Flyers Heren 1 niet opgewas sen tegen DAS Wedstrijdverslagen Jeugd Groeneweg Groeneweg morst twee dure punten Dames 1 Gouwestaete verlie zen nipt Pijnlijke nederlaag Moerkapelle Langs de velden van WSE Gerard van Ommeren slaat aanval af 25e Floracross nog springlevend Dames Nesse- lande verliezen van Vrevok Jeugdafdeling w Moerkapelle Holland Casino.Nesselande laat kansen liggen Hart van Holland/31 oktober 2001 pagina 19 Zevenhuizen - Het dames volleybal team van Capricorn Beveiligingen Nesselande heeft de competitiewed strijd tegen Vrevok in Nieuwegein met 4-0 verloren. De setstanden waren 26-24; 25-19; 25-19; 25-21. Het team begon sterk tegen Vrevok in de le set, deze had een spannend verloop en werd nipt verloren met 26-24. In de 2e set liepen de dames door een wat minder lopende passing en aanval tegen een achterstand op, die niet meer ingehaald kon worden. Ook in de 3e set was er vechtlust, maar dat leidde niet tot setwinst. In de 4e set probeerden de dames nog 1 puntje mee naar huis te nemen, helaas was de tegenstander net iets te sterk. Aanstaande zaterdag 3 november spelen de dames thuis in Dorpshuis i Swanla om 16.30 uur tegen Somas uit Sint Anthonis. i'" I'' Boskoop - Ondanks de toenemende populariteit van de wegatletiek (tegenwoordig ook 's winters) blijft de Boskoopse Floracross met onge veer 600 deelnemers een begrip. Zaterdag 3 november is het evene ment zelfs aan haar 25e editie toe! Voor elke deelnemer is er behalve het traditionele Boskoopse boom pje ook een t-shirt beschikbaar, ook worden er kinderactiviteiten georga niseerd. 24 jaar geleden in 1977 namen Tonny Brand, Bram Brand, Steef Hoogendoorn en Hans Koster het iniatief tot organisatie van de eerste Heren 1 had in Delft tegen het nog [ongeslagen DAS een zwakke start. De eerste periode was voor DAS en de thuisploeg nam meteen afstand. In de tweede periode slaagde Flyers erin de achterstand binnen de per- [ken houden, maar toch ging DAS met een geruststellende voorsprong de pauze in. (46-26). In het begin [van de derde periode kwam Flyers l wederom niet sterk uit de startblok- I ken, hetgeen ook wel de verdienste I van DAS genoemd kan worden. De thuisploeg verhoogde de voor sprong met regelmaat. In de vierde periode was er sprake van een gelijkopgaande strijd. Eindelijk liet Flyers goed basketball zien. Jammer i dat de ploeg toen werd getroffen I door een tweetal blessures. Natuur lijk kwam deze opleving veel te laat om nog serieus aan een overwin ning te kunnen denken. Uitslag 100- 66. Jongens Junioren 2 trad aan tegen BV Alphia en probeerde de ongesla gen status te handhaven. De eerste helft waren twee ploegen aan het werk die aan elkaar gewaagd waren en allebei heel moeilijk tot scoren kwamen. De ruststand werd dan ook maar 15-13. De tweede helft ging het aan Flyerskant qua scoren beter en kon de thuisploeg het heft en het initiatief in eigen hand nemen. De voorsprong werd gestaagd uitge bouwd en bij het eindsignaal stond er een 39-23 overwinning op het bord en bleef de ongeslagen status gehandhaafd. ARC C5 - Groeneweg C2 8-0 De wedstrijd begon slecht, maar na tien minuten ging het beter. Helaas viel toen de 1-0 uit het niets. Daarna ging ARC beter voetballen. Zij benutten de kansen goed. Groeneweg Dl - Xerxes/DZB Dl 0-1 Was een goede wedstrijd, de tegen stander kreeg weinig ruimte, er werd voor iedere meter van het veld gevochten, maar een overwinning zat er niet in. Van het klasse verschil was niet te merken. Groeneweg El - Gouda El 5-5 Een heel goede wedstrijd van beide kanten. Hard gewerkt en een juiste uitslag van 5-5. Na 0-1 achter gestaan te hebben werd het 3-1 voor Groeneweg. Even verslapte het en kwam Gouda met 4-3 voor. Daarna werd het weer 4-4, maar ook weer 5- 4 