Een tuin met een zilveren randje Werken in de natuur Vincent Geers wint de Comedy Talent Tour Liliane Fonds richt schijnwerpers op India en Kameroen Vrachtauto rijdt in op personenauto Vrouwen-Bijbelkring Natuurwandeling Open Dag Langlaufvereniging Mantelzorgcafe Koppelklaveijassen Jeugddienst Kaartavond Hart van Holland/5 december 2001 pagina 13 i°ng..." led Regio - In de Nederlands Hervorm de kerk, Kerkstraat 1 te Bergschen- hoek wordt dinsdag 11 december een Vrouwen-Bijbelkring ochtend georganiseerd. Vanaf 9.00 uur is er koffie en om 9.30 uur begint het programma. Kinderoppas is aanwe zig. Voor inlichtingen: mw A. van den Beukei 010-5214626. Regio - De vereniging voor Natuur- en Milieueducatie (TVN) organi seert zaterdag 8 december een wandeling in het recreatiegebied het Hoge Bergse Bos. De wandeling duurt ongeveer 2,5 uur. Het is aan te bevelen een verrekijker mee te nemen en goed schoeisel aan te trekken. Verzamelen om 10.00 uur bij De Kei zershof aan de Martin Luther King- weg in Ommoord. Voor meer infor matie: 010-4217261 of 010-4201750. Gouda - Zondag 9 december orga niseert Langlaufvereniging Gouda een Open Dag. Belangstellenden zijn welkom van 12.00 tot 16.00 uur op de kunststofbaan op de ligweide van zwembad De Tobbe in het Groenhovenpark. Voor meer informatie: 079-3412493; e-mail: info@langlauf.nl; internet: www.langlauf.nl. Regio - In verband met de kerstpe riode organiseert het Steunpunt Mantelzorg het mantelzorgcafé niet de derde vrijdag van december, maar op vrijdag 14 december tus sen 10.00 en 12.00 uur. Mensen die zorgen voor een naaste met een ziekte of handicap hebben hier de mogelijkheid om elkaar te ontmoe ten. Mantelzorgers kunnen zo hun verhaal bij elkaar kwijt, elkaar steun geven en kunnen er even uit zijn in een gezellige omgeving. De koffie is gratis. Het doel van deze bijeenkomst is het bieden van een plek aan man telzorgers waar zij elkaar onder steuning kunnen bieden, waarbij 'otgenotenervaringen en informa tie uitgewisseld kunnen worden, onder begeleiding van een deskun dige. Ho bijeenkomsten worden normaal gesproken iedere derde vrijdag va de maand gehouden en vinden Plaats in café Resistance, bij het terzetmuseum in Gouda, Turf markt 30. Men hoeft zich voor deze bijeenkomst niet aan te melden. Verschillende bomen en heesters zijn wintergroen. Met andere woor den: ze behouden hun blad in de winter. Deze planten vallen tussen alle bladverliezende soortgenoten juist nu op. Wanneer die bladeren bovendien zo'n mooie witte of zelfs zilverkleurige rand hebben, is de wintersfeer in de tuin compleet. Soms is die witte of zilverkleurige bladrand heel smal. Bij andere plan ten is het blad soms meer wit of zil verachtig dan groen. Hoe minder groen, hoe bonter de struik of boom. De keuze in planten met wit- en zil verbont blad is groot. Onder de hul sten is bijvoorbeeld de witbonte Ilex aquifolium 'Argenteomarginata' een aanrader. Er zijn nog meer witgeran- de zusjes van deze hulst. De rode bessen aan de struik geven in de win ter nog iets extra's. De hulst 'Argente omarginata' kan uitgroeien tot een hoge struik van wel 5 meter. Hij heeft daarom de ruimte nodig. Osmanthus heterophyullus 'Variegatus' lijkt op de hulst, maar is een stuk kleiner. Die houdt het met 1 meter wel voor gezien. Deze dubbelganger van de hulst wordt ook niet veel breder dan 1 meter. Daar kun je in een gewoon tuintje nog eens mee aankomen. Osmanthus heeft echter niet zoals hulst opvallende bessen in de winter. Planten met 'n vlekje Een andere bekende tuinplant met diverse bonte vormen is de klimop (Hedera). Hier zien we niet alleen soorten met een vaak brede witte rand, maar ook varianten waarbij het hart van het blad uitgesproken licht gekleurd is. Elk blad lijkt op die manier op een klein kunststukje. Bonte vormen treffen we aan bij de klimmende klimop en bij de klimop die een bolronde struik van zo'n 1 meter hoog maakt. Een goede klim mer met witte bladranden is Hedera colchica 'Dentata Variegata'. Onder de olijfwilgen (Eleagnus) zijn eveneens verschillende soorten waarvan het blad bont is, zoals Ele agnus pungens 'Maculata'. Het blad is hier groengeel gevlekt. Net als bij de gewone olijfwilgen heeft het blad van 'Maculata' een zilverachtige zweem. Het is juist de combinatie van groene en gele vlekken met dat laagje 'zilver', die laat zien dat bonte planten ook heel apart kunnen zijn. Bonte haag Heel bekend zijn de bonte struikjes die in talrijke voortuinen het haagje tussen het gras of het bloemperk met bijvoorbeeld het trottoir vor men. Officieel heten deze planten Euonymus fortunei. 