Marathon Rotterdam, Parijs of Londen WSE start met mini- F-pupillen Nieuwjaarsreceptie Hockey club Waddinxveen Nieuw pr Aschwin van Zoest Succesvol weekend TOOS Rowah weer van start Capricorn Beveiligingen Nesselande haalt kwart finale nationale beker Schakers Moerkapelle winnen in Oegstgeest Florarun over Boskoops en Reeuwijks grondgebied Klaveijassen pagina 14 Hart van Holland 9 januari 2002 SPORT Boskoop - Bij de loopgroep van AV'47 start de komende maanden de voorbereiding voor de marathon van Rotterdam. Dit jaar staan ook Parijs en Londen op het programma. Het ziet er naar uit dat de meeste lopers dit jaar voor Parijs kiezen er hebben zich inmiddels 13 lopers gemeld. Voor Rotterdam 5 en Lon den één. Na de testloop in Linschoten en de florarun op 12 januari begint in week 3 de serieuze voorbereiding met de langere duurlopen. Parijs is 7, Londen 14 en Rotterdam 21 april. Met een kleine aanpassing van het trainingsprogramma is het mogelijk gezamenlijk te trainen. Trainen voor een marathon vergt veel doorzettingsvermogen. Geza menlijk trainen maakt het echter veel gezelliger en makkelijker. Vooral het gezamenlijk lopen van langere duurlopen is een groot succes. Men kan rustig met een lotgenoot praten en komt men vaak op wegen waar de meeste nog niet eerder geweest zijn. Voordat je het in de gaten hebt zijn er al aardig wat kilometers in de benen. Om ook lopers uit de regio de kans te geven zich op professionele wijze voor te bereiden is het mogelijk gedurende drie maanden met de loopgroep mee te trainen. Iedere loper zal worden begeleid bij de training en ontvangt een trai ningsprogramma. Tijdens de trai ning worden het programma afge stemd op persoonlijke capaciteiten. Uit de vorig jaar gehouden actie blijkt dat met gerichte training het resultaat aanmerkelijk verbeterd kan worden. De trainingen bestaan uit drie tot vijf trainingen per week. Op maandag en woensdag wordt getraind op basis snelheid en looptechniek. Een aantal testlopen staat op het programma om de vorderingen te controleren. De voorbereiding loopt van januari tot de marathon van Rotterdam (21 april). Bij voldoende belangstelling zal op de wedstrijddag een locatie worden gehuurd vlakbij de start en finish. In deze locatie beschikt men over douches en massagefacilitei ten. Voor het meetrainen gedurende de drie maanden zal van elke loper een bijdrage worden gevraagd. Ook is de mogelijkheid aanwezig om alleen de zaterdagmorgen mee trainen. Het enige wat wordt geëist is een goede basisconditie en loopervaring. Aanvang maandag 14 januari om 19.30 uur bij de kantine van AV'47 aan de Hoogeveenseweg. Voor lopers die zich niet aan vaste tijden kunnen houden is het moge lijk een persoonlijk schema op te stellen. Voor aanmeldingen of infor matie: 0182-640355. Waddinxveen - De nieuwjaarsreceptie van Hockeyclub Waddinxveen wordt gehouden op zondag 13 januari in het clubhuis om 14.30 uur. Voorafgaand kunnen leden en belangstellenden meedoen aan hockeywedstrijden (leensticks zijn aanwezig),vanaf 12.30 kan jong en oud zich inschrijven voor de wedstrijden, die tussen 13.00 en 14.00 uur gespeeld worden.Voor de kin deren organiseert het jeugdbestuur een activiteit. Zwemmen Boskoop/Leiden - Bij de winter- kringkampioenschappen in Leiden moest Aschwin van Zoest op 5 en 6 januari aantreden in zwembad De Zijl. Zaterdag stond de 100 meter vrije slag op het programma. In de serie waarin Aschwin zwom waren de deelnemers aan elkaar gewaagd. Aschwin had in de laatste baan de lnagste adem en tikte aan in 1.12.21, waarmee hij zijn pr. met 0.89 secon de verbeterde. Van de 15 jongens eindigde Aschwin uiteindelijk als vierde. Op zondag trad Aschwin aan op de 100 meter vlinderslag en 