achter. Gelukkig bleef iedereen hard werken en de 5-5 werd alsnog gemaakt. Groeneweg E2 - RVC Reeuwijk 1-6 He kansen gingen er niet in. Jammer, het had een gelijkspel kunnen wor den, maar het werd 1-6. Oliveo E6 - Groeneweg E4 8-0 Het zat deze wedstrijd niet mee. De eerste tien minuten bleef het 0-0. Oliveo werd steeds sterker. Rust 3-0. Ook de tweede helft bracht geen doelpunten voor Groenweg, Oliveo scoorde wel. Eindstand 8-0. Floreant E7 - Groeneweg E5 11-2 De allereerste wedstrijd van E5, er werd leuk gevoetbald en goed over gespeeld. Alleen de tegenstander was beter. Waddinxveen F3 - Groeneweg F5 Gewonnen met 0-2, dinsdagavond om 18:30 uur was de aftrap. De start was goed en in de tweede helft was het raak. Groeneweg F6 - CVC Reeuwijk 0-8 Een goede wedstrijd maar toch met 0-8 verloren. Goed gevoetbald, alleen is de tegenstander steeds iets groter. Maar de pingels waren weer als vanouds. Zevenhuizen - "Uiteindelijk mogen 'j nog blij zijn met één punt" waren ue eerste woorden van trainer Haze- roek direct na de wedstrijd tegen i °ergambacht (1-1). Hij sloeg daar- ee de spijker op zijn kop. De hele H e helft probeerde Groeneweg J uoor een stortvloed van aanvallen I o. V?or de rust opgelopen achter- I \jWeg te werken. Bergambacht en?°r<?e direct uit zÖn eerste en La ans- Dit was tevens het enige aanvallende wapenfeit van Bergam bacht, maar ook Groeneweg kreeg amper kansen. Door een veel te slappe instelling kwamen de zeven- huizenaren maar tot één 100% kans. Deze bal ging echter naast. Na rust trof Groeneweg feller van leer. IEen prima aanval van Groeneweg werd door Marco Terpstra met een goede voorzet voor de goal gebracht. De keeper tastte, ondanks zijn niet geringe lengte, mis. Met een droge knap schoot Jarno van Dorp de ver diende gelijkmaker binnen. Floracross. Koster is nog steeds voorzitter van de commissie waar ook Tonny Brand deel van uit maakt. In de tachtiger jaren groeide het deel nemersaantal richting duizend; later nam dit aantal enigszins af. Liefst zestien wedstrijden bepalen zaterdag het programma. Om 10.30 uur gaan de mini's van start voor 600 meter terwijl de heren senioren om 15.15 uur de crossdag afsluiten met een loop over 9000 meter. De dames beginnen om 14.00 uur. Veel belangstelling wordt opnieuw ver wacht voor de prestatieloop om 12.45 uur. Er kan ter plaatse inge schreven worden. Voor informatie www.av47.nl De Floracross geldt als opening van de Zuidholland-Midden-Crosscom- petitie. De overige wedstrijden: 24 november 44e Goudacross, 26 janu ari 2002 AAV'36 Alphen a/d Rijn, 16 februari 2002 SC Antilope Waddinx- Moerkapelle - Het standaardteam van de w Moerkapelle acteert dit seizoen tot dusverre nog niet bijzon der succesvol. Door de 2-1 neder laag zaterdag tegen het Schiedamse DRGS zakte het team van trainer André Ramsteyn naar een beschei den middenmoot positie en kan daarmee een plek bij de bovenste twee promotieplaatsen voorlopig wel vergeten. De nederlaag tegen het hooggeplaatste, maar bitter tegenvallende DRGS hadden de Blauw-Witten aan zichzelf te wijten. DRGS kreeg in de gehele wedstrijd 2 kansjes, die het echter prompt ver zilverde. Hoewel Moerkapelle bijna de gehele wedstrijd overwicht had, creëerde men zich vooral in de eer ste helft nauwelijks kansen. In de tweedehelft werd Moerkapelles overwicht nog groter en het wach ten was dan ook op de bevrijdende goal. Deze viel dan ook, maar totaal onverwacht aan de andere kant. Vijf minuten later bracht een fraaie goal de partijen weer op gelijke voet. Tien minuten voor tijd werd zelfs de remise volledig onnodig weggege ven. De eerste thuisnederlaag sinds meer dan een jaar was een feit. Zaterdag moet in de thuiswedstrijd bij CVC Reeuwijk herstel volgen, aanvang 14.30 uur. De