg door zou gaan, maar niets was minder waar. Ook de gelijkmaker van Oudewater kWam uit de lucht vallen toen de achterhoede van Groeneweg bleef staan voor vermeend buiten spel. De goed leidende scheidsrech ter ging echter niet in op het vlaggen van grensrechter Bakker en keurde, ondanks hevige zevenhuizense pro testen, het doelpunt goed. Bij dode spelmomenten heeft Groe neweg sinds dit jaar een, niet onbe langrijk, nieuw wapen. De boomlange voorstopper Bart Eindhoven gaat dan mee naar voren en is door zijn lengte een gevaar voor elke tegen stander. Dit kwam Groeneweg goed van pas want net voor de rust was Eindhoven succesvol uit een vrije trap. Niet met hoofd, maar hij tikte met zijn maatje 47 de bal binnen. Dennis v.Vliet, ingevallen voor Pascal Crielaard, zorgde echter wel voor de verdiende 3-1 en 4-1. Eerst reageerde hij alert bij een half door de Oudewa- terse keeper gestopte bal en 5 minuten later schoot hij opportunistisch in na een prima Groeneweg aanval. Na deze doelpunten ging het licht bij Oudewa ter uit en Groeneweg vond het wel goed. De puntjes waren binnen. Het tweede elftal draait ook heel goed. Tegen Neptunes 2 werd de derde achtereenvolgende overwin ning behaald 3-0 en het elftal is richting eerste plaats. De overige uit slagen van de Groeneweg elftallen Woerden 3 - Groeneweg 3 2-1, Groe neweg 4 - Dilettant 3 4-0, Bodegraven 3 - Groeneweg 5 12-2, Groeneweg 6 - Moordrecht 3 1-1, Groeneweg 7 - Vep 12 2-4, Groeneweg Da - DWO Da 2-1. De standaardteams van de w Schoon hoven en de w Moerkapelle schijnen in hun onderlinge wedstrijden de laat ste jaren patent te hebben op een gelijkspel. Eveneens is het in die wed strijden gebruikelijk dat Schoonhoven pas laat langszij komt. Afgelopen zaterdag was het niet anders. De eer ste helft was duidelijk voor de Moer- kapellenaren. Met fris en gevarieerd aanvalsspel werd de thuisclub in de verdediging gedrongen en in de gehe le eerste helft hadden de "Blauw-Wit- ten" dan ook een voortdurend over wicht, al leidde dat dan ook weer niet tot echt riante kansen. In de 20ste minuut werd echter toch de terechte 0-1 voorsprong genomen. In de 2de helft bracht de Schoonhoven trainer twee nieuwe spelers in, hetgeen voor de thuisclub goed uitpakte. Nu was het Moerkapelle, dat eigenlijk die gehele 2de helft in de verdediging werd gedrongen. Halverwege de 2de helft scoorde de Schoonhoven spits na een goede combinatie de toch wel verdiende gelijkmaker. Vanaf dat moment moest de Moerkapelle defen sie alle zeilen bijzetten om erger onheil te voorkomen. Het gevolg was een 1-1 puntendeling, waarin beide trainers zich konden vinden. Door dit resultaat bivakkeert Moerkapelle op de 5de plaats, met nog één wedstrijd achterstand. De overige uitslagen zijn: Elegantier Boys-Moerkapelle 2 3- 1, Moerkapelle 3Berkel 5 3-0, Donk 1- Moerkapelle 4 35, Moerkapelle 5-Be Fair 7 6-4, Moerkapelle 6-Gouda 6 4-3, Moerkapelle 7-CVC Reeuwijk 7 2-6, Moerkapelle zo 1-Zwervers 5 3-5, Moerkapelle zo 2-Esto 7 4-0. Zevenhuizen - In de afgelopen perio de hebben weer een aantal kinderen hun zwemdiploma's gehaald. Voor het Groene Hart A-diploma: Kyra te Paske, Rosanne v.d. Spek en Joep Sanders. Voor het A-diploma: Lara Suijten. Voor het B-diploma: Amanda Seis en Ashley v.d. Marwen. Voor het C- diploma: Sharon Slingerland. De vol gende diplomazwemdag is 7 novem ber. Zevenhuizen - Na twee overwinnin gen in uitwedstrijden ging de eerste competitie-wedstrijd voor eigen publiek verrassend met 1-3 verloren. In de eerste set keken de dames al snel tegen een achterstand aan, die niet meer ingehaald kon worden. Setstand 21-25. In de tweede set tekende zich hetzelfde beeld af, de 2e set ging verloren met 23-25. Ook de 3e set ging helaas voor de dames nipt verloren met 23-25. In de 4e set leek het tij zich te keren voor de dames, mede door een aan tal goede service-beurten en een sterkere passing, werd deze set gewonnen met 25-23. KERKDIENSTEN-21 oktober Zevenhuizen Ned. Herv. kerk 10.00 uur ds. D.H. Bosma; 19.00 uur Eveng. G. van den Bos. Oud Verlaat Kapel 10.00 uur dr. C.Ver meulen, Valkenburg. Geref. kerk 9.30 uur dr. H.J. Kouwenho- ven, Vlaardingen; 18.30 mw. ds. J.H. Veld huizen, Den Haag. R.K. Gemeenschap 10.15 uur Commu nieviering. Moerkapelle Geref. Gem 9.30 uur en 18.30 uur ds. j.B. Zippro. Herv. Gem. 9.30 uur ds. L.D. Burger, Waddinxveen; 18.30 uur kand. F. Hooger- dijk, Krimpen a/d IJssel. MEDISCHE WEEKENDDIENST Zaterdag 20 oktober: dokter Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleiswijk, 010-5212500. Zondag 21 oktober: dokter Van Vliet, Dorpsstraat 16, Bleiswijk, 010-521 I 166. