Toekomst bibliotheek Boskoop onzeker rl Gouwe Show Cheque voor Medisch Kinder dagverblijf Zuidpias Marathon Parijs op het program ma van de loopgroep van AV'47 Zondagmorgenconcert in Praathuis m jjjF Hart van Holland/14 november 2001 pagina 15 Kinderbingo Films in Kreater Open Cirkel Avond Speelgoedbeurs Natuurlijke materialen bij Vrouwen van Nu Optreden Rubber King 4 ik°/1eStage act die zowel Bingo in de Boog Toerustingsavond Boskoop in Classic ,s: Mm HZ ijJP 'm .(T't Waddinxveen - In buurtcentrum 'de Boog', C. Huygenslaan 2 wordt woensdag 21 november een kin derbingo gehouden. De zaal gaat open om 13.30 uur, de bingo begint om 14.00 uur. Entree gratis. Waddinxveen - Vrijdag 15 november wordt in Kreater de film "Himalaya" vertoond. De film handelt over de strijd in een Tibetaans dorp om het leiden van de jaarlijkse zoutkara- vaan. De film duurt ruim anderhalf «ur en begint om 20.00 uur. De entree bedraagt ƒ10,-; pas 65+ en C)P /&,- en kreapas ƒ6,50. Op woensdag 21 november om 13.30 begint de vertoning van "The Road to Eldorado", een zoektocht naar de gouden stad. De entree bedraagt ƒ3,50; kreapashouders betalen ƒ2,-. Voor meer informatie: 0182-614422. Waddinxveen - Op woensdag 21 november wordt een Open Cirkel avond gehouden in Het Anker (achter de Brugkerk). Dr. M.J. Paul ls als supervisor betrokken bij het vertaalproject van de NBV. Hij komt verteilen over de NBV. De beuren zijn vanaf 20.00 uur geo pend. ledereen is welkom. Waddinxveen - Op zaterdag 17 november is er een speelgoed- eurs in buurtcentrum "de Boog", e deuren gaan open om 12.00 uur n sluiten om 16.00 uur. Voor meer rmatie kunt u op maandag, 'oensdag en donderdagochtend D«len naar 0182-616860. Waddinxveen - 'Bewerken van uurlijke materialen' staat er op van Pro8rarrtma van de Vrouwen n Nu voor dinsdag 20 november. vrouw van Daal-Luiten vertelt in "stukje geschiedenis over het ?iiH "kgen en beschilderen van d' e' °k vertelt zij over houtsnij- di ,en toont sculpturen en reliëfs, door haarzelf zijn vervaardigd. hJn en belangstellenden zijn van van e7We"C0m in de Marchandzaal Vang 20*00 mmUm trpFvi?°P Zaterdag 17 november de band Rubber King op in test unn,e'- ben flitsende, compleet ]en als v"sueel weet te prikke- Pruiiro vreemde outfits, maffe ï"erhanffnt,Pft'es' §ewaPend met RuhkfÏT: hu'Pstukken. Niets is de draait H, te dol! Vrijdagavond zijn eve Bogard De deuren Ode n" Va" 2200 tot 0L0Ü uur- ve I unnel, Reijerskoop 4a. Waddinxveen - Vrijdag 16 novem ber is er.bingo in De Boog. Aan vang 20.00 uur, zaal open 19.0 uur. iedereen is welkom aan de C. Huij- genslaan 2. Waddinxveen - Tijdens de toe rustingsavond op woensdag 21 november spreekt dr. Paul Oskamp over 'de doop'. Aanvang 20.00 uur. iedereen is welkom. Aanmelden kan bij Corrie Smalle- gange, telefoon 0182-614401. Boskoop - De organisatie van het klassieke c.q. lichtklassieke con cert "Boskoop in Classic", dat tij dens het Midwinterfestival op zaterdag 5 januari 2002 wordt gehouden in de Veilinghal aan de Middelburgseweg, begint zaterdag 17 november met de kaartverkoop. Tijdens dit concert treden o.a. de solisten Lisette Emmink (sopraan), Carla Bos (harpiste) en Ben Kra mer (organist), alsmede het Klein- koor Cantare en de Christelijke Gemengde Zangvereniging Hosan na op. Kaarten a ƒ17,50 zijn ver krijgbaar bij Primera Groenendijk aan de Koninginneweg lid en bij deVW aan de Reijerskoop. Boskoop - De bibliotheek aan de Babsloot in Boskoop wordt met sluiting bedreigd. Structurele tekorten, een relatief lage gemeen telijke subsidie en een wettelijk gezien slechte inrichting dragen ertoe bij, dat de bibliotheek in de nabije