Vrijwilliger bij PSZ "Het Hobbelpaard" Viswijvenkoor Sootjevisch" 'Operatie Schoenendoos' op de Eendragt een groot succes Basisschool "De Eendragt" 100 jaar C. Zweere kampioen hewoners IVollefoppenweg voelen zich onnodig "vernummerd" Oud Papier inzameling Vrouwen van Nu gaan op de thee Opbrengst collecte Diabetesfonds Taizéviering Vrouwen van Nu Cursus EHBO Hart van Holland/14 november 2001 pagina 13 Zevenhuizen - Op donderdag 22 en vrijdag 23 november staat de oud papier container op de parkeer plaats bij Christelijke basisschool 'De Eendragt'. U kunt het papier brengen vanaf donderdag 12.00 uur t/m 19.00 uur en vrijdag vanaf 8.00 uur t/m 13.15 uur. Wilt u het alstublieft gebundeld en/of in ste vige dozen brengen? Moerkapelle - Op woensdagavond 21 november komt de heer K. Ch. Thieme op de bijeenkomst van de Vrouwen van Nu de dames alles over thee vertellen. De avond begint om 20.00 uur. Introducés zijn van harte welkom en betalen 7,50; leden hebben gratis toegang. Moerkapelle - De onlangs gehou den collecte voor het Diabetes Fonds heeft in Moerkapelle ƒ2852,30 opgebracht. Oud-Verlaat - De collecte in Oud- Verlaat heeft dit jaar 707,05 opge bracht. Alle gevers en collectanten worden hartelijk bedankt. Zevenhuizen - Afgelopen maandagavond hebben de kinderen van de Christelijke Basisschool De Eendragt met hun ouders en leerkrachten invulling gegeven aan de Operatie schoenendoos. Een actie, die landelijk georganiseerd wordt door de Unie voor Christelijk onder wijs, waarbij Nederlandse kinderen een schoenendoos versieren en vullen met onder andere toiletartikelen en school spullen voor kinderen in arme landen. Daarnaast is het de bedoeling dat zij iets van zichzelf (knuffel of speelgoed) in de doos stoppen. Dit gebeurt jaarlijks in een periode waarin Nederlandse kinderen wor- den overladen met cadeaus. Vorig jaar vul den 138.000 kinderen van 1680 scholen en kerken de dozen voor kinderen in diverse landen. Dit jaar gaan de dozen onder meer naar India, Tanzania en Roemenie. Nadat de jongste kinderen hun eerste schoenendozen hadden versierd, vertelde Frits Kruiswijk, medewerker van de Unie voor Christelijk onderwijs, over het doel van de actie en de bezoeken die hij bracht aan kinderen in Oeganda, Ethiopië en India. Daarna galmde 'het schoenendooslied' door de school. Na de koffie vervaardigden zo'n honderdvijf tig kinderen en ouders prachtige creaties. Rond de sinterklaasperiode worden de dozen verstuurd. Het was een geslaagde avond. KERKDIENSTEN 18 november Zevenhuizen Ned. Herv. kerk 10.00 uur ds. J. Noord- am; 19.00 uur ds. M. de Boer. Oud Verlaat Kapel 10.00 uur dhr.JA van Lambalgen, Schiedam. Geref. kerk 9.30 uur ds. J.C.W. van 't Hoff, Zoetermeer; 18.30 Ontmoetings samenkomst, voorganger pastor A. v/d Helm.Waddinxveen. Moerkapelle Geref. Gem 9.30 uur en 18.30 uur ds. J.B. Zippro. Herv. Gem. 9.30 ds. J.W. van Estrik, Goe dereede; 18.30 uur ds. H. Veldhuizen, Al mere. MEDISCHE WEEKENDDIENST Zaterdag 17 november: dokter Van Brug gen, De Wielewaal 20, Zevenhuizen, 0180-631783. Zondag 18 november: dokter Onderwater, Dorpsstraat 196 Zevenhuizen, 0180-631204. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. van Rooyen, 079-593.14.88 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep 079-593.27.02 (13.30- 14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat 079- 593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pamas- sia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2- 2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182- 563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Zevenhuizen - In de Gereformeer de kerk in Zevenhuizen wordt zon dag 18 november om 19.00 uur een Taizéviering gehouden. De viering wordt begeleid door Pastor Ad van der Helm van de St. Victor Paro chie te Waddinxveen. Vanaf 18.30 uur is er gelegenheid de liederen te oefenen. Zaterdag 17 november om 16.30 uur is er gelegenheid een hdeo te bekijken over het leven in Taizé. Zevenhuizen - De reiscommissie heeft op woensdag 28 november een middag georganiseerd naar de kerstshow in Tuincentrum De Drie- spong in Zoetermeer. Deze middag *ost 5,50. Vertrek om 13.00 uur o'i de brandweerkazerne. Opgeven han voor 20 november bij Lia Bree- djjk 0180-632775 of Gré Heijkoop 0180-632441. Zevenhuizen/Moerkapelle - Het "ode Kruis Zevenhuizen/Moerka- Fhd Start een n'euwe cursus fv 0 op maandag 7 januari. Voor «formatie 079-5932161. Moerkapelle - Het jaar 2001 is het jaar van de vrijwilliger, peuterspeel zaal "Het Hobbelpaard" wil ook hun vrijwilligers eens in het zonnetje zetten!! Peuterspeelzaal "Het Hobbelpaard" in Moerkapelle is een stichting, opgericht in 1972, maar functio neert al sinds 1970 en dit gaat niet zonder de inzet van vrijwilligers!! Het beheer van deze peuterspeel zaal is in handen van het stichtings bestuur. Dit is een dagelijks bestuur dat gevormd wordt door voorzitter Paul Sanders, Secretaris Gea Somers, Penningmeester Geralda Drost, Leidstercoördinatrice Moni que Louwerse, Inschrijfadministra- trice Jacqueline Bennis en PR. func tionaris Leona den Ouden. De stichting wordt gedeeltelijk gesubsidieerd door de gemeente. Verdere inkomsten verkrijgt men via de maandelijkse ouderbijdrage en middels extra activiteiten, zoals deelname aan de Koninginnedagbra derie, Jantje Betoncollecte, het organiseren van een kerstmarkt met kerstbomenverkoop (dit jaar op 14 en 15 december), etc. De dagelijkse leiding van de peuterspeelzaal ligt bij de 5 vaste leidsters en 1 inval- leidster. Het bestuur en ook zeker de leid sters zijn druk bezig Peuterspeel zaal "Het Hobbelpaard" steeds ver der te professionaliseren, met name met betrekking tot de kwaliteit. Er is een aanvang gemaakt met het zich certificeren voor het kwaliteitsei senstelsel. Wat o.a. inhoudt het maken van een calamiteitenplan, het "updaten" van het bestaande beleidsplan, het maken van een uit gebreid pedagogisch beleidsplan, etc., hetgeen veel tijd vergt. Zodat straks voor iedereen duidelijk zicht baar en schriftelijk vastgelegd zal zijn hoe er gewerkt wordt. Voor de meeste mensen is (dit) vrij willigerswerk niet zichtbaar en gaat men er onwetend aan voorbij hoe veel inzet er eigenlijk nodig is om een peuterspeelzaal góed te laten lopen. Daarom dit papieren bloe metje voor het bestuur van peuter speelzaal "Het Hobbelpaard" voor hun onvermoeibare inzet en enthou siasme. Tevens nog een bedankje naar alle oud-bestuursleden en leid sters!! Zonder hen zou er nooit zoveel bereikt zijn!! Helaas neemt de huidige voorzitter per 1.1.2002 afscheid om zich volle dig te kunnen