De heer H. Bitter neemt na 30 jaar dienstverband afscheid van de School met de Bijbel Bietenoptocht in Benthuizen Collecte Diabetes Fonds Koffiebar De Schuilplaats it,hét juiste out gesneden! 27 OKTOBER 200 ndag Live ek« tnu*1 Komt allen!! Veel pr#ll Ook lekkere hopjes en drankjes.. Bloembollenactie Reformatieavond in Benthuizen Inleveren pakket ten voor Polen Grote voorraad, perfecte service HOUTHANDEL ALBLAS bv Van 10.00 tot 16.00 uur Fueve^ Een greep uit ons assortiment: Kijk ook op: www.alblashout.nl Met leuke activiteiten en krament zoals: Rad van avontuur Zeeuwse kraam Schminken Houten speelgoed Springkussen Verkoop bloemen en groenten 2e hands puzzel- en boekenmarkt Diverse spelletjes voor de kinderen .en nog heel veel meer!! Zorgcentrum De Zevenster, Leliestraat 3, 2761 HD Zevenhui^11 Pagina 16 Hart van Holland/24 oktober 2001 QBB Benthuizen - In de komende weken organiseert de Zendirigscommissie Benthuizen weer een bloembollen actie. Men kan de bloembollen bestellen uit een mooie kleurenfol- der, die samen met een bestelfor mulier wordt aangeboden. Iedereen die ook bloembollen wil bestellen bij de Zendingscommissie Benthui zen kan contact opnemen met dhr. R. Peinder (079-3311229). Benthuizen - In de Nederlandse Hervormde Kerk in Benthuizen wordt woensdag 31 oktober een Hervormingsdienst gehouden uit gaande van de Stichting "In de Rechte Straat". Medewerking wordt verleend door het Hervormd Gemengd Koor "Immanuel" en het Chr. Jongerenkoor "Salvation" uit Stolwijk. Aanvang 19.30 uur. Regio - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Inleveren bij het PPE inzamelpunt, Agaat 10 in Zoetermeer op donderdag 1 november van 17.00-20.00 uur. Voor informatie 079-3615682. Pakketten moeten goed verpakt zijn, de adressen van geadresseerde en afzender dienen duidelijk leesbaar op de doos te staan. Ze mogen geen geld of vleeswaren bevatten. Het maximale gewicht is 25 kg, de kosten zijn 7,50 per pakket plus 2,75 per kilo. Bij het inleveren van het pakket is men verplicht een legitimatiebewijs te tonen. Benthuizen - Meester Bitter stopt ermee! In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, heeft de heer H. Bitter afgelopen vrijdag op gepaste wijze afscheid genomen als Directeur van de School met de Bijbel. Dertig jaar lang is de heer Bitter aan deze school verbonden geweest. Op jonge leeftijd wist de heer Bitter al dat hij een baan in het onderwijs ambieerde. Via Driebruggen waar hij als onderwijzer begonnen is en het plaatsje Eist, werd hij in 1971 aangesteld als Directeur van de School waarvan hij nu afscheid heeft genomen. De heer Bitter is altijd verbonden geweest aan het Benthuizen - Nu het weer vroeg don ker wordt en de suikerbieten geoogst zijn, organiseert de Stichting Evene menten Commissie Benthuizen op zaterdag 27 oktober de jaarlijkse Bietenoptocht, 's avonds wordt het dorp verlicht door honderden lamp jes. Deze lampjes worden gedragen door de kinderen in een uitgeholde en versierde suikerbiet. Alle kinderen mogen tussen 10 en 12 uur, gratis, één biet komen halen in winkelcentrum 'de Korf'. Om 19.00 uur vertrekken we vanuit basisonderwijs. Hij heeft in zijn car rière, zoals hijzelf zegt, bewust gekozen voor de opleiding van het jongere kind. Meester Bitter is meegegroeid met de ontwikkelingen van de afgelopen decennia daar waar het gaat om de steeds beter wordende informatie voorzieningen zoals radio, tv en internet en de ten gevolge van deze ontwikkelingen, steeds mondiger wordende leerlingen. Vroeger als je aan de leerling iets uitlegde, was het gewoon zo. Momenteel heeft de leerling altijd een weerwoord en moet er een