Trouwe klanten maken het afscheid van melkboer Gerrit Kool onvergetelijk Diplomazwemmen Uitslagen Sjoelen Cresco stuurt nep-arenden af op bessen etende vogels Brand bij fa. Boot duidt op gebrek aan communicatie Opbrengst collecte dierenbescherming Communicatie in het huwelijk Start wintercom petitie HSW, slechte vangst RTW FM live aan wezig bij de 13de Coenecooploop Rommelmarkt Con cordia groot succes Harmonie muziekvereniging Con cordia Waddinxveen naar festival Hart van Holland/17 oktober 2001 pagina 13 Waddinxveen - De opbrengst van de in Waddinxveen gehouden col lecte voor de Dierenbescherming bedraagt 10.754,95. Het geld zal zorgvuldig besteed worden aan dieren die dit nodig hebben. Alle collectanten en gevers worden har telijk bedankt. Voor inlichtingen over het werk van de Dierenbe scherming Nel Oort 0182-616519. Waddinxveen - Het onderwerp dat op de Open Cirkel avond van 24 oktober 2001 centraal staat is "Communicatie in het huwelijk". Huwelijken staan in deze tijd enorm onder druk. Communicatie is daarom erg .belangrijk. Echter, mensen hebben het tegenwoordig zo druk, dat er nauwelijks meer tijd is voor een goed gesprek. Toch is dat één van de geheimen van een goed huwelijk. Deze avond is daarom met name bedoeld voor mensen die het waardevol vinden om tijd in hun huwelijk te steken. Want een goed huwelijk kan altijd nog beter! De sprekers op deze avond zijn Hans en Adeline Waag- meester, zij zullen bij ons spreken over de communicatie in het huwe lijk en informatie geven over de FamilyLife Conferenties. De Open Cirkel avond is in "Het Anker" (achter de Brugkerk) en start om 20:15 uur. De deuren zijn vanaf 20:00 uur geopend. Waddinxveen - Met een knipoog naar de zomer ging afgelopen zaterdag de wintercompetitie van de Hengelsportvereniging Wad dinxveen (HSW) van start. Zestien deelnemers bonden de strijd aan in de Oude Rijn tussen Alphen en Zwammerdam. Net als vorig week end in de Amstel zag het er ook hier naar uit dat veel kleine vis voor enig gewicht moest zorgen. Doch naarmate de wedstrijdtijd verstreek werden hier en daar toch nog enkele brasems gehaakt. Niet temin bedroeg het totale vangstge wicht slechts 32 kg, een slechte vangst derhalve. De uitslag was als volgt: 1. M. Reichard 4.600 gram, 2. H. de Kwaadsteniet 4.330 gram, 3. A. van Leeuwen 3.600 gram, 4. W. Houtman 2.500 gram, 5. R. Polder vaart 2.230 gram. Zaterdag 20 okto ber volgt de tweede wedstrijd. Er wordt dan gevist in de Haarlemmer Kingvaart. Vertrek vanaf het stati on NS om 07.00 uur. Waddinxveen - Zaterdag 20 okto ber vindt in Waddinxveen de 13de o°e"ecooploop plaats. Hiervan zal KI W FM live verslag doen. amen met de RTW FM program ma s: Muziek door de Jaren heen", met Gerben van Kruistum en Ron andvliet, en "Middagmagazine", Helma Schippers e.a., 1? nn "®Portcafé" team u tussen z.uu - 18.00 uur verslag brengen an start en finish van de diverse oopafstanden en komen zij met interviews vanaf locatie. Uiteraard nt u deze middag ook de vaste nu er werpen van de programma's rwachten zoals u bent gewend, wilt u weten wat er leeft in Wad- stem uw radio af op KIW FM. In de ether 105.8 FM en °P de kabel 93.1 FM. Waddinxveen - De op zaterdag 13 y 0 2001, door de Waddinx- nse, Muz. Ver. Concordia, Huk Len rommelmarkt in het din °VW D*e Hoge Noot in Wad- nnk en is zeer SoeH verlopen. De opbrengst