toekomst moet worden gesloten, verplaatst of in een ande re functie een rol moet spelen. De voorzitter van het bestuur Stich ting Bibliotheek Boskoop W.A. van Deventer wordt er niet echt vrolijk van. "Voor het jaar 2002 hebben we een reële begroting ingediend. We hebben er alles aan gedaan om die begroting zo laag mogelijk te houden. Wanneer het gemeentebe stuur dan zegt, dat de indruk bestaat dat we onvoldoende heb ben ingespeeld op de dreigende sluiting, dan vind ik die uitspraak onredelijk". De dreigende sluiting is gebaseerd op twee hete hangijzers. Een verle den waarin de tekorten per jaar toe namen en een herinrichting volgens de Arbowetgeving waaraan de bibli otheek niet voldoet: te hoge boeken kasten, onvoldoende verblijfsruim- ten voor de bibliothecarissen en voorzieningen voor gehandicapten. De 4000 Boskopers die de biblio theek met enige regelmaat opzoe ken, zullen er niet veel van begrij pen. Zeker, een rolstoelganger vindt geen drukknop waarmee de toe gangsdeuren worden geopend en gesloten, zoals in dit soort instellin gen gebruikelijk is. Van Deventer geeft dit ook toe. Dat de boeken kasten wat aan de hoge kant zijn, acht hij persoonlijk evenmin onoverkomelijk, zoals hij ook de verblijfsruimten voor de bibliothe carissen voor lief neemt. "Maar dat is niet aan mij ter beoordeling. De Arbowetgeving is hierin duidelijk: het deugt niet. Op een stoeltje staan om bij een hoog geplaatst boek te komen is er niet meer bij, er zal gewoon voor een kleine 150.000 gul den moeten worden verbouwd. Geld, dat er niet is. En als er niet wordt verbouwd, wacht ons een fikse boete, waarbij een hangslot op de voordeur niet mag worden uitge sloten". De bibliotheek is tot de conclusie gekomen, dat jaarlijks 150.000 gul den meer subsidie moet worden ontvangen, een bedrag waarop ook een onafhankelijk landelijk werken de inspectie terecht is gekomen. Deze inspectie vergeleek Boskoop met een aantal gelijksoortige gemeenten, die alle die méér subsi die wel ontvangen. Van Deventer: "Boskoop is nu een maal een wat je kunt noemen arme gemeente, een 'artikel 12-gemeente' die financieel gezien onder toezicht staat van het rijk. Maar dan nog ben ik van mening, dat je een biblio theek niet zomaar kunt wegbezuini- gen. Het gaat hier om cultureel erf goed, dat laagdrempelig moet kunnen functioneren, zoals dat gebeurt bij musea en zwembaden. Ergens moeten gemeentebestuur en bibliotheek elkaar kunnen ontmoe ten. We zijn nog in met elkaar in gesprek. Pas tijdens de vaststelling van de gemeentelijke begroting, eind deze maand, begin volgende, zullen we precies weten waar we aan toe zijn". Alternatieven Dat het bibliotheekbestuur niet van aanpakken zou weten, levert Van Deventer een zure mond op. "Natuurlijk hebben we er alles aan gedaan om de kosten zo laag moge lijk te houden. De contributies gin gen jaarlijks omhoog, volgend jaar zelfs meer dan de inflatiecorrectie. Dan wordt elke contributie voor de diverse lezersgroepen met een rijks daalder verhoogd. Maar we deden meer. Boeken die normaal gespro ken om de vier jaar worden vervan gen, blijven nu zes jaar in de kast staan. Ook een vorm van bezuini ging. Wat kunnen we méér?" De gemeente heeft inmiddels alter natieven aangedragen die in de dis cussies rond de toekomst van de bibliotheek worden meegenomen. Of de subsidie gaat fiks omhoog, waarmee elke bedreiging wordt weggenomen, of de lener/lezer zal zijn/haar leeshonger op een andere wijze moeten stillen. Gedacht wordt een multi-functio- neel gebouw, waarin bibliotheek, sporthal en praathuis, fusie met bibliotheken in andere gemeenten als Waddinxveen, Bodegraven en/of Alphen en het inzetten van biblio bussen. Van Deventer: "Over een multi-func- tioneel gebouw wordt al jaren vruchteloos gediscussieerd en ik zie de Boskoper nog niet naar een andere gemeente fietsen voor een KERKDIENSTEN 18 november Waddinxveen R.K. kerk 9.30 uur Eucharistieviering; Dinsdag 20 november 19.00 uur Eucha ristieviering. Ontmoetingskerk Zaterdag 17 novem ber 19.00 uur Woord- en Communievie ring; Zondag 18 november 11.15 uur Eucharistieviering. Herv. kerk 9.30 uur ds. P. Baane; 10.00 uurds. C. de Jong IK. