Groeneweg klaar voor de topper tegen Kamerik? Bekerwinst Moerkapelse schakers Verrassende bekerwinst Ado Den Haag-clinic bij WSE Dames Capricorn/Nesselande Rowah succesvol Ben je moeder of wil je moeder worden? Eindelijk een overwinning voor Flyers heren 1 Dames 1 Gouwestate op tweede plaats Jeugdkalender WSE HollandCasino. Nesselande strij dend ten onder Open Dag Langlaufvereniging Natuurwandeling Stop dan met roken! Hart van Holland/5 december 2001 pagina 19 Roken is zowel voor, tijdens als na de zwangerschap schadelijk. Roken kan tot verminderde vruchtbaarheid leiden. Rokende zwangere vrouwen hebben meer kans op een miskraam of een vroeggeboorte. Het geboortegewicht van baby's van rokende moe ders is gemiddeld 250 gram lager. Ook vergroot roken tijdens de zwangerschap de kans op lucht weginfecties en wiegendood in het eerste levens jaar. Meer informatie over stoppen met roken? Bel met Defacto: 0900 - 9390 0,22 0,10 p/m) IDE FACTO KANKERBESTRIJDING SCHAKEN Zevenhuizen - Komende zondag staat voor Groeneweg de belangrijke thuiswedstrijd op het programma tegen koploper Kamerik. Met maar 1 punt achterstand zal er alles aan gedaan worden om, ondanks het verlies van de eerste periode aan dezelfde tegenstander, als lijstaan voerder de winterstop in te gaan. Als voorbereiding op deze wedstrijd speelde Groeneweg afgelopen zon dag tegen Moordrecht. De vierde klasser won met 3-2 maar Groene weg speelde veelbelovend. Was de voorsprong in de rust (2-1) voor Moordrecht verdiend, na de rust dic teerde Groeneweg de wedstrijd en had zeker gezien het aantal doelrijpe kansen, minimaal recht op een gelijkspel. Groeneweg begon wat aarzelend aan de wedstrijd maar werd kort voor rust op een 2-0 achterstand gezet. Arnoud van Leeu wen bracht toch nog voor het rust- signaal de aansluittreffer tot stand na een goede voorzet van Kevin Zij derhand en een doortikbal van Mau rice Eckhardt. Na de rust werd de 1 tegen 1 voetballende achterhoede van Groeneweg verrast door een doorkopbal van Rens Binken en was de goed keepende Gert Haan kans loos op de inzet van Kasbergen (3- 1). Na dit doelpunt was alles Groe neweg wat de klok sloeg maar werd de ploeg maar karig beloond met alleen een kopbaldoelpunt van inval ler Menno van Dam. Steeds meer supporters weten 's zondags de weg naar het sportveld te vinden en de spelers zullen hun steun, zeker aanstaande zondag goed kunnen gebruiken. Moerkapelle - Het bekerviertal van Schaakvereniging Moerkapelle heeft in de voorronde van de KNSB-beker- competitie met 2,5-1,5 gewonnen van Bergen op Zoom. De loting heeft bepaald dat Moerkapelle nu in de eerste ronde thuis speelt tegen eer steklasser Spijkenisse. In Bergen op Zoom kwam Moerkapelle door een remise van Ben van Geffen en een verliespartij van Dick Bac op een 1,5- 0,5 achterstand. Een nederlaag lag in het verschiet, maar Jesse van Elte- ren en Gerard van Ommeren wisten hun niet eenvoudige stellingen om te zetten in winst. In de derde ronde van de RSB-com- petitie heeft Moerkapelle 2 een ont luisterende 6,5-1,5 nederlaag te slik ken gekregen tegen koploper CSV 3 uit Capelle aan den Ijssel. De senioren speelden ronde 13 van de onderlinge competitie. De stand bovenaan is nu: 1. Gerard van Ommeren; 2. Ben van Geffen; 3. Jesse van Elteren; 4. Dick Bac; 5. Wim Vroegindeweij. Ook de jeugd speelde ronde 13. Kersverse koploper Matthias Freeke verloor van Thijs van