E f Bac zet personeelleden in het zonnetje Herfstweek zwembad De Koornmolen groot succes Nederlands Showkampioen schappen in Gemert DE STAND VAN ZAKEN DE STAND VAN ZAKEN Borstvoeding geven zonder problemen Cursus EHBO Fotoclub Moerka- pelle 20 jaar Koffieochtenden Lunchconcert Zeer geslaaSde V.O.O. feestavond Geraniumrit ««aSi?0' ""0'ma"e Activiteiten-Agenda I 56 Hart van Holland/31 oktober 2001 pagina 13 naar laats dere richt eert 77 en riefje I AC echt) Zevenhuizen - De meeste moeders die borstvoeding geven doen dit gelukkig zonder problemen. Toch komt het wel eens voor dat er iets mis gaat. Dat varieert van tepelklo- ven tot baby's die plotseling de borst weigeren. Het voorkomen en oplossen van deze en andere pro blemen wordt dinsdag 6 november besproken tijdens de regionale bij eenkomst van Borstvoedingorgani satie L.L.L. De ervaring leert dat de meeste problemen zijn op te los sen zonder te stoppen met het geven van borstvoeding. De informatiebijeenkomst is bedoeld voor iedereen die betrok ken is bij het geven van Borstvoe ding en wordt gehouden bij Sandra Olieman, Oogstpad 4 in Moerkapel- le. Aanvang 20.00 uur, de kosten bedragen vijf gulden en ook baby's zijn welkom. Voor telefonische hulp bij en infor matie over borstvoedingi Ria Kaas hoek 079-5932689. Zevenhuizen/Moerkapelle - Het Rode Kruis Zevenhuizen/Moerka pelle start een nieuwe cursus EHBO op maandag 7 januari. Voor informatie 079-5932161. Moerkapelle - Op 5 november 2001 is het precies 20 jaar geleden dat in Moerkapelle een Fotoclub is opgericht. Voor de enthousiaste clubleden een goede reden om een jubileum-expositie te organiseren in Atelier/Galerie Artistique in Moerkapelle. De expositie wordt geopend op zaterdag 3 november om 16.00 uur. De expositie duurt tot 15 december 2001. Openingstij den: maandag, woensdag en don derdag van 9.00-12.00 uur, dinsdag van 9.00-16.30 uur en vrijdag van 13.30-16.30 uur. Voor informatie 079-5932372. Zevenhuizen - Op donderdag 8 november komt voor ons spreken Janny van Duffelen over het onder werp "Ik ben de Here, uw God". Het doel is elkaar te bemoedigen en op te bouwen in het geloof. i is kinderoppas aanwezig! Dit is een initiatief van vrouwen uit ver schillende kerken van Oud-Verlaat, Zevenhuizen en Moerkapelle. Deze koffieochtend vind plaats in het Hervormd Centrum, Dorpsstraat J56 in Zevenhuizen van 9.30 tot 1100 uur. Voor inlichtingen Co Sterkenburg 010-2222345 of 079- 5931520. Door Karin Heeren Moerkapelle - Vorige week woens dag werd tijdens een gezellige per soneelsbijeenkomst ter gelegen heid van het 55-jarig bestaan een vijftal medewerkers in het zonne tje gezet. "Dit jaar zijn het toevallig deze mensen" benadrukt de heer Bac. "We hebben elk jaar wel een personeelslid dat een jubileum viert want onze personeelstrouw is heel groot." Mevrouw Bac, moeder van de huidi ge eigenaar van de firma Bac, was vroeg weduwe. Vlak na de oorlog ging zij daarom handelen in manu facturen: ondergoed en sokken bij voorbeeld. Aanvankelijk handelde zij vanuit de bijkeuken en later de woonkamer van de woning aan de Raadhuisstraat en op de fiets en als eerste vrouw op de bromfiets ging zij de boer op. Later ging zij zelfs, als een van de eersten, met de auto. De winkel van Bac ging er goed op vooruit toen het verhuisde naar het huidige pand aan de Dorpsstraat in Moerkapelle. Het voormalige dorps huis werd grondig verbouwd en ingericht tot winkel. De