bedraagt 2.065,00. Door Ron Krul Waddinxveen - Gerrit Kool heeft afgelopen zaterdag zijn laatste ronde gereden als melkboer in Waddinxveen. Ruim 92 jaar is de familie Kool werkzaam geweest als verkoper van melk en andere zui velproducten. De beslissing om te stoppen is niet van de één op andere dag genomen vertelt Gerrit. Het is een lang proces geweest waarin alle voor- en nadelen voortdurend zijn afge wogen. Uiteindelijk moest Gerrit toegeven dat de grote investeringen die hij o.a. vanwege de ver anderde milieuwetge ving, moest gaan doen, niet meer opwogen tegen het rendement dat hij uit zijn melkhandel haal de. En dan is het beter om nu te stoppen, aldus Gerrit, dan straks te moeten stoppen. Hoewel Gerrit pas 49 jaar is heeft hij het vak van melkboer 33 jaar uitgeoefend. En Gert (zo wordt hij ook wel genoemd) heeft het altijd met heel veel plezier gedaan. Het contact met de klanten is altijd de grootste drijfveer geweest voor de familie Kool. Gerrit wil dan ook nog aan zijn trouwe klanten meege ven dat hij al die jaren ontzettend heeft genoten en dankbaar is voor het vertrouwen die hij van zijn klan ten altijd heeft gehad. Met het verdwijnen van de melk boer Kool uit Waddinxveen, ver dwijnt ook een stukje geschiedenis, aldus Mw. Rodenburg, één van vele trouwe klanten van Gerrit. Samen met enkele buren heeft Mw Roden- '2TB43 burg een spandoek gemaakt ter ere van de laatste ronde van Gerrit. Uiteraard is er ook een bloemetje en een kadobon bij aldus Mw. Olie die samen met Mw. Rip uitgebreid verhalen vertellen over de geschie denis van melkboer Kool. De serv ice gaan we het meeste missen aldus de dames. Gerrit had zelfs sleutels van onze woningen zodat als we er niet waren, Gerrit de bood schappen gewoon binnen kon bren gen. En Gerrit ging dan zelfs zover dat hij de melk e.d. in de koelkast zette. Vooral de ouderen in Wad dinxveen zullen Gerrit daarom erg gaan missen. Vroeger had de familie Kool buiten de rijdende melkkarren (later SRV- wagens) ook een winkel in de Dorpsstraat van Waddinxveen. Vol gens Richard Olie die zelf Ï2 jaar bij de familie Kool in dienst is geweest, is de winkel in 1976 afgebrand en daarna niet meer terug gekomen. Het afscheid van melkboer Kool is voor Gerrit en zijn vrouw in ieder geval onvergetelijk geweest. Overal in de wijken die hij aandeed, ston den trouwe klanten hem op te wach ten om zijn afscheid op te luisteren met bloemen, kado's en een per soonlijk woord. Gerrit genoot hier zichtbaar van en dat was op deze toch wel emotionele dag, het belangrijkste. De melkboer Kool van Waddinxveen is na 92 jaar gestopt en dat is voor velen een groot gemis. KERKDIENSTEN - 20 oktober Waddinxveen R.K. kerk Zondag 21 oktober 9.30 uur Eucharistieviering; Dinsdag 23 oktober 19.00 uur Eucharistieviering. Ontmoetingskerk Zaterdag 20 oktober 19.00 uur Eucharistieviering; Zondag 21 oktober 11.15 uur Oecumenische Woord- en Communieviering met "De Bruggen". Herv. kerk 9.30 ds. A.F. de Oude, OK; 10.00 uur ds. C. de Jong IK. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 en 16.30 uur leesdienst. De Rank 10.00 uur ds. C. van den Berg, Broek op Langedijk; 18.30 uur ds. L. den Breejen, Delft. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen; 18.30 ds. A.B. Wolters, Katwijk a/d Rijn, jeugddienst De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver. Ger. Kerk 9.30 uur ds. J.A. v. Hooijdonk, ds. S. de Reuver; 18.30 uur ds. A.B. Wol ters, Katwijk a/d Rijn. Vrijz. Prot. Gel. Gem. 10.00 uur mw. ds. B. Eerland-Van Vliet Rotterdam. Chr. Ger. Kerk 9.30 uur en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Parousia 0.00 uur D.Wijker. Christengemeente "Bethel" Ab Agte- reek. Benthuizen Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst MEDISCHE WEEKENDDIENST Boskoop/ Benthuizen vrijdag 19 oktober 18.00 uur tot zondag 21 oktober 24.00 uur: dokter M.J. Bom, Parklaan IA,Boskoop,0172-210553. Waddinxveen - De uitslagen van de Waddinxveense sjoelers zien er als volgt uit: Klasse A: 1. Jan Kersbergen 1441, 2. André van Gemeren 1415, 3. Kees Kuipers 1409, 4. Wim Slingerland jr. 1387, 5. Guus Renesse 1356. Klasse B: 1. Cor van Herk 1335, 2. David Sinnema 1325, 3. Adrie Faas, 4. Gerard Vos, 5. Mien Renesse 1286. Klasse C: 1. Jan Olie 1208, 2. Marius Kersbergen 1188, 3. Cor van Gils 1184, 4. Otto Supusepa 1160, 5. Dirk Faas 1156. Klasse D: 1. Simon den Oude 1174, 2. Ria Jongeneel 1110, 3. Bram Kou- wenberg 1093, 4. Marry van Erk 1083, 5. J. Garlich 1078. Waddinxveen - In het Gouwebad "de Sniep" te Waddinxveen is op dinsdag 9 oktober voor de eerste maal in het nieuwe seizoen weer voor het A-diploma gezwommen. Er waren 39 kandidaatjes die alle maal zijn geslaagd. De namen zijn: Sander Huist, Jordy Lensink, Albert Ceulen, Zanzibar Booy, Stefan de Knegt, Stefan van der Meer, Yannick Lammertse, Kim- berley Grootendorst, Nienke Prins, Jordi Alphenaar, Stef van der Voort, Jeroen Snel, Sascha van den Nieuw- endijk, Anneloes Postma, Tiemen van Daalen, Carmen van Loon, Dione de Jong, Marielle Köllmann, Sharon de Jager, Kay Runge, Julia Pols, Kyle Muller, Lukas de Jong, Gaby Kempers, Êosca Holtrop, Rut- ger Janssen, Kristy Hamberg, Emily Boone, Marouan Ezzarraguy, Mariël- le Molenaar, Achraf Elhafet, Chantal Paape, Ramona Westhof, Joyce Cor- ver, Bilal Elhfet, Jorinda Slappendel, Deborah van Heijgen, Onno Nijzink en Mark Bregman. Waddinxveen - Het harmonieorkest o.l.v. Jeroen Wentel zal op zaterdag 20 oktober deelnemen aan een festi val in Schoonhoven. Het harmonie orkest speelt van 14.55 tot 15.25 in het Bastion in Schoonhoven. Tijdens een festival worden de deel nemende orkesten beoordeeld op de te spelen muziekwerken die door de verenigingen zelf zijn uitgekozen. Die beoordeling gebeurd door een vakjury. Zij beluisteren de muziek werken en beoordelen deze op o.a. ritmiek, muzikaliteit, tempo, dyna miek enz. Dit festival is ook voor publiek toegankelijk. geen initiatief genomen om pers en/of inwoners over de voortgang en afwikkeling van de brand en ver wijdering van de asbest te informe ren. De brandweer wordt geadvi seerd Salvage te allen tijde bij branden te doen. In dit geval bleek dat niet te zijn gebeurd. Opmerkelijk detail is voorts, dat de regionaal officier van dienst Brand weer J. Stolwijk niet op de plaats van het incident was, maar daar wel aanwezig behoorde te zijn. Als knel punten worden aangemerkt het niet voorhanden hebben van voldoende verbindingsmiddelen, kaartmateri aal en facilitaire ondersteuning en dat geen scheiding wordt gemaakt in processen. Zo hadden toegang tot de ruimte in de brandweerkazer ne brandweerpersoneel, maar ook onbevoegden, onder wie de getrof fen ondernemer. Omdat vaak sprake is van vertrouwelijk