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 ds. E. Brink; 16.30 uur ds.A. Buursema. De Rank 10.00 uur evang. G. v/d Bos; 18.30 uur ds. R. de Reuver. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. R. de Reuver; 18.30 ds. J.H. Langelaar in geref. kerk De Stek 9.30 uur ds.J.H. Langelaar. Ger. Kerk 9.30 uur ds. JA van Hooij- donk, ds. J.H. Langelaar; i 8.30 uur ds. ds. J.H. Langelaar. Vrijz. Prot. Gel. Gem. 10.00 uur ds. I. Has- selbach-Jongsma. Chr. Ger. Kerk 9.30 uur en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Parousia 10.00 uur D.Wijker. Christengemeente "Bethel" Suzanne Hetyey. Geref.Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. Gunst Benthuizen Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. M. Gol- verdingen. MEDISCHE WEEKENDDIENST Boskoop/ Benthuizen vrijdag 16 november 18.00 uur tot zon dag 18 november 24.00 uur: dokter J. T. Buiter, dorpstraat 53, Benthuizen, 079- 3313737. boek. In samenwerking bestellen we nu al boeken van elkaar." Samenvattend wil Van Deventer nog niet denken aan sluiting, verplaat sing of wat dan ook. "In het verleden is financieel altijd wel een oplossing gevonden, als het er werkelijk om ging. We mogen hopen, dat dit ons ook te wachten staat. Maar de dis cussie duurt voort." Waddinxveen - Op 9 en 10 november werd voor de negende keer de "Gouwe Show" gehouden in de sporthal "Groenswaard" te Waddinx veen, georganiseerd door kleindie- rensportvereniging Midden Holland. Veel verschillende diersoorten waren te zien. Veel mensen wisten de weg naar de Groenswaard te vinden, dus al met al een geslaagde show. De prijzen van de verloting zijn op de volgende nummers gevallen: 1143, 1905, 1997, 292, 1130, 1560, 687, 1256, 1449, 818, 363, 1274, 453, 1149, 860, 285, 896, 1151, 1434, 245, 684, 80, 1544, 1910, 1625. Boskoop - De koffieconcerten in het Praathuis bestaan 15 jaar. Het con cert van zondag 18 november is daarmee een mijlpaal in de geschie denis van de klassieke muziek in Boskoop. Het Limes Ensemble, dat het concert zal verzorgen, heeft zich laten inspireren door muziek van contrasterende stijlen en verschil lende bezettingen om een zeer inte ressant en afwisselend programma samen te stellen. De aanwezigen horen ondermeer composities van Michael Glinka, Manuel de Falla, Claude Debussy, Robert Schumann en Johannes Brahms. In het Limes Ensemble vinden musici uit verschil lende landen elkaar om samen en met behoud van eigen identiteiten en tradities te musiceren. Op het con cert zal men kennismaken met de Japanse violiste Tomoko Hara, de Engelse altviolist Francis Saunders en de in Frankrijk opgegroeide pia nist Nobuo Matsushima. Tomoko Hara en Francis Saunders zijn beiden verbonden aan het Rotterdams Phil- harmonisch Orkest, Nobuo Matsus hima treedt, na zijn afstuderen aan het Conservatoire Superieur de Paris, regelmatig als solist op met Aziatische en Eurpese orkesten. Het concert vbegint als altijd om 11.30 uur. De entree bedraagt ƒ10,- voor volwassenen, kinderen hebben gratis toegang. Boskoop - Na de succes volle deel name in 2001 aan de marathons van Rotterdam en Londen