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. van Rooyen, 079-593.14.88 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep 079-593.27.02 (13.30- 14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat 079- 593.21.49(18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pamas- sia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2- 2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182- 563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Zevenhuizen - De Stichting Oud Zevenhuizen/Moerkapelle is een ten toonstelling aan het voorbereiden over het Koninklijk Huis. De opening daarvan zal aan het einde van het jaar plaatsvinden. De stichting heeft reeds vele artikelen die daarop betrekking hebben maar wil haar tentoonstelling zoveel mogelijk com pleteren. Heeft u voorwerpen die betrekking hebben op het Koninklijk huis (waaronder het bezoek van leden van het Koninklijk Huis aan Zevenhuizen en Moerkapelle dan wil de stichting dit graag inzien en ook tijdelijk in bruikleen ontvangen. U kunt elke dinsdag terecht van 20.00 tot 21.30 uur aan de Tweemanspol der 15 in Zevenhuizen. SfiifiïlFFTir Door Karin Heeren Zevenhuizen - Na de berichtgeving van twee weken geleden, over de twee woonwagens die zonder voor overleg naar de woonwagenstand plaats waren gekomen en na inter ventie van gemeente en politie vertrokken naar Waddinxveen, bleek al snel dat het hierbij ging om bewo ners van de Pater Jornaweg in Wad dinxveen. Dit woonwagenkamp is volgens een woordvoerder van de gemeente Waddinxveen inmiddels overvol geraakt doordat kinderen uiteindelijk ook zelfstandig willen wonen. Op bestuurlijk niveau is over leg gevoerd tussen de gemeente Waddinxveen en de gemeente Zeven huizen over de tijdelijke opvang van deze bewoners. Burgemeester en wethouders hebben na intensief overleg met de gemeente Wad dinxveen besloten de standplaatsen in Zevenhuizen lijdelijk in gebruik Ie geven aan drie gezinnen. Uitdrukkelijk zijn hier aan de voorwaarden verbonden dat uiterlijk 1 juli 2002 de plaatsen ontruimd dienen te worden, aangezien de gemeente op die datum het terrein nodig heeft voor realisa tie van het bouwproject Catsburg. De stand plaatsen kunnen alleen door deze gezinnen worden gebruikt. Dit betekent dat bij vroeg tijdig vertrek voor 1 juli 2002 de plaatsen buiten gebruik worden gesteld. Na de ont ruiming van vrijdag 28 september is er met het college van Waddinxveen uitgebreid overleg geweest over de ontstane situatie. De gemeente Waddinxveen heeft Zevenhui zen verzocht tijdelijk in gebruik te geven opdat het probleem opgelost kan worden. Vanwege de urgentie van de kwestie voelen burgemeester en wethouders zich verplicht een bijdrage te leveren door te besluiten de woonwagenstandplaatsen tijdelijk ter beschikking te stellen. Al enige tijd spreekt het college met de gemeente Waddinxveen over het aanleggen van een zestal standplaatsen op hun grond gebied, waarmee aan de taakstelling die de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle heeft, kan worden voldaan. Het is de bedoeling deze (en meerdere) standplaatsen aan te leggen in de nieuwbouwwijk Triangel. De realisatie van deze woonwijk laat echter nog op zich wachten. De komende tijd 31 wordt er door de besturen overleg gevoerd om tot een structurele oplossing te komen. Terwijl bestuurders over details met elkaar van gedachten wisselden is de gemeente Zevenhuizen opnieuw geconfronteerd met een groep woonwagenbewoners. Een hele andere groep die zwervend is en van plaats naar plaats trekt. Nadat ook hen duidelijk werd geen gebruik te kunnen maken van de woonwagenstandplaats in de wijk Swan- la, zijn zij vertrokken naar de parkeerplaats bij zwembad De Koornmolen. Daar zijn zij enige dagen gebleven en nadat zij te horen hadden gekregen dat zij niet op de openba re weg konden blijven zijn zij uit eigen beweging op dinsdag 9 oktober vertrokken met onbekende bestemming. h',-

Hart van Holland | 2001 | | pagina 11