Nieuwe tentoonstelling in Zevenhuizen /erkiezing Boek van het laar 2001 Waddinxveense leerlingen winnen 'werkstukken- wedstrijd' Gemeenten willen meepraten over gebiedsvisie Afdeling Sociale zaken gaat samenwerken met Nieuwerkerk Zevenhuizen li Hart van Holland/24 oktober 2001 pagina 9 Zevenhuizen - In het Historisch Cen trum "Ons Verleden" te Zevenhuizen is zaterdag 27 oktober een nieuwe tentoonstelling te zien. Het betreft een nieuwe opstelling van de ten toonstelling van Jan C. Lunenburg. Dit keer is het werk wat direct is gekomen van "zijn" hand, door hem zelf gemaakte pentekeningen en aquarellen in de jaren 1960 tot 1990. Jan C. Lunenburg is in de "molenwe reld" in en rond Zevenhuizen/Moer- kapelle geen onbekende, temeer omdat hij in de oorlogsjaren veel tijd heeft doorgebracht op de molens langs de Rotte. Zijn grote passie waren molens en het verzamelen van foto,s en boe gen daarvan en het maken van pen tekeningen en aquarellen, ook van ier uit de regio zijn exemplaren te [bewonderen. Verder is er boven in het museum nog te zien de tentoonstelling van de droogmakerijen rond de Rotte met haar vele molens die hier ooit gestaan hebben. De Stichting Oud Zevenhui- zen/Moerkapelle heeft haar tentoon stelling verandert in de huishoude lijke hoek in de zogenaamde "washoek" die een beeld geeft van het wassen, strijken enz. tussen 1900 en 1960. Verder kan men hier terecht voor genealogische informatie over fami lies, men kan alle vragen afvuren over de herkomst. De tentoonstelling is geopend op zaterdag 27 oktober 2001 van 13.30 uur tot 16.00 uur. Voor informatie 0180-631817 of 071- 3315524. Boskoop - De bibliotheek Boskoop nodigt iedere lezer uit om t/m 27 oktober zijn stem uit te brengen voor de NS Publieksprijs van het Neder- llandse Boek 2001. De lezer kunnen «stemmen op één van de zes genomi- |neerde titels of op enig ander boek dat zij dit jaar het mooiste vonden. Het boek dat de meeste stemmen vergaart, mag zich Boek van het Jaar 2001 noemen. De NS Publieksprijs is de enige nationale lezersprijs. Vorig jaar won Geert Mak de verkiezingen met De eeuw van mijn vader. Ieder een die zijn stem uitbrengt, maakt kans op een prijs. Door Karin Jongkind Waddinxveen - Twee leerlingen van de Bethelschool, Sifra de Kooter (11) en Eline Kunst (9) hadden vorige week dinsdag de dag van hun leven. Zij waren de winnaars van een 'werkstukkenwedstrijd', die uitgeschreven was door De Rui- ter's Documentatiecentrum, een onderdeel van Uitgeverij Wolters- Noordhoff. Hun werkstuk over 'de olifant' wordt uitgegeven als infor matief boekje in de reeks 'Junior Informatie'. Deze educatieve boe- kenreeks is bestemd voor leerlin gen van groep 5 tot 7 van de basis school en is op vrijwel elke basisschool en in elke bibliotheek te vinden. Sifra en Eline kregen naast een ingelijste poster, waarop de voorkant van 'hun boekje' was afgebeeld ook ieder vier boeken én een grote taart. Maar minstens zo enerverend was de grote belang stelling voor het tweetal. Naast de regionale pers, waren de twee mei den 's avonds ook uitgebreid te zien op televisie, bij het jeugdjour naal. Samenwerking Sifra en Eline schreven het werk stuk vorig jaar, toen ze in groep zes zaten. "Het idee om over olifanten te schrijven, is eigenlijk gekomen van mijn moeder," vertelt Sifra. "Mijn moeder vindt olifanten heel leuk en heeft er ook een dik boek over. Eline en ik hebben het werk stuk echt samen gemaakt. Ik las de tekst voor en omdat Eline erg mooi kan schrijven, schreef zij alles op. Ik vond het erg leuk om te doen en nóg leuker dat we een prijs gewonnen hebben." Ook Eline is enthousiast. "Toen de tekst klaar was, hebben we er samen plaatjes bij gezocht. We waren best trots op ons werkstuk. We zijn door het maken van het werkstuk ook goede vriendinnen geworden, dat is ook leuk." "Het werkstuk over de Olifant is door een goede samenwerking