ÏW.RABOBANK.NL NIEUWS 311 ONDERNE ZEVENHUIZEN EN l/IOERKAPELLE OPGELET De Virtuele Rabobank FED GAAT VOOR 'WAIT SEE APPROACH' IN 2002 rond euro en jaarwisseling apelle december 2001 Hart van am n A n C IVI Laad vanaf 1 januari 2002 uw Chipknip met minstens 20 op en maak dagelijks kans op één van de 91 digitale camera's of 1.650 bioscoopbonnen. Vóór het opladen zet u ook meteen de gul dens die nog op uw Chipknip staan om naar euro's. Zoals bekend is de euro wettig betaalmiddel vanaf 1 januari 2002. Met een opgeladen Chipknip heeft u altijd gepast geld op zak, bijvoor beeld voor de parkeerautomaat Vanaf 1 januari kunt u bij de par keerautomaten in Rotterdam niet meer met muntgeld terecht. Vanaf deze datum is chippen bij de Rot terdamse parkeerplaatsen dé manier van betalen. Maar ook in de winkel komt de Chipknip goed van pas. U kunt dan zonder contante euro's toch snel en gepast betalen met de Chipknip. Org met uw Chipknip in euro's te kunnen betalen, moet u vanaf 1 januari 2002 éérst bij een willekeurig oplaadpunt uw Chipknip naar euro's omzetten. Uw saldo wordt automatisch omgezet zodra u uw pas in de automaat steekt. Een PIN- code is daarbij niet nodig. Ook als u de Chipknip nog nooit heeft gebruikt, moet deze eurogeschikt gemaakt worden, voordat er euro's geladen kunnen worden. Uw Chip knip omzetten via de thuisoplader is niet mogelijk. Nadat het saldo is omgezet, kan de Chipknip normaal worden opgeladen. Er wordt in euro's opgeladen, maar de Chip knip blijft het guldenteken tonen. Hoe eerder u uw Chipknip oplaadt, hoe meer kans u maakt op een digi tale camera of bioscoopbon. De actie loopt van 1 tot en met 27 januari en geldt alleen voor reke ninghouders van de Rabobank. Kijk begin februari op www.rabo- bank.nl om te zien of u gewonnen heeft. Alle prijswinnaars worden op deze site bekendgemaakt en ont vangen daarnaast persoonlijk bericht. Zoals verwacht verlaagde de Fed de rente de afgelopen week met een kwartje tot 1.75%. Dit was de elfde rentestap in 2001Hoewel de markt voor 2002 rekent op 200 basispun ten renteverhoging vanaf het huidi ge niveau, lijkt het waarschijnlijker dat de Fed een 'wait and see' bena dering kiést. De Fed merkte bij zijn laatste besluit op dat het erop lijkt dat de periode van zwakte voorbij is, maar dat de sig nalen die daarop wijzen voorbarig kunnen zijn. Vooralsnog ziet de Fed daarom nog steeds het risico van aan- noudend slechte marktomstandighe den. Aangezien de inflatie geen bedreiging vormt, laat dat voldoende ruimte voor een eventuele nieuwe renteverlaging van 0.25% op 30 janu ari. Of die verlaging wel of niet komt, is niet meer zo interessant. Belangrijker is de vraag wanneer de Fed gaat ver krappen. De Fed heeft nu primair oog voor het risico dat de economie in een recessie blijft. Het ligt dus voor de hand alle zei len bij te zetten totdat de overtuiging is bereikt dat er op zijn minst sprake is van een stabilisatie. Mogelijk is die overtuiging er nog niet op 30 januari, en in dat geval gaat er een kwartje af. Daarna wordt er geen verandering voorzien in het rentetarief tot op zijn minst in het derde kwartaal, omdat dan op zijn vroegst zichtbaar wordt dat de economie eerder in het jaar uitbodem- de. Na de oliecrisis in 1974 en de reces sie van begin jaren '80 en '90 duurde het na de laatste renteverlaging mini maal een jaar voordat de Fed het aan durfde om te verkrappen. Analisten voorzien in 2002 per saldo een rente verhoging van 200 basispunten vanaf het huidige niveau. Ondanks het opti misme over de economische groei lijkt het onwaarschijnlijk. De verwachting is dat het korterente- klimaat in de Verenigde Staten voorlo pig goed blijft. Door aanhoudende globalisering, verdergaande