Rabobank nieuws - -■ AUSTRALIË 2001: De bank waar je lid van wordt OPERATIE EURO:"DE WAGEN PIEPT EN KRAAKT, MAAR RIJDT NOG STEEDS" \i ,1" Effecten KOSTELOOS INSCHRIJVEN: Weeknieuws 4e jaargang nummer 146 jn"r u' van en door uw bank ROBECO ECONOMIC RECOVERY 02/04 EEN REISVERSLAG VAN EVALIENE BAZEN UIT ZEVENHUIZEN Wilt u meer weten, bel ons gerust tel: 0180-637373 Bezoekadressen: Openingstijden: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Telefoonnummer Reisbureau: Rabofoon: Rabo orderlijn: Interpolis schadeservice; Blokkeren passen/cards: Helpdesk Internetbankieren: Helpdesk Telebankieren: AGENDA Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website: pagina 2 Hart van Holland 9 januari 2002 Het zijn drukke tijden voor de Rabobank Zevenhuizen-Moerka- pelle. De invoering van de charta- Ie euro is per 1 januari een feit. En hoewel de oude vertrouwde gul den nog de hele maand een wet tig betaalmiddel is, lijkt de consu ment zo snel mogelijk van z'n oude voorraad guldens af te wil len. De run op euro's is ongekend en overtreft alle verwachtingen. Euromanager Dennis Kellner over de omwisseloperatie:Toen wij op woensdag 2 januari de deuren openden van onze kantoren in Zevenhuizen en Moerkapelle, stroomde de bankhal al direct vol. Tot sluitingstijd (tijdelijk 18.00 uur) is het ook niet meer opgehouden met de drukte. Ondanks het feit dat we alle beschikbare balies hadden opengesteld en zo veel mogelijk voorbereidend werk hadden ver richt, konden we de stroom men sen nauwelijks verwerken. Het gevolg hiervan waren lange wach trijen voor de balies en de geldau tomaat. Het leek wel of iedereen tegelijk van z'n guldens af wilde. In verband met de schoolvakantie waren veel mensen nog vrij en greep men die gelegenheid aan om de bankte bezoeken.Gelukkig had den de meeste klanten begrip voor de ongebruikelijk lange wachttij den. Het had ook wel wat, al die drukte. Om de 'pijn' wat te verzach ten brachten medewerkers van de bank zo nu en dan wat koffie langs. Lunchpauzes konden de medewer kers wel vergeten, dus tegen een klant prajen met volle mond werd ineens gedoogd. Tja, onder dat soort omstandigheden is het een kwestie van improviseren', aldus Kellner. 'Helaas trad er in Moerka pelle een technische storing op waardoor het kantoor de volgende dag pas later kon openen. Ook de tweede eurodag was de toeloop ongekend groot. Op vrijdag - de derde eurodag - waren we genoodzaakt om een tijdelijke beperking op te leggen aan het op te nemen eurobedrag. Hadden we dit niet gedaan, dan zouden we op maandag waarschijnlijk zonder euro's hebben gezeten. Die situatie wilden we kosten wat kost zien te voorkomen. Op maandag 7 januari werd bekend gemaakt dat De Nederlandse Bank de grote euro coupures 100 en groter) tijdelijk niet kon leveren, wat maar weer bevestigt dat DNB de situatie lijkt te hebben onderschat. Overigens ver wacht ik wel dat in de loop van deze week de situatie langzaam maar zeker zal normaliseren. Op een gegeven moment moet iedereen toch genoeg euro's hebben en ze ook een keer gaan uitgeven. De tijd zal het leren'. Rob Beentjes en Erwin Boorsma - Beleggingsadviseurs Het jaar 2001 was een bewogen jaar voor beleggers. De beurzen daalden sterk en de economische groei kreeg een stevige tik. Deze teruggang werd door de aansla gen in de VS nog eens extra ver sterkt. Aan jaren van uitbundige economische groei en daaraan gekoppeld grote koersstijgingen kwam dan ook een eind. Beleggen is echter vooral een kwestie van vooruitziën en daarom is het belangrijk om aan het begin van een nieuw jaar naar de toe komst te kijken. Robeco en IRIS zien juist nu licht verschijnen in de eco nomie en verwachten in de komen de jaren een duidelijk herstel van de economie. Zoals bekend lopen de beurskoersen hier op vooruit. Daarom introduceert Robeco nu Robeco Economie Recovery 02/04. Een beleggingsfonds met een beperkte looptijd, waarin juist die aandelen worden geselecteerd die het eerst zullen profiteren van een herstel in de economie. De uitgifteprijs bedraagt 25 per participatie en inschrijving is koste loos in de periode 5 januari t/m 18 januari 2002 januari tot 17:00 uur. Het fonds is dagelijks verhandel baar op de Amsterdamse effecten beurs. De kenmerken van het Robeco Economie Recovery 02/04 Looptijd van jan 2002 t/m apr 2004 (dagelijks verhandelbaar) Gericht op het aanbrengen van een accent in de portefeuille Wereldwijde aandelen Selecteert aandelen die het eerst profiteren van een economisch herstel Gericht op korte termijn perfor mance Inschrijven kan via de Afdeling Effecten 0180-637358 of via inter net of de Rabo Orderlijn 0800-0705. S8S® Na mijn studie HBO had ik besloten twee reizen te maken, naar Canada