Voorlichtings avond "pleegouder worden" Zuid-Holland financieel gezond ■T Gelukkig is er een onafhankelijke hypotheekadviseur die niet alleen het inkomen aankijkt maar ook de mensen. Derksen Zn. Vertrouwd. Veelzijdig. Verhelderend DERKSEN ZN. Bij aankoop van een Nikon multifocale bril 1 Nikon camera Start cursusjaar EHBO Benthuizen Crossloop Kijk uit naar kolganzen en smienten Bijeenkomst voor mantelzorgers Kinderkerstfeest in Benthuizen Pagina 16 Hart van Holland/31 oktober 2001 ■"workshop Reiki in] Hazerswoude DERKSEN&ZN. HYPOTHEEKADVISEURS Staring laan 3 - Postbus 340 - 2740 A H Wa ddinxveen - Telefoon 0182 - 619 377 - Telefax 01 82 - 614 207 - E-Mail info@derksen.nu - - ^stiï f/ t.w.v. fl. 199,- vraag naar de actie voorwaarden ©OJJüCSInl1 Benthuizen - Op 5 november start de cursus EHBO in Benthuizen. De cursus bestaat uit 16 lessen en wordt afgesloten met een examen. De lessen bestaan niet alleen uit theorie maar ook het praktische gedeelte komt ruim aan bod. De kosten voor het cursusjaar 2001/2002 bedragen 300,—. Voor een inschrijfformulier of meer informatie kunt u contact opnemen met Jeanne Fokke 079-3312573 of Tineke Retel 079-3411449. Regio - Atletiek- en Trimvereniging De Kieviten organiseert op zondag 4 novmeber om 10.00 uur een crossloop. De afstanden zijn 8850 meter en 2750 meter voor de jeugd. Inschrijven kan vanaf 9.00 uur in de kantine van Korfbalvereniging Weidevogels, Gotzenhainsingel, Bleiswijk. Inschrijfgeld 7,50, t/m 18 jaar 2,50. Voor inlichtingen 010-5212128. Regio - Zorgt u voor een partner, een kind, een familielid of een vriend met een ziekte of handicap? Dan bent u mantelzorger. Het Steunpunt Mantelzorg organiseert op 8 november een gezellige bij eenkomst voor mantelzorgers uit de regio in Het Brandpunt te Gouda. Deelname aan deze dag is gratis. Voor informatie en aanmel dingen kunt u contact opnemen met Marion Dubois 0182-594623. Regio - leder najaar komen diverse vogelsoorten uit het kouder wordende Noord-Europa naar onze streken. Bijvoorbeeld kolganzen en smienten. De kolgans is talrijk in ons land van oktober tot in maart: 200.000 tot 300.000 exemplaren. Deze vogel broedt op de toendra, voorbij de boomgrens. Het is een middelgrote, compacte gans, met oranjerode poten. Hij wordt zo genoemd omdat vol wassen exemplaren een grote witte vlek (kol) hebben, aan de basis van zijn roze snavel. Ook heeft de volwas sen kolgans onregelmatige, zwarte dwarsbanden op de buik. Bij jonge exemplaren ontbreken deze ken merken. De kolgans is 66 tot 76 cen timeter groot en komt ondermeer voor op vochtig of ondergelopen grasland en op bouwland nabij de kust. Öok smienten komen graag naar ons land, dat vanwege zijn plassen en weiden erg in trek is. Gemiddeld overwinteren in ons land wel zo'n 700.000 smienten. Smienten broeden in venen en moerassen in Noord- Europa. De memnetjes zijn gemakkelijk herkenbaar aan hun kastanjebruine kop en een roomgelig voorhoofd. De vrouwtjes vallen met hun roestbruine kleur minder op. Beiden hebben een opvallend witte buikvlek. Smienten hoor je onder andere als ze in de nacht overvliegen, maar ook overdag laten deze mooie vogels zich horen. Hun geluid is een fluitende roep, daarom worden ze ook wel flui teenden genoemd. Ze zijn de komende maanden grazend als gemzen te zien op weiden en akkers, of in grote groe pen bij elkaar, rustend op meren en plassen. De smient is ongeveer 46 cen timeter groot. Kijk voor een gemakke lijke herkenning buiten, naar de afbeeldingen van kolganzen en smien ten op www.bomenoverleven.nl. De Stichting Bomen Over Leven organi seert een landelijke buiten-kijk-actie en vraagt iedereen, uit te kijken naar kol ganzen en smienten. Heeft u ze gezien? Stuur dan een e-mailtje naar: wintergas- ten@bomenoverleven.nl of een kaartje naar SBOL, postbus 7124, 2701 AC Zoe- termeer en vermeld welke vogels u zag, waar, wanneer en (ongeveer) hoeveel. Onder de inzenders worden diverse vogelgidsjes in kleur verloot. Regio - Het Centrum voor Pleegzorg organiseert op woensdag 7 novem- berin Rotterdam een voorlichtings