liberalise ring van de wereldhandel en toene mende markttransparantie, verwacht men ook bij een groeiherstel voorlo pig weinig inflatierisico's, zodat ook de langerentevooruitzichten redelijk zijn. De voorbereiding op de introductie van de euro heeft u waar schijnlijk ai veel tijd gekost. Toch is het belangrijk dat u - nu de invoering nabij is - op de hoogte blijft van belangrijke aan dachtspunten. Speciaal voor ondernemend Zevenhuizen-Moer- kapelle hebben wij onderstaand de belangrijkste op een rij gezet. Nabestellen eurobiljetten Het is goed mogelijk dat u aan de door u bestelde eurobiljetten niet genoeg hebt. Weet dan dat u altijd biljetten kunt bijbestellen bij uw Rabobank. De bestelwijze is hetzelfde als die u gewend bent bij gul denbiljetten. U kunt vier keer zonder kosten extra eurobiljetten opnemen. Nabestellen euromunten Euromunten kunt u niet bijbestellen bij de bank.Vanaf 31 december tot en met 27 januari 2002 kunt u euromunten namelijk rechtstreeks nabestellen op het telefoonnummer 0800-6040. Dit is het telefoon nummer van Hét Callcenter Network, het coördinatiepunt van De Nederlandsche Bank voor de distributie van euromunten en het uit de markt halen van guldenmunten. TNT Postgroep (TPG) voert uw nabestelling binnen 48 uur uit. Ongeveer twee dagen na aflevering van de bestelling wordt deze van uw rekening geboekt. Let u erop dat u nooit meer kunt bestellen dan uw bestellimiet toelaat. Indien u vragen hierover heeft, neemt u dan contact op met Cijnie Spek man van onze Ondernemersbalie: 0180-637376. Afstorten guldenbiljetten en -munten Guldenbiljetten kunt u gewoon afstorten bij onze bank, bij voorkeur via de speciale witte sealbags. De eerste vier weken van januari brengen wij u hiervoor geen kosten in rekening, Voor het afstorten van guldenmunten belt u 0800-6040. Binnen 72 uur komt TPG de muntzakken bij u ophalen. U kunt geen munten afstorten bij de bank. Voor het afstorten van guldenmunten gebruikt u gele en rode muntenzakken. U doet de munten gesorteerd in de zakken. Gele zakken gebruikt u alleen als deze vol zijn. De rode zakken gebruikt u alleen aan het einde van de duale periode, als u te weinig munten hebt om een gele zak helemaal te vullen. Voor elke volle zak ont vangt u een vergoeding van €11. Afstorten eurocheques en girobetaalkaarten Gebruik hiervoor een apart afstortformulier en doe deze in de witte sealbag of lever deze in bij de Ondernemersbalie in Zevenhuizen. U kunt alleen eurocheques en girobetaalkaarten aanbieden die voor 1 januari 2002 zijn uitgeschreven. U kunt deze aanbieden tot 15 januari 2002. Na deze datum worden girobetaalkaarten aan u teruggestuurd; eurocheques worden als commerciële cheque (met kosten) verwerkt. Afstorten eurobiljetten en euromunten U kunt eurobiljetten afstorten in de oranje sealbags. Heeft u deze (nog) niet, dan kunt u deze aanvragen bij onze ondernemersbalie. De eerste twee weken kunt u geen euromunten afstorten. Daarna kunt u euromunten afstorten op de manier zoals u dat voor gulden munten gewend bent. Kleine coupures in geldautomaten Onze geldautomaten in Zevenhuizen en Moerkapelle zullen vanaf de laatste week van december zo veel mogelijk gevuld zijn met kleine coupures om de ondernemers te helpen bij de afbouw van hun wisselgeldvoorraad. Ook bij de uitgifte van euro's zullen wij trachten zo veel mogelijk kleine coupures uit te geven. Stimuleer het gebruik van de chipknip en betaalautomaat Door uw klanten zoveel mogelijk te verzoeken om betalingen via chipknip of betaalautomaat te voldoen, voorkomt u wisselgeldvoorraden. Bovendien staat het geld direct en veilig op uw rekening. Nuttige telefoon en faxnummers, emailadressen en