en Australië. Ik ben totaal drie maanden in Australië geweest, samen met een vrien din. Ik heb voor Australië geko zen omdat het er altijd zomer is en het een goed land is om per auto door te reizen. Op 1 oktober ben ik vertrokken en via Hongkong ben ik in Sydney aangekomen. Sydney geeft direct een mooi beeld van Australië, het is er schoon, rustig en er zijn veel bezienswaardigheden. In Sydney hebben wij een oud busje gekocht, dat als camper ingericht was. We hebben per auto het oostelijke deel van Australië gezien, de top, Darwin, dwars door het midden naar het zuiden en terug naar Sydney. Langs de oostkust zijn er enkele bijzonder mooie punten. Er leven wilde dolfijnen die zelfs zo dichtbij kwamen, dat ik ze heb aangeraakt. We zijn in Harvey Bay naar Fraser Island gegaan. Dit is het grootste zandeiland ter wereld. Dit eiland heeft rivieren waar het schoonste water ter wereld in stroomt. Je kon het niet eens zien, zo schoon. Bovenaan de oostkust ligt het Bar- riër Reef, dit is een koraalrif voor de kust. We zijn twee dagen gaan snorkelen en dit is het mooiste wat ik ooit gezien heb. Je ziet vele kleuren koraal en de vissen heb ben regenboogkleuren. We zijn bij Townsville de outback in gegaan richting Darwin. Dit was ook een belevenis. Nu had ik pas door hoe groot Australië is. Je rijdt dagen zonder iets te zien, behalve benzinepompen. In Darwin zijn we naar Kakadu Park geweest, een groot natuurreservaat. Na Darwin begonnen wij aan de tocht van 4.400 km naar het zuiden, dwars door de woestijn en enkele oasen. Je komt dan de Ayers Rock tegen, die je in het echt gezien moet heb ben. Het is een heel groot rotsblok dat tegen zonsondergang gaat gloeien. In het noorden hebben we nog de Great Ocean Road gereden. De mooiste weg ter wereld langs de kust. We hebben in deze bus totaal meer dan 10.000 km gereden. Het was een hele leuke reis en in Australië is heel veel te zien. Ik ga zeker nog een keer terug voor de westkust. We waren wel een beetje gek om met een oud busje zo'n lange tocht te maken. Ik hoop de volgende keer genoeg geld te hebben voor een leuke camper. Nu heb ik het reizen gehad en ga ik werken en sparen voor mijn vol gende reis.Vanuit mijn ervaringen kan ik Australië echt aan iedereen aanraden. ia Vertrek t/m 31 maart 2002 20dagen voort 2*023,- p*p« prijs op basis van 2 personen, logies Inclusief: vliegreis met United Airlines standaard 16-daagse Harbour to Reef Discouvery arrangement met 15 overnach tingen o.b.v. logies 15 etmalen autohuur 1 overnachting in de Sheraton 4 points**** (Los Angeles airport) op de terugreis Exclusief: luchthaventoeslagen excursies entreegelden maaltijden Wintershow 2001 van Rolling'90 Op 27,28 en 29 december 2001 heeft rolschaatsvereniging Rol ling'90 uit Moerkapelle weer de jaarlijkse wintershow georgani seerd. Het thema was dit keer "Journey to the heart'.' Het was wederom een wervelende show waarin de deelnemers zichzelf elk jaar weer weten te overtref fen. Dat er prijzen gehaald wor den op de Nederlandse en Europese kampioenschappen hoeft daarom niemand te ver bazen. Veel waardering gaat ook uit naar de talrijke vrijwilli gers die met beperkte middelen en veel enthousiasme de deel nemers dergelijke fantastische prestaties kunnen laten berei ken. Nieuwjaarsreceptie OKZM Donderdagavond 3 januari heeft in dorpshuis Op Moer de traditionele nieuwjaarsreceptie plaatsgevonden waarbij vele leden van de ondernemerskring Zevenhuizen/Moerkapelle aan wezig waren. Er was sprake van een grote opkomst en de sfeer was zeer geanimeerd. Er waren nieuwjaarstoespraken van de burgemeester drs. J.D. Westen dorp en van A. Lamot namens de Ondernemerskring Zeven- huizen-Moerkapelle. De muzi kale omlijsting werd verzorgd door het viswijvenkoor Sootje- visch en de Zeven Muzen. Rabobank Groep zesde in ranglijst beste werkgevers j De Rabobank Groep bezet een zesde plaats in Intermediairs Top- 150 van de Beste Werkgevers van 1 Nederland. De ranglijst wordt j aangevoerd door PGGM, het pensioenfonds voor de zorgsec tor. De Rabobank is koploper van de banken. De ING Groep staat i op de eenentwintigste plaats en de ABN Amro is op plaats achten- twintig terug te vinden. De Rabobank Groep scoorde j goed op de secundaire arbeids voorwaarden zoals het sparen en verkopen van verlof, de regelin gen rond kinderopvang en de stimulering van de persoonlijke ontwikkeling. Aantal leden Rabobank stijgt De Rabobanken hadden op oudejaarsdag 2001 825.000 leden. Sinds 6 mei 2000 hebben de Rabobanken via de leden wervingscampagne 340.000 nieuwe leden erbij. 6 april 2002 Start Floriade 25 april 2002 seminar Voe- dingstuinbouw 23 mei 2002 seminar Sierteelt Rabobank

Hart van Holland | 2002 | | pagina 2