Gemeentelijke legpenning voor Cor van Kooten Concordia zoekt muzikanten Laat je zien Borstvoeding geven zonder problemen Peuterspeelzaal Ieniemienie heeft nieuw lokaal Kauwgum bij DKV-Excelsior ft Speelgoedbeurs in het zuidhonk Waddinxveen The Freeks en My Generation Lezing door ds. Heine Siebrand Films in Kreater Smurfenvoetbal Sinterklaasmiddag in Het Zuidhonk Hart van Holland/24 oktober 2001 pagina 15 lil Waddinxveen - Eén keer per jaar houden wij een speelgoedbeurs. Voor veel mensen de gelegenheid om speelgoed te verkopen dat anders toch maar in een hoek blijft liggen. En voor anderen misschien de gelegenheid om op een voorde lige manier aan mooi speelgoed te komen voor de feestmaand decem ber. De prijzen van de gekochte en verkochte artikelen worden met 10% verhoogd en de opbrengst is voor de algemene middelen van ons wijkwerk. De inname/verkoop tijden zijn als volgt: Maandag 5 november inname 19.00-21.00 uur, dinsdag 6 november 2001 inname 9.00-11.00 uur. Verkoop 13.30-17.00 uur, afrekenen 19.30-21.00 uur. Tij dens de verkoop is er kinderoppas aanwezig. Voor informatie Hilda van der Sloot 610819, Hanny de Vries 617889. Boskoop - Optredens van cover, gezelligheidsband, The Freeks uit I Boskoop en runner up My Genera tion op zaterdag 3 november in De Tunnel. Wat ze spelen? Gewoon komen en meegenieten. De deuren zijn open van 22.00 tot 01.00 uur. Entree leden 5.00 niet leden 7.50 O.J.C. De Tunnel, Reyers- koop 4a, TX Boskoop, tel. 0172- 217709. www.detunnel.net. Boskoop - In de kerk van de Vrij- I zinnig Protestantse Geloofdsge- meenschaj) aan de Burg. Colijn- J straat 24 wordt donderdag 8 f november om 20.00 uur door ds. Heine Siebrand, remonstrants (stu- denten-)predikant te Utrecht een inleiding gehouden getiteld: "Een nieuwe God". Aanvang 19.45 uur. Voor informatie 0182-394777. Waddinxveen - Bij het centrum Ir00r kunstzinnige vorming Kreater, Kerkstraat 13 in Waddinxveen i draait vrijdag 2 november aanvang 20.00 uur de film Dancer in the bark en woensdag 7 november, aanvang 13.30 uur de kinderfilm I Cicken run. Waddinxveen - Ben jij tussen de 3 I en de 5 jaar en wil jij leren voetbal- I jen? Hebben uw kinderen interesse I in een vrijblijvende (kostenloze) 1 kennismaking kom dan op zater- I r'agmorgen 3 november om 10:45 uur naar voetbalvereniging W.S.E. I "u/°e de kennismaking met W.S.E.'s smurfenvoetbal op de zaterdagmorgen. Voor informatie Kianne van Leeuwen 06-21295135 of met WSE 0182-614710. waddinxveen - De vrijwilligers van stichting Wijkwerk De Zuidpias, nebben bericht gehad van Sinter- waas dat hij 24 november 2001 naar De Zuidpias zal komen. Er is een feestmiddag in Het Zuidhonk m Waddinxveen van 13.15 tot 14.45 uur voor alle kinderen van 3 tot en met i jaar. Bij teveel aanmeldingen Is ejj een tweede groep van 15.15 1 B.45 uur van 5,6, en 7 jarigen. e kinderen moeten zich opgeven om op het feest te mogen komen, 't kan van maandag 5 november -m vrijdag 9 novemberin Het Zuid- onk tijdens openingstijden. Voor ie kinderen die op het feest omen heeft Sint een presentje I ee' Het is niet mogelijk om nnen te komen als je niet opgege- n bent. Tegen betaling van het h« ur'ifgeld ontvang je een entree- l isn' voor ('e kinderen kost het J '.au en voor de ouders 3,—. r zijn voldoende begeleiders kom" ouders z'in van harte wei- Door Karin Jongkind Waddinxveen - "Een gemeentelijke legpenning krijg je niet zomaar, die moet je echt verdienen." Deze woorden sprak Burgemeester Jonk man afgelopen woensdagmiddag terwijl hij de legpenning van de Gemeente Waddinxveen overhan digde aan Cor van Kooten. Cor ontving de medaille voor zijn grote aandeel in het succes van de 'Autoclub de Gouwe Rijders'. Sinds oktober '61 maakte Cor van Kooten deel uit van het bestuur van de Auto club en was hij actief op diverse ter reinen. Elf jaar later, op 12 oktober 1972 nam hij ook plaats in het bestuur van het 'Sportweekcomité' Waddinxveen. Binnen deze functie had Cor van Kooten veelvuldig con tact met diverse (sportverenigingen in Waddinxveen. Arie Boer, voorzit ter van de 'Gouwerijders' vond