Nuchtere visie wethouder Trimp op Classic' komst asielzoekers Boskoop Expositie Jan Neven Nieuwjaarsmarathon klaveijassen voor koppels Optreden Grid in Esther van Boxtel welkom als voorlichter in Boskoop Kaartverkoop 'Boskoop in Workshop Breakdance bij T.O.O.S Nieuwjaarsontbijt KW Vervolg bijbellezingen De Tunnel Koppelklaveijassen Zuidhonk Films in Kreater iiiiliiiiililll 3emeente Boskoop - Hart van Hoiland/3 januari 2002 pagina 13 Door Frits Bromberg Boskoop - "De gemeenteraad heeft een aanvaardbaar risico genomen, toen werd besloten binnen de gemeentegrenzen van Boskoop een asielzoekerscentrum toe te laten." Dat is de nuchtere visie van wethou der P.L. Trimp op de komst van dat centrum. "Volgens de planning is het april van dit jaar zo ver, maar het zal wel oktober worden", stelt de wet houder nuchter vast. Het heeft even geduurd, voor Bos koop 'ja'zei op de vraag van het COA, Coördinerend Orgaan Opvang Asielzoekers, of Boskoop bereid was een dergelijk centrum te accepteren. "Informeel is die vraag voor het eerst eind 1999 gesteld. Dat Bos koop niet onmiddellijk ja zei, had verscheidene oorzaken. Zo werd gevraagd om woonruimte voor 400 asielzoekers, dat zijn er 280 gewor den. We kregen de garantie dat we er geen geld op toe hoefden te leggen, er zijn twee extra man politie toege zegd en tot slot is een regeling getroffen, wanneer mogelijk een asielzoeker buiten het asielzoekers centrum schade zou toebrengen. Bovendien is nadrukkelijk vastge legd, dat het centrum vijf jaar kan blijven. Daarna is geen discussie mogelijk." Het asielzoekerscentrum is gepro jecteerd aan de Azalealaan en ook Trimp weet, dat de onmiddellijke omgeving terughoudend heeft gere ageerd. "Ik kan me daar wel iets bij voorstellen. Maar een geschiktere locatie was niet te vinden en moge lijk wordt een asielzoekerscentrum ongunstiger afgeschilderd dan in de praktijk het geval is. Sla er de kran ten maar op na. Je zult nergens lezen, dat in een asielzoekerscen trum de afgelopen week wéér niets is gebeurd. Gebeurt er wel wat, dan wordt dat groot uitgemeten gepubli ceerd. Zo krijg je een scheef beeld." Trimp gaat verder in zijn nuchtere aanpak. "Statistisch is gebleken dat elke gemeente een vast percentage criminelen heeft. Dat geldt voor Bos koop, dat geldt ook voor een asiel zoekerscentrum. Daarom ben ik ervan overtuigd, dat er vast wel wat zal gebeuren, in die vijf jaar. Maar we moeten de zaken niet overdrijven. Wethouder P.L. Trimp: "We moe ten eventuele problemen met het toekomstige asielzoekerscen trum niet op voorhand over drijven." sis Boskoop - De voorverkoop van toe gangskaarten voor het licht-klassie- ke concert "Boskoop in Classic" aanstaande zaterdag 5 januari, is inmiddels in volle gang. Aan dit con cert doen de solisten Lisette Emmink (sopraan), Carla Bos (harp) en Ben Fh-amer (orgel) mee, alsme de de koren 'Cantare' en de Chr. Gem. Zangvereniging 'Hosanna'. De algehele leiding is in handen van Ben Kramer. Kaarten voor dit concert ad euro 7,94 zijn verkrijgbaar bij de voorver koopadressen, te weten: 'Primera Groenendijk' in de passage aan de Koninginneweg lid en bij de 'VW Boskoop' aan de Reijerskoop 54. De eventuele overgebleven kaarten worden verkocht aan de zaal (open vanaf 19.15 uur). Het concert vindt plaats in de 'Boskoopse Veiling' aan de Middelburgseweg 88a en begint om 20.00 uur. Waddinxeen - Zaterdag 1 december van 17.30 tot 18.45 uur wordt een workshop breakdance gegeven bij T.O.O.S. De workshop vindt plaats in de sportzaal aan de Staringlaan en zal worden gegeven door Guido Mols. De workshop is bedoeld voor jonge ren vanaf 12 jaar (middelbare schoolleeftijd). Voor meer informatie en inschrijvin gen: 0182-512426. KERKDIENSTEN - 6 januari Waddinxveen R.K. kerk 9.30 uur Woord- en Com munieviering: Dinsdag 8 januari 19.00 uur Eucharistieviering. Herv. kerk 11.30 uur ds. P.A.C. Bon gers ds. C. de Jong pastoor A.v.d. Helm Oecumenische dienst GK+IK+RK. