Ouderen "drijvend eiland" Boskoop willen er twee voetgangerslichten bij REÜNIE TOOS Opnieuw 55-jarig huwelijks feest in Waddinxveen Soirée Alliance Franchise Klaverjassen bij W.S.E. VOETBAL Kaartavond De Gouwe Rijders Kledinginzame- Ethiopië-avond Kerngroep Sportvrienden gaan Klaverias- sen Kerken in Waddinxveen organiseren plaatselijk politiek debat Hart van Holland/24 oktober 2001 pagina 13 Waddinxveen - De Alliance Fran- gaise, Boskoop, Waddinxveen en Zoetermeer organiseert maandag 29 oktober een soirée in de zaal van de Immanuëlkerk, Beatrixlaan 2 in Waddinxveen. Het thema van de lezing is "Les Troubadours du Limousin". Aanvang 20.30 uur, de zaal is open vanaf 20.00 uur. Leden gratis, introducés 10, Waddinxveen - Op vrijdag 26 okto ber is er weer klaverjassen bij W.S.E. De avond begint om 20.00 uur en er zijn ook mooie prijzen te win- ;nen. pet inschrijfgeld bedraagt 3, [gulden en het le kopje koffie is gra tis. Waddinxveen - Autoclub "De ■Gouwe Rijders" uit Waddinxveen [organiseert donderdag 25 oktober haar traditionele kaartavond in "De Unie", Kerkweg-Oost 226 in Waddinxveen. Inschrijven kan vanaf 19.45 uur, het klaverjassen begint om 20.15 uur. Ook niet leden zijn Van harte welkom. 1 Boskoop - Op organiseert K1C1 leen kledinginzamelactie voor het goede doel in K1CI steunt Amnesty [International, Hivos, Gered Gereed schap en Mensen in Nood. [De 'goedzak' van KICI wordt huis- aan-huis verspreid en zoals op de [zak staat vermeld kan deze vöör 09.00 uur aan de straat gezet wor den. In deze zak kunt u gebruikte .kleding, huishoudtextiel en schoe- 'nen (gepaard gebonden) kwijt. Waddinxveen - Op woensdag 14 november houdt de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Wad dinxveen een Ethiopië-avond in het Anne Frankcentrum te Wad- •is'nVeen' avoncl begint om -0.00 uur en is vrij toegankelijk voor iedereen. Hoofdonderdelen van het programma zijn een inlei ding door Peter Huisman (Novib) over de projecten die door de ■kerngroep worden ondersteund en een presentatie over de culturele rijkdom van Ethiopië door ver tegenwoordigers van NETHIO, een organisatie van Ethiopiërs in Nederland. Waddinxveen - Op 29 oktober 2001 organiseert biljartvereniging portvrienden" de tweede in de reeks van 8 klaverjasavonden van det seizoen 2001/2002. ue avond begint om 20.00 uur in H Bport", Kerkstraat 11 te Wad- ■nxveen. Kosten per deelnemer oedragen 5,—. Boskoop - "We weten ook wel, dat Boskoop een drijvend eiland is waarin alles verzakt. Huizen, tui nen, wegen, alles. We hebben er ook begrip voor, dat er maar één doorgaande weg is en dat een ring weg om verschillende redenen onhaalbaar is. Maar geef ons en niet alleen ouderen, ten minste voetgangerslichten op de kruising B.C.-laan met Koninginneweg. En als het even kan ook van die lich ten op de kruising Parklaan/De Zijde". Dat zeggen Boskoopse oude ren die in De Stek op donderdag middag een kaartje komen leggen. Twee van hen, mevrouw J. van Velde (84) en Piet Ramp (73) hoe ven niet te wachten op de veilig heidsconferentie die Boskoop 25 oktober belegt in het Plantarium, ze weten zo wel wat er aan veiligheid in hun gemeente mankeert en wat en hoe een en ander verbeterd kan worden. Piet Ramp: "Boskoop is niet echt onveiliger dan welke andere gemeente dan ook. Wel drukker, met al dat bedrijfsverkeer dat een kwe kersdorp als Boskoop nu eenmaal heeft en aan De Zijde maar één doorgaande weg heeft. Het centrum heeft aan beide zijden een winkel centrum en om van het een naar het andere te komen, moet je gebruik maken van zebrapaden en een vluchtheuvel. Nou, dat is ook een echte vluchtheuvel, als je je leven wilt redden. Daar moeten gewoon voetgangerslichten komen. Nu ben je afhankelijk van eën welwillende automobilist, die natuurlijk moet stoppen, maar dat vaak