concentreren op zijn eigen baan als advocaat. Daarom is psz "Het Hobbelpaard" op zoek naar iemand om hem te vervangen. Mocht u interesse hebben of iemand weten, neemt u dan kontakt op met Paul Sanders, tel. 5936370. Vrijwilligerswerk is dankbaar werk! Zevenhuizen - Op 28 februari 2002 is het 100 jaar geleden dat de deur van de Christelijke Basisschool "De Eendragt" voor het eerst open ging. Rond het 100-jarig jubileum van de school zullen een aantal activiteiten plaatsvinden waaronder een reünie voor oud-leerkrachten en oud-leer lingen op zaterdag 20 april 2002. Daarbij zal in samenwerking met de "Stichting Oud Zevenhuizen-Moerka- pelle" ook een tentoonstelling wor den georganiseerd waarbij zoveel mogelijk klassefoto's zullen worden getoond. Er wordt een beroep gedaan op oud-leerlingen om klasse- ^venhuizen - Ter gelegenheid van keerste lustrum op 17 maart zal jta°'r 2e CD uitbrengen, ook organ ren ze een familiedag voor leden, «ateurs en sponsors en een jubi- optreden. Uiteraard brengen Jj ustmm en het maken van een ii(°heSS'one'e vee' kosten i„ mee- Hiervoor heeft men veel F nsurs nodig. Het koor oogst veel van met optredens, die variëren bei» Ien gezellige avond bij jaarden tot een feestelijk optre- u 'n o.a. de Schiedamsche hav°Uj' ^ai' Amsterdam, op riën61 agen' visserijdagen of brade- tioor het hele land. band "Pater Moeskroen" geeft op „«mber een jubileumconcert ter openheid van haar 15-jarig -.m"3"'n "De Melkweg" in Amster- (asu Sootjevisch" is voor een L Ptreden uitgenodigd. Kaarten 1 15,00 en zijn te verkrijgen J Joke Hessels 0180-633406 "e van Oostrom 0180-631634. foto's ter beschikking te stellen. Van deze foto's wordt een kopie gemaakt en het origineel wordt zo snel moge lijk teruggestuurd naar de eigenaar. Foto's kunnen worden afgegeven bij of opgestuurd naar: mevr. A. van den Berg-van Vliet, Boslaan 24, 2761 VZ Zevenhuizen 0180-632679 en dhr. HG. van den Dool, Korenstraat 2, 2761 XP Zevenhuizen 0180-632140. Het is moeilijk om alle oud-leer krachten en oud-leerlingen op te sporen en uit te nodigen. Dat zal voor een groot deel moeten via alge mene oproepen. Dus "zegt het voort". en Zevenhuizen - Evenals vorig jaar is C. Zweere als generaal kampioen naar voren gekomen bij de P.V. de Stormvliegers. Op de vitessevluch- ten, tot 300 km, was het Johan Hey- koop die de eerste plaats voor zich opeiste, voor Jeffry v.d. Haak die een heel sterke seizoenstart maakte en op de derde plaats C. Zweere. Het resultaat van het hard vliegen van Jeffry v.d. Haak, die het laatste jaar als jeugdlid mee mocht vliegen, was een eerste plaats in de lande lijke competitie dus Nederlands kampioen bij de jeugd op de vitesse- vluchten. De Midfondcompetitie, 300 tot 500 km, was een prooi van C. Zweere met Ruud Brands als tweede en D.C. Brem op de derde plaats. Ook de Fond, boven 500 km, was voor C. Zweere met Jeffry v.d. Haak als tweede en C. Nobel op de derde plaats. Hiermee was het oude dui ven seizoen afgelopen en bleek dat C. Zweere ook het oude duiven kam pioenschap binnen had gehaald met Jeffry v.d. Haak tweede en Ruud Brands op de derde plaats. De jonge duivencompetitie zou een prachtige overwinning worden voor Joh. Stof berg. Niet alleen kampioen in de vereniging, maar ook in de C.C. Lei den en omstreken en, als