Sabahat, Odette, Sabrina en Ilse: "Gezellig kerstfeest moet blijven" Kleindieren- tentoonstelling Nieuwjaarsbijeenkomst In 't wild in de Rozenburcht Excelsior blij met gift Anjeractie Koppelklaveijassen s je een ij ziet gelijk bel VV2 The Amazing Christmas Carol Festival Geen kerstmarkt, wel kerstfeest Koppel marathon snm mm» AJ.'S'T it§ Hart van Holland/19 december 2001 Boskoop - Kerstmis, het Kerstfeest, is van alle tijden en dat moet zo blij ven. Dat vinden unaniem Sabahat Siddique(13), Odette van der Kooij (12), Sabrina van Rijn (12) en Ilse van der Wal (13), allen leerlingen van het Coenecoop College, locatie Boskoop. Dat het nog niet zo best gaat, met vrede op aarde, weten ze allen. "Maar", merkte Ilse heel wijs op, "je geloof heeft toch niks te meiken met oorlog of vrede?" Ook Sabahat ondersteunde deze opmerking, al komen haar ouders uit Pakistan waar Allah de baas is en de Koran de Hei lige Schrift. "Ik ben in Nederland geboren en word natuurlijk dage lijks beïnvloed door Nederlandse gebruiken en tradities. En al staat er bij ons thuis geen kerstboom, als het Kerstfeest zou worden afge schaft, dan zou ik het wel heel erg jammer vinden. Om de gezelligheid rond Kerst, al die lichtjes. En het lek kere eten." Bij dat lekkere eten knikken de drie anderen hevig mee, al zijn de vier het er roerend over eens, dat het lekkere eten en de cadeautjes maar bijzaak zijn. Bij de drie overige meis jes staat wel een kerstboom thuis, bij Odette zelfs drie en allen vinden onder de kerstboom hün cadeaut jes. Bij Sabrina is Sinterklaas afge schaft, bij Odette gooit een broertje van acht roet in het eten, door pre cies op tijd in de Sint te geloven. "Daardoor vinden we onder de kerstboom wat minder cadeautjes, al geef ik zelf de voorkeur aan Kerst mis." Bij Ilse heeft Sinterklaas de tijden Door Frits Bromberg overleefd. Bij haar worden nog steeds surprises vervaardigd en gedichtjes gemaakt en wordt het aantal cadeautjes onder de kerst boom wat minder. Maar ook bij Ilse geldt: "Kerst is leuker dan Sint." Dat de commercie een stevige greep heeft op de feestdagen en bijbeho rende presentjes, ontgaat geen van allen. De bende van vier heeft ook geen bezwaar tegen de cadeautjes, de gezelligheid en de al dan niet fel gekleurde lichtjes. Sabrina ver woordt het brugklas-collectief aldus: "Het gaat hoe dan ook om de vrede die de kerstdagen uitdragen. Dat dit in gezelligheid gebeurt en met verlichting, waarom niet. De Christelijke wereld, waarin ook Sabahat zich thuisvoelt, vraagt om vrede, ook al komt daar niet altijd zo veel van terecht. Ze zijn nog jong, deze vier meisjes, maar als ze moesten kiezen tussen Kerst en Sint, zouden ze allen voor het Kerst feest kiezen. Odette: "Ook al doen we nog wel aan Sinterklaas, voorna melijk om m'n broertje, de hele sfeer rond de kerstdagen spreekt me heel erg aan en dat zal altijd wel zo blijven. En", voegt ze erbij, met ogen als kerstlichtjes, "ik vind vrede eten, al is daar natuurlijk ook niets op aarde belangrijker dan de Sint. verkeerds aan." Zelfs belangrijker dan het lekkere Boskoop - De Klein-Dieren-Sport ver eniging Boskoop en Omstreken, organiseert voor de 29e keer de Pro vinciale Bondstentoonstelling van Zuid-Holland. Deze wordt gehouden in de hallen van de Boskoopse Vei ling aan de Middelburgseweg. Er zijn ruim 1500 rasdieren te bezichtigen, de beste fokproducten van Zuid-Hol- fokkers. In de kooien verblij ven hoenders, dwerghoenders, konijnen, cavia's, kleine knagers, sier- en watervogels en duiven. Er si ruim aandacht voor allerlei nevenac tiviteiten zoals een knuffelhoek met konijnen en cavia's, het Rad van Avontuur, een bar en de caviabak. De tentoonstelling is geopend 20 december van 19.00 tot 22.00 uur, 21 december van 9.00 tot 22.00 uur en 22 december van 9.00 tot 17.00 uur. De entreeprijs voor volwassenen is ƒ4,-; kinderen ƒ2,- Boskoop - Zaterdag 22 december speelt de uit Brabant afkomstige oand In 't Wild in de Rozenburcht. be band, die repeteert in het Bran- Pantse dorpje 't Wild heeft in de voorbije jaren een schat aan erva- ring opgedaan in de succesvolle coverband You Teek Me in de Mee- PPg. En heeft nu bijna een jaar gele- besloten om voor het grote werk te gaan. Dat resulteerde in een nieuwe naam en een door Rick de Peeuw van de Trockner Keeks §eproduceerde debuut-cd. «koop - Dankzij een