Zorgloket als wegwijzer Boelhuisveiling Lions Club trekt veel bezoekers Taize Laatste stukken klaar voor grote verkoping DE STAND VAN ZAKEN DE STAND VAN ZAKEN Snelheidscontrole Shantykoor "Het Kraaiennest" Lunchconcert Ouderenzwemmen ANBO i Naturistisch zwemmen Postzegel- en flippo- ruilbeurs Vrouwen van Nu Kaarten bij Zang en Kleur Natuurwandeling rond de Zevenhuizerplas Hart van Holland/7 november 2001 pagina 13 Zevenhuizen - De Zeven Muzen organiseert een lunchconcert op zondag 11 november. Opgetreden zal worden door het Haags Renais sance Kamerkoor o.l.v. dirigent Frans Scheffers met medewerking van blokfluitkwartet Capriola en Continuo (viola da gamba en klave cimbel). Het koor brengt een veel kleurig en veeltalig programma: 16e eeuws QUOD LIBET, met een knipoog naar de 20e eeuw met werken van o.a. Di Lasso, Palestri- na, Sweelinck, maar ook van Andriessen en Manneke. De toegang is gratis. Plaats: Vrij zinnig Hervormde kerk, Dorps straat 139, Zevenhuizen. Aanvang: 13.00 uur. Zaal open om 12.45 uur Zevenhuizen - De maand novem ber is de maand voor mensen ouder dan 50 jaar om gratis kennis te maken met het zwembad De Koornmolen te Zevenhuizen tij dens de activiteit het meer bewe gen voor ouderen op dinsdag- en donderdagochtend en donderdag middag. De watertemperatuur is boven de 31flC, goed voor de spie ren en gewrichten, die toch al min der te verduren krijgen door het bewegen in het water. Alle lessen worden gegeven in een waterdiep te waar iedereen kan staan. Voor informatie 0180-631860. Zevenhuizen-Moerkapelle - De ANBO Zevenhuizen/Moerkapelle organiseert woensdag 14 novem ber om 14.00 uur een middag waar het Moerkapelse Huisvrouwenor- I kest zal optreden. De toegang is gratis en de koffie staat klaar. Zevenhuizen - De Nederlandse i Naturisten Federatie (NFN) organi seert de Open Naturistische Zwem- i week. Het doel van deze week is belangstellenden gelegenheid te geven kennis te maken met de naturistische zwemverenigingen in hun omgeving. In zwembad "De Koornmolen" opent zwemvereni ging "Puur Natuur" op de zaterd agen 10 en 17 november om 16.30 uur haar deuren. Voor meer informatie: 079-3314780. Zevenhuizen - Postzegelclub "De Kartelrand" organiseert een post zegel- en flippo-ruilbeurs op dins- I dag 13 november van 19.00 tot 21.00 uur in de kantine van Dekker keukens, nijverheidscentrum 9 in Zevenhuizen. Voor informatie: mevr. Visser 0180-632305. Zevenhuizen - Mevrouw Irene Har- denbol geeft op dinsdag 13 novem ber een dialezing over het werk I van het kinderfonds van de Vere nigde Naties Unicef. Locatie Zorg centrum De Zevenster, aanvang 20.00 uur. De "Vrouwen van Nu", afd. Zuid-Hol- j land houden op donderdag 15 november een verkoop van zelfge maakte artikelen. Deze dag wordt gehouden in het Educatief Centrum j Alblasserbos, Matenaweg 1 in Papend recht 13.00-21.00 uur. U kunt hier op eigen gelegenheid naar toe. Vrijdag 9 november kaarten wij weer bij Zang en Kleur. Vanaf 20.00 uur kan er gejokerd of geklaverjast worden. ([Zevenhuizen - Op zaterdag 10 1 november kunt u meewandelen met de gidsen van Natuur- en I ogelwacht "Rotta" rond de Zeven- j izerplas. Trek g°ede wandel- 1 schoenen aan en neem uw verrekij- Per mee. Start bij restaurant de Ptrandgaper om 14.00 uur, duur I v an de wandeling ongeveer 1,5 a 2 I Uur- V°or inlichtingen Rob Lathou- Iwres 010-4213432. Door Karin Heeren Zevenhuizen - Sinds 10 september is in het gebouw van Zorgcentrum 'De Zevenster' het zorgloket ge opend. Het zorgloket is een geza menlijk initiatief van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, Zorg centrum 'De Zevenster' en de Vier- stroom. Consulente Riek Groene- wegen is twee dagdelen per week aanwezig om invulling te geven aan het doel van het zorgloket: een wegwijzer op het gebied van zorg, wonen en welzijn. Het initiatief voor het zorgloket is een proef binnen Zevenhuizen. Tot en met december van dit jaar wordt gekeken of het zorgloket voldoet aan een behoefte. Riek Groenewe- gen biedt een luisterend oor aan iedereen die het gevoel heeft bij allerlei instanties van het kastje naar de muur