het hoog tijd dat Cor van Kooten voor al deze vrijwillige inspanningen werd beloond. Hij diende eën aanvraag in bij het college van Burgemeester en wethouders, die tot 'zijn grote blijd schap' werd gehonoreerd. Burge meester Jonkman verraste Cor en zijn vrouw Gré vorige week volledig met zijn bezoek. De nietsvermoeden de Cor was voor de viering van een fictief verjaardagsfeestje van één van de leden van de Gouwerijders naar eetcafé' Paddle's gelokt. Creativiteit Burgemeester Jonkman sprak loven de woorden over vrijwilligers in het algemeen én specifiek over Cor's activiteiten voor de Gouwerijders en voor de jaarlijkse Waddinxveen- se sportweek. Cor bedenkt al veer tig jaar lang nieuwe puzzeltochten. Naast het ontwerpen zet Cor de puzzeltochten ook uit en contro leert ze. Daarnaast maakt hij ook de controleborden, die nodig zijn tij dens de puzzelrit, plaatst deze en haalt ze na afloop weer op. Voor de winnaars van de puzzelritten weet Cor iedere keer weer fraaie prijzen te kopen. Burgemeester Jonkman sprak zijn bewondering uit over de creativiteit van Cor, om iedere keer weer een nieuwe route te bedenken. Voorzitter Arie Boer sprak lovende woorden over zijn jubilerende bestuurslid. Van de Gouwerijders ontving Cor een Personal Computer. Waddinxveen - Bij Muz. Ver. Concor dia Waddinxveen is het muzikale sei zoen weer in volle gang, zo heeft het het opleidingsorkest C-Akkoord al een optreden gegeven tijdens de bra derie in Schoonhoven en het groot harmonieorkest heeft deelgenomen aan een festival in Schoonhoven. Op dit moment is er binnen de vere niging plaats voor muzikanten die klarinet, trompet of trombone reeds bespelen of dit graag willen gaan bespelen. Gevorderde muzikanten die eventu eel in het bezit zijn van een eigen instrument kunnen zich aanmelden bij Concordia, en na een eventuele bijscholing c.q. opfriscursus kunnen zij deel gaan nemen in hetzij C- akkoord of harmonieorkest afhanke lijk van hun niveau. Alvorens men begint krijgt men eerst de gelegen heid om een proefles te nemen. Ook geïnteresseerden (vanaf 9 jaar) die één van bovenstaande instrumen ten wil gaan bespelen kunnen zich bij Concordia aanmelden. Beide orkesten repeteren altijd op de donderdagavond. Het opleidings orkest van 18.00 uur tot 19.15 uur en het harmonieorkest van 19.30 tot 22.00 uur. De repetities vinden plaats in de Hoge Noot, aan de J.W. Frisoweg nr. 1 te Waddinxveen. Voor informatie Joke Bouman 0182- 619569. Waddinxveen - In het kader van de campagne Laat je zien organiseren al de plaatselijke rijwielhandelaren, 3VO afdeling Waddinxveen, de politie en de gemeente een gratis fietsver lichtingsactie op zaterdag 3 novem- bervan 09.00 tot 16.00 uur bij de Wad- dinxveense rijwielhandelaren. Een reparatie is gratis alleen eventuele onderdelen en materialen worden berekend. In de praktijk blijkt dat de gemiddel de fietsverlichting nogal eens te wensen overlaat. Veel fietsers zijn geneigd hun verlichting te veron achtzamen omdat ze niet inzien hoezeer hun veiligheid is gediend met goede zichtbaarheid. Met deze actie wordt getracht daarin wat ver betering te brengen. Vooral voor kinderen, die nogal eens vreemde capriolen op de weg uithalen, is zichtbaarheid van levensbelang. Zoals door de politie is aangekon digd zullen zij in november een grootscheepse verlichtingscontrole houden voor het voeren van juiste verlichting en ter plekke bekeurin gen uitdelen. Waddinxveen - Veel moeders die borstvoeding geven doen dit geluk kig zonder problemen. Toch komt het ook voor dat er iets mis gaat. Dat varieert- van tepelkloven tot baby's die plotseling de borst wei geren. Het voorkomen en oplossen van deze en andere problemen wordt besproken tijdens de maan delijkse informatiebijeenkomst van Borstvoedingsorganisatie LLL. De ervaring leert, dat de meeste pro blemen zijn op te lossen zonder te stoppen met het geven van borst voeding. De informatiebijeenkomst wordt gehouden op dinsdag 6 november bij Nel Veenman, Pr. Beatrixlaan 98 in Waddinxveen. De bijeenkomst is bedoeld voor aanstaande moeders en