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur leesdienst: 16.30 uur ds. H. v.d. Berg. De Rank 10.00 uur ds. H.W. v.d. Brink: 18.30 uur ds. C. Bregman. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. M.D. v.d. Giessen; 16.30 interkerkelijke bij eenkomst in veilinghal. De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver. Ger. Kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk, 16.30 uur interkerke lijke bijeenkomst in de Veiling; 19.30 uur ds. R. de Reuver. Chr. Ger. Kerk 11.30 uur ds. J.L. de Jong; 18.30 uur ds. H. de Bruijne. Ger. Gem. 9.30 en 16.30 uur lees dienst ds. M. Golverdingen. MEDISCHE DIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen Voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantooruren (17.00- 8.00 uur, weekenden/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Boskoop/ Benthuizen Vrijdag 4 januari 18.00 uur tot zon dag 6 januari 24.00 uur: Dokter M.J. Blom, Parklaan la, Boskoop, tel. 0172-210553. We zullen e'r ook bij stil moeten staan, hoe hoog de spanningen in zo'n centrum kunnen oplopen. Stel je voor: je wacht op de status van vluchteling en je moet daar een jaar op wachten. Twee jaar. In een enkel geval zelfs drie jaar. Het hele proces vergt tijd, veel tijd. In veel gevallen moet met een tolk worden gewerkt en dat leidt ook tot vertraging. Je hebt er weinig fantasie voor nodig om je voor te stellen dat bij sommi gen opeens de stop doorslaat." Cultuur Wethouder Trimp, tot in de puntjes op de hoogte: "Laten we voorop stel len, dat 60 procent van alle asielzoe kers om uiteenlopende redenen wordt teruggestuurd. Dan houdt je jaarlijks 14.000 vluchtelingen over die in een asielzoekerscentrum een voorlopige status hebben, wachtend op de definitieve status. Veel van hen zijn goed tot hoog opgeleid - dus een bedreiging voor de dicta tuur van het land van herkomst - en ermee op de hoogte dat elke vorm van criminaliteit onherroepelijk leidt tot uitzetting. Ze zijn de eersten die er wel voor uitkijken in handen te vallen van de politie." Waddinxveen - De realistische schil derijen van Jan Neven zijn op zater dag 5 januari te bezichtigen. Het ate lier aan de Staringlaan 21-16 is open van 10.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie: 0182-610198. J Boskoop - De Katholieke Vrouwen _t Vereniging houdt op dinsdag 8 janu- ari een nieuwjaarsontbijt. Opgeven dient te geschieden bij Ria Vermeu- I len. Waddinxveen - De bijbellezingen van het afgelopen najaar over het onder werp "Gods'openbaring over dood en opstanding", krijgen vanaf maan dagavond 7 januarieen vervolg en wel op 4 februari en 4 maart. De lezingen worden gehouden in de aula van de christelijke basisschool Bethel aan de Heggewinde 22a. Aan vang 20.00 uur. Voor meer informa tie: 0182-617 226. Waddinxveen - Buurtcentrum "De Boog" aan de C. Huygenslaan 2 orga niseert een nieuwjaars-koppelkla- verjas-marathon op zaterdag 5 janu ari. Het klaverjassen begint om 10.00 uur en eindigt om 22.00 uur. Er wor den 12 ronden gespeeld. Het inschrijfgeld bedraagt euro 16,- per persoon. Er zijn mooie prijzen voor de winnaars. Voor informatie en inschrijving: 06-10867140 of 0172-218948 en vra gen naar Rob. Boskoop - Het eerste weekend van het nieuwe jaar is er een vol bands in de Tunnel. Vrijdag 4 januari begint met een open-podium avond. Deze avond staat