Algemene beschouwingen: de discussie HRP raceteam "Veni, Vidi, Vici" in de Seat Endurance Cup Stadsregio Rotterdam in beeld bij college van B&W Welkom aan de gemeente secretaris De moties Van Ommeren blijft aan de leiding Hart van Holland/14 november 2001 pagina 11 Door Karin Heeren ]^UAÜSM^\ /ZK V EN H U3 2E Nv- M O E R K AP fc' I Algemene Beschouwingen 2002 Zevenhuizen - Na de presentatie van de algemene beschou wingen door de fracties was de beantwoording aan het col lege. Grote verrassing hierbij was het standpunt van het college over de bestuurlijke samenwerking. Alle fracties hadden ook in hun beschouwingen al laten klinken dat er snel duidelijkheid moet komen. Burgemeester Westendorp zei hierover: "Zevenhuizen- Moerkapelle heeft als uitgangspunt onverdeeld en zelfstan dig te blijven waarbij de identiteit van de kernen als platte landsgemeente overeind moet blijven. We kunnen echter niet stil zitten. Het ambtelijk apparaat, ingesteld op een gemeente van 10.000 inwoner, zal aanpassing behoeven, we zullen moeten samenwerken met de gemeenten om ons heen en binnen de regio. Als college zijn we van oordeel dat niet binnen de ISMH maar wel binnen een bestuurlijke inbedding binnen de Stadsregio Rotterdam de beste moge lijkheden biedt om de ambities van de gemeente Zevenhui- zen-Moerkapelle te verwezenlijken." De ambities van de gemeente zijn in dit verband de realisa tie van de Gebiedsvisie Zuidplaspolder. Burgemeester Westendorp kondigde in de commissievergadering van 20 november aanstaande gediscussieerd zal worden over de vraag in welke regio de gemeente het best kan gedijen. In een persbericht laat het college bovendien weten dat na de eerste discussie met de commissie en de raad over het ingenomen principestandpunt met de bevolking gecommu niceerd zal worden en dat daarna de uiteindelijke besluit vorming door de gemeenteraad plaats zal vinden. Tijdens de beschouwingen reageerden de fracties voorzich tig positief. Er waren vragen naar liggende stukken waaruit waarop de conclusie is gebaseerd dat de gemeente beter naar de Stadsregio Rotterdam kan gaan dan blijven partici peren binnen de ISMH. Hoe de toetreding tot de Stadsregio zich verhoudt met de Gebiedsvisie, waarin samengewerkt is met Moordrecht en Nieuwerkerk a/d IJssel en in de toe komst ook Gouda en Waddinxveen. De fracties willen echter wel snel duidelijkheid en helderheid over de bestuurlijke toekomst. Voorafgaand aan de algemene beschouwingen richtten bur gemeester Westendorp en de heer De Jong als nestor van de raad het woord tot de heer Mes, per 1 november de gemeentesecretaris. Gemeentesecretaris werd een boeien de, maar vooral moeilijke functie genoemd binnen het amb telijk apparaat. "Een ware duizendpoot die in staat moet zijn om veel partijen door een deur te kunnen, een demo craat in hart en nieren." Woorden van dank waren er voor de heer Oosterhoff, wie een lange tijd deze taken ad interim heeft vervuld en dit op voortreffelijke wijze heeft gedaan, aldus de heer De Jong namens de gemeenteraad. De functie van gemeentesecreta ris zal ook in het duale stelsel veranderen en ook die veran dering dient zich op korte termijn aan. Na de gemeente raadsverkiezingen van 2002 gaat deze nieuwe manier van besturen van start. De heer Mes beaamde dat de gemeente volgens de profiel schets nogal wat van hem verwacht. Hij zei dat het nog enige tijd zou duren totdat hij alles voor 100% in de vingers heeft. Hij onderstreepte het belang van samenwerking: "Alleen met elkaar staan we sterk." Over zijn rol zei hij: "Zakelijk, vernieuwend maar ook service- en klantgericht." Na de discussies in eerste en tweede termijn waren er nog een aantal moties die werden ingediend en waarover gestemd diende te worden alvorens de begroting voor 2002 vastgesteld kon worden. De fractie van de WD bracht in motie: 'dat zo spoedig mogelijk moet worden gekomen tot de aanstelling van een veiligheidscoördinator en dat de kosten ten laste gebracht kunnen worden van de post knelpunten in de ambtelijke organisatie.' Deze motie werd overgenomen door het colle ge- De