overige uitsla gen zijn Moerkapelle 3 - Waddinx veen 1 3-5, Moerkapelle 4-Floreant 4 5-2, Nieuwkoop 1-Moerkapelle 5 1-6, Moerkapelle 7-Gouda 6 1-4, Moerka pelle zo 1-Bergambacht 3 3-4, Moer kapelle zo 2-WSE 7 0-2. Regio - Vrijdag 26 oktober 2001 stond voor de heren van Holland Casino.Nesselande de eerste echte krachtmeting op het programma. In Capelle aan den IJssel stond Alcom/Capelle klaar voor de Rotter dammers. Alcom met een verlies- wedstrijd tegen Omniworld was er opgebrand om de schade beperkt te houden en wilde en moest deze streekderby op hun naam zetten. In een spannende strijd werd dit in vier sets gedaan. Via de setstanden 28-30, 25-22, 25-19 en 25-18 werd de 3-1 winst binnengehaald. Boskoop/Waddinxveen - Dames 1 tegen WVZ-Nereus Het eerste damesteam van Gou westaete heeft afgelopen zaterdag 'in eigen huis' een nipte 10-11 neder laag geleden tegen de huidige lands kampioen ZWV-Nereus. Het was typisch een wedstrijd, waarin de uit slag net zo goed andersom had kun nen zijn. Heren 1 tegen Vlaardingen De Gouwestaeteheren kenden een lastige uitwedstrijd tegen Vlaardin gen, een ploeg die net als Gouwesta ete de laatste jaren te vinden is in de bovenste regionen van de twee de klasse. De Gouwestaeteheren openden geconcentreerd. Met een 6- 9 voorsprong gingen de heren de laatste periode in. Een arbitrale dwaling in het begin van deze perio de en een kleine verzwakking in de Gouwestaeteheren gaf Vlaardingen de kans om terug te komen in de wedstrijd. Vlaardingen kwam terug tot 8-9, maar Gouwestaete bleef zeer rustig en speelde geconcentreerd de wedstrijd uit. Eindstand 8-11. Tweede teams Het tweede team van Gouwestaete had in Aalten kennelijk weinig moei ten met middenmoter LIVO 1. De ploeg van Kors van Tilburg won met 3-6. De Waddinxveensen voeren met ZWV-Nereus 2 ongeslagen de rang lijst aan in de eerste klasse. Heren 2 leed tegen Vivax 2 de eerste neder laag van dit seizoen. In Oegstgeest werd met 11-5 verloren. Waddinxveen - Er werd weer volop gevoetbald bij voetbalvereniging WSE. Onder een stralend najaars zonnetje werd er heel wat afge- scoord. Zo won WSE BI met maar liefst 9-0 van Dilletant BI. Een assist kwam op naam van de doélman van WSE. Ook in de wedstrijd Real Pablo B3-WSE B@ werd 8 maal gescoord. Zeven treffers vielen echter in het doel van WSE. Gelukkig werd de eer gered en scoorde WSE eenmaal tegen. WSE Al gaf pas in de slotfase de 1-1 stand uit handen bij ESTO Al. In een zeer sportieve wedstrijd werd met 4-1 verloren. WSE Cl was onfortuinlijk in de afronding tegen Xerxes DZB. Verder dan een kopbal op de paal uit een goed genomen corner kwamen zij niet. Xerxes DZB nam de leiding uit een strafschop en besliste in de tweede helft definitief. Uitslag 2-0. WSE Dl kwam pas in de tweede helft goed op gang tegen DSO D4. Een magere 2-1 ruststand werd omgezet in 7-2 overwinning. WSE D2 verloor nipt met 3-4 van BVCB D3. De grootste positieve uit slag was voor het D zevental van WSE. Zij speelden tegen Soccer Boys. Lang niet alle kansen werden benut. Ondanks dat wonnen zij met maarliefst 10-2. WSE El speelde vriendschappelijk tegen Lekkerkerk El. Na een gelijk opgaande eerste helft volgde een onsportieve tweede helft. Mede hierdoor won Lekker kerk terecht met 3-5. WSE E2 speel de eveneens vriendschappelijk. In een leuke wedstrijd werd het 3-4 voor Zevenhoven El. WSE E3 kon geen vuist maken tegen DSO E10. Het werd dan ook 7-1. WSE F1 moest de klus tegen het sterke ESTO F1 klaren zonder een aantal vaste krachten. Deze lagen ziek op bed. Koploper Esto kende geen genade. Het werd 11-1. De allerjongsten van WSE F2 en F3 lijken het voetbalspel letje aardig onder de knie te krijgen. In het begin werd alles dik verloren. Nu speelde WSE F2 met 1-1 gelijk