André de Lange stapt op als voorzitter Ons Belang Muziek van Bach, Couperin en Handel op koffieconcert Mardarijnenactie geslaagd Kerstviering K.V.V. Rock en House in de Tunnel Eigen doelpunt nekt Floreant-dames Bedrijven aan Zijde bang voor lot na reconstructie mms Hart van Holland/12 december 2001 pagina 15 Vereniging 50 jaar actief «fiff Zondagmorgenconcert Praathuis Boskoop Damesvoetbal W. van Ofwegen: "Zorgelijke tij den gedurende de reconstructie van de Zijde." ring voor ouderen heeft getroffen, ik weet de weg in het gemeentehuis en met elkaar bestrijden we de gevol gen van het ouder worden: vereen zaming. Daarvoor is elke dinsdag van twee tot half vijf de dinsdagsoos met sjoelen, kaarten, biljarten en voorlichting. Er is maandelijks een bingo-avond en we organiseren korte dagtochten en een vakantie week. We hebben een boodschap pendienst. Wie op woensdag mijn nummer draait, 214793, wordt de volgende ochtend opgehaald. Daar hebben we een bus voor, met een chauffeur en een helper. Die bus heeft bovendien een elektrische lift. zodat ook rolstoelgangers mee kun nen. De helper en de chauffeur zijn beiden vrijwilligers, die desnoods de boodschappen bij de voordeur afle veren." Wensdroom De Lange heeft veel bereikt in zijn dienstjaren als voorzitter, maar één wensdroom zag hij nog graag uitko men: een dienstencentrum voor ouderen die dagelijks geopend is. De Lange: "Het woord daarvoor hebben we al uitgevonden: 'seniorenhome'. Waar ouderen elkaar niet alleen kun nen ontmoeten, maar waar ze ook terecht kunnen voor een al dan niet warme maaltijd. Mensen van vijftig jaar en ouder, een WAO'er mag jon ger zijn." Ook in praktische zin heeft Ons Belang nuttig werk verricht. De Lange: "Oudere mensen zonder kin deren en zeker de alleenstaanden hebben nu eenmaal minder afval. Wij hebben ervoor gezorgd, dat de afvalstoffenheffing werd terugge bracht van 500 tot 324 gulden." De paar tientjes die de leden beta len, zijn niet toereikend voor alle activiteiten. De Lange: "Dat we het toch redden, komt door onze oud papieractie. Jaarlijks halen we tot 110 ton papier op, tegen 7 cent per kilo, dus reken maar uit: ruim zeven duizend gulden. Maar daar konden we het 50-jarig bestaan toch niet van betalen. Zo'n 180 eters... Daar heb ben we tien jaar voor gespaard. Ver geet de bingo-avonden niet. Dat bracht ook zo het nodige op. We zijn misschien oud, maar niet arm. Met ons allen, in Ons Belang". André de Lange neemt persoonlijk alle telefoontjes aan, van leden die mee uiillen met de boodschappenbus. Boskoop - Zondag 16 december vindt in het Praathuis een koffiecon cert plaats. Het concert wordt ver zorgd door het Ensemble de Fontai- nebleau. Dit ensemble bestaat uit Coosje Kempers die traverso speelt, barokcelliste Mieke van Loon en cla- vedniste Felicity Goodwin. Zij heb ben zich gespecialiseerd in het uit voeren van barokrepertoire. De barokperiode heeft grote compo nisten voortgebracht, onder wie Johann Sebastian Bach, Louis Cou perin en Georg Friedrich Handel. Behalve van deze componisten zal het Ensemble de Fontainebleau muziek spelen van hun Nederlandse tijdgenoten Pieter Hellendaal en Albertus Groneman. Het concert begint om 11.30 uur. de entree bedraagt ƒ10,-voor volwasse nen, kinderen hebben gratis toe gang. boskoop - De jaarlijkse man- barijnenactie van de scou- bng Mr van Daalgroep is een succes geworden. Afgelopen zaterdag trot'seerden de 90 