fractie van het CDA (ondersteund door de ChristenUnie) diende de motie in: 'overwegende dat volgens het college de extra verhoging van de OZB met 2% noodzakelijk is voor het sluitend maken van de begroting, dat door het college ƒ500.000,- is opgenomen als structurele uitgaaf voor knel punten in de organisatie, dat eerst duidelijk zal moeten wor den welke uitgaven noodzakelijk zijn na onderzoek naar samenwerking met andere gemeenten en dat overigens nog andere inkomsten zijn te verwachten, besluit de OZB niet verder te verhogen dan het inflatiepercentage'. Na discus sie, waarbij wethouder De Gooijer stelde dat de motie de suggestie wekt dat extra uitgaven niet nodig zijn na overleg met de buurtgemeente en de heer De Jong bleef bij zijn standpunt eerst een takendiscussie te voeren, werd de motie verworpen. Acht moties werden er ingediend door de fractie van de PvdA. Ten eerste een motie 'dat voor het houden van amb telijk en/of bestuurlijk overleg noodzakelijk is dat wethou ders dagelijks tijdens de reguliere arbeidstijd een aantal uren op het gemeentehuis aanwezig zijn om hun taken te vervullen'. Deze motie werd niet voldoende ondersteund om het tot stemming te brengen. De wethouders Zijderhand en De Gooijer reageerden kribbig op de impliciete kritiek. Zij zijn van mening dat met de uren die zij besteden hun taak als wethouder voldoende invulling heeft gekregen. De tweede motie van de PvdA 'stelt dat de gemeente met 680 hectare voor glastuinbouwbedrijven ruimschoots vol doet aan de opgave om ruimte te bieden voor glas en vroeg een duidelijk signaal af te geven op dit gebied voor de ont wikkeling van de Zuidplaspolder'. Wethouder Van der Stee beaamde dat dit inderdaad het geval is binnen de Gebieds visie Zuidplaspolder. Wethouder Zijderhand reageerde geïrriteerd op de volgen de motie van de PvdA (ondersteund door WD) die 'ver zoekt het college om aan de raad een plan voor te leggen om van de Schapenweide een openbaar toegankelijk plein of parkje te maken'. Zijderhand: "Bij de rechter is een ver zoek voor de tweede keer al niet meer ontvankelijk. Wij als simpele bestuurders moeten wel honderd keer hetzelfde uitleggen. Nu doe ik het nog een keer en daarna niet meer." Hierna greep de wethouder terug op het plan dat is bespro ken binnen de commissie en raad over de bouw van dertig woningen aan de rand van de Schapenweide. De motie haal de het niet. De volgende motie (ondersteund door de WD) werd over genomen door het college met randvoorwaarden. De motie vroeg 'het college om bij nieuwbouwplannen te onderzoe ken of er een mogelijkheid is naast de bestaande voorzie ningen woonzorgcombinaties te realiseren'. Mevrouw Spek man gaf aan dat er bij het Zorgkantoor Midden-Holland middelen zijn die ter beschikking kunnen staan bij het reali seren van dergelijke complexen. Wethouder Zijderhand nam de motie over met die restrictie dat bestaande plannen niet doorkruist worden. De motie van de PvdA (aanvankelijk ondersteund en later teruggetrokken door de WD) handelde over het 'verzoek aan het college met plannen te komen voor het realiseren van nieuwbouw voor de beide scholen in de kern Zevenhui zen.' De motie(ondersteund door het CDA en ChristenUnie) dat 'uit de reserve leefbaarheid alleen plannen en projecten gefinancierd mogen worden die door (groepen) burgers zijn ingediend' haalde het niet en ook de laatste motie van de PvdA 'dat het voor de inwoners van de kern Moerkapelle wenselijk is dat het consultatiebureau wordt opgehouden en het verzoek om met een financieel voorstel te komen' werd onvoldoende ondersteund. Na de behandeling van de moties werd na stemming de begroting (zoals gepubliceerd in het Hart van Holland van twee weken geleden) aangenomen. P"ku° ^°bert de Graaff, Philippe Kibbens uit Zevenhuizen en Harald Koelse uit Huis ter Heide zijn, tij lens de laatste race, op het TT cir cuit van Assen, kampioen geworden ln de Seat Endurance Cup. De cup wordt gereden met allemaal gelijk waardige identieke Seat Ibiza's TD1 'esels 150 pk) in totaal 57 teams. e races, in totaal zeven, duren er uren