Weer aan de slag Succesvol offertes schrijven Molenhuisnteuws Gelukkig is er een onafhankelijke hypotheekadviseur die beseft dat je doorlopende kredieten liefst zo snel mogelijk moet laten struikelen. Derksen Vertrouwd. Veelzijdig. Verhelderend Bij aankoop van een Nikon muitifocale bril Nikon camera DERKSEN ZN. PSORIASIS: méér dan alleen een huidaandoening....? Seminar Verenigingen, stichtingen en de fiscus Alliance Fran^aise Onthaasten in de Hd kailOIl gelOSt natuur De Schuilplaats t.w.v. fl. 199,- vraag naar de actie voorwaarden DO*®»»#1 Pagina 18 Hart van Holland/14 november 2001 DERKSEN ZN. HYPOTHEEKADVISEURS Sfaringlaan 3 - Postbus 340 - 2740 AH Waddinxveen - Telefoon 0182 - 619 377 - Telefax 01 82 - 614 207 - E-Mail info@derksen.nu ss Regio - Alliance Franchise Bos koop, Waddinxveen en Zoetermeer organiseert donderdag 22 novem ber een soirée in de aula van het Oranje Nassau College, Clauslaan 4 in Zoetermeer. Aanvang 20.15 uur. De zaal is open vanaf 20.00 uur. Het thema van deze avond is Les alentours de Lyondoor Mme. N. van Seggelen. De lezing wordt met dia's ondersteund. Entrée; Leden/ cursisten gratis op vertoon van de carte nationale A.F. Introducés 10,00.. Regio - met de campagne "Met de juiste hulp weer aan de slag" biedt KLIQ zowel herintreders als alloch tonen en 45+-ers die op dit moment geen inkomen of uitkering hebben, maar wel (weer) aan de slag willen, de kans om zich te oriënteren op werk en scholing. Denkt u eraan om (weer) aan het werk te gaan? Bijvoorbeeld omdat uw kinderen op school zitten? Of omdat om een andere reden uw tijd op een nieuwe manier wilt en kunt besteden? Misschien wilt u kijken wat uw mogelijkheden zijn. Dankzij werk kunt u zich ontplooien, uw talenten ontwikkelen. Hetzij parttime, hetzij fulltime. In de techniek, in de zorg, in de detailhandel of andere sectoren. Bel gratis 0800-BELKL1Q (0800- 2355547) voor. meer informatie. Tijdens gratis voorlichtingsbijeen komsten of een persoonlijk gesprek krijgt u informatie over wat u kunt verwachten. Denk hierbij aan een gratis oriëntatiecursus, begeleiding bij het zoeken naar een baan die bij u past en, indien noodzakelijk, aanvullende scholing of training. Regio - De werkgroep vrijwillig landschapsbeheer van het I.V.N. organiseert zaterdag 17 november weer een werkdag. De locatie is een geriefhoutbosje aan de Nieuw- dorperweg te Reeuwijk. Deze nog maar weinig voorkomende bosjes zijn van grote landschappelijke en natuurlijke waarde. Voor een warme kop soep wordt gezorgd. Vergeet geen werkhandschoenen, laarzen en regenkleding mee te nemen. Opgeven hoeft niet. Het verzamelpunt voor de deelnemers is, om 9.00 uur, onder het viaduct van de Al 2 aan de Nieuw- dorperweg. Voor informatie Arthur v/d Geld 0182-584997. Benthuizen - "De 2e keer" speelt hun muziek bij Koffiebar De Schuilplaats (De Bron, Dorpsstraat 42) op zaterdag 17 november. Deze avond is de laatste gelegenheid om het deelnamestrookje voor de pakjesavond van 1 december in te leveren. De deuren gaan om 20.00 uur open en iedereen van 14 jaar en ouder is van harte welkom. Regio - 200 Jaar loge De Waare Broedertrouw in Gouda. Een beeld van de vrijmetselarij toen en nu. Onder deze intrigerende titel organiseert het streekarchief Hol lands Midden in samenwerking met Vrijmetselaarsloge De Waare Broe dertrouw te Gouda en het Cultureel Ma?onniek Centrum "Prins Fre- derik" te Den Haag een tentoon stelling ter ere van het tweehonderd jarig bestaan van de Goudse Vrij metselaarsloge. De tentoonstelling is te bezichtigen van 20 november 2001 t/m 15 februari 2002, gedurende de openingstijden van het streekarchief (di t/m vr 9.30- 17.00 uur en dinsdagavond van 18.30-21.00 uur). Op vrijdag zijn rondleidingen voor groepen van maximaal 15 personen mogelijk door minimaal twee weken van tevoren te reserveren bij het Streekarchief. Groeneweg 30 