scouts en hun begeleiders de mist en vrieskou om man- Jcrijnen te verkopen. Zo'n '"50 zakjes werden ver zocht. Om 12.30 uur waren 0e scouts terug in het club gebouw aan het Zwarte- pad, waar een grote pan erwtensoep stond te wachten. De opbrengst, ƒ2.100,-, wordt gebruikt om spel- en kampeermateriaal te kopen voor de steeds doorgroeiende scou tinggroep. Boskoop - Op maandag 17 december is er een kerstviering voor de Katho lieke Vrouwenvereniging in de Rozenburcht. Tijdens een feestelijke broodmaaltijd vertelt Mieke van Oostveen-Verstraete kerstverhalen. De verhalen worden omlijst met muziek uit een speeldoos. Opgeven kan bij mevrouw C.Pouw, voor 15 december. Boskoop - Vrijdagavond 14 decem ber gaat om 22.00 uur het 50ste Tun nelweekend van start met DJ Jan's Rocknight. De entree is vrij. De zaterdagavond is gereserveerd voor de Excessive-party van DJ Kick en Steve Bogard. De entree voor deze avond bedraagt ƒ5,- ƒ2,50 voor leden. Aanvang 22.00 uur. Boskoop - Een eigen doelpunt van Irene den Hartog werd de Floreant dames fataal. Toch hadden de Bos- koopse dames kunnen en mis schien moeten winnen. De eerste helft lieten de Bosko pers zich van hun goede kant zien. Toch was het DEH (Rot terdam) dat de score opende. Na een moment van slecht uitverdedi gen schoten de bezoekers op de bui tenkant van de paal. De aanval ging door en een Rotterdamse spits kon \an dichtbij inkoppen. Kort daarop scoorde Katja Blaazer uit de rebound nadat Maart je Miltenburg uit en moeilijke hoek op de keeper schoot. Floreant bleef de aanval zoe ken en halverwege de eerste helft kwam de verdiende voorsprong. Maartje Miltenburg ging goed door op een diepe bal van Bianca van Elleswijk, omspeelde de keeper en scoorde. De vreugde was van korte duur, want na zeer slecht uitverdedi gen stond een Rotterdamse opeens oog in oog met de Boskoopse sluit post. Ze faalde niet. Tien minuten voor rust liet Floreant de gasten zelfs op voorsprong komen. De tweede helft gingen de Boskoop- se dames op zoek naar de gelijkma ker. Na zeven minuten ging Maartje er vandoor en miste niet. In de hier op volgende fase waren de ploegen aan elkaar gewaagd. Na ruim twintig minuten kwam het fatale moment. De linkerspits van DEH speelde haar tegenstander uit en kwam met een hoge voorzet bij de eerste paal. Keepster Monique Fokker kwam nog wel haar doel uit maar Irene den Hartog kopte de bal perfect over haar heen in de verre hoek. Een mooie goal dat wel, maar in het ver keerde doel. De dames probeerden opnieuw gelijk te maken maar tien minuten voor tijd werd de Boskoop- se keeper opnieuw gepasseerd. Zondag 16 december spelen de dames vriendschappelijk thuis tegen 3e klasser ESTO uit Bodegraven om 11.30 uur. Boskoop - De 72-jarige André de Lange stapt op als voorzitter van de Vereniging van Ouderen 'Ons Belang'. De geboren vakbondsman, 18 jaar actief in deze functie, neemt 29 januari afscheid. Wel ligt het in zijn voornemen administratief voor Ons Belang werkzaam te blij ven. "Ik wil werk blijven doen dat ik thuis kan afhandelen, zoals het regelen van de boodschappen dienst. En het administratieve werk, verbonden aan het ophalen van oud papier, waarop de vereni ging voor een groot deel drijft." Ons Belang heeft het 50-jarig bestaan onlangs gevierd; 180 leden en vrijwilligers kon een feestmaal worden voorgezet. Ook dank zij een bijdrage van de gemeente. Ons Belang werd vijftig jaar geleden opgestart