Groeneweg pakt koppositie Sjoelen Groeneweg Jeugd Flyers verliezen nipt Moerkapelle klimt op ranglijst Heren Gouwestaete redden de eer Holland Casino.nl op dreef IZM verliest nipt van koploper Mark van Putten slaat aanval af Knappe zege dames Nesselande Veel punten jeugdafdeling Moerkapelle Slechte vangst HSW Hart van Holland/14 november 2001 pagina 17 Zevenhuizen - Groeneweg BI - Forum Sport B2 5-0 I ,eam dRhtbrnschaP komt voor dit ORGENg.l J*J VOETBAL VOETBAL Moerkapelle - Het standaardteam van de w Moerkapelle lijkt een peri ode van een aantal minder goede wedstrijden definitief achter zich te hebben gelaten. Zaterdg werd tegen Schiebroek, vooral in de 2e helft, een prima partij voetbal op de gras mat gelegd en werd uiteindelijk dik verdiend met 3-1 gewoknnen, al was de winst dan ook zwaarbevochten. Door dit resultaat werd opgeklom men naar een 4e positie op de rang lijst, echter met minder verliespun- ten dan het op de 3e plaats staande SDV. De achterstand op leider Per- kouw is nog aanzienlijk, maar de mannen van "André Ramsteijn" heb ben de 2e plaats weer duidelijk in het vizier. Moerkapelle kan zich nu opmaken voor de belangrijke wed strijd met datzelfde Perkouw, aan staande zaterdag om 14.30 uur. Moerkapelle 2 speelde tegen Xerxes DZB3 een zwakke wedstrijd en ver loor dan ook met 0-2. De overige uit slagen zijn: DWO 6 - Moerkapelle 3 6-4, Moerkapelle 4 - Spirit 7 2-1, Jodan Boys 8 - Moerkapelle 5 1-8, Sportief 4 - Moerkapelle 6 Sportlust 12 - Moerkapelle 7 TOGB 8 - Moerkapelle zo 1 TOGB 10 - Moerkapelle zo 2 5-2. 1-3, 0-0, 1-3, WATERPOLO Boskoop/Waddinxveen - Afgelopen zaterdag speelden de bondsteams van Gouwestaete uitwedstrijden. Om aansluiting te verkrijgen met de top van de hoofdklasse moest dames 1 van GZC Assuron/DONK winnen. Na het 5-7 verlies thuis kreeg Gouwesta ete in Gouda wederom de 'kous op de kop'; deze keer met 8-5. Heren 1 deed wat van hen werd verwacht en wonnen in Aaslmeer met 6-9 van Oceanus. 1 Het eerste damesteam van Gou westaete was niet opgewassen tegen GZC Assuron/DONK. De Goudsen speelden net iets gretiger en waren beter in het afmaken van de kansen. Slordig plaatsen en slecht schieten deden Gouwestaete de das om. Uit eindelijk werd met 8-5 verloren. Het was tevens (voorlopig) de laat ste wedstrijd, waarin Daniëlle de Bruijn en Gillian van den Berg tegen elkaar uitkwamen in de Nederlandse competitie. Beide dames vertrekken naar Gifa Palermo. Heren 1 De heren mochten aantreden tegen promovendus Oceanus in Aalsmeer. 0p papier was Gouwestaete de ster kere ploeg, maar de start was duide lijk voor Oceanus. De Gouwestaete- •Moerkapelle tegen de In de thuiswedstrijd heren lieten zich in de beginfase compleet verrassen en stonden binnen twee minuten op een 3-0 achterstand. Met een 3-2 achter stand gingen de heren de tweede periode in en werd de achterstand omgebogen in een 3-5 voorsprong. In de derde periode liepen de Gou- westaeteheren uit naar de beslissen de voorsprong van 6-8. Op zaterdag 17 november speelt Gouwestaete thuiswedstrijden. Dames 1 speelt om 18.30 uur tegen De Ham 1 uit Wormerveer. Heren 1 om 19.30 uur tegen Hoorn 1. Zevenhuizen - Tot 10 minuten voor tijd verdedigde GSV met man en macht