gestuurd te worden. Riek Groenewegen: "Ik probeer de vraag achter de vraag te achterha len. Waar gaat het nu werkelijk om? Op het moment dat de vraag helder is, wat die vraag dan ook inhoud, probeer ik een advies te geven over de voor hen te bewandelen weg." Op deze manier probeert het zor gloket een gat te overbruggen wat is ontstaan omdat mensen het soms moeilijk vinden om de weg te vin den binnen de bureaucratie of het simpelweg fysiek te ver weg vinden. Voor alles houden de cliënten de eigen regie. Riek Groenewegen vindt het belangrijk om samen met de zorgvrager tot een oplossing te komen: "Mensen moeten zelf de keuze kunnen maken in welke weg ze bewandelen. Het enige wat ik kan doen is verschillende paden wij zen." De soort vragen waar Riek mee te maken krijgt zijn ook heel divers. Dit kan variëren van hele praktische vragen over bijvoor beeld taxivergoeding of aanpassin gen in huis, tot ingewikkelde notari ële kwesties. "Ik blijf daarna net zolang zoeken tot de zorgvraag beantwoord kan worden." Vaak ook hebben de vragen bij het zorgloket te maken met zorg en arbeid. Met name vaak erg jonge mantelzorgers die koste wat het kost voor partner of ouders willen zorgen maar niet precies weten hoe ze dat aan moe ten pakken. Bij het zorgloket is veel informatie voorhanden over rechten en mogelijkheden in zulke gevallen. Het zorgloket is gevestigd bij Zorg centrum De Zevenster om puur praktische redenen. Vaak zijn het ouderen die vragen hebben op het gebied van wonen, zorg en welzijn. Dat neemt niet weg dat het zorglo ket voor een breed publiek toegan kelijk is. Iedereen kan met vragen terecht bij consulent Riek Groene wegen op maandag en woensdag van 13.00 tot 16.00 uur. Door Karin Heeren capte kinderen een rit ter paard maken waarbij de ervaring is dat dit heel goed is voor bijvoorbeeld de ontspanning van de spieren en bovendien erg plezierig voor de gehandicapte. KERKDIENSTEN - II november Zevenhuizen Ned. Herv. kerk woensdag 7 november 15.00 uur dr. W.M. de Bruin; 19.30 uur ds. W. Kalkman. Zondag I I november 10.00 uur ds. P. de Graaf; 19.00 uur ds.J. Voordouw Oud Verlaat Kapel woensdag 7 novem ber 19.00 uur dr. C. Vermeulen, Valken burg. Zondag I I november ds. A. van Eijk, Gouda. Geref. kerk woensdag 7 november 19.30 uur drs. A.F. de Oude, Bleiswijk. Zondag I I november 9.30 uur dra. J. Kolkman, Bergschenhoek; 18.30 ds. W. Jeroense, Moordrecht Moerkapelle R.K. Gem. 10.15 uur Eucharistieviering Geref. Gem woensdag 7 november 14.30 en 19.00 uur ds. J.B. Zippro. Zon dag 11 november 9.30 uur en 18.30 uur ds. J.B. Zippro. Herv. Gem. woensdag 7 november 14.30 uur ds. J.W. van Estrik, Goedereede; 19.30 kand. A. Snoek, Putten; zondag I I november 9.30 kand. B. Schroten, Utrecht 18.30 uur ds.T. van Estrik, Goe dereede. MEDISCHE WEEKENDDIENST Zaterdag 10 november: dokter Van Brug gen, De Wielewaal 20, Zevenhuizen, 0180-631783. Zondag II november: dokter Warnaar, Dorpsstraat 12, Bleis wijk, 010-S212S00. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. van Rooyen, 079-593.14.88 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep 079-593.27.02 (13.30- 14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat 079- 593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pamas- sia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2- 2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182- 563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. m Zevenhuizen - Inmiddels is het tra ditie: het eerste weekend in novem ber vindt op zaterdag de Boelhuis veiling plaats in discotheek La Baraque. Deze veiling wordt georga niseerd door de Lions Club Zeven- huizen en de opbrengst is jaarlijks voor een goed doel. De opkomst was goed en er zijn ook dit jaar weer prachtige kavels geveild. Met 239 kavels te veilen was er voor ieder wat wils. Van een schitterende antieke barometer tot een moderne scanner. Veilingmeester J.H. Kroes had ook dit jaar weer de leiding over de veiling en met veel humor en uiterst professioneel bracht hij de kavels stuk voor stuk aan de man. Er werden 230 kavellijsten ver kocht dus er was