tot stand gekomen," vult Bert van der Mei aan. Hij is sinds dit schooljaar directeur van de Bethelschool en trots op zijn leerlingen. "Maar ik ben ook trots op onze vier 'doco- moeders', waarvan de moeder van Sifra er één is. Wekelijks begelei den zij de kinderen tijdens het 'doco-uur'. In het documéntatie- centrum van de school wordt dan door de leerlingen gewerkt aan bij zondere opdrachten, zoals het maken van werkstukken of het voorbereiden van spreekbeurten. Deze hulpmoeders stimuleren de kinderen en maken ze wegwijs in het grote aanbod informatie." De boeken en de posters mochten Sifra en Eline mee naar huis nemen. De taart werd met de hele klas verorberd. Hoera 25 oktober wordt Sharonna Verschoor 4 jaar. Kusjes van papa, mama en snoetje Dylan 1 jaar hartelijk gefeliciteerd liefs oma en opa en Kelly ook gefeliciteerd met je broer Gevonden: slavenarmband omgeving Patrijs/Leeuwerik tel. 633037 Hiep Hiep Hoera! Het is echt waar 30-10 LORENZO 5 jaar! Liefs van papa en mama Wie is er een kinderjas kwijt maat 152 blauw merk one-one tel. 079-5932702 Gevonden: zwarte kinderportemonnee op vrijdag 19 oktober 632339 Door Karin Heeren Zevenhuizen - De gemeenten Waddinx veen en Gouda gaan alsnog meepraten over de toekomst van de Zuidplaspolder. Na de gezamenlijke presentatie van de gemeenten Zevenhuizen-Moerkapelle, Nieuwerkerk en Moordrecht reageerden de beide andere Zuidplasgemeenten aan vankelijk gepikeerd. De gemeenten Wad dinxveen en Gouda waren niet betrokken bij de gesprekken aongaande die visie. Waddinxveen was daartoe overigens wel uitgenodigd maar had bedankt. Buiten het feit dat beide gemeenten het niet eens waren met de werkwijze, ook inhoudelijk waren zij het 'volstrekt oneens' met de plannen voor 'hun' grond. Gouda en Waddinxveen meenden dat de drie gemeenten invulling gaven voor hun grondgebied en zij schreven daarop een brief om hun kritiek te uiten en aan te dringen op overleg. Wethouder Van der Stee van de gemeente Zevenhuizen-Moer kapelle had in de commissie vergadering bij zijn gemeenten al gereageerd op vra gen vanuit de commissie over deze brief. Hij maakte de commissie duidelijk dat hij weinig begrip had voor het standpunt van Gouda en Waddinxveen en dat de visie uit sluitend handelt over het gebied van de Zuidplaspolder binnen de drie gemeenten die het rapport hebben opgesteld. Het initiatief voor het deelnemen aan verder overleg over de invulling van de Zuidplaspolder komt van de gemeenten Waddinxveen en Gouda. Wethouder Van der Stee bevestigt dat de beide gemeen ten van harte welkom zijn aan de verga dertafel. Hij vermeldt echter wel dat met beide gemeenten wel te verstaan is gege ven dat het voorliggende gebiedsvisie uit gangspunt moet zijn voor het overleg. De resterende twintig procent van de Zuidplaspolder kan dan ook in goed over leg ingevuld worden." Aldus wethouder Van der Stee. Zevenhuizen - Er is een intentieverkla ring getekend door de colleges van B&W van de gemeenten Zevenhuizen-Moerka pelle en Nieuwerkerk a/d IJssel met betrekking tot het samenwerken van de afdelingen voor sociale zaken. De exacte vorm voor samenwerking moet nog wor den gevonden maar het ligt in de lijn van de bedoeling om in Nieuwerkerk een 'backoffice' te krijgen terwijl het loket voor sociale zaken in Zevenhuizen blijft. Dit betekent dat de administratieve ver werking van aanvragen in de toekomst door de ambtenaren van Nieuwerkerk zullen worden uitgevoerd. De huidige formatie bij de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle is te klein om het werk aan te kunnen. In Nieuwerkerk wordt een nieuw systeem ingevoerd waardoor er efficiënter gewerkt kan wor den en dus een deel van de werkzaamhe den van Zevenhuizen over kan nemen. De exacte condities moeten in de komen de tijd nog nader uitgewerkt worden. ■nJMWiü'/ J i' 111VIJ 7, feTJJ :#ül"Y

Hart van Holland | 2001 | | pagina 9