overleg, blijkt diens aanwezigheid ongewenst. Ook de dubbelfunctie van beleidscen trum en voorlichtingscentrum - kantine van de brandweerkazerne - wordt als hinderlijk ervaren, omdat het beleidsteam dient te worden afgeschermd van de pers, die toen vrijelijk kon rondkuieren. Hoewel het nablussen allang achter de rug is, duurt het nakaarten voort. Boskoop - De asbestbrand bij de fa. Boot aan de Biezen in Boskoop op 17 juli heeft een indrukwekkend aantal gebreken aan het licht gebracht, ook al bleek de inzet van alle betrokkenen, voor zover aan wezig, eveneens indrukwekkend. Dat blijkt uit een evaluatie, vorige week behandeld in de commissie algemene bestuurszaken. Als opmerkelijk hinderlijk werd ervaren, dat de telefooncentrale van het gemeentehuis slechts één inko mende lijn heeft en daardoor snel wordt overbelast. Een automatische wachtstand of voicemail boodschap is wenselijk. Bovendien wordt een (pers)voorlichter node gemist. Omdat burgemeester J. Rijsdijk moest functioneren als voorzitter van het beleidsteam en toen ook nog eens de jongens en meisjes van de pers te woord moest staan, tra den irritaties op bij beide partijen. Tevens bleek de concentratie van het beleidsteam hierdoor storing op te lopen. Striktere scheiding van functie blijkt aanbevelenswaardig. Ais een van de gemiste kansen komt aan bod, dat de complete gemeente lijke tekst en de foto's die de verant woordelijke medewerkers wel zijn toegezonden, niet zijn geplaatst op de gemeentelijke webside. Ook is Boskoop - Grote zeearenden en klei nere visarenden, tien stuks totaal, beschermen 1,5 ha sier/snijheesters van de fa. Cresco aan de Goudse Rij weg in Boskoop. Maat wat de spreeuwen, mussen en duiven die het op de bessen van die heesters gemunt hebben niet weten is, dat die arenden stuk voor stuk nep zijn. Frank Houdijk, schoonzoon van eigenaar H. Stolk: "Ze zijn afkomstig van Agrifirm uit Bleiswijk die ze uit Amerika geloof ik, importeert. De neparenden zijn gemaakt van een soort geolied papier dat niet stuk te scheuren is. We hangen ze in de maanden oktober, november en december op aan vishengels, om het jaar in een ander perceel, omdat de heesters om het jaar vrucht dra gen, die bessen dus". De neparenden doen denken aan grappige vliegers, maar zijn toch niet voor kinderen bedoeld. Houdijk: "Ze kosten zo'n 375 gulden per stuk en zijn speciaal voor dit doel, als vogel verschrikkers, gemaakt. Ook een beetje duur voor een vlieger". Stolk heeft de papieren arenden erbij, om zijn heesters te bescher men. Houdijk: "We maken ook een heleboel lawaai, met geluidskanon nen en klappers en die arenden doen gewoon de rest. Als het waait natuurlijk, anders vliegeren ze niet. Gelukkig waait het niet altijd en han gen de arenden er slapjes bij. Ik zeg met opzet gelukkig, want als het altijd zou waaien en de arenden altijd zouden vliegeren, raken de vogels die de heesters bedreigen eraan gewend en eten ze de bessen toch nog op. Dat gebeurt nu niet". De heesters, voor intimi Ilex Verticila- ta, worden op een opvallende plaats gekweekt aan de Goudse Rijweg, de neparenden vallen bepaald op. Hou dijk: "Je ziet ze in deze omgeving ook niet veel. Elders in het land wel en ze voldoen prima. Vorig jaar zag ik een foto van ze in zo'n gratis blad, dat je op spoorweg mee kunt nemen."

Hart van Holland | 2001 | | pagina 13