huidige bouw van een nieuw magazijn geeft aan dat de firma Bac zich nog steeds positief ontwikkelt, hoewel er veel veranderd is in de loop van de tijd. Inmiddels had zich ook in Zevenhui zen de gelegenheid voorgedaan om daar een vestiging te beginnen. In de beginjaren werd bij Bac bijna letterlijk alles verkocht. Langzaam is de aard van de winkel veranderd. In Moerkapelle is momenteel een bloeiende tak van het bedrijf dat zich bezig houdt met de woningstof fering en projectinrichting. Het suc ces van Bac is de danken aan het gevoel wat ontwikkeld is met betrekking tot de wensen van de klant. Momenteel wordt gezien dat met name houten vloeren en parket grote succesnummers zijn op de particuliere markt. Bij Bac in Zeven huizen is het aanbod nog breder geworden. Daar worden bijvoor beeld ook nu kleding en schoenen verkocht naast uiteraard bedden, woningtextiel en zonwering. Woensdag 24 oktober werd tijdens een gezellige avond nog eens uitge breid stilgestaan bij deze ontwikke- lingen. Een heel circuit met Oud- Hollandse spelen werd met groot vermaak van iedereen afgelegd. Het personeel had een mooi lied gemaakt en er was een heerlijk buf fet. De vijf jubilarissen werden uit gebreid in het zonnetje gezet. Mevrouw Trijnie Hoogerdijk-Bree- dijk is al 35 jaar naaister bij Bac. Met grote vakkundigheid en met veel gevoel voor service geeft zij lei ding aan het atelier. Mevrouw Jolan- da Dullaard-van Leeuwe werkt 25 jaar bij Bac in Zevenhuizen. Zij had het toezicht op het lingerievak en is bekend bij vele klanten door haar gezellige praatje. Mevrouw Adri Meijer-van Wensum viert dit jaar haar 15-jarig jubileum. Adri zorgt voor de goede presentatie van arti kelen en heeft goed inzicht in de organisatie van de winkel. Zij is er een groot aantal jaren 'uit' geweest vanwege kinderen en inmiddels weer geruime tijd terug. Hetzelfde geldt voor mevrouw Ria Spruyt- Jongste, ook zij viert haar 15-jarig jubileum. Aanvankelijk was zij werk zaam op de kledingafdeling, momenteel is zij ook inzetbaar op de schoenenafdeling. Ook van Ton de Jong werd zijn 12,5-jarig jubileum gememoreerd. Hij is de man van de woninginrichting en bedden op een verantwoorde en vakkundige manier is hij het steunpunt in Zevenhuizen. Zevenhuizen - Tijdens de afgelopen herfstvakantie heeft zwembad De Koornmolen weer een spelletjes- week georganiseerd. Mede name dankzij de moeders die bereid waren om vrijwillig toezicht te hou den bij de activiteiten werd de herfstweek een groot succes. Er waren een tekenwedstrijd, water spelletjes, fancy fair, kleurplaten, torenbouwen, vingerverven, wed- strijdzwemmen georganiseerd. Ook werden er poffertjes gebakken, de klap op de vuurpijl was het snoep- duiken. De aanwezige badmeesters wierpen zo'n 500 smiles in het water. Op een teken van de bad meester mochten de kinderen deze opduiken. Een gezellige chaos ont stond. Hiermee werd de herfstweek afgesloten. Ondanks het mooie weer van de afgelopen week was het erg druk. Met gemiddeld ruim honderd kinderen per dag kan men terugkij ken op een geslaagd feest. Zevenhuizen - De Zeven Muzen organiseerd op zondag 11 novem ber een lunchconcert met het Haags Renaissance Kamerkoor 0 l v. dirigent Frans Scheffers met medewerking van blokfluitkwartet apriola en Continuo in de Vrij zinnig Hervormde kerk, Dorps straat 139 in Zevenhuizen. Aan hang 13.00 uur, zaal open om 12.45 uur. De toegang is gratis. Regio - Automobielclub