Zwaar parcours bij jubile rende Floracross eam 2 uit tegen Leiden Knap herstel Moerkapelle Twee maal winst voor TZM Eenvoudige zege Groeneweg :orse overwinning Moerkapelle jTwee herfstkampioenen bij Moerkapelse jeugd Nesselande mist afmaker SJC een maatje te groot voor Floreant-Dames T1 orgenzba 2m Hart van Holland/7 november 2001 pagina 9 »V£ 3 «badminton De winnaar Mohammed Labquina door Hans van Beek |Waddinxveen - Op zaterdag 3 november vond de 25ste editie van de Floracross plaats. De Flora cross geldt als opening van het crossseizoen in de regio Zuidhol land-Midden en is meestal goed voor een modderig en zwaar par- pours. Ook dit jaar maakte de wed- Jstrijd, georganiseerd door atletiek vereniging AV'47, dit imago waar. Door Karin Jongkind Traditiegetrouw waren er veel deelnemers. Bijna zevenhonderd lopers in leeftijd variërend van zes tot in de zestig maakten kennis met het 'spruiten veld'. Een aantal onder hen verloor in de kleigrond een schoen en liep op één schoen verder! Vanwege het jubileum was er naast het traditionele Boskoopse boompje dit jaar voor alle lopers ook een T-shirt beschikbaar. Hans van Beek tweede De organisatoren waren blij met de grote toeloop van atleten. In voorgaande jaren was er regelmatig een zeer groot aantal deelnemers bij de hoofdafstanden, de negen kilometer voor de herenseni oren en herenveteranen. Om grote drukte te voorkomen gingen alle leeftijdscategorie- gevolgd ën apart van start.Tussen half elf 's ochtends en kwart over drie 's middags werden zestien wedstrijden gelopen. Bij de herensenioren ging AV'47 loper Hans van Beek voortvarend van start. Hij lag lange tijd op kop, maar moest uiteindelijk met een tijd van 31.53 minuten toch zijn meerdere erkennen in Mohammed Labquina, die finishte in een tijd van 31.11 minuten. Tim Brouwer de Koning van Leiden Atletiek eindigde als SCHAKEN Joerkapelle - In de tweede ronde kan de KNSB-competitie heeft het eerste team met 6-2 gewonnen van 3.V. Leiderdorp. In Op Moer maakten de Moerkapellenaren een geconcen treerde indruk. Er ontstonden goede stellingen. De eerste winnaar was rlugo van Elteren, die zijn tegenstan der met enkele offers en schijnoffers volledig overspeelde. Gerard van Ommeren en Dick Bac (beiden goed op dreef) zetten de stand 3-0 op het bord. Het kon niet op,_ toen eerst Maarten Vroegindeweij en later Wou- |ter Vroegindeweij de beslissende punten scoorden voor een voor- Sprong van 5-0, gevolgd door Wim Vroegindeweij met remise en 5,5-0,5. Jesse van Elteren, aan het eerste bord, moest toen helaas de eer laten Ban zijn sterke tegenspeler: 5,5-2,5. Ben van Geffen staakte tenslotte zijn winstpogingen en met die remise stond de eindstand vast. In de derde klasse van de RSB werd Moerkapelle 3 in Rotterdam met 7,5- 0,5 weggevaagd door het sterke RSR- Ivoren Toren 3. Kopman Gerrit van Meeteren was de enige die met remi se standhield, de anderen verloren. Uitslagen Jeugd: Pieter Perdijk - Marius van der Torren 1-0; Matthias Freeke - Jojanneke Weijermars 0,5- 0,5; Remco Vollebregt - Jan van den Hoek 1-0; Thijs van der Torren - David Bontenbal 1-0; Thomas Roest - Dirk-Jan van den Berg 0-1; Arjan van den Bergh - Harm de Wild 1-0; Gligor Selimovic - Gerben Kooij 0,5-0,5; Wal ter van den Berg - Lieselotte Schoe- maker 0-1; Lisa van de Hoven - Rolien van der Torren 0,5-0,5. Zevenhuizen - Als eerste heer start- |te Ronald Luijtjes die een vrij moei- IJijke eerste set speelde maar aan lm 'an8ste eind trok en won met |10/15. In de tweede set kwam jok nog wat beter in zijn spel en won vrij eenvoudig met 7/15. Als tweede heer moest Rein Verweij aan de slag die een zware en vermoeide partij «speelde en verloor met 15/8 en |'5/11. Yvette Rupke startte als eer- |ste dame met een hele moeilijke «tegenstandster, haar eerste set won «ze met 5/11 de tweede set