tegen DSO F6. WSE F3 haalde hele maal een stunt uit. Zij wonnen met 7-2!!! van BSC F4. Moerkapelle - In de onderlinge com petitie bij Schaakvereniging Moerka pelle werd de achtste ronde gespeeld. De eerste twee schakers in het klassement, Gerard van Ommeren en Jesse van Elteren, speelden tegen elkaar. Gerard had met zwart een grappige variant voorbereid en er ontwikkelde zich een zware strijd, die gelijk opging. Toen Jesse in de slotfase een zeer goede mogelijkheid onbenut liet ein digde de partij in remise. Dick Bac en Wim Vroegindeweij kwamen ook tot dat resultaat, zij het minder spectaculair. Arno Luinenburg, met zwart in een Siciliaanse Taimanov, wilde tegen Ben van Geffen een nadeeltje voorkomen. Hij belandde echter in een ramp en kon opgeven. Iets soortgelijks overkwam Hugo van Elteren tegen Maarten Vroegin deweij. Hugo pakte een pionnetje mee en werd door Maarten middels een fraai paardoffer in een matnet geleid. Zeer spannend was de Ween- se partij tussen Wouter Vroeginde weij en Marcel de Haan. Wouter had met wit een zo goed als winnende aanval, maar Marcel verdedigde zich naar behoren. Wouter offerde een loper, verloor nog een kwaliteit en ten slotte ook de partij. Jammer voor de aanvaller. Gerrit van Meete- ren verkreeg tegen Henk Doornhein een vrije pluspion, die hij bekwaam en winnend naar de overkant voer de. Ron Droog belandde tegen Dirk Molenaar in het eindspel pion tegen toren, waarbij de pion ver genoeg was om de remise veilig te stellen. Wim Westerman ging door op het pad der overwinningen, nu ten koste van de jonge Freek Hofman, die aardig partij gaf. Overige uitslagen: Michiel Rensen - Arie Hoogduijn 0,5-0,5; Boudewijn Weijermars - Christiaan Noorland 1- 0; Kevin Bakker - Andre Corpeleijn 1-0; Jan Blok - Jacques de Lange 0,5- 0,5; Kees van Vuuren - Patrick Stam 1-0. De stand bovenaan: 1. Gerard van Ommeren; 2. Ben van Geffen; 3. Jesse van Elteren; 4. Dick Bac; 5. Wim Vroegindeweij. Ook de jeugd speelde de achtste ronde. De toppers Pieter Perdijk en Matthias Freeke maakten geen fout en versloegen resp. Stefan van der Zalm en David Bontenbal. Remco Vollëbregt volgt goed na winst tegen Dirk-Jan van den Berg. Reuze span nend was de broederstrijd tussen Marius en Thijs van der Torren, waarin eerst Thijs leek te winnen, maar Marius in de slotfase schitte rend terugkwam en won. Overige uitslagen: Jan van den Hoek - Arjan van den Bergh 1-0; Gligor Selimovic - Jojanneke Weijermars 0- 1; Gerben Kooij - Job Noorland 0-1; Rolien van der Torren - Walter van den Berg 1-0. De stand aan kop: 1. Pieter Perdijk; 2. Matthias Freeke; 3. Remco Vollebregt; 4. Marius van der Torren; 5. Stefan van der Zalm. Moerkapelle - Net als de vorige week was er voor de Moerkapelse voetbaljeugd slechts een beperkt programma. Alleen het A en het C team kwamen uit in competitiever band. A moest op bezoek bij het Haagse JAC en kreeg een 8-3 neder laag te slikken. Er werd best leuk partij gegeven, maar slordigheden in de defensie leidden tot regelmati ge tegengoals, bij rust werd dan ook tegen een 5-1 achterstand aangeke ken. In de 2de helft werd veel beter tegenstand geboden, maar de uit eindelijke 8-3 nederlaag kon niet worden voorkomen. Cl was de afge lopen week een klasse hoger inge deeld, maar won ook in de nieuwe poule de eerste wedstrijd tegen Moordrecht overtuigend met 1-5, na een 0-4 voorsprong bij rust. Dl kwam voor de beker uit bij Ammer- stol Dl en was vooral in fysiek opzicht niet tegen dit team opge wassen. Tot rust ging het redelijk gelijk op (2-1), maar daarna liep de thuisclub uit naar een 5-2 winst. F2 speelde vriendschappelijk tegen Gouderak F2 en leed met 8-3 de eer ste nederlaag van het seizoen.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 19