Veiligheid in Boskoop per conferentie veiliger Boskoop krijgt per 1 januari voorlichtster HCW Hockeytoernooi "Ik kan het beter" Sjoelen Grote TANG SOO DO demon stratie in Waddinxveen Bingo in "de Boog" Tweede prijs voor Harmonie muz. ver. Concor dia Lezing in de Immanuelkerk Vorming toe rusting 7 tegen 7 voetbal bij W.S.E. Jeu de boules standen pagina 17 VI in: Waddinxveen - In buurtcentrum "de Boog, C. Huijgenslaan 2 in Waddinxveen is 2 november weer bingo. Er zijn mooie prijzen te win nen. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. Waddinxveen - Het harmonieorkest van muz. Ver. Concordia uit Wad dinxveen heeft op zaterdag 20 oktober deelgenomen aan een festival in Schoonhoven. Tijdens dit festival werden de deelnemen de orkesten beoordeeld door een vakjury op de te spelen muziek werken die door de verenigingen zelf waren uitgekozen. Zij beluisterden de muziekwerken en beoordeelden deze op o.a. ritmiek, muzikaliteit, tempo, dynamiek enz. De harmonie van Concordia Wad dinxveen kwam uit in de le afde ling en heeft tijdens dit festival voor de te spelen werken een 2e prijs behaald met in totaal 78 pun ten. Waddinxveen - Donderdag 8 november 2001 spreekt Ds. Hans Esbach namens het Evangelisch Werkverband in de grote zaal van j de Immanuëlkerk te Waddinxveen ■over het onderwerp Geestelijke vernieuwing van de kerk van van daag". Is geestelijke vernieuwing voor de kerk nodig Vaak horen wij de klachtik mis iets in de kerk". Ds. Hans Esbach hoopt ons te ver tellen hoe de kerk van vandaag op j een eigentijdse, prikkelende en creatieve manier kan laten zien wat het inhoud om in God te gelo ven en hoe het Evangelisch Werk- verband een nieuwe beweging binnen de kerken opgang heeft I gebracht. De toegang is gratis en I de avond begint om 20.00 uur. I Waddinxveen - Dinsdag 6 novem ber begint een cursus van drie avonden (6,13 en 20 nov.) over I Kunst en Geloof in de Voorhof, Immanuëlkerk, aanvang 20.00 uur. I De cursus wordt verzorgd door de heer Gerard van der Hout. Wie belangstelling heeft voor Iconen en daar meer over wilt weten, mag deze avonden niet missen. De kosten per avond zijn 5.00. Graag aanmelden bij: Corrie Smallecange, tel. 614401 j Woensdag 7 november is er in de Remonstrantse kerk een Politiek Eagerhuisdebat' over de kwaliteit van de samenleving in Waddinx veen. Vrijdag 9 november is er een Taizé- yiering in de Sint Victorkerk. Ingang via de zijdeur. Het inzingen I begint om 19.30 uur-en de viering 1 om 20.00 uur. Waddinxveen - Op vrijdag 2 november is de finale avond van net 7 tegen 7 voetbal. ,,,e ®'traP is om 19.00 uur en om ï.UO uur is er een live optreden van de band Uncover. De kansheb- ers °m winnaar te worden zijn de j-J.V. en Geel zwarte ratten. Boskoop - "Een unicum dat lande lijk navolging verdient". Zo kwali ficeerde een politieman de veilig heidsconferentie die de gemeente Boskoop afgelopen donderdag avond hield in het Plantarium. Maar waarvoor de belangstelling teleurstellend mag worden genoemd. Ruim vijftig hoofden waren te tellen, hoewel naar 150 instanties uitnodigingen waren gestuurd. "Aan de herfstvakantie kan het niet hebben gelegen," meende een gemeentelijke woord voerder gefronst. "Van elke aan geschreven groepering had toch wel iemand kunnen komen". Wat de afwezigen hebben gemist, kunnen zij volgend jaar lezen in een nota, die de gemeente de raad zal presenteren. "Want de doelstellin gen zijn goed", zei burgemeester J. Rijsdijk bij het sluiten van de markt. "De nota is immers geen doel op zichzelf, maar een start naar een hogere veiligheid". Opmerkelijk onveilig is Boskoop nu ook weer niet, landelijk gezien behoort deze vochtige gemeente relatief zelfs tot de veilige. "Maar er zijn onveilige pieken", lichtte een ambtenaar toe. "Daar willen we wat aan doen. Maar