websites Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle Algemeen: 0180-637383 Ondernemersbalie: 0180-637376 Fax: 0180-637313 Email: rabo3750@tref.nl Hét Callcenter Network: 0800-6040 www.eurofijndistributie.nl www hcn.nl (Hét Callcenter Network) www.euro.nl (Nationaal Forum Euro) www.rabobank.nl Rond de jaarwisseling is het altijd piek tijd, maar dit jaar is natuurlijk uniek van wege de omschakeling van gulden naar euro. De banken nemen allerlei speciale maatregelen om de overgang zo soepel mogelijk te laten verlopen. Er zijn dan ook een aantal belangrijke zaken waar u in deze dagen rekening mee moet houden. Eurokits en Consumentenpaketten uitverkocht De belangstelling voor de Eurokits en Consumentenpaketten is zo groot,dat de Consumentenpaketten op de eer ste dag van afgifte gelijk uitverkocht zijn. Bij het ter perse gaan van deze krant was er nog slechts een beperkte hoeveelheid Eurokits beschikbaar. Als u uw Eurokit nog niet afgehaald heeft, ga dan naar één van de andere ban ken, Shell tankstations, Hema of Combi foto. Via www.euro.nl of de Eurolijn (0800) 1521 kunt u middels uw postcode achterhalen wat het dichtstbijzijnde distributiepunt is dat nog wel Eurokits heeft. Bankbezoek? Legitimatiebewijs meenemen! Voor de invoering van de euro zetten wij veel extra medewerkers in die u niet altijd zullen (her)kennen. Voor uw en onze veiligheid kan er gevraagd worden naar uw legitimatiebewijs. Vergeet u daarom niet uw legitimatie bewijs mee te brengen als u naar onze bank komt. Maandag 31 december geen beta lingsverkeer Op maandag 31 december 2001 vindt er geen interbancair betalingsverkeer plaats: Wilt u zeker weten dat de Rabo bank u schriftelijke betaalopdrachten nog dit jaar verwerkt, lever ze dan uiterlijk woensdag 19 december bij ons in. Beurs gesloten op 31 december Hoewel de effectenbeurzen in Euro- ,j land al begin 1999 zijn overgegaan op j de euro, ligt de handel op 31 decern-1 ber toch stil. Om die reden is het ook ji niet mogelijk om via de Rabobank.de Rabobank Orderlijn en Rabo Internet Banieren order door te geven voor buitenlandse beurzen die op 3' december wel open zijn. I Telefonische Betaalopdrachten Op 28 december worden extra vee- spoedbetalingen verwacht, omdat dit de laatste verwerkingsdag van hetjaa is. Houdt u daarom rekening met vet traging en probeer deze opdrachten indien mogelijk enkele dagen eerder aan ons door te geven. U kunt uwTetó- giro's op 28 december tot uiterlijk to 116.30 uur verzenden. Dit is de laatste mogelijkheid in 2001Op maandag december kunnen er geen Telegrros j meer verwerkt worden. Onze geldautomaten Onze geldautomaten in Zevenhuiz en Moerkapelle zijn i.v.m. wen^3 heden op 29 januari van 01 00 circa 06.00 uur niet beschikbaar, up maandag 31 december worden geldautomaten om 14.00 uur ge ten, waarna ze met euro's wor gevuld. Op dinsdag 1 januari 2 worden de geldautomaten v ongeveer 10.00 uur weer geopen Openstellingstijden Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle In verband met de extra drukte1 om de invoering van de euro, n ren wij tijdelijk aangepaste open lingstijden: Donderdag 27 december t/m vrijdag 11 januari 20U- 09.00 uur - 18.00 uur Maandag 31 december 09.00 uur-14.00 uur (Zaterdag en zondag gesloten/ Telefoonnummers Algemeen; 0180-63 73 83 Geldzaken: 0180-63 73 84 Hypotheken: 0180 - 63 73 53 Openingstijden: maandag t/m donderdag 09.00 -17.00 vrijdag (doorlopend open) 09.00 - 20.00 zaterdag (reizen) 10.00 -16.00 E-mail adres: rabo3750@tr Beleggen: 0180 - 63 73 67 Reizen: 0180 - 63 73 73 74 Bezoekadressen: Verzekeringen:0180 - 63 73 24 Moerkapelle: 079 - 593 5885 Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZ Moerkapelle

Hart van Holland | 2001 | | pagina 2