zijn een aan tal lopers van AV'47 al weer toe aan een volgende uitdaging. Een aantal lopers hebben al meerdere keren meegedaan aan Rotterdam en willen nu ook wel eens een andere mara thon lopen. Parijs valt in dezelfde periode als Londen en Rotterdam en de keuze was gauw gemaakt. Al acht lopers hebben zich al aangemeld voor deze mooie marathon. Parijs wordt 7 april, Londen 14 april en Rotterdam op 21 april 2002 gehouden. Doordat de drie mara thons dicht bij elkaar zitten kunnen de trainingen gezamenlijk worden gehouden. In janauari zullen de belangrijkste Waddinxveen - Wethouder W.H.K. Dijksterhuis heeft samen met de heer J. Commissaris, voorzitter van het Platform Duurzaam Waddinx veen, en de heer G. Mulder van de Recshop een cheque ter waarde van twaalfhonderdvijftig gulden over handigd aan een vertegenwoordi ging van het Medisch Kinderdagver blijf Zuidpias. Tijdens de-opening van de nieuwe kringloopwinkel aan de Noordkade had de heer Mulder aangekondigd dat eën percentage van de omzet van de eerste week geschonken zou worden aan een lokale instelling. De heer Mulder spreekt van een zeer goede start van de Recshop en vele enthousi aste reacties. De opening van een kringloopwinkel heeft een aantal jaren nadrukkelijk op de agenda gestaan van het Plat form Duurzaam Waddinxveen. De heer Commissaris toonde zich dan ook verheugd over het feit dat de winkel nu tot stand gekomen is. "Hiermee is een belangrijk actiepunt voor het Platform gerealiseerd. Bovendien zijn we blij met de omvang en de uitstraling van de win kel." Aldus de heer Commissaris. Ook wethouder Dijksterhuis bena drukt dat de gemeente erg blij is dat de kringloopwinkel is gerealiseerd. De heer Dijksterhuis: "Niet alleen Door Karin Heeren voor het milieu een belangrijke stap vooruit, ook de sociale doelstelling blijkt eens te meer als een deel van de omzet wordt afgestaan aan een lokaal doel." De heer Marinus Klok en mevrouw Hielkje Verkerk kwamen namens het Medisch Kinderdagverblijf Zuidpias de cheque in ontvangst nemen. De heer Klok sprak zijn dank uit en heeft daarbij nog toelichting gege ven over hoe het geld wordt aange wend en wat de werkwijze en de doelstelling van het medisch kinder dagverblijf zijn. Het kinderdagver blijf heeft drie groepen kinderen, vanuit de gehele regio, met een medische bijzonderheid en vaak met een ontwikkelingsachterstand. De kinderen en ook de ouders wor den door het team van het medisch kinderdagverblijf Zuidpias begeleidt en hiertoe is het vaak prettig om video-opnamen te maken omdat het specifieke gedrag dan gemakkelijker over te brengen is op de teamleden en betrokken specialisten. "Me vrouw Verkerk begeleidt een specia le groep voor autistische kinderen en juist deze kinderen reageren vaak heftig op onbekende dingen. Dan is het prettig om met een hele kleine onopvallende camera opna men te maken en de cheque levert daartoe een belangrijke bijdrage." Aldus de heer Klok. trainingen van start gaan. Elk jaar doen lopers uit de regio mee die geen lid zijn van AV'47 maar toch een marathon willen lopen. De loop groep van AV'47 wil daarom lopers uit de regio een de kans geven zich op deze marathons voor te berei den. Gedurende een maand kan men gratis mee te trainen voor de 1/2 marathon van Linschoten op 22 december. Daarna kan besloten worden om in januari mee te gaan trainen met de marathon voorberei ding voor Rotterdam, Londen of Parijs. Aanvang maandag 19 novem ber om 19:30 bij de kantine van AV'47 aan de Hoogeveenseweg te Boskoop. Voor aanmeldingen en informatie Jan van der Meij 0182- 640355.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 15