verloor |ze, dus het werd een hele spannen- Ij® derde set die Yvette verloor met 115. De tweede dame heet Annema- |r'e Rutgers, ze won de eerste set |vrij eenvoudig met 5/11, haar twee- |Pe set kreeg ze behoorlijk wat J tegenstand maar Annemarie bleef goed opletten en won met 9/11. De eerste mix wordt gespeeld door Eef van Hoven en Yvette die het hun tegenstanders behoorlijk moeilijk maakten en hun sets met 4/15 en 1/15 wonnen. De tweede mix werd gepeeld door Ronald en Annemarie die ook gemakkelijk hun overwin ning behaalde met 8/15 en 4/15. De heren dubbel Rein en Eef speelde twee hele mooie sets en wonnen die met 7/15 en 4/15. De dames kregen alle eer van de avond want die speelden een slo pende en zeer vermoeide 1 uur durende partij waar geen eind in zicht kwam, gelukkig trok Zevenhui zen aan het langste eind en won in drie sets van de dames van Leiden. Zevenhuizen ging weer met winst naar huis 2-6 eindstand. Zevenhuizen 3 won met 6-2 thuis. «VOETBAL ■Moerkapelle - Zaterdag werden bij e voetbaljeugd de diverse voorren en afgesloten. Voor de Moerkapel- I 1 jeugdafdeling betekende dit dat I owel Dl als F2 als eerste in hun I, e e'ndigden en zich daardoor 'recht herfstkampioen mochten lm lTn' 01 deed dit d°or DSO D6 ld» te verslaan F2 moest tot I insverre slechts één gelijkspel I <;iÜa^Seren en won verder eveneens lok met Srote cijfers. Tegen -"ympia werd met 9.4 gewonnen. Moerkapelse juniorenteams ken den eveneens een prima zaterdag. Al speelde 1-1 tegen koploper Schoonhoven. BI gaat eveneens van week tot week beter presteren, nu werd met 2-2 tegen ARC B3 gelijk gespeeld.Cl won overtuigend van Bergambacht met 4-1. D2 speelde tegen Nootdorp D3 een prima partij en wist deze wedstrijd met 8-1 te winnen. El speelde tegen Jodan Boys en verloor met 5-3. E2 kwam tegen Hazerswoudse Boys niet tot scoren. F1 speelde een zeer sterke voorronde, nu werd Gouda met 10-0 verslagen. VOETBAL derde. Bij de herenveteranen I wist Boskoper Fred van Zoest de hoge verwachtingen wel waar te maken. Hij eindigde voor clubgenoot Jan de Jong en Kees Wijts van de Noord- wiijkse Strandlopers in een tijd van 33.29 minuten. Bij de damessenio ren finishte AV'47 loper Sonja Hogerbruggen-Kleijn voor eigen publiek als derde. Overige uitslagen Jongens A 1. Patrick Zwarteveld (llion) 2. Vincent Anker (Leiden Atletiek) 3. Stefan van de Werf (Sportver. Reeuwijk); Jongens B 1. Robert Ton (AV Gouda) 2. Erwin van Voskuilen (Sportver. Reeuwijk) 3. Marcel de Jong (AKU); Jongens C 1. Maarten Blokland (Antilope) 2. Roel van Opdorp (Sportver. Reeuwijk) 3. Twan Vermeulen (AV'47); Jongens Dl 1. Mitchel Henderix (Spark) 2. Koen Verkaik (Sportver. Reeuwijk) 3. Luuk Kwast (Sportver. Reeuwijk); Jongens D2 1. Robby van Reeuwijk (llion) 2. Meivin Slingerland (AV'47) 3. Michel Nobel (Sportver. Reeu wijk); Meisjes B 1. Fanny Ruter (PAC) 2. Joyce van Vrijenhoek (Sportver. Reeuwijk) 3. Laura Kolde- wij ((AKU); Meisjes C 1. Fanny van Maaren (PAC) 2. Debra Akkermans (llion) 3. Katinka Duiker (AV'47); Meisjes Dl 1. Helen Verwaart (Avan- ti) 2. Marisse Draaisma (llion) 3. Rowena de Heiij (llion); Meisjes D2 1. Gaitrie Laita (PAC) 2. Sharoney Zechiél (PAC) 3. Sietske Wiijde (de Spartaan). VOLLEYBAL Regio - Vrijdag 2 november speelde Nesselande in eigen huis tegen het team van Florie/Vrevok. Na het ver lies in Capelle moest er weer gewon nen worden. Het vertrouwen dat deze wedstrijd tot een goed resul taat zou eindigen was groot in het Nesselande kamp. Echter Florie/Vre vok dacht hier anders over. In een voor het publiek aantrekkelijk duel wist de ploeg uit Nieuwegein met 3-1 te winnen. Uit de setstanden (25-22, 20-25, 23-25 en 21-25) valt op te maken dat het een gelijk opgaande wedstrijd was. Voor zaterdag staat voor Nesselande de lastige uitwedstrijd tegen Lycur- gus op het programma. Om