de in de eerste minuut ver kregen 1-0 voorsprong. In de eerste helft kon de wedstrijd nog alle kan ten op. Groeneweg ging verbeten op jacht naar de gelijkmaker en GSV had een paar mogelijkheden om de stand naar 2-0 te schieten. Keeper Gert Haan hield zijn doel verder echter schoon. Na rust werd de wedstrijd een kraker. Via verzorgd spel werd GSV steeds verder in de verdediging gedrukt. De volledige ommekeer kwam dor het wegzen den van GSV's beste speler, midden velder Jeffrey Pattiwael. Keeper Sam Pattiwael bleef goede reddingen ver richten, maar was uiteindelijk toch kansloos op een prachtig ingescho ten bal van Jarno van Dorp. Groene weg gaf de tegenstander geen tijd om op adem te komen. Een gelukkig vallende bal voor de voeten van Maurice Eckhardt werd gevolgd door een streep in de benedenhoek. Het mooiste doelpunt viel weer een minuut later. Rick van Yperen wist de bal bij Eckhardt te krijgen, die de VOLLEYBAL VOETBAL Waddinxveen - De stand van de Wad- ïnxveense sjoelvereniging ziet er als volgt uit: Klasse A: 1. W. Slingerland jr. 140.060; Andre van Gemeren 138.900; 3. no1?ros 138.475; 4. Jan Kersbergen iJ8.280; 5. Kees Kuypers 138.080. p asse B: 1. Adrie Faas 129.425; 2. Gerard Vos 129.275; 3. David Sinne- I '27.280; 4. Frans Botger 127.220; b-C. Slingerland 127.000. 5 sse C: 1. C. van Wijk 118.650; 2. O. ,5®Pa 118.000; 3. Dirk Faas pi 0; 4. Cor van Gils 116.320; noor van Abshoven 116.200. mcfnnn 1' Gert; Kersbergen KB-900; 2. Sjaan Faay 109.833; 3. wam Kouwenberg 109.300; W. Slin- I 107 ggQ Sf' 3- Ronald Meijer JAITITENNIS Na een goede wedstrijd met een mati ge grensrechter verdiend gewonnen. Gouda Cl - Groeneweg Cl 2-5 In de eerste helft was Groeneweg beter maar werden de kansen niet benut. Ruststand 0-3. WSE Dl - Groeneweg Dl 1-0 De eerste helft was WSE wat sterker en zo kwam Groeneweg op achter stand. De tweede helft was Groene weg sterker en kreeg meer kansen, maar het zat niet mee. Groeneweg D2 - Nieuwerkerk D4 1-4 In het begin van de wédstrijd was Nieuwerkerk beter, 1-3 achter de rust in. In de tweede helft was Groe neweg beter maar de kansen wer den niet benut. Zoetermeer Dll - Groeneweg D3 6-1 Zoetermeer begon voortvarend en stond snel met 5-0 voor. Keeper Pie- ter van Sprang had wel goede red dingen. Na rust stond de organisatie beter en het voetballen werd beter. Groeneweg El - RDKEO El 4-4 Binnen 5 minuten stond het al 0-2. Daarna ging er een schepje bovenop en werd het voor rust 1-2. Na de rust begon Groeneweg als in de le helft en werd het 1-3. Na de 2-3 weer 2-4, maar toen gingen dé remmen los. SCHAKEN 14 7,-7 aanstaande kampioen ILAC „nn °uda heeft TZM 1 het niet liikp Tc .en- Met een verdienste- aarHikk-necler'aa§ wist men no§ I oen 8 bl) te blijven. Ad van Heijnin- -rti was in goede doen en won 3 -f-n ,!en:. Guus van Amerongen won tii iwi Lu" Gico Eac won geen par- "I-De dubbel werd verloren wlSpeelde uit tegen TTVN 5 uit U'inn7n„°°R- Het werd een 3-7 over- 'amrTnu0r deze uitsla§ is het binnen ap op een haar na team l g 16 november kan dit Wlampioen worden. 