Terugblik op eerste jaar burgemeesterschap in Zevenhuizen-Moerkapelle Warm gevoel bij 12e wintershow Rolling '90 Hart van'Hollarid'/S 'jamtiart 2002' pagina 11 Door Karin Heeren Zevenhuizen - Terwijl de kamer van burgemeester Westendorp wordt verbouwd, kijkt hij terug op zijn eerste jaar als 'burgervader' van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle. Van de eerste kennis making en de voor hem en zijn vrouw hartverwarmend welkom binnen de gemeente tijdens de installatie tot aan de komende jaar wisseling. Een gesprek met burge meester Westendorp. Het begon allemaal op 16 janua ri, de datum van de installatie. Hartelijk, prettig en warm was de eerste ontmoeting met de plaat selijke samenleving. Vertegenwoor- j digers uit de politiek, van verenigin- I gen en vanuit het bedrijfsleven heb ben burgemeester Westendorp en I zijn vrouw het gevoel gegeven wel- I kom te zijn, iets wat zij nog steeds enorm waarderen. Al snel kwam het echtpaar Westendorp in de gemeen- I te wonen en ook dat ervaren zij als j erg belangrijk: "de sfeer proeven, in het dorp leven en boodschappen l doen." Het was ook wel even wen nen, maar inmiddels zijn zij aan het leven in de polder redelijk gewend geraakt. Het probleem met de groepen hang jongeren in Zevenhuizen heeft de burgemeester als een groot pro bleem ervaren. Samen met politie en justitie en de Stichting Jeugd- en Jon gerenwerk Midden-Holland en in samenspraak met de ouders wordt geprobeerd een structurele oplos sing te vinden voor dit soort gedragsproblemen. In het verlengde daarvan ligt het veiligheidsconve nant dat is gesloten met La Baraque. Er zijn afspraken gemaakt om de overlast voor de omgeving zo snel mogelijk tot éen minimum te beper ken. Het pasjessysteem wat daar een onderdeel van is, heeft inmiddels geresulteerd in de eerste uitsluitin gen, dat wil zeggen dat er een aantal mensen is dat er niet meer in mag bij La Baraque. De gevolgen van de uit sluiting wordt nauwlettend gevolgd door de politie en de burgemeester. Op 'de mooiste dag van het jaar' heeft de burgemeester zijn dochter in zijn eigen gemeente getrouwd. Daar kijkt hij uiteraard ook met veel genoegen op terug. Ook de andere zaken als 'burgervader', zoals het aanwezig zijn bij 55- en 65-jarige brui loften, ervaart hij als een voorrecht. "Het is leuk om bij die gelegenheden iets te horen over het verleden van die mensen en het verleden van het dorp." Burgemeester Westendorp ervaart het tevens als een voorrecht om voorzitter te mogen zijn van de Stichting Molenvrienden en er aan te werken dat de molens behouden blij ven. De brand in het kartcentrum in Zevenhuizen hebben de brandweer en de burgemeester nader tot elkaar gebracht. Veel waardering heeft de burgemeester voor de vrijwilligers die in hun vrije tijd, soms met gevaar voor zichzelf, dit soort werk willen doen. Tot slot wordt toch ook de bestuurlijke toekomst van de gemeente nog even belicht en het werk wat daarvoor is verricht in het afgelopen jaar. Het opstellen van de regiovisie Zuidplaspolder heeft het nodige losgemaakt. De visie is in zijn geheel opgenomen in de laatste wij ziging van de minister in de vijfde nota ruimtelijke ordening en heeft dus veel impact gehad op ruimtelijk gebied. Ook in bestuurlijk opzicht heeft dit het nodige losgemaakt. Het opstellen van een dergelijke nota samen met buurgemeenten verplicht ook tot het gezamenlijk uitvoeren met de betrokken gemeenten. Aan sluiting zoeken bij de stadsregio Rot terdam is daarnaast erg belangrijk: "Juist om zelfstandig te blijven en het landelijke karakter te behouden. Zonder samenwerking beginnen we niets." Door: Ron Krul Moerkapelle - De "Journey to the Heart" die Rolling '90 vorige week opvoerde in dorpshuis Op Moer, nam het publiek mee op een reis langs de vele mooie wegen die de liefde ons laat bewandelen. Het thema van de show, de liefde, werd in vele gradaties gepresenteerd waarbij geluk en verdriet centraal stonden en elkaar afwisselden. De show werd geopend met een Tangolaise waarbij het in gro ten getale aanwezige publiek alvast lekker werd opgewarmd voor het vervolg van de zoektocht naar de liefde. Via het oude Griekenland met de liefdesgodin Afrodite voerde de show langs enkele Disney Clas sics naar Rusland, alwaar James Bond zijn charmes op onnavolgbare wijze tentoonspreidde. Het verdriet van Miss Saigon werd gecompen seerd met de liefde voor het ont staan van de wereld maar ook lekker eten waarna het publiek via het spectaculaire nummer "Extravagan za a Rouge", in de zevende hemel belandde. Het gevonden liefdesge luk werd bezegeld met een diamant via het nummer "Diamonds are a gir l's best friend". De apotheose vond plaats via een spetterende finale waarbij alle rolschaatssterren nog eenmaal acte de présence gaven. De gehele show stak goed in elkaar met mooie decors en een verrassen de choreografie waarbij de muziek, de grime, de belichting en de kle ding zelfs de meest neutrale toe schouwer enthousiast kregen. De intentie van de werkgroep van Rol ling '90 om een show van allure neer Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! Zevenhuizen Iedere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein. Begincursus EHBO start 8 januari 2002, hulpverl. gebouw Burg. Boerstr., Opg. A. de Vos 0180-631376 (niet op zondag). Zeven Muzen: Zondag 22 januari: vrijz. herv. kerk: 13.00 uur: lunchconcert. Donderdag 31 januari: vrijz. herv. kerk: 19.00 uur: leerlingenavond piano. Dinsdag 5 februari: vrijz. herv. kerk: 19.00 uur: leerlingenavond piano. Vrijdag 15 maart vrijz. herv. kerk.: 20.00 uur: poëzieavond. 20 april: ger. kerk: 20.00 uur: amateur-muziekavond. De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00- 13.30 uur; info 6371 I Ikoffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil:geopend elke Ie en 2e woensdag van de maand voor 55-plussers (vooraf reserveren 0180-6371 I I). ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 dagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): verza melen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle: openstelling historisch centrum "Ons Verleden" aan de Tweemanspolder 15, Zvh: dinsdagavond van 19.00-21.00 uur en zater dag van 13.30-16.00 uur: Moerkapelle: Ouderensoos Op Moer: 10 jan., 14 febr., 14 mrt, I I apr.en 9 mei. Oud Verlaat Vierkap: Creatieve middag elke woensdag 13.30-15.00 uur. te zetten mag dan ook geslaagd wor den genoemd. Het mooie van de voor stelling was ook nog dat de jonge rolschaat(st)ers en de wat meer erva ren rollerstars, een geheel vormden en zodoende de show samen droegen. Het plezier van alle rolschaatsster ren straalde af op het publiek dat gezien de na afloop gehoorde reac ties met een warm gevoel naar huis ging en dat was nou net de bedoe ling van de 12e wintershow van rol- schaatsvereniging Rolling '90. agenda van kerkelijke, maatschappeiijRE en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend doorgeven aan mevrouw G. Beunder, 0180-63 I 733

Hart van Holland | 2002 | | pagina 11