verklaring bij aldus de heer Bitter. Dit houdt de onderwij zers overigens wel scherp en dat is op zich erg positief. De ontwikkelingen van de afgelopen weken in Amerika en Afghanistan waren volgens de Directeur niet zo moeilijk uit te leggen aan de leerlin gen. De gebeurtenissen zijn betrok ken op de bijbel en van daaruit ver klaard aan de leerling. We hopen dat Door Ron Krul de leerlingen hier sterker uitkomen voor wat betreft hun eigen geloof. Op zich zijn de ontwikkelingen als we de geschiedenis bekijken, niet iets nieuws aldus dhr. Bitter. Hoewel de heer Bitter een beetje tegen zijn afscheid op zag, verheugt hij zich op zijn nieuwe leven waar hij zijn tijd wil besteden aan vooral zijn kinderen en kleinkinderen maar ook aan wat meer reizen en zijn geliefde tuin. De heer Bitter hoopt dat hij door altijd een luisterend oor geboden te hebben, rechtvaardig geweest te zijn waar nodig en zijn bijbelverha len van waarde is geweest voor de school. Gezien de vele activiteiten die zijn collegae en leerlingen voor hem op de dag van zijn afscheid organiseerden en de dankwoorden die werden uitgesproken, werd ten volle bevestigd dat de School met de Bijbel, zijn Directeur, H. Bitter zeker gaat missen. het winkelcentrum onder begeleiding van de muziekvereniging 'Kunst Na Arbeid' en de Jeugddrumband 'Scou ting Den Haag'. Iedereen die een biet meedraagt dingt mee naar één van de tien prijzen. Alle jeugdige deelnemers krijgen na afloop van de optocht een versnapering en een Rabo-verassing. Aansluitend gaat het feest verder in dorpshuis 'de Tas'. Daar wordt dit jaar voor het eerst een Bietenbal gehouden. Wat het precies inhoudt blijft nog even geheim, maar gezellig wordt het zeker. Regio - Van 28 oktober tot en met 3 november is de 20e collecte Geef voor Diabetes. Het Diabetes Fonds financiert veel wetenschappelijk onderzoek rondom diabetes in Nederland, dat door de jaren heen heeft geleid tot een aantal belangrij ke ontwikkelingen in de behandeling en op termijn mogelijke genezing van diabetes. Vooralsnog is de definitieve oplossing voor diabetes nog niet gevonden. Meer weten schappelijk onderzoek is essentieel om daar verandering in te brengen. Met de opbrengst van de collecte financiert het Diabetes Fonds hel wetenschappelijk onderzoek dat oplossingen voor diabetes dichter bij brengt. Geef voor Diabetes! Vooi informatie 033-4622055. Benthuizen - Luie banken en stoelen, een tafeltennistafel, tafelvoetbal, biljart Koffiebar De Schuilplaats heeft het allemaal! En iedereen van 14 jaar en ouder is welkom, dus loop gerust eens binnen op de zolder van het verenigingsgebouw De Bron (achter de Hervormde Kerk) in Benthuizen. Ijzerwaren-Gereedschappen Doe-Het-Zelf artikelen Sanitair-electra-Verlichting Hlstor verven-Rambc beitsen Mammoet skelter-specialist Tuingereedschappen etc. etc. Moerkapelle Tel. 079-5931307 In onze twee afhaalcentra hebben wij een uitgebreid assortiment materialen, die vrijwel onbegrensd kunnen worden toegepast. Zowel de professionele bouwer als de doe-het-zelver kan bij ons terecht. Bezorgmogelijkheden ruim aanwezig. zacht- en hardhout wanden schermen blokhuten plaatmateriaal dakplaten isolatiemateriaal verf - lijm - kit parket, ook massief gevel bekleding keukens - kasten beschoeiingen deuren - kozijnen gipsplaten ijzerwaren compleet tuinhoutprogramma Geopend ma. t/m vr. van 7.00-16.30 uur. T/m 27 oktober op zaterdag geopend van 8.00-12.00 uur. Zuidkade 62, WADDINXVEEN, tel.: 0182-614066, fax.: 0182-611425 Ceintuurbaan 121, ROTTERDAM, tel.: 010-4612822, fax.: 010-4613776 U vin<H ons in de Gouden Gids! TeVe4

Hart van Holland | 2001 | | pagina 16