wat, daar is deze conferentie voor". Waar de meeste auto's in de sloot rijden, is bekend. Ook is bekend in welke wijk de meeste inbraken voorkomen. Of de plekken die voor het publiek als onveilig bekend staan. De gemeentelijke woordvoer der: "We willen van de mensen zelf horen, wat eraan schort en wat zij denken, wat daaraan kan worden veranderd. We hopen op nuttige informatie en tips, die in de nota worden vastgelegd en waar we uit eindelijk mee aan de slag willen". Zeven gespreksgroepen had confe rentie-voorbereider J.W. Stikkelo- rum gedacht. Die gingen respectie velijk over jeugdcriminaliteit, geleid door wethouder A.J. van der Kolk, leefbaarheid en wijkbeheer (A.C. van Oorth), milieu (A. van Bree- men), ouderen en veiligheid (F. Vink), Verkeersveiligheid (Y. van den Berg/mevr. M. Veenman). Woninginbraken (J. Binken) en hore ca (burgemeester. Rijsdijk). Aan de conferentie is geen speciaal incident voorafgegaan. De gemeen telijke woordvoerder: "De gedachte aan een dergelijke bijeenkomst is ai in het collegeprogramma van 1998 verwoord. Mogelijk heeft de ramp die Enschede trof, de gebeurtenis sen in Volendam, een rol gespeeld, om de veiligheid in Boskoop nu eens onder de loep te nemen". Hoewel de verstaanbaarheid in de gróte benedenzaal van het Plantari um bepaald te wensen overliet tij dens de respectieve gesprekssa- menvattingen, bleek de aandacht vooral uit te gaan naar de jeugd, ouderen en milieu en allochtonen, die zich niet altijd in positieve zin onderscheiden. Uiteraard krijgt de onveiligheid in het verkeer, auto inbraken extra aandacht in de voor te bereiden nota, waarin heel Bos koop wordt aangemoedigd de socia le controle op te voeren en wat buurt bewuster te worden. De avond werd gezellig met een borrel besloten, de veilige aanwezigheid van enkele politiefunctionarissen droeg ertoe bij, dat de afsluiting niet uit de hand liep. KERKDIENSTEN - 4 november Waddinxveen R.K. kerk donderdag I november Eucharistieviering; vrijdag 2 november Eucharistieviering; Zondag 4 november 9.30 uur Woord- en Communieviering; Dinsdag 6 november 19.00 uur Eucha ristieviering. Ontmoetingskerk Zaterdag 3 novem ber 19.00 uur Eucharistieviering; Zondag 4 november 11.15 uur Eucharistievie ring. Herv. kerk 9.30 ds. P.A. Bongers; 18.30 ds. C. de Jong OK; 10.00 uur ds. C. de Jong IK; Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 ds. O.W. Bouwsma 16.30 uur ds. E. Brink. De Rank 10.00 uur ds. v/d Brink; 18.30 uur ds. S. Dierx. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. M.D. v/d Gies- sen; 18.30 ds. R. de Reuver. De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver. Ger. Kerk 9.30 uur ds. J.H. Langelaar, ds. R. de Reuver; 18.30 uur ds. R. de Reuver. Vrijz. ProL Gel. Gem. 10.00 uur ds. P. van der Laarse,Terneuzen. Chr. Ger. Kerk 9.30 uur en 17.00 uur ds. j. Markus, Zaandam. Parousia 10.00 uur H.Wulffraat. Christengemeente "Bethel" Chris Fransz. Benthuizen Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. Gunst. MEDISCHE WEEKENDDIENST Boskoop/ Benthuizen vrijdag 2 november 18.00 uur tot zondag 4 november 24.00 uur: dokter Hermans, Zuidwijk 2, Boskoop, 0172-212038. Boskoop - De gemeente Boskoop heeft per 1 januari 2002 opnieuw de beschikking over een voorlichtster. Dat is geworden mevrouw Esther van Boxtel. Zij volgt de stagière Ester van Geels op, die van mei tot juli van dit jaar de gemeentelijke voorlich ting behartigde. Daarvoor was de voorlichting in handen van Leo van der Bijl, die in mei opstapte. Het voorlichtingsloze tijdperk, sinds juli van dit jaar, heeft een aantal minder prettige situaties voortge bracht. Zoals met name bleek tij dens branden, waarin de burge meester zijn handen vol had aan zowel de branden als aan de media. Mevrouw Van Boxtel geeft voorlich ting aan de pers en aan