100 meter wisselslag. Op de 100 meter vlinder slag kon hij niet opboksen tegen de 11-jarigen. Zijn eindtijd was iets beter dan zijn p.r.. Op de 100 meter wisselslag liep zelfs zijn minste slag, de schoolslag, uit stekénd. Toch speelde vermoeid heid hem parten. Met 1.25.75 scherpte Aschwin zijn tijd aan met 0,71 sec. Turnen Waddinxveen - Afgelopen weekend vond in Maarssenbroek de wed strijd plaats om de Bosan Gym nastics Cup. Dit is een toernooi waarbij turnsters van nationaal en regionaal wedstrijdniveau NWS en RWS) strijden om de Bosan Gymnastics Cup voor brug, balk, vloer en sprong. Om een cup in de wacht te slepen moet het hoogste punt per toestel worden geturnd, ongeacht het niveau waarin de turnster draait. Voor TOOS leverde het toernooi enkele successen op. Vrijdagavond startte het toer nooi waarbij Lizanne van Duu- ren bij de Junioren LOS 2 voor Sprong een 7.80 behaalde wat goed was voor een derde plaats. Zaterdagochtend was het de beurt aan Desiree den Ouden, Tessa Gut- ker, Ingeborg Dröge en Carmen Vene- ma. Zij turnen in niveau Instap NWS. Op Sprong wist Desiree met 8.475 een eerste plaats te behalen en Tessa werd hier tweede met 8.375 punten. Op brug was er een tweede plaats voor Ingeborg met 9.250 en Carmen werd derde met 8.40. Op vloer werd met een prima oefe ning Tessa eerste. Zij behaalde hier voor een 8.450. Een derde plaats was voor Desiree met 7.650. Tevens wist Tessa de Bosan Gymnastics Cup voor Vloer in de wacht te slepen door de hoogste score op Vloer te behalen in de categorie Instap, Pupil 1, Pupil 2 NWS. 's Middags was het de beurt aan Brenda Blom Instap LOS 6), Serena Jansen en Leonie Heikens beiden Pupil 1 LOS 5), Marleen Heikens en José Dröge beiden Junior NWS) Brenda haalde met haar prima balk- oefening een eerste plaats met een score van 7.50 en een tweede plaats op sprong met 7.45. Bij de Pupil 1 behaalde Serena bij Sprong met een score van 7.75 een eerste plaats en was voor Leonie een score van 7.50 goed voor de derde plaats. Op vloer wist Leonie met een score van 8.90 de eerste plaats te behalen en wist ook zij de Bosan Gymnastics Cup voor Vloer in de wacht te slepen in de categorie LOS 4, 5,6. José behaalde met een nette oefe ning op Balk 7.125 punten wat goed was voor een tweede plaats. Zondagochtend werd de laatste wedstrijd geturnd waarbij Nicole van der Stouwe uitkwam in Pupil 2 LOS 4. Zij turnde een prima oefening op Vloer en behaalde een score van 8.70 wat goed was voor de eerste plaats. Met een score van 8.70 voor Sprong wist zij ook hier de eerste plaats te behalen en was deze score ook hoog genoeg om de Bosan Gym nastics Cup voor Sprong in de wacht te slepen in de categorie LOS 4, 5, 6. Boskoop - Op zaterdag 12 januari kunnen de atleten aan de slag in de Florarun. De 12e Florarun gaat over Boskoops en Reeuwijks grondge bied. Start en finish van de diverse afstanden zijn bij de Boskoopse vei ling aan de Middelburgseweg. Er kan uit drie afstanden gekozen worden: 10 kilometer(2 ronden), 5 kilometer en 1 kilometer voor kinderen tot en met 12 jaar. Om 13.30 uur valt het startschot voor de prestatielopen over 5 en 10 kilometer, de kinderen starten 5 minuten later. Vorig jaar werd de 1 Ie Florarun voor het eerst in Boskoop-Oost en in de winter gehouden. Het deelnemer saantal was toen reeds hoger dan de voorgaande zomerse edities. Het organiserende AV'47 hoopt nu nog meer lopers te mogen begroeten. De Arenthals Grant Thornton Busin- essrun over 10 kilometer maakt deel uit van de Florarun en begint even eens om 13.30 uur. Het is voor de 8e keer dat deze bedrijvenloop wordt georganiseerd. Een team moet bestaan uit minimaal drie en maxi maal vijf lopers. Per bedrijf is de inschrijving