met 13 leden. Het zijn er nu 209. Bij Ons Belang kan iedere Boskoper zich aanmelden. Bij De Lange is geen plaats voor twijfel aan het belang van een organisatie die het voor ouderen opneemt. "We wijzen de leden op de regelingen dié de rege- f;foop-"Slapeloze nachten hebben we ervan." Dat ggen J.W. van Ofwegen van het gelijknamige tuin- V en mevrouw L de Haan van Viscentrum voo/ n. verkeersader dwars door Boskoop wordt ïe m"Joenen gereconstrueerd. De klus, in handen Mieyen van aannemer Boskalis, zal zeker anderhalf ian, 'n- s'a8 nemen. Met de werkzaamheden wordt Uan 2002 begonnen. Wat voor Van Ofwegen geldt, gaat ook op voor andere bedrijven aan de Zijde: de bereikbaar- nihji v heid wordt gedurende lange tijd minimaal tot vit m 1 viscentrum ziet de toekomst er somber i>esta^Vr°UW De Haan: "De helft van onze inkomsten komen h i producten die mensen even met de auto w naien. Nu kunnen ze hun aut0 nog bjj de deur ■"eer rdurende de reconstructie en ook daarna niet "omen n 'n het plan geen Parkeerplaatsen zijn opge ef afwpL. voorste' om die wel aan te leggen is tot dus- touder t "laar in januari gaan we proberen de wet- dan siniï andere gedachten te brengen. Lukt dat niet, 41 houd We ontslagen onder ons personeel niet uit, Var, Qfw we daar voorlopig geen rekening mee." beh*8,6" 's er °°k van overtuigd dat de reconstruc- 'kullerpn AiPat kosten: "We leveren al 35 jaar aan par- folerina voor de tuin' van levend goed tot meu- het bedr^fVers' to'nbenodigdheden, potterie, alles. Op ^arakH errein ziin Parkeermogelijkheden te over. °P;inBr if raensen er niet kunnen komen, houdt alles u/-00? en daarbuiten zijn immers alternatieven leid. iw l aiet aan de Zijde hoeft te zijn, wordt omge- ""n of me kVe" aan de z'ide 's toegezegd, dat ze altijd Vertrouw 6r ,?re'kbaar blijven. Maar daar kun je niet op 8a*t naar6"' de toegang eenmaal geblokkeerd zag, een ander. Ik heb vier man in vaste dienst en die zal ik ook blijvend in dienst houden. Bij de mensen die hier in het tuinseizoen komen, zet ik vraagtekens. Tien procent minder verkoop, bete kent niet automatisch tien procent minder werk. Wat groeit, groeit toch wel, reconstructie of niet." Schade Van Ofwegen: "Er is ons schadeloosstelling beloofd. Maar hoeveel? Je kunt niet zeggen: hier is de boekhouding van vorig jaar en daar die van dit jaar. Pas het verschil maar even bij. Nee, zo een voudig zal het niet liggen." Dat de Zijde grondig moest worden opgeknapt, daarvan zijn alle aanwonenden meer dan over tuigd. Van Ofwegen: "Maar dat het zo lang gaat duren, valt me bar tegen. Bovendien ben ik van mening, dat de weg de afgelopen jaren slecht is onderhouden. Wat ons nu te wachten staat, was immers in het verleden al te voorzien. Maar ja, er is geld voor nodig dat Boskoop niet had. We zijn nu al een artikel 12-gemeente geworden, onder toezicht van het rijk." Ook deze ondernemer hoopt, dat de bereikbaar heid van zijn bedrijf door middel van borden dui delijk wordt aangegeven en dat het zijn klanten mogelijk wordt gemaakt het bedrijfsterrein binnen te komen. "Maar of dat ook voor vrachtwagens mogelijk blijft, betwijfel ik 1. Het worden zorgelijke tijden en dat ik ervan wakker lig, inderdaad. Dat mag best worden herhaald." De ondernemer hoopt op goede samenwerking met gemeente en Boska lis, om maatregelen die de schade kunnen beper ken. "Want schade lijden we toch wel."

Hart van Holland | 2001 | | pagina 15