klap op de vuurpijl, kampioen jonge duiven van Zuid-Holland. Tweede werd C. Zwee re en derde N. Koppenaal. Tijdens de naviuchten had Coby v.d. Hoek haar duiven nog goed in vorm kun nen houden en werd eerste met J.S. Heykoop op de tweede en C. Nobel op de derde plaats. Het eindresul taat was, dat C. Zweere generaal- kampioen is geworden, Joh. Stof berg tweede, derde C. Nobel, Jeffry v.d. Haak vierde en J.S. Heykoop op de vijfde plaats. Op 23 oktober ontvingen de bewoners vm de WoMoppenweg een brief van de gemeente Zevenhuizen. Hierin werd medegedeeld dat bet gemeentebestuur op 16 oktober besloten beeft de nummers van de adressen aan de WoMoppenweg anders te nummeren. De bestaande nummers zullen met globaal 400 worden opgehoogd. Zowel aan even als oneven zijde. De argumenten welke worden aangevoerd zijn niet erg overtuigend. Het komt er op neer dat bet idee is ontstaan bij de gemeente Rotterdam, die niet op een paar honderd nummers meer of minder kijkt Rotterdam bouwt in Nesselande aan de even zijde van de WoMoppenweg een aantal woningen en eindt dat deze woningen ook bet adres WoMoppenweg moeten krijgen. Er ontstond een probleem, want de woonboerderij van Huibers (uooriieen den Oudenis bet eerste buis aan dé even zijde en deze woning beeft no. 2, Daarom ontstond er een probleem. Hoe lost Rotterdam zo'n probleem op? Het antwoord is: gemakzuchtig. Laat de buurgemeente bet probleem maar oplossen. Het lijkt erop dat de gemeente Zeoenbuizen geen betere oplossing wist en confronteert nu zijn bewoners met de geoolgen. Nu zijn er grotere rampen in de wereld dan "vernummerd of omgenummerd" te worden. Zoals "geruimd" worden voor boeren en bun vee of wat te denken van de toestand in de wereld. Ittaar maken wjj ons nu druk om? Wat ons stoort, is dat er geen creatieoere oplossing is gevonden. Een oplossing waarbij Rotterdam zijn problemen zelf oplost, of een oplossing waaruit blijkt dat de Gemeente Zevenhuizen meer oog beeft voor de geooelens en belangen van de bedrij nen en de bewoners aan de tttollefoppenweg. De bewoners van de WoMoppenweg bebben zieb met gevoel voor historie wel afge vraagd of er geen andere oplossing bedacht bad kunnen worden. Op de historische kaart op voorpagina van bet VERLEDEN TIJDSCHRIFT, dat met regelmaat bij ueel huisgezinnen op de mat oalt en dat, naar wij hopen, ook door bestuurders wordt gelezen, beet de WoMoppenweg, Wollefoppenkade. De strook grond waarop nu de woningen aan de even zijde van de WoMoppenweg op Rotter dams grondgebied worden gebouwd heet al sinds de middeleeuwen Huismanskade of ook wel Hugsmanskade. Hierouer is de nodige documentatie voorhanden. Ons lijkt bet een gemiste kans als Zeoenbuizen en Rotterdam niet besluiten om bet Rotterdamse deel van de WoMoppenweg niet alleen te vernummeren maar ook een mooie historische naam te geoen. De toekomstige afsluiting, de zogenaamde knip in de tVollefoppenweg bij dejacgues de Craafweg is nog een reden om een naamsverandering in te voeren. Het geeft meer duidelijkheid in de bereikbaarheid. Op Zeoenhuizens grondgebied is vernummeren op deze schaal dan niet noodzakelijk. Vooruit Gemeentebestuur, maakt U bier sterk uoor!!!!. Namens bewoners WoMoppenweg Oud Verlaat A. Balke, C. Suurland, A. Verduin

Hart van Holland | 2001 | | pagina 13