avond over pleegzorg. De avond is bedoeld voor mensen die meer wil len weten over het (tijdelijk) zorgen voor het kind van een ander. Tijdens de avond wordt verteld hoe u pleeg ouder kunt worden en welke moge lijkheden van pleegzorg er zijn. Ver der wordt informatie gegeven over de redenen waarom kinderen niet bij hun ouders kunnen wonen en wat u kunt verwachten van een pleegkind in uw huis. Voor informatie en aanmeldingen 010-4120150. Verloren Gouden bedeltje baby met de naam Kyra 079-5931864 Regio - "Financieel gezien gaat het goed met Zuid-Holland. Lange tijd waren we de duurste provincie van Nederland, als je kijkt naar de provin ciale lasten per hoofd van de bevol king. De afgelopen jaren is de hand op de knip gehouden en daalden de relatieve kosten per ingezetene tot onder het landelijk gemiddelde." Dat zegt de Zuid-Hollandse gedeputeerde voor financiën Lennie Huizer (PvdA) in een toelichting op de dezer dagen verschenen begroting van de provin cie Zuid-Holland voor het jaar 2002. Daaruit blijkt dat het huishoudboek je van de provincie in hoofdlijnen op orde is. Er is geld vrijgemaakt voor nieuwe activiteiten om de woon-, werk-, en leefomgeving te verbete ren. De provincie gaat extra geld steken in onder andere vergun ningverlening, veiligheid en in een Wateroffensief voor de 21ste eeuw. Dat laatste gaat om maatregelen om Zuid-Holland te beschermen tegen de stijgende zeespiegel, de dalende bodem en de grotere afvoer van de rivieren. Samen met het Rijk en de waterschappen gaat de provincie ook de waterhuishouding op orde brengen. Verder komt er een Provin ciaal Verkeers- en Vervoersplan. En er komen maatregelen om de zorg verlening in Zuid-Holland te verbe teren. Bij dat laatste staat de vraag naar zorgverlening die bij burgers leeft voorop. De belangrijkste inkomstenbron van de provincie zijn de opcenten op de motorrijtuigenbelasting. Voor 2002 is dat 159 miljoen euro (350 miljoen gulden), doordat die bron de laatste Benthuizen - Kinderkerstfeest in Benthuizen op 23 december 2001 om 16.00 uur zoekt kinderen die mee willen werken om deze kinderkerst viering weertot een succes te maken. Kinderen kunnen meedoen met zingen, voorlezen, toneelspelen, muziek maken en knutselen. Opge ven bij Paul van den Ende, Ds. Jans- zenstraat 25 tel. 3314780. jaren sterk gegroeid is krijgt de pro vincie meer financiële armslag om haar taken te kunnen uitvoeren. De totale begroting beloopt een bedrag van ongeveer 650 miljoen euro (1,4 miljard gulden). Over de begroting heeft de provincie een speciale begrotingskrant uit gegeven met de belangrijkste gege vens en plannen voor het volgend jaar. De begrotingskrant is op te vra gen bij de afdeling communicatie van de provincie Zuid-Holland, 070- 4416622 en is ook op internet te lezen: www.pzh.nl. Provinciale Sta ten zullen de begroting voor 2002 vaststellen in hun (openbare) verga dering van woensdag 7 november in het provinciehuis aan de Zuid-Hol- landlaan 1 in Den Haag. Donderdag 8 november wordt er in de Egelantier, Raadhuisplein 1-2 in Hazers woude een workshop over Reiki gegeven. De avond wordt verzorgd doorYvonne van Berkel, gediplomeerd Reiki-leraar. De workshop begint om 19.30 uur en zal tot 22.30 uur duren. De kosten zijn f. 25,- inclusief Reikibehandeling, cursusmateriaal en koffie/thee. I ledereen is met een zelfgenezend vermogen geboren, maar in de loop van J J het leven bouwen mensen geestelijke en I fysieke blokkades op, waardoor dit vermogen stagneert Tijdens deze I minicursus wordt het lichaam voorzien van extra energie welke een start kan I maken met het eigen genezingsproces I die deze blokkades kan helpen oplossen Er wordt onder andere aandacht besteed, aan de zelfbehandeling en het "vasthouden" van de eigen energie in verschillende situaties. I Opgeven voor deze cursus kan via Marja I Remmerswaal 015-3692853106-1055430 of e-mail: berkel92@zonnetnl 1_ mÊBmm m 1 L Nikon BRILLEN KONTAKTLENZEN HOORAPPARATEN Burg. Boerstraat 2. 2761 VP Zevenhui»" Tel. 0180 - 63 30 50

Hart van Holland | 2001 | | pagina 16