alle burgers die om informatie verlegen zitten waarin de gemeentegids niet voor ziet. De stand van de Waddinxveense Sjoelers ziet er als volgt uit: Klasse A: 1. Kees Kuypers 140.825 2. André van Gemeren 140.333 3. W. Slingerland jr. 140.325 4. Frans Bouwmeester 138.800 5. Dick Dros 138.267. Klasse B: 1. Gerard Vos 129.667 2. Adrie Faas 129.633 3. Frans Botger 127.900 4. David Sinnema 126.225 5. Bas Koppenaal 125.875. Klasse C: 1. Jan Olie 118.967 2. C. van Wijk 118.650 3. Cor van Gils 117.500 4. Dirk Faas 117.167 5. O. Supusepa 116.550. Klasse D: 1. Sjaan Faay 109.833 2. W. Slingerland sr. 109.350 3. Bram Kou- wenberg 109.300 4. Gert Kersbergen 108.933 5. mevr. A. Warmelink. Waddinxveen - Met nog 4 wedstrij den te spelen is de strijd om het clubkampioenschap doublette nog niet gestreden. In de strijd om de eerste plaats geven de nummers 1 en 2 elkaar geen duimbreed toe en het wachten is op het moment dat één van de twee een misstap maakt. Nummer 3 op de ranglijst kan mis schien de spreekwoordelijke hond zijn die er met het been van door gaat. Nog 2 avonden, de eerstvolgen de is 30 oktober, en we weten in wiens voordeel het pleit is beslecht. De stand per 23 oktober is als volgt: 1. Norbert Schifferling/Stefan Tab ben 15-14; Roy Hulskamp/ Hans Cammeraat 14-13; 3. Elly Nieuw- land/Wout Versluis 14-11; 4. Alex v.Ofwegen/Arnold Janssen 14-10; 5.Andries Roos/Jan Kooistra 14-10. Waddinxveen - Op een zomerse herfstdag heeft de jongste jeugd van Hockeyclub Waddinxveen zich uit geleefd. Zij hebben de strijd aange bonden met hun ouders onder het motto "wie hockeyt er nu beter, jij of ik". In wedstrijdjes op een kwart veld liet een ieder volop zien wat hij waard was. Kreten als "help, wat moet ik nu met die bal" en hulpelo ze blikken maakten het verschil in leeftijd en hockeyervaring duidelijk, al moet gezegd worden dat er ouders tussen zaten die weer enthousiast aan het hockeyen waren geslagen, toen hun dochter of zoon lid werd van de H.C. Waddinx veen. Zij trainen op de donderdag ochtend of -avond en kunnen op donderdag of zondag een wedstrijd spelen. Hockey is nu eenmaal een familiesport. Maar ook andere vaders en moeders vonden het hoc keyspelletje en de gezelligheid, de sfeer er omheen erg aantrekkelijk en meldden zich als lid aan. Waddinxveen - Op vrijdag 2 novem ber aanstaande zal TANG SOO DO sportschool HUK-TTi in Waddinx veen een grote demonstratie verzor gen, onder leiding van een groep nationale en internationale kampioe nen op het gebied van Tang Soo Do. Deze demonstratie zal gehouden worden in de gymzaal van het Coen- ecoop College achter de sporthal DE DREEF. De entree is gratis. Wat is TANG SOO DO Tang Soo Do is een Koreaanse vorm van gevechtskunst en betekent let terlijk "Hand van Tang", Ongewa pend vechten. Hét is een instinctma tige verdedigingsvorm waarbij de beoefenaars zijn getraind om han den en voeten te gebruiken tegen gewapende en ongewapende tegen standers indien noodzakelijk. Het doel van de training in deze gevechtskunst is coördinatie tussen lichaam en geest te ontwikkelen. De manier van onderricht is bedoeld om te helpen bij het ontwikkelen van een individueel goed karakter, eerlijkheid, zelfrespect en respect voor anderen. Tang Soo Do wordt gerekend tot een van de meest effectieve methode van zelfverdedi ging en stelt een beoefenaar in staat zichzelf te verweren tegen één of meerdere belagers. Tang Soo Do ontwikkelt en leert u zelfvertrouwen, goede lichaamsbe weging en u zelf te beschermen. Iedere man,vrouw of kind kan Tang Soo Do leren. De trainingen begin nen met eenvoudige handelingen ten aanzien van zelfverdediging en aanval en deze worden uitgebreid tot realistische acties. Voor informatie Jan van der Schee 0182-374341.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 17