gift uit het Ct uBernhardfonds van 9.350,- J' Harmonie Excelsior voor bijna u '0,- aan nieuwe instrumenten nen aanschaffen. Inmiddels zijn beSpgjggedee'd aan de gelukkige insr^1 de co"ectanten die zich nen -en voor de Anjeractie kun- nienons Instrumentarium ver- Van a'en en aanvullen", aldus Peter 0r Berg, voorzitter van Excelsi- wintc met ltet °°g °P ons 0nt5oncert op 1 februari in de etingskerk in Waddinxveen, W|I hier natuurlijk ontzettend blij mee, want de nieuwe instrumen ten komen de klankkleur echt ten goede. Een vereniging mag slechts een keer in de vier jaar een verzoek doen om een bijdrage uit het Prins Bernhardfonds. Zo n verzoek wordt alleen gehonoreerd als een vereni ging zelf investeert en dan tot maxi maal 25% van de totale investering. Excelsior kan de komende jaren dus ook niet stilzitten als we over vier jaar weer nieuwe instrumenten wil len kopen, want 75% komt voor onze eigen rekening. Voorlopig blijven we dan ook flink aan de weg timmeren", aldus de voorzitter. Boskoop - Een goed begin is het halve werk. Daarom is het belangrijk om aan een nieuw jaar goed te beginnen. En hoe kan dat beter dan samen met elkaar? Op 6 januari 2002 organiseren 7 gezamenlijke kerken in Boskoop een nieuwjaarsbijeenkomst in de Veiling hallen van de Boskoopse Veiling. U wordt van harte uitgenodigd om de viering vanaf 16.30u bij te wonen. Men gaat dan samen met een groot gezamenlijk koor, zingend en lofprij zend aan het nieuwe jaar beginnen. De toegang is gratis. Na afloop van de viering kunt u nog nagenieten onder het genot van een kopje koffie. Bij de uitgang wordt er een collecte gehouden, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het Lillianne- fonds. Waddinxveen - Autoclub De Gouwe Rijders organiseert, in samenwerking met De Unie, op oudejaarsdag van 11.00 tot 17.00 uur een koppelklaver- jastoernooi. Er worden minimaal vijf rondes gespeeld. Het inschrijfgeld per koppel bedraagt ƒ40,-. Opgeven kan bij De Unie, telefoon 0182-612103 of bii A.A. Boer, telefoon 079-3315205. De eerste cd van In 't Wild "Ogen vol vuur" heeft inmiddels al een singel opgeleverd en de release voor de tweede singel staat gepland voor januari. De band speelt zowel poëti sche ballads als stevige rock en wordt in door een journalist van het toonaangevende muziekblad Oor omschreven als Nederlandstalige kwaliteitspop. De Rozenburcht gaat zaterdag op 21.30 open en de kaarten kosten ƒ17,50. drie tikken uit Hoe help je slachtoffers van geweld zonder jezelf in gevaar te brengen? Bel het alarmnummer 1-1-2 Onthoud kenmerken van de dader Laat het slachtoffer niet alleen 11 ai''i K-ei a mi/1H aim a I IgHifi De» j*me«i)«e u tin getuwntijk stabel «to bel uafefc* Ptetiti» legen S«weit op Strwt. it Stichting Held e«eis ee de mfeuetentt vei' m m juibfct Waddinxveen - Dit jaar wordt geen kerstmarkt gehouden in de Remon strantse kerk; wel een kerstfeest, speciaal voor kinderen. Er worden bekende liedjes gezongen met de piano of het orgel; ook wordt een kerstverhaal verteld en krijgen de kinderen chocolademelk met iets lekkers erbij. Voor de iets oudere jeugd is een aantal kerststallen te bewonderen. Het feest wordt gehou den op de Zuidkade 59 op zondag 23 december om 16.30 en het duurt ongeveer een uur. Alle kinderen van 6 tot 12 jaar zijn van harte welkom. Voor meer informatie: 0182-613014 Boskoop/Haastrecht - Klaverjasver- eniging Habo organiseert op zater dag 29 januari een koppelmarathon in De Grote Haven in Haastrecht. Aanvang 10.00 uur. Het inleggeld bedraagt ƒ35,- per koppel. Er wordt gespeeld volgens het N.K.U.-regle- ment. Individuele aanmelding is mogelijk. Voor meer informatie en aanmelding: 0182-341709 of 0172- 213033. Boskoop- Zaterdag 22 december is in De Tunnel het laatste themafeest van dit jaar Dit feest stond al eerder gepland in juni, maar is toen niet doorgegaan. Het staat in het teken van kerstbomen, Santa Claus, slin gers en glühwein. Vrijdag 21 december is eropen podi um en is het de vraag wie er deze avond optreedt. Vrijdag 28 december is Chloroform terug. Deze avond wordt verzorgd door d.j Gert, die de beats nieuw leven inblaast. Zaterdag 29 december. Kolderfeest met ex Tunnel d.j.s Taco en Jürgen, beter bekend als Professor Pain en Doctor Love. Dit wordt dus weer een te gekke avond.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 29