flink wat belang stelling. De opbrengst was dan ook ruim drieduizend gulden, na aftrek van alle kosten. De Lions Club Zevenhuizen organi seert elk jaar een serie activiteiten, waaronder de Boelhuisveiling, voor een aantal goede doelen. Een goed doel met een lokaal karakter en dan nog een 'ander, wat breder goed doel. Dit jaar wordt een senioren project in Zevenhuizen ondersteund en hetpaardrijden voor gehandi capten. Over de invulling van het seniorenproject wordt nog met de gemeente onderhandeld. Het paardrijden voor gehandicapten is een project dat tevens ondersteunt wordt door de Lions Club Berg schenhoek. Daar is een manege waar berijders samen met gehandi- Zevenhuizen - In het Zuidfranse dorp Taizé, is sinds 1940 een kloostergemeenschap gevestigd. De broeders komen vanuit de hele wereld vanuit onder andere de pro testantse en katholieke kerken. In de zestiger jaren is de Kerk van Verzoening gebouwd. In de loop der jaren is een groot aantal gastenver blijven gebouwd. Elk jaar wordt Taizé bezocht door tienduizenden mensen, hoofdzakelijk jongeren. Als gevolg van de overweldigende belangstelling van de jeugd zijn zij zich steeds intensiever met proble men van jongeren gaan bezighou den. Daarnaast blijven zij in teams werkzaam in de armste wijken van de wereldsteden en in ontwikke lingslanden. In de directe omgeving van Taizé oefenen de broeders hun eigen beroep uit. Het meewerken en mee beleven met deze werkgemeen schap is een hele ervaring. Zaterdag 17 november wordt om 16.30 uur in de Gereformeerde Kerk te Zevenhuizen een video vertoond over het leven in Taizé. Iedereen die belangstelling heeft, is welkom. Maandagmiddag 5 november is er een snelheidscontrole gehouden op het Noordeinde. 243 auto's werden gecontroleerd, 136 overtredingen werden geconstateerd. De hoogst gemeten snelheid was 114 km/uur, toegestane snelheid 60 km/uur. Zevenhuizen - De grote verkoping van de Welfare komt er weer aan. Op woensdag 21 november worden in zorgcentrum De Zevenster de deuren geopend voor alle belang stellenden die een prachtig zelfge maakt stuk willen kopen. Het jaar lijks terugkerende evenement is altijd heel gezellig. Naast de artike len die verkocht worden is er een rad van avontuur en een verloting. De (kinder)truien, knuffelbeesten, tafelkleden, poppen- en babykleer tjes worden elk jaar door een groot aantal creatieve mensen gemaakt. Elke dinsdagmiddag komen zij samen op de eerste verdieping bij het zorgcentrum waar zij onder het genot van een lekker kopje koffie of thee gezellig samen aan het werk zijn. Hier zijn een aantal vrijwilligers van het Welfarewerk aanwezig voor de begeleiding. Daarna gaat het werk meestal mee naar huis, waar er verder aan wordt gewerkt. De opbrengst van de verkoping zal voor een gedeelte ten goede komen aan het Rode Kruis, waar het Welfa- Door Karin Heeren rewerk deel van uitmaakt. Van de opbrengst worden ook nieuwe mate rialen aangeschaft waarmee gehand werkt wordt voor de verkoping van volgend jaar. In het nieuwe nummer van Cl 000 ideeën wordt extra aandacht besteed aan Sinterklaas. Snelle recepten, een kleurplaat, leuke ideetjes voor een geslaagde paktjesavond en een sin- terklaas-actie, maak de slagzin af en maak kans op gratis kaarten voor het feest van Sin terklaas. Klanten die thuis geen nummer hebben ontvangen kunnen de nieuwste iditie van Cl 000 ideeën afhalen bij Cl 000 Wals in Zevenhuizen. Zevenhuizen - Shantykoor "Het Kraaiennest" uit Zevenhuizen is op zoek naar muzikanten die het leuk vinden om in een gezellige sfeer zee mansliedjes ten gehore te brengen. Het koor bestaat inmiddels zes jaar en timmert behoorlijk aan de weg. Er worden zo'n 40 optredens per jaar verzorgd. Sinds kort reizen wij met onze eigen Shantybus naar deze optredens. De repetities vinden wekelijks afwisselend op de donder dag en de vrijdag in het dorpshuis "Swanla" in Zevenhuizen plaats. Om de muzikale kwaliteit te verhoren is er binnen het koor plaats voor een enthousiaste accordeonnist en vio list. Aanmelden bij Ad Wessels, 079- 5936000.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 13