in het teken van Rap/Hip hop/R&B. De entree is gra tis. Voor meer informatie over de open podium: www.detunnel.net Waddinxveen:-Stichting Wijkwerk de Zuidpias organiseert op vrijdag 4 januari haar eerste koppelklaverjas- avond in het nieuwe jaar De avond begint om 20.00 uur en wordt gehou den in het Zuidhonk aan de Zuid- plaslaan 552. Waddinxveen - De kinderfilms Pau- lie draait op woensdag 9 januari vanaf 13.30 uur in Kreater. De film gaat over papegaai Paulie die het meisje Marie helpt om te gaan met haar spraakgebrek. Vrijdag 11 januari draait de film The green mile. Aanvang 20.00 uur. De film is gebaseerd op een boek van btaphen King. Voor meer informatie en reserverin- Door Frits Bromherg Boskoop - "Zelfs méér dan welkom." Zo werd de 26-jarige Esther van Box tel begroet, toen zij vorige maand kamer-in, kamer-uit liep in het Bos koopse gemeentehuis. Drs. E. van Boxtel is per 1 januari benoemd tot gemeentelijk voorlichter, met ande re woorden: communicatie mede werkster. Met ingang van vandaag is zij daadwerkelijk aan de slag gegaan. Zeer gemotiveerd. "Ik weet nu al, wat ik graag wil veranderen", zei Esther al voor de jaarwisseling, na met de aanwezige ambtenaren kennis te hebben gemaakt. Esther van Boxtel studeerde aan vankelijk tandheelkunde aan de universiteit van Amsterdam, een studierichting die zij na twee jaar voor gezien hield. "Maar het omgaan met mensen, dat sprak me meer aan. Daarom koos ik na twee jaar voor de studie toegepaste com municatie wetenschap. Na vier jaar kon ik me daarin doctorandus noe men." De taak die op de schouders van Esther is gelegd, is drievoudig. Zij moet de pers te woord staan, ze moet de interne communicatie ten gemeentehuize in goede, zo moge lijk betere banen leiden en ze moet voorlichting geven aan de Boskoop- se inwoners, gevraagd en onge vraagd. "Maar voorop staat bij alles mijn ondersteunende functie", licht Esther toe. "Wie mij vragen voor- doorverwijzen, tenzij ik zelf wel een antwoord kan geven, natuurlijk. In het gemeentehuis zal ik moeten uit vinden, of alles wel op de goede plaats terecht komt. Ik moet me afvragen of de mensen wel weten wat ze behoren te weten, op het moment dat ze het moeten weten." Esther had voor deze zin geen stu dieboek nodig, ze deed het uit het blote hoofd. Hoe zij dit in de prak tijk ten uitvoer legt, is een tweede, maar de jonge drs. heeft er dui delijk zin in. "Ik heb in de paar dagen die ik in het gemeentehuis doorbracht, wat din gen gezien, die ik wil veranderen". Het asielzoekerscen trum, de reconstructie van de Zijde zullen om voorlichting vragen. "Daar wordt op inge zet", meent Esther des kundig, zoals zij ook haar ideeën heeft over de wijze waarop evene menten moeten wor den voorbereid en uit gewerkt en hoe projec ten met burgers inel- kaar moeten worden gestoken. "Ik weet, dat bedrijven aan de Zijde zo hun slapeloze nach ten hebben. Maar donker in. Ik sluit niet uit, dat een bedrijf tijdelijk niet bereikbaar is. Maar geen maanden of weken. Een dag wellicht. Anderhalve dag." "Ik heb bij de politie geleerd als vrouw te werken in een soms harde, zakelijke mannenwereld. Zeker, de collegialiteit onder mannen is vaak groter dan onder vrouwen, maar mannen maken soms ook van die harde grappen. Ik heb geleerd daar tegen te kunnen. Wat dat betreft zal ik niet gauw in huilen uitbarsten." Drs. Esther van Boxtel is van heden af telefonisch bereikbaar onder nummer (0172) 219553. Het gemeentehuis van Boskoop stond al voor haar komst pal achter de nieuwe I voorlichter, Esther van Boxtel, die per heden aan de slag is gegaan.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 13