aanslui ting bij de top te behouden moeten de Nesselanders winnen, anders wórdt het gat wel heel erg groot. Bovendien wordt de play-off dan nog zwaarder voor de Zuid-Hollanders. VOETBAL Boskoop - Na de onnodige nederlaag van de vorige week tegen NSV had den de Boskoopse dames wat recht te zetten. Dat moest dan tegen kam pioenskandidaat SJC uit Noordwijk gebeuren. De inzet van de Bosko pers was vanaf het begin uitstekend maar al gauw bleek dat de Noordwij- kers gewoonweg te goed waren. De ene aanval op het Boskoopse doel volgde na de andere en doelpunten konden en zouden niet uitblijven. Floreant bleef echter knokken en koos waar mogelijk de aanval en had af en toe een mogelijkheid via een snelle counter. SJC liet de Boskopers zien hoe je moet scoren en na een kwartier in de tweede helft was het al 5-0. Vooral aan de 5e goal ging een fantastisch aanval vooraf. Met 'one- touch' voetbal werd Floreant volle dig zoek gespeeld, al ging Monique Fokker bij dit doelpunt niet hele maal vrijuit. SJC bleef aandringen en de Boskoopse achterhoede kreeg geen rust. Dit leverde de Noordwij- kers het laatste kwartier nog twee doelpunten op. Vijf minuten voor tijd kreeg Floreant de kans op een eretreffer, maar Maartje Miltenburg zocht in vrijstaande positie het doel te hoog. Op basis van de inzet zou een doelpunt wel verdiend zijn geweest. De einduitslag werd dus 7-0 voor SJC. Zondag begint de wedstrijd tegen het Loosduinse GDA om 11.30 uur. Moerkapelle - Het standaardteam van Moerkapelle herstelde zich zaterdag knap van de minder goede resultaten van de laatste weken, door de lastige uitwedstrijd bij CVC Reeuwijk met 3-4 winnend af te slui ten. Met 12 punten uit 8 wedstrijden bezetten de mannen van André Ramsteyn de vijfde plaats. De "blauw-witten" begonnen allerminst overtuigend aan de wedstrijd en na 10 minuten kwam men op achter stand. Dat het tot 10 minuten voor rust duurde voordat de gelijkmaker viel, hadden de Moerkapellenaren aan zichzelf te wijten. De tweede helft gaf aanvankelijk een met over tuiging spelend Moerkapelle te zien, hetgeen al snel in een 1-2 voor sprong resulteerde. Rob van Leeu wen legde na een snelle combinatie terug op Lennaert Visser en deze liet de doelman vervolgens vol strekt kansloos. Ondertussen had trainer Ramsteyn Dennis Jager en Marco Huisman ingebracht. Dennis Jager onderschepte een bal op de middenlijn en zette vervolgens en zette vervolgens Rob van Leeuwen alleen voor de keeper, waarna de Moerkapellenaar knap afrondde. Uit één van de schaarse Reeuwijkse tegenstoten, werd het onverwacht 2- 3. Het duurde echter niet lang, voor dat de voorsprong weer werd ver groot. Uit een eorner van Ron Kievit schoot Lennaert Visser in één keer raak en bracht daarmee de 2-4 op het scorebord. Opnieuw concentra tieverlies leidde vlak voor tijd tot de 3-4 eindstand van Freek van Welze- nes. Zaterdag kan tegen Schiebroek verder herstel volgen, aanvang 14.30 uur op "de Wilde Veenen". Moerkapelle 2 nam afstand van de onderste plaatsen door knap met 0- 2 te winnen van WOR 3. De overige uitslagen zijn Moerkapelle 3 - Gouda 3 4-3, Waddinxveen 2 - Moerkapelle 4 1-1, Moerkapelle 5 - Sportlust '46 10 7-0, Moerkapelle ,6 - Rohda 4 3-4, Moerkapelle 7 - Rohda 5 1-6, Moer kapelle zo 1 - Ona 5 4-0, Moerkapelle zo 2 - Waddinxveen 5 1-5. TAFELTENNIS Zevenhuizen-Moerkapelle - In de week van 29 oktober t/m 3 novem ber heeft het le team van TZM 1 twee overwinningen behaald. Maan dag speelde men de inhaalwedstrijd thuis tegen het hooggeplaatste Smash 3 uit Schoonhoven. Dit werd een zeer goede wedstrijd. Na span nende partijen werd er met 8-2 gewonnen. Later in de week speelde men uit tegen Gouda 2 uit de gelijknamige stad. Deze partij ging wat minder maar werd toch met 4-6 gewonnen. Al met al een goed week voor TZM. Team 2 speelde thuis tegen het