voor moeders die al borstvoe ding geven, hun baby's zijn ook van harte welkom. Het bijwonen van de avond is geheel vrijblijvend. De avond begint om 8 uur en duurt tot ongeveer 10 uur. Er wordt een bij drage van 5 gulden gevraagd ter bestrijding van de onkosten. Tijdens de avond zijn er boeken te leen, elektrische kolven te huur en handkolven te koop. Ook is er mate riaal ter ondersteuning van borst voeding te koop. Voor hulp of infor matie Nel Veenman 0182-619964. Boskoop - "Je voelde het verschil in luchtdruk, mijn oren springen nét weer open", aldus Felix Bots, de presentator van het promotieconcert blaasmuziek in Nieuwerkerk aan den IJssel, zater dag 26 oktober. Die druk werd ver oorzaakt door de laatste nootjes van "theme from JAG", dat door DKV en Excelsior gezamenlijk als laatste stuk werd uitgevoerd. De zaal bleek te klein voor het ontzag wekkend aantal decibellen dat de beide orkesten produceerde, maar het publiek vond het prachtig. Na de opening van het concert, waarin voornamelijk een plaats was inge ruimd voor de allerkleinsten van DKV, was het de beurt aan de drum fanfare, keurig in pak gestoken. De tamboers waren zeer gediscipli neerd en uitermate strak, "een lust voor het oog en oor", aldus een kri tische toeschouwer. De blazers van DKV speelden met name kortere stukjes herkenbare en goed in het gehoor liggende muziek, want, aldus- presentator Bots: "als ze voorbij marcheren, wil je natuurlijk ook het eind van het stukje kunnen horen". Na de pauze was het de beurt aan Excelsior. Aangezien Excelsior niet meer marcheert, kon dit orkest het publiek met een geheel ander genre blaasmuziek laten kennismaken. Na een vrij klassieke opening koos ook Excelsior voor swingende muziek, die bij het publiek goed in de smaak viel. Menigmaal kon je een speld horen vallen tot aan de beweging van dirigent Anton van Oosten dui delijk was dat het stuk écht uit was, waarna het applaus klonk. Ook Excelsior gaf een uitstekend con cert, de balans was prima en de muzikanten hadden er zin in en dat was te horen en te zien. In de finale kwamen alle onderdelen gezamen lijk aan de beurt met "the March from 1941", gevolgd door JAG. "Vol gende keer delen we kauwgum uit", aldus Anton van Oosten, "wat een geweldige happening". Waddinxveen - Kort na het tienja rig bestaan is peuterspeelzaal Ieniemienie verhuist naar een ander lokaal in hetzelfde gebouw. Er kwam voor de peuterspeelzaal een groter lokaal vrij aan de ande re kant van de Dick Brunaschool aan de Essengaarde. Na wekenlang schilderen, opknappen en verhui zen zijn de kinderen en de leiding van de peuterspeelzaal op maan dag 29 oktober gestart in het nieu we onderkomen. Enigszins stilletjes komen alle kind jes binnen. Ditmaal door een andere deur, dicht bij de zandbak. De juffen zijn gelukkig hetzelfde gebleven dus al snel wordt er met het vertrouwde speelgoed gespeeld. Tijdens het opknappen gingen de peuters wel steeds even een kijkje nemen in het nieuwe lokaal. En er is door de leid sters een heel thema gemaakt rond om verhuizen zodat de kinderen en hun ouders goed voorbereid waren. Peuterspeelzaal Ieniemienie heeft de kinderen veel te bieden. Er mag binnen de school gebruik gemaakt worden van het gymlokaal waar veel gespeeld wordt als het slecht weer is. Met goed weer wordt er buiten gespeeld op het plein van de Dick Brunaschool. Door de grotere ruimte kan nu ook binnen een grote re diversiteit aan activiteiten aange boden worden. De groepsgrootte blijft echter gelijk, maximaal 16 kin deren. De leidsters van Ieniemienie vinden het belangrijk dat alle kinde ren voldoende aandacht krijgen. Bij peuterspeelzaal Ieniemienie kun nen ouders hun voorkeur opgeven wat betreft plaatsing. In goed over leg wordt gekeken of de wensen van de ouders ingewilligd kunnen wor den. Op. elke groep werken gediplo meerde leidsters. Kinderen kunnen gebracht worden tussen 8.30 en 8.45 uur en opgehaald tussen 11.30 en 11.45 uur. Tegen geringe bijbetaling kan deze tijd zelfs nog met een kwartier verlengd worden. 'mi

Hart van Holland | 2001 | | pagina 15