70s V Spf;elde thuis tegen Flamin- 4teei U G"uda: 6 4- Coerd van Ier MpLWOn 2 Part')en. Patrick van -een r ^on er 3- EveH de Bie won hevvrinn 'li h*6 dlJbbel werd wel ■en „iten-Het.vierde team speelde «^ec^st;r'jd tegen Vrienden- 'eer uit Gouda- Het werd een Het u me overwinning van 0 - 10. Waddinxveen - Op donderdag 8 november had het tweede van de Waddinxveense schakers een thuis wedstrijd tegen het eerste van Pri mus Inter Pares uit Schiedam. De gasten kwamen onvolledig uit, maar met zeven personen mochten ze spelen. Dat was niet leuk voor Albert Prins, die nu tot vluggeren met een nieuw lid veroordeeld was bij gebrek aan een tegenstander. Dit gratis punt bleek beslissend: met vijf remises, een gewonnen en een verloren partij kwam het tweede na een gelijkspel nu op een kleine overwinning. In de tiende ronde van de interne competitie had Wim Hennink wit tegen de lijstaanvoerder Mark van Putten. Wim speelde ondernemend en kreeg een overwegende stelling, maar kwam toch niet door de verde diging van Mark heen. Hans van Woudenberg had soortgelijke erva ringen tegen Peter de Louw: initia tief, enig materiaal, krachtig tegen spel en na hard werken een half ei. Wim van Os had wit tegen Jan van der Born. Er kwam ongelijk materiaal op het bord, altijd een aanwijzing voor een harde strijd, maar toch werd het einde vreedzaam. Ton van Nieukerke was goed bij de les tegen de vindingrijke Henk Erkelens en haalde het volle punt. Jaap Smit bleek in spelinzicht de mindere van de ervaren Wim van Vuuren en kwam in een kansloze positie tegen een gedekte vrijpion. Frans Draaisma gaf tegen Barthold Jansen al vroeg een stuk weg en was toen kansloos. Hans van Offeren kwam vanuit een overwegende telling tegen Jaap van der Heiden niet tot winnen. Jan Kraijensteijn wist tegen Arie Ver sluis de lijnen gesloten gehouden, zodat er deze avond nog een vierde remise viel. Dirk van Offeren maakte met wit brokken tegen de grote ervaring van Adriaan van der Starre. Kees Klaassen zag tegen Laurens Ellers een pionpromotie niet en leverde het punt in, Izaak van der Vlist had de meevaller, dat Henk van Erk in een goede stelling een lelijke fout maakte: punt voor Izaak. Jaap van Sandijk bouwde tegen Jeroen van Veen een gezonde stelling op en hoewel Jeroen goed zijn best deed en actief tegenkansen creëerde, werd hij toch ingerekend. Randy Girdhari had tegen Joël de Roodt niets in te brengen en Ad Spelt niet tegen Frido Ritter. Stand aan kop: 1. Mark van Putten, 2. Hans van Wou denberg, 3. Erik Hennink. bal teruglegde op Kevin Zijderhand, die met een droge knal zijn uitste kende spel nog meer glans gaf. Al met al een opwindend slot na een boeiende wedstrijd. Drie doelpun ten binnen drie minuten zorgden ervoor dat een belangrijke concur rent van Groeneweg voorlopig werd weggezet. Zondag kan Groeneweg de eerste periode winnen, maar dan moet er in de uitwedstrijd tegen het lastige Waddinxveen wel gewonnen worden. De overige uitslagen: Groe neweg 2 leed zijn tweede achtereen volgende nederlaag. 