vertikt. Je kunt hem dat ook niet helemaal kwalijk nemen. De hefbrug staat vaak open, de file auto's groeit en groeit en als je er met de auto over heen wilt, dan wil je dat ook. Die voetganger wacht wel. Maar ik geef toe, de tegenwoordige automobilist is wat vriendelijker dan vroeger. Het is een samenspel geworden, reke ning met elkaar houden. Maar licht jes, te duur voor Boskoop of niet, moeten er wel komen". Mevrouw Van Velde steunt deze zienswijze, maar voegt er ook voet gangerslichten bij de Parklaan/De Zijde aan toe. "Pal bij het station en een groot verzorgingscomplex. Het is er soms levensgevaarlijk. Hoeveel ongevallen zijn daar onderhand niet gebeurd? Goed, meestal liep het goed af, maar het geeft toch te denken". Jongeren Dat de politie over twee surveillan ceauto's beschikt, geeft Ramp weer te denken. "Veel te weinig, voor zovéél gemeenten in deze regio. En dat zo'n auto helpt, is uit het verle den wel gebleken. Hier, rond De Stek hingen destijds dag en nacht jonge ren rond waar we liever met een Waddinxveen - Dit jaar is het feest bij de Waddinxveense Jazzdans- en Turnvereniging TOOS uit Wad dinxveen. Het was op 25 januari van dit jaar namelijk 80 jaar geleden dat de heren Alblas en Bontenbal het initia tief namen om deze vereniging op te richten. In 1921 meldde zich in Hotel "De Unie" de eerste 64 manne lijke leden aan voor de Gymnastiek- en Atletiekvereniging TOOS (Ter Ontwikkeling Onzer Spieren). Het doel was een vereniging op algeme ne grondslag, waarbij ieders mening en idealen werden gerespecteerd. Dit doel wordt nog steeds jong gehouden bij het huidige TOOS (Tijdloos Opwindend Ontspannend Sportief). Binnen één jaar na de oprichting van TOOS was de vereniging al uit gegroeid tot 130 leden. De dames- gymnastiek was in die beginperiode niet zo populair, de dames hebben dan ook tot het einde der dertiger jaren niet zo'n belangrijke rol gespeeld. TOOS is gegroeid net zoals Wad dinxveen groeide. De ledenstand van 1922 (circa 130) heeft zich ont wikkeld tot het aantal van circa 950 leden nu. Behalve de Atletiek uit de begin jaren en natuurlijk de Gymnastiek heeft TOOS ook nog diverse andere takken van sport onder haar hoede bocht omheen liepen. Sinds de poli tie hier surveilleert, zie je ze niet meer. Maar nu hangen ze wel weer ergens anders in de Snijdelwijk, kna pen van tien tot twintig jaar die er kennelijk de tijd voor 'hebben 's nachts rond te hangen". Mevrouw Van Velde is niet echt bang voor jongeren en wil ook niet beweren, dat rondhangende jonge ren aansprakelijk kunnen worden gesteld voor verhoogde onveilig heid. "Maar het gevoel hè? Je denkt er toch aan: en als ze nou eens je schoudertasje van je lijf willen ruk ken? Niet alleen je tasje kwijt, maar je ligt ook zo 'op straat met een gebroken heup". Piet Ramp bevestigt dat: "Boskoop kent wel meer plekken waar je als oudere niet gauw komt, zeker niet 's avonds. De Boot, bijvoorbeeld. Nie mand komt daar 's avonds graag. Maar als oudere ben je je er toch van bewust, dat je niet meer zo rap ter been bent. Ook daarom ben ik voor stander van meer surveillance. Met meer auto's op onvoorspelbare tij den. Trouwens, de twee auto's waar de politie dan wel over beschikt, rei den beide op dieselmotoren. Dat weten die rondhangende jongeren natuurlijk ook al lang. Zijn ze 's avonds op rottigheid uit en horen ze die dieselmotor, dan weten ze direct: oh, dat is politie. Even wegwezen". gehad. In de tijd van de Multisport- vereniging TOOS werden de sporten Basketbal, Korfbal, Badminton en Gymnastiek onder de vlag van TOOS beoefend. Deze takken van sport hebben zich los van TOOS gemaakt en gaan nu verder onder het huidige Flyers, Korbis en Invic- tus. TOOS is toen weer verder gegaan als Gymnastiekvereniging met vele Gymnastiek en Trimuren, niet