van meerdere teams mogelijk. Twee gastlopers van 'bui tenaf' zijn toegestaan. Combinaties met andere bedrijven zijn ook moge lijk. Voor meer informatie: www.av'47.nl Waddinxveen - Vrijdag 11 januari houdt Speeltuinvereniging De Padde stoel aan de Lijsterbesstraat 18 in het clubgebouw de maandelijkse kla- verjasavond. De zaal gaat om 19.30 uur open en om 20.00 uur begint het klaverjassen. De entree bedraagt voor leden en donateurs van De Paddestoel 1,25. Niet-leden betalen €1,75. Handbal Waddinxveen - Na een korte kerstva kantie stond voor enkele teams van handbalvereniging Rowah het eerste duel van het nieuwe jaar op de rol. Het jongens-B team van coach/trai ner Marcel Pinkse beet op zaterdag de spits af in Hellevoetsluis tegen Helius. Jaco van Veen opende voort varend en schoot zijn team snel naar een 0-2 voorsprong. Toen Helius van de eerste schrik bekomen was en een nieuwe speler 'met lengte' inzet te kwam zij snel langzij. De rust brak aan met een nipte 7-6 voorsprong voor Helius. Na de hervatting drukte de Hellevoetsluisse brigade door en won, mede door een dubieuze lei ding, met 16-10. Op zondag was het de beurt aan de beide damesteams. De dames-A junioren stonden in Spij- kenisse tegen koploper HVOS. Een wedstrijd die met name werd beslist, doordat HVOS de toegeken de strafworpen beter nam dan de Waddinxveense dames. Zes van de zeven strafworpen werden gemist. Een syndroom dat blijkbaar niet beperkt blijft tot de nationale garde van Louis van Gaal. De wedstrijd werd uiteindelijk gewonnen door HVOS met 15-10. Beter verging het de dames senioren in Hoogvliet tegen ETC. Overigens zag het daar aanvankelijk niet naar uit. Bij rust keek Rowah nog tegen een 8-7 achterstand aan. Na rust her pakte Rowah zich prima en besloot de wedstrijd met een 16-13 overwin ning. Na afloop werd op een goed bezoch te nieuwjaarsreceptie nagekaart over het vertoonde spel en de gemiste pingels. Voorzitter Jaco Goedhart keek in zijn nieuwjaarstoe spraak met tevredenheid terug op het afgelopen jaar en zei het jaar 2002 met veel vertrouwen tegemoet te zien. Met name de ledengroei en de realisering van de accommodatie stonden daarbij centraal. Tot vreug de van het Rowah-bestuur toonde het college van Burgemeester en Wethouders, in de persoon van wet houder van Holsteijn, haar betrok kenheid bij het wel en wee van de Waddinxveense handbalclub. Voetballen Waddinxveen - Na een succesvolle start met het smurfenvoetbal 3 jaar geleden voor 3-,4- en 5 jarige kinde ren start WSE na de winterstop met een vervolg hierop. Om het "gapen de gat" tussen de WSE-Smurfen en de WSE F-puillen (6 jaar en ouder) starten we na de winterstop met een mini-F-pupillen team wat gaat voet ballen in een mini F-pupillencompe- titie van de KNVB wat specifiek bedoeld is voor 5-jarige kinderen en waarin over een kwart veld 4 tegen 4 gespeeld zal worden met kleine doel tjes. Dit om de 5-jarigen (zowel jongens en meisjes) in een kleinere ruimte zoveel mogelijk met de bal in actie te laten zijn met echte tegenstanders in een heuse KNVB competitie. De mini-F-wedstrijd wordt afgesloten met een penaltysessie. Maandelijks zullen er drie zaterd agen gespeeld worden en wordt er een zaterdag vrij gehouden om te rusten of andere activiteiten te orga niseren, maar er kan iedere week twee keer met de F-pupillen meege- traind worden op de dinsdag en donderdag. Voor meer informatie: Henk Smak man, telefoon 06-28802395. Volleybal Zevenhuizen - In een zeer volle Swanlahal speelden de dames van Nesselande afgelopen zaterdag de return tegen 2e divisie club Huis- kens Dynamo. De tegenstander had inmiddels een paar le divisie-teams uitgeschakeld en in de uitwedstrijd in Tubbergen moesten ook