1-0 Bij Esto. Groeneweg 3 - Esto 3 2-1, Groene weg 4 - Schoonhoven 1 3-1, Groene weg 5 - Nieuwkoop 3 3-0, Ona 5 - Groeneweg 6 7-6, Bodegraven Da - Groeneweg Da 0-5. Waddinxveen - Afgelopen zaterdag viste de Hengelsportvereniging Wad dinxveen haar vierde wedstrijd voor de wintercompetitie in de Leidsche Vaart. De veertien deelnemers vingen in totaal 11 kilo witvis. De uitslag: 1. R. Poldervaart 3.110 gram, 2. H. Romeijn 2.370, 3. F. van Steenderen 1.650, De volgende wedstrijd is op zaterdag 24 november in de Heimans wetering. Vertrek vanaf het station NS om 8.00 uur. VOLLEYBAL Zevenhuizen - Gezien de gelijke stand op de ranglijst stond de volleybaldames uit Zevenhuizen in het Zuid-Limburgse Landgraaf een spannende wedstrijd te wachten. De wedstrijd werd door met 3-2 gewon nen. De setstanden waren: 21-25, 25- 20, 25-14, 22-25 en 16-14. Een knappe zege waarin door het team veel werklust getoond werd. In de eerste set zochten de dames nog naar een antwoord op de sterke smashes van de middenaanvalster van VCL, maar naarmate de set vor derde ging dit beter. In de tweede set werd een voorsprong genomen, die niet meer uit handen werd gegeven. De 3e set liet een oppermachtig Nes selande zien. Een ijzersterke verdedi ging van Monique van Dijk en een serviceserie van Lisette Branden burg zorgden voor de ruime set winst. In de 4e set werd begonnen met een 5-1 achterstand die niet meer ingehaald kon worden. In de 5e set namen de dames al snel een 6-3 voorsprong, maar de tegenstander kwam echter terug na enkele scheidsrechterlijke dwalingen tot 13- 11. De winst ging na een zeer span nend slot met 16-14 naar Nesselande. Op 17 november spelen de dames thuis om 16.30 uur in sporthal Swanla tegen Havoc. Rotterdam - Zaterdag 10 november speelde Holland Casino.Nesselande in Groningen tegen Lycurgus. Na een reis vol hindernissen wisten de Nes- selanders een eenvoudige 3-0 over winning te boeken via de setstanden 23-25, 20-25 en 15-25. BASKETBAL DSO E4 - Groeneweg E3 3-1 Een lauwe wedstrijd. Bij 2-0 kwam Groeneweg terug in de wedstrijd toen het 2-1 werd. Snel volgde de 3-1. Groeneweg E5 - Soccer Boys E8 1-1 Soccer Boys wist er in de eerste helft eentje in te schieten, maar Groene weg maakte er nog voor de rust een gelijkspel van. In de tweede helft waren er voor beide partijen nog mooie kansen, maar het bleef bij 1-1. Groeneweg F2 - Berkel F3 4-0 Er werd redelijk gespeeld hoewel het bij vlagen zeer chaotisch was en er niet door iedereen scherp gespeeld werd, twijfel voerde soms de boventoon. Maar de punten ver goeden erg veel. Ommoord F7 - Groeneweg F3 0-0 In de eerste helft een aantal dikke kansen, waarvan één 100%! Maar helaas niet benut. Na rust ging het golvend op en neer, waarbij keeper Rik met een hele goede redding het punt redde. Floreant F6 - Groeneweg F4 0-1 De grootste tegenstander was van daag de kou, gewonnen met 0-1. Groeneweg F5 - RKDEO F9 0-5 Waddinxveen F3 - Groeneweg F6 21-0 Mini's Groeneweg Vep 0-4 De verdediging was heel sterk, er waren kansen maar het lukte gewoon niet. Waddinxveen - Flyers Heren 1 ver loor wederom met klein verlies. Nu was Dunkinn uit Roelofarendsveen sterker. Ook Dames 1 kwam in de uitwedstrijd in Katwijk tegen Grass hoppers niet tot winst. Winst was er voor Dames 2 en Jongens Aspiran ten 2. Heren 3 verloor. Flyers begon de eerste drie minuten goed aan de wedstrijd. De strijd ging gelijk op, maar hierna ging het mis. Aan het eind van de eerste periode was de stand 12-25. De tweede periode hervond de thuis ploeg zich redelijk en de