te Gouda, 0182-521821. Regio - Op maandagavond 19 november 2001 van 19.00 tot 22.00 uur organiseert de Kamer van Koop handel Haaglanden in samenwerking met Smart! Management een seminar over succesvol offertes schrijven. Deze bijeenkomst in Den Haag is bedoeld voor ondernemers die willen leren op welke manier een verkoopgesprek kan worden omge zet in een offerte met verkoop resultaat. Aan de hand van praktijk voorbeelden wordt aandacht besteed aan; de offerte als verkoop instrument, de samenhang tussen verkoopgesprek en offerte, de inhoud, structuur en opbouw van de offerte en de verkoopargumentatie. Kamer van Koophandel Haaglanden, kantoor Den Haag, Koningskade 30. Kosten: 88,49 195,-) p.p. excl. BTW. Informatie en aanmelding 070-3287709 of email: voorlichting@denhaag.kvk.nl. Regio - Ongeveer 350 000 Neder landers lijden in min of meerdere mate aan psoriasis, een aandoening waarbij de huid op diverse plaatsen rode en/of schilferige plekken vertoont. Minder bekend is het feit dat bij psoriasis ook gewrichts klachten kunnen optreden. Deze vorm van reuma heet "arthritis psoritica". Bij arthritis psoritica is sprake van ontsteking van de gewrichten. Dit heeft pijn en een verminderd bewegingsvermogen tot gevolg. meestal treden de gewrichtsklachten op als de psoriasis al aanwezig is. De Psoriasis Vereniging Nederland Afdeling Midden Nederland geeft voorlichting over de aandoening aan psoriasis- patiënten en geïnteresseerden op woensdag 21 november tussen 14.00 en 16.00 uur in het patiëntenservice bureau op de Jozeflokatie van het Groene Hart Ziekenhuis te Gouda (ingang Jan van Beaumontstraat). Voor meer informatie: 070-3820202 HISTORISCHE KRING BENTHUIZEN Benthuizen - Zaterdag 17 november 2001 is er weer een creatieve demonstratie in het Molenhuis aan de Dorpsstraat te Benthuizen. Maria Rademaker laat zien hoe je van verschillende knutselmaterialen een prachtige vuurvogel kunt maken. Kinderen worden in de gelegenheid gesteld deze vogel na te maken. De Winkel van Sinkel is in de winter maanden ook op woensdagmiddag geopend. Van 13.30 tot 16.30 uur kan men hier snoepgoed kopen. De tentoonstelling "Keramiek op zolder" is nog te bezichtigen. Prachtige sculpturen van Annie Grootveld gecombineerd met industriële aardewerken voorwer pen. Het Molenhuis en ook de Winkel van Sinkel is geopend: iedere zaterdagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur. Regio - Op dinsdagavond 20 november van 19.00 tot 22.00 uur organiseert de Kamer van Koophan del Haaglanden een seminar over juridische en fiscale aspecten voor verenigingen en stichtingen. Dit seminar in Den Haag is bedoeld voor bestuurders van verenigingen en stichtingen.Vaak denken bestuurders dat hun vereniging of stichting buiten de belastingheffing valt omdat er geen winst wordt gemaakt. Maar klopt deze redenering wel? De fiscus kan van oordeel zijn dat een vereniging of stichting een zodanige plaats in het economisch verkeer inneemt, dat toch vennootschaps belasting geheven wordt. En hoe zit het met de aansprakelijkheid bij schulden? Wanneer kunnen bestuur ders persoonlijk aansprakelijk wor den gesteld of hoe is een vergoeding voor personeel of vrijwilligers gere geld?- Vragen genoeg. Daarom orga niseert de Kamer van Koophandel Haaglanden een informatieve bijeen komst, waarbij aan de hand van praktijkvoorbeelden aandacht wordt besteed aan: vennootschapsbelas ting, bestuurdersaansprakelijkheid. omzetbelasting, loonbelasting en schenkingsrecht. De kosten bedra gen 88,49 195,-) p.p. excl. BTW elke tweede en volgende persoon van dezelfde organisatie betaalt slechts 68,07 150,-) p.p. excl. BTW. Informatie en aanmelding 070-3287709 of e-mail voorlichting@denhaag.kvk.nl. Nikon .fin, BRILLEN KONTAKTLENZEN HOORAPPARATEN Burg. Boerstraat 2. 2761 Tel. 0180 - 63 30 50 VP Zevenhuizen

Hart van Holland | 2001 | | pagina 18