der Torren en moet de eerste plaats afstaan aan Pieter Perdijk, die Remco Vollebregt versloeg. Marius van der Torren ver loor van Dirk-Jan van den Berg. Ove rige uitslagen: Job Noorland - Jojan- neke Weijermars 0-1; Jan van den Hoek - Thomas Roest 1-0; Gligor Selimovic - Harm de Wild 0,5-0,5; Gerben Kooij - Walter van den Berg 1-0; Lieselotte Schoemaker - Rolien van der Torren 1-0. De stand aan kop: 1. Pieter Perdijk; 2. Matthias Freeke; 3. Thijs van der Torren; 4. Marius van der Torren; 5. Remco Vollebregt. Volleybal Waddinxveen -Woensdag 28 novem ber stond de clinic van Ado Den Haag op het programma bij voetbal vereniging WSE. Onder leiding van twee spelers van Ado Den Haag werd een voetbalcircuit uitgezet voor de E-, D- en C-jeugd, zoals 4 tegen 4, paaltjesvoetbal, doelschie- ten etcetera. Meer dan 60 jeugdle den namen deel aan de clinic. Viertallen streden onderling om een plaats in de finale. De uiteindelijke winnaar ontving een uitnodiging om met leeftijdsgenootjes van andere verenigingen bij Ado Den Haag te komen strijden om de titel 'beste E-, D- of C-speler van het regio'. In de C- groep kwam Dennis Blom als beste uit de bus, bij de C-groep won Ahmed el Zoutti en bij de E-tjes werd Esti Martina winnaar. Handbal Waddinxveen - Dat handbalvereni ging Rowah een volwaardige sport vereniging is en een eigen accommo datie verdient, bewees zij afgelopen weekend op sportief gebied. De spits werd afgebeten door het meis jes-B team van coach Peter van Vel- zen. Tegenstander was de Hollandi- aan uit Vlaardingen. Met goed com binatiehandbal wisten de Rowah voorwaartsen veelvuldig het vijan delijke net te vinden. Na een 11-2 voorsprong bij rust, won Rowah met de duidelijke cijfers 18-4. De mannelijke leeftijdsgenoten ston den tegenover de vereniging Snel lek uit Rotterdam. In deze wed strijd was de tegenstander te sterk. Met een scoreverhouding van 1: 2 won Snelwiek met 12-25 (rust 6-11). De jongste (D)-jeugd van coaches •om van Leeuwen en Kim van Stel verpletterde haar tegenstander Ven- ™a uit Schiedam. De overmacht was zelfs zo groot, dat de tegenstan der niet éénmaal wist te scoren. Na Zevenhuizen - Een paar weken geleden verloren de dames van Nesselande in de competitie nog met 4-0 van Vrevok. Dit bekertreffen werd dus gezien als een interessante, maar zware wedstrijd. Gemotiveerd waren de dames natuurlijk wel en dit was in de eerste twee sets goed te zien. Het hele team behaalde een hoog niveau en maakte weinig fouten. De tegenstander werd volledig weggespeeld: 25-19 en 25-20. In de derde set probeerde Vrevok de wedstrijd nog te keren en bij de stand 22-24 leek die set voor Nesselande verloren te gaan. Door goed serveren en sterk te verdedigen konden toch de benodigde punten binnengehaald worden, zodat Vrevok middels een 3-0 nederlaag uitgeschakeld werd na een spannende 29-27 in de laatste set. Inmiddels heeft de loting voor de achtste finale plaatsgevonden. De volgende tegenstander is Huiskes/Dynamo uit Tubbergen, een ploeg die uit komt in de 2e divisie. Eerst wordt op 8 december in dorpshuis Swanla gespeeld voor de competitie tegen Setash om 16.30 uur. Waddinxveen - Na de paaseierenac- tie in april, komt het Jeugdbestuur van WSE dit jaar met een jeugdka lender, waar foto's van alle jeugd- teams en de smurfen op staan. Met de opbrengsten van de verkoop wor den leuke (extra) activiteiten geor ganiseerd voor de