'Emerald Gaiety' en 'Silver Queen' zijn prachtige, wit bonte soorten van deze Euonymus. Beide Emeralds zullen als haagje niet teleurstellen. Maak er ook eens schalen en bakken mee op. Bont blad valt niet bij iedereen in de smaak. Tot op zekere hoogte is dat begrijpelijk. Een tuin vol bonte heesters en bomen is veel te veel van het goede. Dat oogt gewoon te druk. Met overleg toegepast, kan een bonte plant echter een aanwinst voor iedere tuin zijn. Alle genoemde soorten zijn min of meer wit- en zilverbont. Een rondje tuincentrum leert dat er ook tal van geelbonte planten zijn. Ook daarmee kunnen leuke accenten in de tuin worden aangebracht. Het Liliane Fonds is een speciaal fonds voor kinderen met een handi cap in ontwikkelingslanden. Via een klein leger van contactpersonen ter plaatse biedt het fonds hulp in 80 ontwikkelingslanden in Afrika, Azië en Latijns-Amerika. De hulp is direct, persoonsgericht en kleinschalig. In de eerste elf maanden van dit jaar werden 23502 kinderen geholpen. De toestroom van hulpaanvragen is enorm. Dit najaar vraagt het Liliane Fonds aandacht voor de situatie van kinderen met een handicap in India en Kameroen. India Begin dit jaar vond in Gujarat, een noordelijke deelstaat van India, een ernstige aardbeving plaats die aan tienduizenden mensen het leven kostte. De ramp beroofde minstens zoveel mensen van de weinige bezit tingen die ze hadden. Duizenden kin deren, waaronder velen gehandicapt wachten er nog steeds op een nieuwe kans. Zaterdag 22 december zendt TROS 2 VANDAAG een actuele repor tage uit over de situatie in Gujarat. Kameroen De Verenigde Naties riepen 3 decem ber uit tot "Internationale dag van mensen met een handicap". Voor het Liliane Fonds reden om juist die dag van start te gaan met een najaar scampagne om donateurs te werven. Het TROS programma LUNCH TV richt de schijnwerpers op enkele gehandicapte kinderen in Kameroen. Daarnaast zetten landelijke, lokale en regionale omroepen spots over deze kinderen in. Een van deze spots gaat over Romanique, een pittig kereltje van negen jaar. Hij is geboren met klompvoetjes. Het Liliane Fonds droeg bij in de kosten voor de twee operaties die nodig waren voor hem. Nu staan zijn voeten recht en kan hij met beugels en speciale schoenen lopen. Romanique gaat ook naar school en heeft nu gelijke kansen. Liliane Fonds het Liliane Fonds biedt hulp in de vorm van operaties, (para-) medi sche behandeling, hulpmiddelen, (speciaal) onderwijs, vakopleiding en aanzetten tot zelfstandigheid. Het Liliane Fonds heeft het CBF-keur- merk. Dit keurmerk wordt toegekend dor het Centraal Bureau Fondsen werving in Amsterdam en garan deert verantwoorde werving en besteding van fondsen. Voor meer informatie: Stichting Lilia ne Fonds, Havensingel 26, 5211 TX 's- Hertogenbosch, telefoon 073- 5189420, e-mail voorlichting@liliane- fonds.nl. Internet: www.lilianefonds.nl l-TH*/ Een 56-jarig automobilist uit Bent huizen is op vrijdag 30 november even voor 11.00 uur gewond geraakt nadat hij was aangereden door een 34-jarige vrachtwagenchauffeur uit Schipluiden. De automobilist reed over de Hoogeveenseweg in de rich ting van de Gemeneweg. Ter hoogte van de bocht wilde hij afslaan. De vrachtwagenchauffeur zag te Iaat dat de auto stilstond en remde krachtig. Vervolgens probeerde hij de auto te ontwijken door deze aan de linkerzijde te passeren. Vanwege een tegenligger moest hij terug naar de rechterbaan. De vrachtwagen begon te schare en reed tegen de auto aan. De trailer kwam boven een naastgelegen sloot tot stilstand. De automobilist moest door de brand weer van bovenaf uit de wagen wor den gehaald. De automobilist werd met vermoedelijk kneuzingen en breuken overgebracht naar het zie kenhuis. De chauffeur bleef onge deerd. De Hoogeveenseweg is tus sen de Gemeneweg en de Heereweg (Benthuizen) tot omstreeks 13.30 uur afgesloten geweest. De politie stelt een onderzoek in naar de pre cieze toedracht. Regio - De werkgroep Vrijwillig Land schapsbeheer van het I.V.N. organi seert zaterdag 8 december een werk dag. Er zal worden geknot aan een geriefhoutbosje aan de Oudreeu- wijkseweg in Reeuwijk. Deze geriefhoutbosjes hadden vroe ger veelal een gebruiksfunctie. Het hout van de wilgen, essen en elzen werd door de boeren voor vele doel einden gebruikt. Zo werden er stelen voor gereedschap van gemaakt, maar ook bijvoorbeeld als hekwerk voor erfafscheiding. In de loop van de jaren is he tnut van dit hout voor de boeren komen te vervallen. Nu wordt het omgezaagde hout weer verwerkt tot takkenbossen en palen, die later gebruikt worden voor oeverbeschoeiing in het plassenge- bied. Wie eens wil werken in de natuur en wil meewerken aan het behoud van deze geriefhoutbosjes is van harte welkom. Tijdens de lunch wordt er voor warme soep gezorgd. Vooraf aanmelden is niet nodig. Het verzamelpunt is om 9.00 uur bij de boerderij aan de Oudeweg 1. Voor meer informatie: 0182-584997. Waddinxveen - Stichting Wijkwerk e Zuidpias organiseert op vrijdag fond 7 december een koppelkla- .'eGasavond. De avond begint om 7, iuur en wordt gehouden in het 'dnonk aan de Zuidplaslaan 552. k'ïddinxveenOp zondag 9 decem- Jls er b|i "De Rank" om 18.30 uur e er e®n jeugddienst in het Coen- College. In deze dienst gaat _,v.?n den Berg uit Broek op van h d voor' Clef eigen combo L l e Bank zorgt voor de muzika- Door Ron Krul ivuiK 2 'e begeleiding H« thema v£ van de dienst is "Je bent df. ®,reen 's van harte welkom. Na elk !6nst is er ge'egenheid om met e'kaar lets te drinken. Cn,ldin^.een Autoclub "De oryan6. '^ers uit Waddinxveen hj, 'seert donderdag 6 december Uur rtavond- Inschrijven vanaf een uUQr'aanvan8 20.15 uur. leder- venlw.e'k°m '1 "De Unie", Kerk- ost 226 in Waddinxveen. Waddinxveen - Vincent Geers heeft vrijdag 23 november tijdens de Big Night of Comedy in Tivoli in Utrecht de Lucky Strike Comedy Award in de wacht gesleept. De Comedy Talent Tour is een lan delijk circuit waar jonge talentvolle standup comedians de nodige podi umuren kunnen maken. Het is een kans waarin het talent zich aan het publiek kan tonen en zich door de kritische ogen van de professionals kunnen laten bekijken. Aan de tour is een wedstrijdelement verbonden en de beste 7 talenten van de tour mochten deelnemen aan de groots opgezette finale in Utrecht. Vincent Geers, geboren in Waddinx veen, heeft al jaren een grote liefde voor cabaret. Momenteel woont Vin cent in Amsterdam waar hij studeert aan de Theaterschool. Via een caba retcursus is Vincent er achter geko men dat standup comedy hem bij zonder goed ligt. De Comedy Talent Tour kwam Vincent zeer goed uit aangezien hij op zoek was naar plek ken om te spelen. "Standup Comedy is een veel direc tere vorm van cabaret", aldus Vin cent. "In feite is het een interactie met het publiek in de zaal. Een vast programma is er vaak niet omdat de reactie van de zaal vaak bepalend is voor de inhoud van het optreden." Vincent gebruikt veel autobiogra fisch materiaal en beziet zodoende vanuit zichzelf de actualiteit. Hij heeft hierbij een voorkeur voor het leuke nieuws omdat de afgelopen ontwikkelingen in de wereld derma te ingrijpend waren dat je hierbij niet leuk kunt zijn zonder te kwet- Vincent is naast zijn studie en stan dup activiteiten ook verbonden aan het cabarettrio "Zuig", dat momen teel meedoet aan het Amsterdams Kleinkunstfestival. Voor deelname aan de Comedy Talent Tour heeft Vincent auditie moeten doen in het comedycafé in Amsterdam. Deze auditie is noodzakelijk omdat niet iedereen evenveel talent heeft voor standup comedy. Deze vorm van cabaret is snel en erg confronterend omdat de reactie van het publiek zo'n grote rol speelt. Vincent, die zoals hijzelf zegt in het dagelijkse leven soms wat onzeker is, weet eenmaal op het podium pre cies wat 'ie doet. Hij vindt het elke keer weer een uitdaging. Het winnen van de Comedy Talent Tour is voor hem een grote doorbraak. Hij zal vanaf nu in het professionele stand up comedy circuit te zien zijn.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 13