A.M.C. he Skymasters" uit Nieuwerkerk aan den IJssel organiseert vrijdag avond 2 november weer een puz- zeirit in de regio. De rit wordt voor fle A- en B-klassers verreden vol gens het NRF/KNMV 2000 en DRR reglement, er is ook een beginner sreglement. Er kan voor iedere rit individueel worden ingeschreven, "e inschrijving vindt plaats in staurant Van Rijcke Vorsel (golf- aan Hitland), Blaardorpseweg 1 in IQ j1A?nkerk a/d IJssel tussen Zevenhuizen-Moerkapelle - Zater dag vond in dorpshuis "Swanla" een meer dan geslaagde "Anders dan Anders" feestavond plaats van de V.O.O. afdeling Zevenhuizen-Moer kapelle. Deze avond had een speci aal en enigszins nostalgisch tintje, want na meer dan 30 jaar trad de toneelgroep van deze vereniging voor het laatst op in de bruine zaal, in verband met de verbouwing van het dorpshuis. Nadat V.O.O. voorzit ter Marjon Sturing in haar ope ningstoespraak het zeer talrijk opgekomen publiek hartelijk wel kom had geheten, werd het toneel stuk in twee bedrijven "Een kwestie van geld" opgevoerd. Talrijke lach- salyo's bewezen, dat het publiek zich kostelijk amuseerde. Eveneens kreeg een drietal sketches veel bij val, met name een sketch met betrek king tot de Nederlands Spoorwegen vond bijzonder veel bijval. Nadat de secretaris van de Stichting Openbaar Onderwijs "Harry de Jong" nog eens memoreerde aan dertig jaar optre den in de bruine zaal, werden de optredens afgesloten met het "Kabouterlied", waarbij de gehele zaal enthousiast meezong- en danste. Na in haar slotwoord de spelers te hebben bedankt voor hun inzet en enthousiasme, werd de avond door Marjon Sturing officieel afgesloten. Daarna bleef het in Swanla met de muzikale klanken van "Les Autres" nog lang gezellig. Moerkapelle - Rolschaatsvereniging Rolling'90 uit Moerkapelle gaat naar Gemert om deel te nemen aan de Nederlandse Showkampioenschap pen op zaterdag 3 november. Er wordt meegedaan in diverse catego rieën. -Bij-deze wedstrijd-fTOopt-Rolltng^e- zich net als vorig jaar te plaatsen voor het Europees Kampioenschap. Al met al een spannende tijd voor de vereniging die in de maand december ook al 5 Wintershows geeft. Er zijn nog enkele kaarten ver krijgbaar. Voor info 079-5932792.of "rotling90@hetnet.Tif.- Tot slot werd Arie Bac door zijn zoon ook nog in het zonnetje gezet. Hij is al 45 jaar verbonden aan de zaak en werd naar eigen zeggen bedolven onder de cadeaus. Vooral de gezongen spiegel die werd voor gehouden was voor hem een kroon op de avond. Natuurlijk kreeg ook de grondlegster van het bedrijf, door het personeel liefkozend 'oma' genoemd een bloemenhulde. De heer Bac: "Natuurlijk werden wij al heel vroeg betrokken bij het bedrijf. Dat geldt ook voor mijn zus, Lidy Hertog-Bac, die in de beginjaren hard heeft meegewerkt en zodoen de samen met mevrouw Bac-Hoog- endoorn de basis heeft gelegd voor de huidige kledingvak." KERKDIENSTEN - 4 november Zevenhuizen Ned. Herv. kerk 10.00 uur Evang. G. van den Bos; 19.00 uur jeugddienst. Oud Verlaat Kapel 10.00 uur dhr. H. Bakker, Katwijk. Geref. kerk 9.30 uur ds. B. ter Haar, Rotterdam; 10.30 jeugdkapeldienst; 18.30 dhr. C.M. Cornelisse, Nieuwer kerk aan den IJssel. Ver.Vrijz. Herv. 10.30 uur rev. drs. F.H. Sachs. Moerkapelle Geref. Gem 9.30 uur en 18.30 uur ds. J.B. Zippro. Herv. Gem. 9.30 uur dr. M.J. Paul, Ede; 18.30 uur ds.W.C. Meeuse.Wilnis. MEDISCHE WEEKENDDIENST Zaterdag 3 november: Praktijk Moerka pelle, Beatrixlaan 7, Moerkapelle, 079- 5931687. Zondag 4 november: dokter Voorthuyzen, Lijsterlaan 2/b Bleiswijk, 010-5215241. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. van Rooyen, 079-593.14.88 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep 079-593.27.02 13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Camme- raat 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pam- assia, psycho-medisch centrum, IJssel- laan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereik baar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur Brildragers geven steeds vaker de voorkeur aan een klein montuur. De meeste conventio nele multifocale brillenglazen passen niet in een dergelijk montuur. Dijkshoorn Brillen in Zevenhuizen levert nu een door Nikon ontworpen goed multifocal brillenglas dat geschikt is voor kleine, modieuze monturen. Dit glas heeft een zeer geleidelijke overgang bij het zien van verwea naar dichtbij en lezen. Daarmee benadert het nieuwe multifocale brillen glas het natuurlijke zien veel beter dan soortgelijke brillenglazen. Een andere belangrijke verbetering met dit nieuwe glas is dat het de drager in staat stelt met het bredere leesdeel, ongehinderd, vrij en prettiger te kunnen lezen. Gefeliciteerd KIM met je A-diploma dikke kus van BAS Pa en Ma Eikelenboom 40 jaar bij elkaar gefeliciteerd kinderen en kleinkinderen agenda van kerkelijke, maatschappelijR?en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend doorgeven aan mevrouw G. Beunder, 0180-631733 Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! Zevenhuizen: Woensdag 21 november Ouderenmiddag, mevr. Oenema vertelt over de "Wereldwin kel Iedere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein. Begincursus EHBO start 8 januari 2002, hulpverl. gebouw Burg. Boerstr., Opg. A. de Vos 0180- 631376 (niet op zondag). De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00- 13.30 uur; info 63711 I; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil: geopend elke Ie en 2e woensdag van de maand voor 55-plussers (vooraf reserveren, 0180-637 III). ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 dagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): verza melen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke don derdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle: openstelling historisch centrum Uns Verleden aan de Tweemanspolder 15, Zvh: dinsdagavond van 19.00-21 00 uur en zaterdag van 13.30-16.00 uur:27okt., 15 dec. Vogelvereniging Zang en Kleur: kaarten in het clubgebouw aan de Zuidplasweg op 9 november, 30 november(Sintkaarten), 21 december (Kerstkaarten), 28 decem ber (Oliebollenkaarten). Zeven Muzen: Amateur-muziekavond: 3 nov. 20.00 uur: geref. kerk; Lunchconcert' I I nov. 13.00 uur: kleine kerkje; Moerkapelle: Ouderensoos dorpshuis Op Moer: 8 november, 13 december. 2002: 10 januari, 14 februari, 14 maart, 11 april en 9 mei. Dorpshuis Op Moer 10 november 10.00 uur - Concert Mandoline ver. EuroMusica uit Zoetermeer m.m.v. Huisvrou wenorkest Vrouwen van Nu uit Moerkapelle. 14 november Rode Kruis Bloedafname- avond. Oud Verlaat Vierkap: Creatieve middag elke woensdag 13.30-15.00 uur. Klaverjassen 2, 6 en 30 november, 7 en 21 december. Ouderensoos 6 en 20 november, 4 en 18 december. Bingo 10 november.Vrouwenvereniging Schakel 30 oktober, 27 november 18 december.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 13