Achterstallig onderhoud O.B.S. 't Reigerbos vraagt om onmiddellijke actie k" Doe iets groots met uw kleingeld! Rapport was al jaar in gemeentehuis K Nederland voor het goede doel. pagina 8 Hart van Holland/3 januari 2002 Binnenkort is veel van uw (buitenlandse) kleingeld voor niets meer waard. Goede doelen kunnen er echter grootste dingen mee doen! Geef uw overgebleven buitenlandse muntjes en papiergeld, uit alle landen, daarom aan Nationale Eurocollecte/Coins for Care en steun meer dan 100 erkende goede doelen. Lever uw bijdrage nu in bij een van de dui zenden winkels en banken of geef in januari aan de collectant. Kijk op www.nederlandvoorhetgoededoel.nl of bel 0900-9594 (22ct/min.) voor meer info. Door Korin Heeren Zevenhuizen - "Geschokt en verbijsterd" zei de heer De Jong (CDA) te zijn na de ontvangst van een rapport dat in het laatste kwartaal van het jaar 2000 al is opgesteld en op het gemeentehuis ontvangen is en nu pas ter ken nisname aan de gemeenteraad is verzonden. De inhoud van het rapport is ernstig omdat dit gaat over het achterstallig onderhoud aan een overheidsgebouw en tevens werden er vraagtekens gezet bij de procedu re en het afgelegde traject in het gemeentehuis. Bij de commissievergadering van 19 november werd door mevrouw Spek man (PvdA) gevraagd naar het 'D00- rapport', de onderhoudsrapportage opge steld door de Dienst Openbaar Onderwijs Rotterdam. Naar aanleiding van deze vraag kwam het rapport boven water wat al in 2000 is opgesteld en waarvan de inhoud verontrustend is. Naar aanleiding van deze gang van zaken is er ruimte voor vragen. Vragen over de procedure, over de consequenties en de denkbare gevolgen en bovenal over de verantwoordelijkheid. Wie is hier politiek verantwoordelijk voor. De portefeuillehouder bleef gedurende de raadsvergadering op het standpunt staan dat het in ieder geval niet zijn primaire verantwoordelijkheid is. De Jong (CDA) sprak zijn verbijstering uit met name omdat het D00-rapport aan geeft dat de plafonds op de 0BS 't Reigerbos niet brandveilig zijn en vervangen moeten worden. Ook mevrouw Te Meij (WD) vond het onbegrijpelijk dat in een jaar waarin vaak met elkaar over veiligheid is gesproken dit rapport niet boven tafel is gekomen omdat de raad toch de eindverantwoording draagt. De heer Freeke (ChristenUnie) vroeg aansluitend naar een brief van de Medezeggenschapsraad van de school, kennelijk zijn de problemen al twee jaar geleden bij de gemeente kenbaar gemaakt. Mevrouw Spekman (PvdA) kwam daarop met notulen van eerdere raads vergaderingen waarbij geld beschikbaar was gesteld voor het doen van dit soort onderhoud en vroeg zich af waarom dit niet is gebeurd en hoe het geld dan is besteed. De heer Bac (SGP) sprak ook zijn verwonde ring uit over de gang van zaken en de heer Vente (SGP) voegde hieraan toe dat hij naar aanleiding van andere recente rampen in ons land over dit onderwerp al eer der kritische vragen had gesteld. De fractie van Gemeentebelangen deed er verder het zwijgen toe. De wethouder met onderwijs in zijn portefeuille, de heer Zijderhand, hield een verhaal over verkenning en rangschikken en vroeg de raad hem dan ook niet te vragen hoe het zo kon zijn dat het rapport nu pas boven water is gekomen. Ook de brief van de MR was in het geheel niet bekend. Burgemeester Westendorp stelde zich op het standpunt het volledig met de raad eens te zijn op het gebied van veiligheid op scholen en vond dan ook dat zonder uitstel er begonnen moet wor den met dingen die moeten gebeuren: "Het is inder daad zo dat je moet zeggen dat het zover niet had mogen komen, het is onze verantwoordelijkheid en die moeten we nemen. Wij vragen dan ook om een blanco cheque omdat wij vinden dat het gewoon moet worden uitgevoerd." Vertrouwenscrisis De verantwoordelijkheid, wie is er verantwoordelijk? Dat bleef toch voor met name de fracties van PvdA en CDA hete hangijzers. De heer De Jong wilde antwoord op de vraag sinds wanneer het rapport bekend is en wat er in die tussentijd is gedaan. Mevrouw Spekman vond daarbij nog dat de wethouder een aantal verant woordelijkheden die de zijne zijn op het bordje van de burgemeester schoof. De heer Zijderhand had het over politieke verantwoordelijkheid en de portefeuilleverde ling. Hij vindt dat hij een even grote verantwoordelijk heid heeft als de rest von het college en dat het niet zijn primaire verantwoordelijkheid is. Zijderhand: "En dan nog begrijp ik het niet zo goed. De aanvragen zijn daarop gebaseerd, het is de onderlegger voor de aan vragen. De teleurstelling richt zich, zo moet ik het don maar vertalen, op de afhandeling." Er blijft nog een aantal vragen over: waf is er nu eigen lijk gebeurd? Een kleine verkenning door openbare stukken. In het jaar 1999 wordt er door de directie van 't Rei gerbos intensief overleg gevoerd met de gemeente, volgens de verslagen in het bijzijn van wethouder Zijderhand, over punten van onderhoud op de school. Ook de brandveiligheid en de vervanging van de plafonds staan dan al op de agenda. In december 1999 wordt er een ARBO-rapport uit gebracht dat aangeeft dat het slecht is gesteld met de staat van onderhoud op de OBS 't Reigerbos. Tijdens de raadsvergadering van 19 december 2000 wordt een bedrag beschikbaar gesteld van ƒ134.232.00 voor de vervanging van de plafonds op 't Reigerbos. De begrotingsscan Zevenhuizen-Moerkapelle 2001, opgesteld door de provincie Zuid-Holland en het Ministerie van Binnenlandse Zaken, laat zien dat de cluster onderwijs aanzienlijk hogere lasten heeft dan de referentiegroep en dat dit het gevolg is van hogere huisvestingslasten. In dit verband is er misschien een relatie te leggen naar het onderzoek 'besteding middelen onder houd I.J.P. Keijzerschool' waarbij al eerder de vraag werd gesteld: Waar is het geld dan geble ven? De motie Door de fractie van CDA, ondersteund door de PvdA en ChristenUnie werd een motie ingediend die luidde: 'gelet op de uitgebrachte rapportage over de onderhoudstoestand van met name de openbare school 't Reigerbos, gelet op de achterwege gebleven noodzakelijke werkzaamheden, gehoord de verant woording van de verantwoordelijke portefeuillehouder, spreekt zijn teleurstelling uit over de gevolgde werk wijze en gaat over tot de orde van de dag'. De motie werd verworpen en de raad is het er wel unaniem mee eens dat met spoed de huisvestingsproblemen moeten worden opgelost.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 8