jeugd. De verkoop geschiedt door de jeugdleden zelf. Regio - Holland Casino.Nesselande speelde afgelopen zaterdag 1 decem ber in Apeldoorn tegen Piet Zoo- mers/Dynamo. Voor de beide ploe gen was het zaak om het zelf ver trouwen op te vijzelen, na de reeks nederlagen die zij opliepen. Zeker voordat de wedstrijden in de Europa Cup gaat beginnen. In een spannend duel zonder hoogstaand spel wisten de gastheren van Piet Zoomers/D via de setstanden 25-23, 25-21 en 25-23 met 3-0 de winst binnen te halen. Voor Holland Casino.Nesselande staat het komend weekend een zware taak op het programma. In Malaga (Spanje) moeten zij het opne men tegen Amber Antwerp (BEL), Telekom Malaga (ESP) en Kommu- nalnik Grodno (BLR). De ploeg ver trekt donderdag 6 december vanaf Zestienhoven naar Malaga waar zij vrijdag de eerste wedstrijd tegen Amber Antwerp zullen spelen. Alleen de toernooiwinnaar gaat verder strij den om de CEV-cup in de 1/8 finale. een 6-0 ruststand, won Rowah met 11-0. Op zondag was handbalvereniging ASC'95 uit Rotterdam-Zuid afgereisd naar Waddinxveen. Met een dege lijke defensie en flitsende aanvallen won Rowah met 12-5. De ruststand was 7-2. De damessenioren van coach Lex van Ham begonnen gehandicapt aan hun duel. Vanwege blessures en werk ontbraken enkele vaste krachten. Deze werden overi gens prima vervangen door de A- junioren Kim Hoffmans, Kim van Stel en Moniek Hoefnagel. Na een 9-3 voorsprong bij rust, bond zij de Rijn- mondse opponent met 14-8 aan de zegekar. Opvallend was het sterke spel van Linda Hoefnagel, de trefze kere pingels van Ineke Klein en de betrouwbare keepster Martine Ver- weij. Met een score van 4 uit 5 was het een succesvol weekend voor het Waddinxveense handbal. Gouda - Zondag 9 december organiseert Langlauf vereniging Gouda een Open Dag. Belangstellenden zijn welkom van 12.00 tot 16.00 uur op de kunst- stofbaan op de ligweide van zwembad De Tobbe in het Groenhovenpark. Voor meer informatie: 079-3412493; e-mail: info@langlauf.nl; internet: www.langlauf.nl. Regio - De vereniging voor Natuur- en Milieuedu catie (TVN) organiseert zaterdag 8 december een wandeling in het recreatiegebied het Hoge Bergse Bos. De wandeling duurt ongeveer 2,5 uur. Het is aan te bevelen een verrekijker mee te nemen en goed schoeisel aan te trekken. Verzamelen om 10.00 uur bij De Keizershof aan de Martin Luther Kingweg in Ommoord. Voor meer informatie: 010-4217261 of 0104201750. NEDERLANDSE K0NIN61N WILHELM INA FONDS Waterppolo JVaddinxveen - Flyers heren 1 gaf ymnova uit Leidschendam - in en belangrijke wedstrijd om gradatie te ontlopen - geen schijn ,5" kans- Dames i had in Leiden 8<*n LLSV een volledige off-day. Heren 1 kwam tegen het nog zonder "«Jimde Gymnova goed uit de ,i ,r D'okken en nam meteen het ini- h De eerste periode konden de 2 oekers nog redelijk bijblijven (25- pH'maar in de tweede periode sloeg yers toe en vergrootte de voor- rwi"1®'45-33. In de derde periode en de Waddinxveners gas terug, ?iri« n°r deze Periode gelijk op hel» i Vlerde periode was weer vo ™aal voor Flyers. Hierin werd eti u, Veerst 8°ed samengespeeld van aS scoren niet afhankelijk k. ':f'n speler. Liefst vijf mannen de2 ne1 in de dubbele cijfers. Met w,.,,Wlnst komt men wat verder van een degradatieplaats. Uit slag 88-62. Topscoorder: Edwin van Heiningen met 22 punten. Dames 1 vertrok met veel vertrou wen - zeker na de winst van vorig