veel later werd de afdeling Jazz (Jazz- dans en Aerobic) bij TOOS opge richt. Op dit moment zijn de Jazz en de Gymnastiek twee gelijkwaardige takken van sport binnen TOOS. TOOS sluit het jubileumjaar nu feestelijk af met een reünie voor oud leden, bestuursleden, leiding en iedereen die zicht bij TOOS betrok ken voelt of heeft gevoelt. Inmiddels zijn er veel uitnodigingen de deur uit, maar niet van iedereen heeft de Jubileumcommissie het adres kunnen achterhalen. Op zaterdag 17 november vanaf 15.00 uur is iedereen welkom in het gymlokaal aan de Staringlaan 18 om elkaar te ontmoeten, demonstraties gym- en jazz te zien, te line-dancen en dit alles onder het genot van een hapje en een drankje. Mochten er mensen zijn die geen bericht hebben ontvangen en zich toch geroepen voelen, zij zijn van harte welkom. Voor inlichtingen mevr. Sonneveld 0182-613811. Waddinxveen - Ds C.de Jong en pastor A. van der Helm hebben ver tegenwoordigers van de politieke fracties in de gemeenteraad en van verenigingen en maatschappelijke organisaties uitgenodigd om een publiek debat te voeren over hun visie op Waddinxveen. Zij hebben de indruk dat een dergelijk debat vaak meer wordt bepaald door de beschik bare middelen dan door een inhoude lijke visie. Zij hebben een brede oproep gedaan aan organisaties en verenigingen in Waddinxveen om bij dit debat aanwe zig te zijn. Als gespreksleider hebben zij Joep Mourits aangezocht die voor heen werkzaam was als perschef van de R.K.Bisschoppenconferentie en momenteel als Directeur Communi catie van het CDA. De vorm van het debat zal het 'lagerhuisdebat' zijn om zoveel mogelijk mensen de kéms te bieden hun visie naar voren te bren gen en op elkaar te reageren. De avond zal gehouden worden op 7 november a.s. in de Remonstrantse Kerk, Zuidkade 59, aanvang 20.00 uur. Iedere Waddinxvener die hiervoor interesse heeft, is van harte welkom. Door Karin Jongkind Waddinxveen - Op 18 september jl. was het 55 jaar geleden, dat de heer en mevrouw van Vuuren-Riedemans in het huwelijk traden. Op die dag verbleven zij nog in hun stacaravan in Dirksland, een plaats op het Zuid- Hollandse eiland Goeré-Overflakké, waar zij elke zomer doorbrengen. Vorige week kwam het echtpaar terug van vakantie, zodat burge meester Jonkman hen, samen met zijn vrouw, alsnog de felicitaties namens het gemeentebestuur kon overbrengen. Het is voor burge meester Jonkman overigens een drukke tijd. De afgelopen maanden zijn er opmerkelijk veel 55-jarige huwelijksfeesten in de regio. De heer en mevrouw van Vuuren trouw den in 1946, net na de Tweede Wereldoorlog. Het echtpaar heeft elkaar tijdens de bevrijdingsfeesten in een danszaal ontmoet. Schaken en breien De heer en mevrouw van Vuuren zijn beiden geboren en getogen Waddinxveners en trouwden ook in het Gouwedorp. Vlak na hun huwe lijk vertrok de heer van Vuuren - met de eerste lichting dienstplichti gen - voor een aantal jaren naar Nederlands-Indië. Mevrouw van Vuuren verrichtte in die tijd admi nistratief werk. Bij zijn terugkomst kwam de heer van Vuuren in de levensmiddelenbranche terecht. De laatste jaren voor zijn pensionering" werkte hij bij een supermarkt in Zevenhuizen. Momenteel heeft hij alle tijd voor zijn grote hobby, scha ken. Sinds dit seizoen is hij lid van de schaakvereniging in Waddinx veen, voorheen speelde hij bij 'de Messemaker' in Gouda. Naar eigen zeggen, kan de heer van Vuuren zich nog altijd goed meten met de 'jongere garde'. Sinds zijn veertien de is schaken zijn lust en zijn leven. Mevrouw van Vuuren heeft veel bij zangverenigingen gezongen en breit nog regelmatig kledingstukken voor Roemenië. Het echtpaar van Vuuren heeft nog een goede gezondheid en hoopt nog lang van elkaar te mogen genieten.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 13