Sinterklaas bij de Lappen CDA Zevenhuizen-Moerkapelle vraagt mening over verkiezingsprogramma XL Zevenhuizen r V Gert Jan Freeke lijsttrekker ChristenUnie JLL Moerkapelle Doe iets groots met uw kleingeld Dag vlinders? BABS punt van discussie tijdens commissievergadering Hart van Holland/5 december 2001 pagina 9 De Vlinderstichting zet zich in voor het behoud van de vlinders.Stort uw gift op postgiro 5134425 of word donateur (f 45,-). Voor het te laat is... Bel 0317 467346. Het concept verkiezingsprogramma voor de gemeenteraadsverkiezingen van 6 maart ^002 van het CDA Zevenhuizen-Moerkapelle heeft de titel 'Voorbij onze grenzen'. Het concept programma gaat uit van het feit dat een groot deel van de ontwikkelingen binnen do gemeente niet door de inwoners zelf wordt bepaald, maar door de omringende grote gemeenten. Daarbij staat met name de Zuidplaspolder erg in de belangstelling. Het CDA Zevenhuizen-Moerkapelle heeft een eigen visie op dit gebied; samenwerking met randgemeenten om zo kleinschaligheid en zelfstandigheid te behouden. Wat woningbouw betreft pleit het CDA Zevenhuizen-Moerkapelle om allereerst een onderzoek te doen welke woning kwaliteit nu werkelijk nodig is om zo doorstroming 'E bewerkstelligen. Het CDA vindt verder dat oude- ren in staat moeten worden gesteld om zo lang ™Pjk zelfstandig te kunnen blijven wonen en ',et noodzakelijk dat ondersteunende zorg vanuit de zorgtehuizen wordt aangeboden. Boven dien is het CDA Zevenhuizen-Moerkapelle van mening dat de rondweg zo spoedig mogelijk moet worden aangelegd. Het concept verkiezingsprogramma 'Voorbij onze grenzen' is toegezonden aan alle leden van het CDA en een groot aantal plaatselijke maatschappe lijke organisaties met een verzoek om een reactie. Deze reacties kunnen medebepalend zijn voor het gemeentelijk beleid. Met deze actie hoopt het CDA de betrokkenheid bij de politiek te vergroten. Zevenhuizen-Moerkapelle - De heer Gert Jan Freeke is tijdens een druk bezette ledenvergadering van de lokale ChristenUnie gekozen als lijsttrekker. Voor de komende gemeenteraadsverkiezingen is een lijst vastgesteld van 21 namen waarvan de eerste zeven zich beschikbaar hebben gesteld voor de schaduw- fractie en dus actief willen meewerken in de politiek. Gem. Zevenhuizen-Moerkap m. Zevenhuizen-Moerkapelle Nederland voor het goede doel Kijk op www, nedeflandvoorhetgoededoel.nl of bel 0900-9594 (22ct/mln.) voor meer info. Door Julia Pengirim Sien herkende hem meteen. Niets veran derd, dacht ze, toen Sinter klaas over de drempel stapte, in de mooie stoel ging zitten en twee Pieten begonnen met het uitpakken van de mand cadeautjes. De vragen waren ook dezelfde. Of het wel goed ging op school, ze wel op tijd naar bed ging, dat soort vragen, waar Sien als gewoonlijk "ja" op zei, of "ja, dat gaat wel", zonder daar bij na te denken. Ook de vraag aan Sinterklaas verraste haarzelf, toen ze opeens vroeg: "En, Sinterklaas. Hoe gaat het eigenlijk met u? U ziet er een beetje pips uit, als u het mij vraagt." Sinterklaas staarde met grote ogen terug. "Maar ik vraag je immers niets, lief kind", zei hij. "En pips? Zie ik pips?" Bij die vraag keek hij niet alleen Sien aan, maar ook haar ouders en grote broer Paul. Niemand zei meteen iets terug. Tot Sien heftig begon te knikken en uitleg gaf: "Ja Sinterklaas, u ziet niet alleen pips, maar u heeft ook een wal meer onder uw ogen dan vorig jaar. Is er iets?" Sien kon zien, dat onder de baard van Sinter klaas iets veranderde. Zonder baard zou hij nu heel droevig kijken, dacht ze. Maar zijn ogen verraden hem ook al. Inderdaad, de ogen van Sinterklaas leken een beetje vochtig te worden, toen hij zei: "Nou ja, ik zit ook een beetje in de lappenmand. Bij de Lappen. Hetr is een heel verhaal." "Vertel maar", nodigde Sien hem uit, terwijl haar moeder al naar de keuken snelde om extra koffie te zetten. Want als Sinterklaas het heeft over 'een heel verhaal...' "Jullie moeten weten", begon de Sint, "dat ik meestal in Spanje woon. Moet wonen, want zo wil de traditie dat. Het oude gebruik. Maar als je vraagt of ik daar met plezier woon... nou, nee. Daarom mag ik soms naar de oer-Klaas, de oudste Sinterklaas van de wereld. Hij hoeft er niet meer op uit en woont nu in het noorden van Scandinavië. Bij de Lappen. Elke dag sneeuw en ijs rondom, maar in de buurt van een warme geiser, in warm groen. Niemand die het weet. Alleen de Sinterklazen. Het is er goed toeven. Er is een riante Lappen mand met elke dag taart en limonade en zelfs de grootste Smeerlap is nog een vriendelijk baasje. Maar ja..." "Hoe zo, maar ja...?" "Het geld is op", legde Sinterklaas uit. "Ook Sin terklazen moeten een kaartje kopen voor het vliegtuig en toen ik vorige maand wilde gaan..." "Geld op", begreep Sien. Sinterklaas knikte. Een Piet