derde en vierde periode kwam een heel ander Flyers in het veld. Met snel basket ball, waarbij nu wel werd gescoord begonnen de Waddinxveners aan een inhaalrace, zodat men uiteinde lijk kan terugkijken op een goed gespeelde wedstrijd. Uitslag 67-73. Topscoorder: Rudo Van Loo met 20 punten. Het begint erop te lijken, dat de dames van Flyers de heren als voor beeld nemen. Wat van de herenwed strijd gezegd is, past precies op die van de dames in Katwijk tegen Grasshoppers. De eerste periode was de thuisploeg heer en meester: 15-4. De tweede periode kwam met een klein herstel van de Waddinx veense dames en er was nu sprake van strijd. Deze periode werd afge sloten met 17-12. De derde periode kwam net op naam van Flyers 15-17 en in de vierde ging Flyers zelfs voor de winst. Het duurde eigenlijk iets te lang voordat de achterstand was teruggebracht tot minder dan tien punten en deze inhaalrace had ook veel kracht gekost tegen een sterk fysiek spelend Grasshoppers. De vierde periode werd afgesloten met een 17-24 stand. Uiteindelijk kwam er een 64-57 nederlaag op het scorebord. Topscoorder: Anita van Unen met 23 punten. Vrijdag 16 november om 21.00 uur in de Duikelaar Dames 1 tegen Binnenland en om 19.15 uur Jon gens aspiranten 1 tegen Gymnova. VOETBAL Moerkapelle - Voor de Moerkapelse jeugdafdeling was het zaterdag opnieuw een prima dag, uit de 9 gespeelde wedstrijden werden 19 punten behaald. Al gaat zich in de tweede klasse steeds beter acclima tiseren. De laatste weken werden tegen sterke tegenstanders al gelijke spelen behaald. Tegen BSC werd zaterdag met 4-3 gewonnen. Na een zeer moeizaam begin lijkt BI even eens op drift te raken. De laatste wedstrijden werden steeds winnend afgesloten en zaterdag was het al niet anders. Graaf Willem II Vac werd met 8-0 verpulverd, een keuri ge 4e plaats is inmiddels het gevolg. Cl doet ook in de hogere afdeling niets anders dan winnen, de 1-3 bij Ona C2 was al weer de 3e winstpar tij op rij. Dit gebeurde met prima spel. Dl was na het herfstkampioen- schap maar liefst 2 poules hoger ingedeeld. In de eerste wedstrijd tegen Koudekerk bleek dit geen beletsel met een 0-3 winst. D2 kon het tegen Gouda niet bolwerken, bij rust werd al tegen een 5-0 achter stand aangekeken. Na rust ging het stukken beter, eindstand 6-1. El speelde bij Gouda E3 een leuk duel, Na een dubbelblanke ruststand werd in de 2e helft verdiend naar een 0-2 winst uitgelopen. E2 was voor Spirit E5 een maatje te klein, tot rust werd nog redelijk stand gehouden, daarna liepen de gasten eenvoudig uit tot 0-10. F1 en F2 zijn eveneens een groep sterker inge deeld. F1 begon prima aan de com petitie en won met 2-5 bij FC Zoeter meer. F2 kreeg tegen Be Fair F5 tal van kansen, maar kwam toch op achterstand, 1-1 eindstand. BLOEMBOLLEN (ook in kado-verpakking!) Krokussen - 20% korting!!! Korte vroege tulpen in 20 soorten. FRUITBOMEN, Erica winterbloei SIERKOOL, winterharde violen Azalea's en cyclamen MESTSTOFFEN - turfmolm, tuinarde, 4 zakken voor 10,00 witlofwortelen - DROOG HAARDHOUT en HARDHOUT KWEK^aT W| WITLOFWORTELEN VAN OOSTEN NIEUWERKERK A/D IJSSEL Eerste Tochtweg/bij de rotonde - Tel. 0180-632430

Hart van Holland | 2001 | | pagina 17