de Zevenhuizense dames een nipt 3-2 verlies incasseren. De bezoekers hadden veel suppor ters meegenomen naar Zevenhui zen, zodat er sprake was van een bijzonder goede sfeer op de tribu nes. Nesselande startte in de eerste set sterk en bouwde al snel een flin ke voorsprong op. Huiskens Dyna mo kon geen vuist maken, hetgeen leidde tot de eindstand 25-16. De tweede set gaf een geheel ander beeld. Dynamo maakte minder fou ten dan in de eerste set en hadden zelfs een voorsprong tot 14-16. Op de eindsprint van de Capricorn dames hadden ze echter geen antwoord: 25-18. De wedstrijd leek gelopen en Wim Boegheim paste enige wissels toe om onder andere de licht gebles seerde Olga van Zaanen rust te geven. Dynamo gaf echter niet op en speelde alles of niets. Er sloop onrust in de Nesselandeploeg, de pass en spelverdeling ging minder lopen en Dynamo verdedigde steeds beter, zodat de dames slecht tot sco ren kwamen. Eindstand 22-25. In de vierde set roken de bezoekers hun kans. Nesselande kon het niveau van de eerste twee sets niet halen. Daarmee ging ook de vierde set naar Dynamo met 17-25. De vijfde set werd een ware thriller. De basisspelers werden door Wim Boegheim ingezet en de set ging gelijk op. Er werd gestreden om ieder punt en hoewel de bezoekers de gehele set een punt voorsprong hadden konden onze dames de set met 15-13 naar zich toe trekken. Dit resultaat bracht de Capricorn dames in de volgende ronde. De loting voor de kwart finale heeft inmiddels plaats gevonden en heeft een zware tegenstander opgeleverd namelijk landskampioen Arke Pol lux. Moerkapelle - Het eerste team van Schaakvereniging Moerkapelle be wijst dit seizoen een volwaardige derdeklasser te zijn in de landelijke competitie. In de vijfde ronde in klas se 3D van de KNSB wonnen de Moer- kapellenaren de uitwedstrijd tegen Oegstgeest '80 2 met 4,5-3,5. Deze keer waren Jesse van Elteren, Gerard van Ommeren en Wim Vroegindeweij de uitblinkers - zij wonnen. Remises waren weggelegd voor Dick Bac, Hugo van Elteren en Wouter Vroegin deweij. Ben van Geffen en Maarten Vroegindeweij verloren hun partij. Na vijf van de negen wedstrijden bezet Moerkapelle een mooie vierde plaats op de ranglijst met zes match- punten. De senioren speelden ronde 17 van de onderlinge competitie. Dick Bac en Gerard van Ommeren deden elkaar niet echt pijn en handhaafden met de remise hun hoge posities in het klassement. Hugo van Elteren leek tegen Arno Luinenburg op weg naar een overwinning. Met een paard tegen twee pionnen was de winst in zicht. Goed zwart tegenspel en plotselinge onzekerheid brachten wit tot een remisebod, dat gretig werd aanvaard. Overige uitslagen: Meus van der Poel - Michiel Rensen 0-1; Boude- wijn Weijermars - Ron Droog 1-0; Gerrit van Meeteren - Christiaan Noorland 0-1; Freek Hofman - Henk Doornhein 0,5-0,5; Dirk Molenaar - Patrick Stam 1-0. De stand bovenaan: 1. Gerard van Ommeren; 2. Ben van Geffen; 3. Jesse van Elteren; 4. Dick Bac; 5. Wim Vroegindeweij. Ook de jeugd speelde ronde 17 van de onderlinge competitie, die tevens de laatste ronde was van de voor ronde. Vanaf de eerstvolgende speel dag zal worden gespeeld in twee finalegroepen. Uitslagen: Pieter Per- dijk - Thijs van der Torren 1-0; Mari- us van der Torren - Matthias Freeke 0-1; Stefan van der Zalm - Jojanneke Weijermars 1-0; Remco Vollebregt - Dirk-Jan van den Berg 0-1; David Bontenbal - Lieselotte Schoemaker 1-0; Gerben Kooij - Arjan van den Bergh 0-1; Rolien van der Torren - Daniel Noorland 0-1. Eindstand van de voorronde aan de kop: 1. Pieter Perdijk; 2. Matthias Freeke; 3. Thijs van der Torren; 4. Marius van der Torren; 5. Stefan van der Zalm.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 14