legde troostend een hand op de schouders van de Sint en ook de anders zo dappere Piet moest een traantje wegpinken. "Maar als..." begon Sien, "maar als u wat min der uitgaf aan cadeautjes, dan hield u genoeg over voor een vliegtuig, om daar bij die Lappen weer een beetje bij te komen." Sinterklaas haalde zijn schouders op. "Maar de kinderen verwachten die cadeautjes nu een maal", zei hij. "En voor je het weet..." Sien wist er alles van. Als haar zakgeld op was, hield ze die week altijd een paar dagen over."Op is op", zei ze dapper en wijs. Ze legde de wijsvinger van haar linkerhand langs haar neus en met de andere wijsvinger wees ze naar de cadeautjes. "Hoeveel heeft dat daar allemaal gekost?" vroeg ze. Deze keer moest Sinterklaas lachen. Hij lachte hard en gul, zoals alleen Sinter klazen kunnen lachen. "Veel", zei hij. "Heel veel". Sien knikte. "Dacht ik wel", zei ze. "Mooi. Heel fijn. Ga ik uitpakken". En ze pakte de cadeautjes uit, een voor een; het ene cadeautje nog mooier dan het andere. Sinterklaas dronk zijn koffie op, at er twee speculaasjes bij en tot slot speglde Sien 'Zie ginds komt de stoomboot' op de piano, want dat kon ze en ze zong daar hard en vals bij, want dat kon ze ook. Sinterklaas had nog geen voet gezet in de moddersneeuw, toen Sien naar haar slaapkamer rende en haar mobieltje greep. Ze belde meer dan een half uur, van vijf voor half negen tot negen en toen ze klaar was met bellen, keek ze heel tevreden. Ze knikte tegen zichzelf, liep de woonkamer weer binnen en pakte een cadeautje in. "Ben even weg, mam, pap", zei ze. "Dat moet gewoon even. Ben zo terug." De volgende dag was het in de Herenstraat, links achter de Grote Markt, een drukte van belang. Voor één dag leek de voormalige speel goedwinkel "Het Heibel" weer geopend. Boven de deur was een wit bord gespijkerd waarop in rode letters geschreven stond: 'Alles moet weg. Voor weggeefprijzen'. En ze vlogen weg. Honderden cadeautjes voor weggeefprijzen, totaal toch al gauw een kleine duizend gulden. Sien wist het precies, want zij telde het geld. Achteraan, onder de toeziende en mompelen de mensen, stonden twee moeders. "Wat is hier aan de hand?" vroeg de één aan de ander. "Tja, weet ik ook niet precies", was het ant woord. "Van mijn Nathalie hoorde ik dat de kin deren gisteravond cadeautjes hebben verza meld. Voor een goed doel. Zeggen ze. Allemaal één cadeautje". "Wat een verwende kinderen", zei de andere moeder. "Ze krijgen tegen woordig veel te veel". Maar Sinterklaas, in het vliegtuig naar het noorden van Scandi navië, op weg naar een warm groen plek je tussen ijs en sneeuw, wist wel beter. Dat stond ook in zijn dankwoord, dat alle kinderen die een cadeautje hadden afgestaan, de volgende dag in hun brievenbus von den. "Lieve kinderen. Alle maal reuze bedankt. Sinterklaas". Dat stond er. Door Karin Heeren Zevenhuizen - Tijdens de commissie II verga dering van 20 november is er verhit gediscus sieerd over de functie van Buitengewoon Ambtenaar Burgerlijke Stand, kortweg BABS. Naar aanleiding van de beantwoording van vragen van de fractie van de PvdA meende de heer Vente (SGP) dat de tekst van de ant woorden gewijzigd diende te worden omdat hij daaruit opmaakt dat sollicitanten naar de functie van Buitengewoon Ambtenaar Burger lijke Stand geen gewetensbezwaren mogen hebben tegen het afsluiten van een homohu welijk. Burgemeester Westendorp zei dat het college nog eens goed naar de tekst heeft gekeken en heeft geconstateerd dat er een aantal ambtenaren van de burgerlijke stand is dat zegt geen homohuwelijken te willen afsluiten. Wel vindt de burgemeester, en met hem het college, dat homoparen binnen de gemeente de gelegenheid moeten hebben om een huwelijk te laten voltrekken en dat er dus ambtenaren van de burgerlijke stand in Zevenhuizen-Moerkapelle moeten zijn die dergelijke huwelijken willen afsluiten en dat dit ook in de toekomst gewaarborgd blijft. Mevrouw Spekman (PvdA) uitte bezwaar tegen 'het maken van een bestandje' van ambtenaren die geen principiële bezwaren hebben. Zij stelt zich op het standpunt dat voor elke burger duidelijk moet zijn welke principes de ambtenaar heeft. De heer Vente reageerde hierop met de opmerking dat ook de minister en de staatssecretaris hebben aangegeven dat er wel degelijk voldoende mogelijkheden zijn om deze kwestie op te lossen. De heer Freeke (Christen- Unie) was van mening dat ook een minderheids standpunt met respect benaderd dient te worden. Mevrouw Spekman vond hierop dat ook het homohu welijk bij wet is geregeld. Burgemeester Westendorp stelde vast dat een wet altijd een interpretatie kent en dat bij deze wet de kanttekening is gemaakt om op een praktische manier om te gaan met principiële standpunten.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 9