op de 2e plaats staande Kwiek 7 uit Waddinxveen. Het werd een zeer ruime 8-2 overwinning. Door deze uitslag is de le plaats op de ranglijst nog steviger geworden. Hans Hol en Bart Klos wonnen beiden 3 partijen. Gerard Reijm won 2 partijen. De dubbel ging verloren. Team 3 speelde een uitwedstrijd tegen TTVN 4 uit Nieuwkoop. Het werd een 7 - 3 nederlaag. Patrick van der Meer won 2 partijen, Kees de Wilde won 1 partij. Sander van der Meer won geen partij. Ook werd de dubbel niet gewonnen. Team 4 speelde een thuiswedstrijd tegen Gouda 7. Adrie Bout en Harm Rodenboog wonnen beiden 2 partij en. Walter Micke won deze avond geen partij. De dubbel leverde nog wel een punt op. Eindstand 5-5. VOETBAL Zevenhuizen - Het moet jaren gele den geweest zijn dat Groeneweg een zo' n eenvoudige overwinning in competitieverband heeft behaald. De overwinning van 5-0 op het zwakke Gouderak was nog een matige afspie geling van de krachtsverhouding. Typerend voor deze wedstrijd was het feit dat keeper Gert Haan niet één keer handelend hoefde op te tre den. Hij moest zich warm houden met louter en alleen terugspeelbal len. Nadat de voorwaartsen al diver se opgelegde kansen hadden gemist opende Groeneweg na een kwartier de score door een prachtige pass van de goed spelende aanvoerder Léon v.Vliet op Maurice Eckhardt, die niet egoïstisch was en keurig teruglegde op Rick van Yperen, die de bal maar voor het inschieten had. Toen Jarno v.Dorp 5 minuten later op eigen kracht de 2-0 op het scorebord zette was de tegenstand van Gouder ak gebroken. Gouderak bleef sportief spelen en werkte wel hard voor een beter resultaat maar het bezat gewoon niet de kwaliteit om aanvallend ook maar iets te presteren. Had Gouder ak in de rust nog de hoop op een beter resultaat. Deze hoop was na 10 minuten in de tweede helft totaal vervlogen omdat Klien van Dam met een prachtige vrije trap en Eckhardt na goed voorbereidend werk van van Yperen de marge op 4 had gebracht. Daarna kon trainer Haze- broek zich permitteren om drie wissels toe te passen. Het spelbeeld veranderde daardoor niets. Groene weg vond het eigenlijk wel goed en Gouderak was niet bij machte om de wedstrijd alsnog te keren. 10 minu ten voor tijd maakte Groeneweg het mooiste doelpunt van de wedstrijd. Een prachtige aanval over rechts werd door Eckhardt opgezet met een pass op Gido Stuurman, die de bal direct doorspeelde op invaller Arnoud van Leeuwen, die met een simpele voetbeweging de doorge lopen Maurice Eckhardt vrij voor het doel zette. Deze had geen moeite om de IJsseldijkbewoners voor 5de keer te passeren. Door deze overwinning blijft Groe neweg, met 2 punten achterstand maar een wedstrijd minder, theore tisch de ranglijst aanvoeren, zondag zal blijken of Groeneweg deze hoge notering waardig is. Dan namelijk komt kampioenskandidaat GSV op bezoek. Deze wedstrijd zal een zware kluif worden. De verwachtin gen zijn toch wel hoog gespannen want het blijkt dat Groeneweg met de vernieuwde jonge ploeg wel degelijk met de bovenste ploegen kan meedraaien. Het 2e elftal liet thuis een steek val len. Met een overwinning had Groe neweg zich aan de kop van de rang lijst kunnen zetten maar het ging tegen DCV 2 met 2-0 onderuit. De overige uitslagen RVC 3 - Groene weg 3 1-1, Vep 4 - Groeneweg 4 0-2, NSV 3 - Groeneweg 5 4-1, Groene weg 6 - Cabauw 4 5-14, Groeneweg Da- Tonegido Da 4-0. BLOEMBOLLEN (ook in kado-verpakking!) Krokussen - 20% korting!!! Korte vroege tulpen in 20 soorten. FRUITBOMEN, Erica winterbloei SIERKOOL, winterharde violen Grote pot-chrysanten en - cyclamen MESTSTOFFEN - turfmolm, tuinarde, 4 zakken voor 10,0 witlofwortelen - DROOG HAARDHOUT en HARDHOUT GEEN KOOPAVOND KWEKERIJ VAN OOSTFN NIPI IWFDKFDk A/n i iccn VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430

Hart van Holland | 2001 | | pagina 9