weekend - richting Leiden om LUSV te bestrijden. Maar het pakte anders uit. De dames kwamen niet in hun spel en liepen achter de feiten aan. Vooral in de eerste en vierde periode was het goed mis. In deze periodes legde LUSV de basis voor een grote overwinning (14-4 en 14-6). De beide andere periodes waren qua scoren redelijk (14-12 en 7-7), Flyers bleef hard werken, maar haalde hieruit geen rendement. Uitslag 49-29. Tops coorder: Monique Boudewijns met 8 punten. Vrijdagavond 7 december om 21.00 uur dames 1 tegen DAS en om 19.15 uur meisjes Junioren 1 tegen Sprin gers. Boskoop/Waddinxveen - Afge lopen zaterdag speelden de bond- steams van Gouwestaete thuiswed strijden. Het werd een r goede avond voor Gouwestaete, want alle teams wonnen. Dames 1 Van tevoren was ingeschat dat T&R Heidelberg niet de gemakkelijkste ploeg uit de hoofdklasse A was. in de uitwedstrijd in Borne hadden de Gouwestaetespeelsters daar al ken nis van genomen, want daar werd ternauwernood met 6-7 gewonnen. Nu was de eindstand 9-8 en weder om in het voordeel van Gouwestae te. De wedstrijd was in feite een kopie van weleer. De Waddinxveen- sen liepen gedurende wedstrijd, zelfs tot het begin van de vierde periode, achter de feiten aan. Niette min moet worden gezegd dat het geloof in eigen kunnen voortdurend aanwezig was. Feit was dat na de 2-2 gelijke stand (2x Hanneke Kappen) in de eerste periode Heidelberg beter met de kansen omsprong en na 2-4 halverwege, zelfs uitliep naar 2-5 begin derde periode. Twee fraaie boogjes van Sandra Berckenkamp en een knal van Petra Meerdink uit een overtal bracht het team van trai ner/coach Jim van Es weer langszij; 5-5. Toch kon Heidelberg de periode afsluiten met een 5-7 voorsprong r. In de vierde periode vertolkte Petra Meerdink een hoofdrol. Op haar aangeven kom Kim Middendorp tweemaal van links hard inknallen en Petra zelf bracht Gouwestaete op een 8-7 voorsprong. Nog was Heidel- berg niet overwonnen, want uit een overtal werd het 8-8. Doch, waar het Petra Meerdink vorige week in de bekerwedstrijd tegen Polar Bears niet lukte, lukte het nu wel. Met nog zes seconden op de klok kon Petra Meerdink haar frustratie kwijt in het laatste schot: 9-8. Dames 1 tegen De Ham Op zondagmiddag speelde dames 1 de inhaalwedstrijd tegen De Ham in Wormerveer en won deze met 5-8. De ploeg van trainer/coach Jim van Es heeft m.u.v. de 1-0 en 1-1 altijd vóór gestaan. De periodestanden waren 1-2, 2-2, 1-2 en 1-2. Wederom was voor Petra Meerdink een hoofd rol weggelegd; zij scoorde 4x. San dra Berckenkamp gooide er drie in en Mirjam Overdam een. Volgend jaar gaat Gouwestaete in de kampi oenspoule een gooi doen naar de eerste plaats. Heren 1 De heren kregen WVZ uit Zoeter- meer op bezoek. Door het vertrek van een zestal spelers, waaronder 4 de huidige Gouwestaetespeler Peter van Bergenhenegouwe, is WVZ sterk verzwakt en staan zij op de laatste plaats in de tweede klasse C. Gou westaete daarentegen staat op een verdienstelijke tweede plaats.-In de eerste periode was het krachtsver schil nog niet zo duidelijk. Gou westaete miste de echte scherpte en kwam slechts op een 2-1 voor sprong. In de tweede periode breid den de heren hun voorsprong uit naar 5-1. Vanaf de derde periode was het krachtsverschil te groot; eind stand: 15-2. Op zaterdag 8 december speelt Gou westaete uitwedstrijden.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 19