of langer en worden met Wee of meer coureurs per team Sweden. be twee uit Zevenhuizen rijdend °or het HRP raceteam (staat voor arald, Robert en Philippe) haalde KM?part dit jaar hun licentie bij de nadat zij een cursus hadden 5 volgd bij de Rensport School L^voortfRSZ). Zij slaagden met hoogste diploma en vonden vrij- direct een aantal sponsors. Ook pn aantal bedrijven uit Zevenhui- ten' za§en het wel zitten betrokken D Zlin bij de raceplannen van von eia 6n ''ippe. Ed Hemink zou r de technische ondersteuning gen en de begeleiding tijdens de VA n PS Sturende de wedstrijden, Uesign nam de belettering van C race auto voor zijn rekening en reri Creative leverde allerlei upDa?e en Pr activiteiten voor het Raceteam. tew hebben het op drie punten Phiii°nnen antwoordden Robert en -oeh'Pe °P de vraag wat het team'u1 van bet team is. "Ons n bestaat uit drie snelle rijders, die aan elkaar gewaagd zijn. Daar naast hebben we een goede strate gie ontwikkeld voor wat betreft het maken van pitstops voor rijderwis sels en het tanken. Last but not least beschikken we over een per fect geprepareerde auto." Geheel onbekend met het racen waren Robert en Philippe niet. Het duo won in 1999 het Nederlands Kampioenschap Endurance Karting. Na een jaartje rust besloten zij, op aandringen van Harald Roelse een bekende uit de kartperiode en race instructeur bij de RSZ, in december 2000 hun racelicentie te gaan halen. Mede dankzij de steun van huidige sponsors werd het mogelijk voor de twee uit Zevenhuizen zich te meten met de besten uit de Nederlandse autosport in de Seat Endurance Cup. Bekende namen als Cor Euser, Phil Bastiaanse, Tom en Tim Coro- nel, Stefan de Groot en nog een aan tal bekende coureurs reden mee in deze cup. Niet geheel onterecht kan het HRP raceteam zich nu de kampioen van de Seat Endurance Cup 2001 noe men. De equipe HRP racing kwam, zag en overwon. Het dit seizoen debuterende team won één race werd vier keer tweede en legde daarmee een ijzersterke basis voor de titel, die op het TT circuit Assen met een vijfde plaats in de race werd veilig gesteld. Veder won het team de "24 uren van Barcelona" in de dieselcategorie. De kampioenen kregen onder meer een trip naar Spanje, waar in januari 2002 een internationale prijsuitrei king plaatsvindt voor de kampioe nen in de vele nationale Seat cups in Europa. Moerkapelle - In de tiende ronde van de onderlinge competitie bij Schaakvereniging Moerkapelle heeft Gerard van Ommeren, niet spelend, zijn nipte voorsprong op Ben van Geffen behouden. De nummer twee kwam, met zwart tegen Wim Vroeg- indeweij, niet verder dan remise in een weinig opzienbarende partij. Arno Luinenburg, met de zwarte stukken aantredend tegen Dick Bac, had lange tijd uitzicht op een pun- tendeling. Zwart slaagde er niet in de witte paarden met zijn loperpaar te beteugelen. Tijdnood zorgde voor een treurig einde: wit won. Jesse van Elteren en Maarten Vroegindeweij speelden een gesloten Spanjaard, waarin Jesse in 20 zetten zorgde voor een matslot. De jonge Boude- wijn Weijermars moest op routine zijn meerdere erkennen in Marcel de Haan. Opvallend was de remise van Arie Hoogduijn, met wit, tegen Hugo van Elteren, die iets te laag staat in het klassement nu elfde). De stand bovenaan: 1. Gerard van Ommeren; 2. Ben van Geffen; 3. Dick Bac; 4. Jesse van Elteren; 5. Wim Vroegindeweij. Eerder in de week had in de tweede ronde van de RSB-competitie Moer kapelle 2 in Rotterdam met 6-2 gewonnen van NRSG-Wilhelm Stei- nitz 3. Jeugd Stefan van der Zalm - Matthias Free- ke 0-1; Marius van der Torren Remco Vollebregt 1-0; Jojannek Weijermars - Thijs van der Torren 1: David Bontenbal - Dirk-Jan van den Berg 0-1; Jan van den Hoek Job Nooriand 0-1; Arjan van den Bergh - Gligor Selimovic 0-1; Daniel Vente - Rolien van der Torren 1-0; Lieselotte Schoemaker - Gerben Kooij 0-1; Walter van den Berg - Lisa van de Hoven 1-0. De stand aan de kop: 1. Pieter Per- dijk; 2. Matthias Freeke; 3. Marius van der Torren; 4. Remco Volle bregt; 5. Thijs van der Torren.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 11