Duiven winnaars Artistique in kerstsfeer Diplomazwemmen Het Mooiste Geschenk Openingstijden bibliotheek Op de agenda van de raadsvergadering Zevenhuizen Moerkapelle Gem. Zevenhuizen-Moerkapefle tm. Zevenhuizen-Moerkapelle "pagina 8 Haft van Holland/19 december 2001 Door Karin Heeren Bij het ter perse gaan van deze krant was de raadsvergadering van 18 december nog niet gepasseerd. Deze week een overzicht van een aantal agendapunten, in het Hart van Holland van 3 januari een verslag. Zevenhuizen - Tijdens de raadsvergadering wordt een tweetal planschadeclaims behandeld. De eer ste is een planschade voor het bouwplan op de hoek Leliestraat en Noordelijke Dwarsweg in Zevenhuizen wegens planologische schade. In de commissievergadering van 19 november werd hierover positief geadviseerd. De tweede inge diende planschadeclaim betreft het tijdelijk bag- gerdepot Eendragtspolder wegens vermeend waardeverlies van agrarische gronden. Het college heeft de commissie op 19 november geadviseerd het ingediende planschadeverzoek ongegrond te verklaren en de commissie heeft dit advies opge volgd. Een volgend punt op de agenda van de raad is het vaststellen van beleidsregels in het kader van de subsidieverordening. Instellingen ter bevordering van sport en cultuur zijn opgenomen in de deze verordening en deze instellingen moeten zich aan een aantal beleidsregels houden om in aanmer king te (blijven) komen voor gemeentelijke subsi die. De raad buigt zich verder over het onderwijshuis- vestingsprogramma voor 2002. Met de schoolbe sturen in de gemeente is overeenstemming bereikt over het programma van voorzieningen. Voor de Eendragt is het herstraten van het plein voor de entree van de kleuters, het aanbrengen van klimbeveiliging en het vervangen van houten afrastering op het grote speelplein en bij de cv ruimte van de kleuters opgenomen. Bij de Nes- sevliet worden de muisroosters vervangen en wor den cv-leidingen en radiatoren in het oude gedeel te van het gebouw vervangen. In Moerkapelle worden bij de Burg. I.J.P. Keijzer- school dakwerkzaamheden en aanpassingen aan de kozijnen verricht, evenals de vervanging van dakplaten bij de fietsenstalling en werkzaamhe den naar aanleiding van Arbo-rapportage. Bij de Rehobothschool wordt de zolderverdieping geschikt en bereikbaar gemaakt. De vaststelling van de Verordening Voorzieningen Gehandicapten staat op het programma. Bij de evaluatie van de WVG is gebleken dat de verorde ning op een aantal punten moet worden aange past waardoor deze wet efficiënter kan worden uitgevoerd. De jaarrekening van de Stichting Uitvaartcentrum Zevenhuizen en het extra beschikbaar stellen van een aanvullende subsidie staat op de agenda. Er moet een aanvullende subsidie verleend worden van bijna zesduizend gulden. Ook de invoering van de Euro heeft de aandacht van de gemeenteraad. Met betrekking tot de invoering van de Euro moet een groot aantal ver ordeningen worden aangepast. De toenemende overlast van jongeren op diverse locaties in de gemeente is aanleiding tot een voor stel van de Stichting Jeugd en Jongerenwerk Midden-Holland voor het uitbreiden van het pro ject 'Buurtgericht werken met jongeren'. Dit zal concreet de verhoging van het aantal uren inzet van de jongerenwerker inhouden in zowel de kern Zevenhuizen als Moerkapelle. Deze extra uren zullen zowel op een vaste avond als op wisselende dagdelen worden ingezet. Belangrijk punt binnen het project is de op te bou wen vertrouwensband tussen de jongerenwerker en de jongeren. Inmiddels heeft dit geleid tot een aantal activiteiten met de jeugd. Ook in de komende kerstvakantie staat een aantal activitei ten op het programma. Deze activiteiten maken deel uit van dit project en deze zouden moeten bij dragen tot een afname van de overlast. Het college stelt vast dat er wellicht nog weinig 'zichtbaar' is, wat voortvloeit uit het feit dat er tijd gemoeid is met het opbouwen van een vertrou wensrelatie, zonder daarbij voorbij te gaan aan de eigen verantwoordelijkheid van de jongeren. Mede met behulp van de jongerenwerker wordt getracht een mentaliteitsverandering teweeg te brengen die uiteindelijk een positief effect zal hebben op de leefbaarheid op straat. Zevenhuizen - Tijdens de tentoon stelling van de postduivenvereni ging De Stormvliegers is een duif van Joh. Heykoop als de mooiste duif van de vereniging uitgeroe pen. Er was in tien groepen gekeurd, doffers en duivinnen en naar de afstanden die de duiven gevlo gen hebben. Eerste prijzen werden er verdiend door E.P. Verschoor, Joh. Heykoop, Gebr. Jongenelen, D. van der Spek, Michel en Gerrit, C. Zweere, twee door Joh. Stofberg en twee door Jeffrey van der Haak. Op de foto de kampioenen van het vliegseizoen; boven van links naar recht C. Zweere, clubkampioen; Joh. Heykoop met zijn mooiste duif van de tentoonstelling en 5e in het vlieg seizoen; Joh. Stofberg werd tweede en kampioen van Zuid-Holland met zijn jonge duiven. Zittend van links naar rechts Jeffrey van der Haak werd vierde, maar als jeugdkampi oen van Nederland heeft hij dit jaar 10 bokalen verdiend. C. Nobel werd dit jaar derde in de vereniging. Moerkapelle - De cursisten van atelier/galerie Artistique houden zaterdag 22 december van 11.00 tot 18.00 uur een expositie met als thema 'Kerst- of wintertafereel'. Er zijn verschillende werkstukken in diverse technieken, van volwassenen en kinderen, te zien. De expositie is ook nog te zien van 28 janu ari tot en met 1 maart. 's Middags van 14.30 tot 15.30 uur zingt het kinderkoor Levi uit Zevenhuizen kerstliederen. Ook zijn kerstdecoraties, bloemstukken en beschilderde kaarsen te zien en te koop. ledereen is welkom aan het Kerkewater 4. Zevenhuizen - Woensdag 12 decem ber werd in zwembad De Koornmo- len gezwommen voor de diverse diploma's. Voor het zwemdiploma A van het Groene Hart zijn Quinty Boer, Robbert Paul en Immo Uitten- boogaard geslaagd. Voor A van het zwem ABC zijn geslaagd Chris van Yperen, Sarah Teeuwen, Severine Nez, Gillez Nez, Rik Ymker, Laurens Burger, Chantal Bel, Leanne de Pein- der, Haikumi Mkrtchian, Demi Zwanrteveld, Els van der Velde, John Noorland, Daphne Ooijevaar, Rosan- ne Weerheim, Milli Lalihatu, Dennis Mets, Mathilde Bitter, Irene den Heij- er, Charlotte Koevoets, Romy den Ouden, Geert Smedes, Eva Sweep, Marien Verheul, Lisanne van Gils, Aline van der Sar, Tim Boot, Kevin Kooyman en Sven Smink. Robine Vergeer, Rocco van Es en Barry de Koning behaalden het El- diploma van het zwem ABC en hetC- diploma was er voor Sanne Touw, Lucas Louwerse, Staphan 't Hof, Floor Heemsbergen en Kirsten Lek- kerkerk. Zevenhuizen - "Het Mooiste Geschenk" is de naam van de jeugd- musical die op 22 december om 10.00 en om 12.00 uur wordt opge voerd in zorgcentrum De Zevenster. In het Verre Oosten staat een prachtig paleis met grote ronde torens. In dat paleis woont koning Balthasar. Deze koning heeft een zoontje. Op een goede dag gaat de koning, één van de wijzen uit het Oosten, op reis. Hij wil een grote schitterende ster volgen. Het zoon tje mag niet mee. Stiekem gaat hij toch zijn vader achterna. Hij beleeft de spannendste avonturen. Hoe het verder gaat...'..? De musical wordt opgevoerd door ongeveer 60 kinderen uit Zevenhui- Zevenhuizen - Rond de feestdagen gelden bij biblotheek Zevenhuizen gewijzigde openingstijden. Maan dag 24 december is de bibliotheek open van half twee tot half vier. Dinsdag 25 en woensdag 26 decem ber is de bibliotheek gesloten. In verband met de omzetting van gul den naar euro is de bibliotheek naast nieuwjaarsdag ook oudejaars dag, 31 december gesloten. Vanaf woensdag 2 januari gelden nieuwe openingstijden. De biblio theek is vanaf 2 januari op maandag en woensdagmiddag open van twee tot vijf uur. Dinsdag- en zaterdag morgen van tien tot twaalf uur en op maandag- en donderdagavond van zeven tot negen uur. zen. Het succes van de musical Smogsmullers Reuzendaad dit voor jaar smaakte naar meer. Daarom is de jeugdgroep in september weer aan de slag gegaan om de volgende musical op te voeren. De groep staat wederom, namens de Zeven Muzen, onder leiding van Margré van Gestel en Anne Sytsema. Dit keer worden ze muzikaal ondersteund door hel Jeugdorkest van de Kleine Trompet ter. Na de opvoering van Het Mooiste Geschenk gaat de groep door met de voorbereiding op een nieuwe musi cal. Voor komend najaar staat de musical "Toffe Tommie Zorgeloos" op het programma.

Hart van Holland | 2001 | | pagina 8