Week van gebed Buurtgericht jongerenwerk op agenda commissie Discussie over invoering legesheffing Gemeentebelangen maakt kandidatenlijst en verkiezingsprogramma bekend Activiteiten-Agenda pagina 8 Hart van Holland 9 januari 2002 1TV b i 4 4 fc* 4 4 41 W i Off ff» moerkapelle i'iüM m mvr.n vervolg van de voorpagina Of deze samenwerking op den duur tot een discussie leidt over een bestuurlijke herindeling, waarbij je zou kunnen filosoferen over één of twee grotere Zuidplasgemeenten, vindt de burgemeester op dit moment nog niet actueel. "De Zuid- plas kan alleen ontwikkeld worden in samenwerking met Rotterdam en de Zuidplasgemeenten en zo kan je ook alleen in deze samenwerking je eigen identiteit behouden". Een ander belangrijk onderwerp dat burgemeester Westendorp aan sneed, is het zeer in de belangstel ling staande handhavingsbeleid waarbij hij toezegde binnenkort met een nota te komen. Over het veilig heidsbeleid kondigde de burge meester aan dat dit momenteel alle aandacht heeft waarbij de veiligheid op de scholen hoge prioriteit geniet. Als laatste riep de burgemeester op om op 6 maart massaal naar de stembus te gaan om de nieuwe gemeenteraad te kiezen. De voorzitter van de Ondernemers kring Zevenhuizen-Moerkapelle, de heer Lamot, hield een beeldende toespraak waarbij hij onder andere aandacht besteedde aan het hand havingsbeleid van de gemeente. De heer Lamot pleitte ervoor om binnen de kaders van de bestaande regelgeving als gemeente eens te zoeken naar een concept waarbij er in plaats van lol in het overtreden van regels, er juist plezier ontstaat in het toepassen van regels. Een goed voorbeeld van dit laatste noemde hij het beleid dat is toege past bij de jaarwisseling in Moerka- pelle. Zowel burgemeester Westendorp als de heer Lamot hadden de onver deelde aandacht van de aanwezigen, die graag hun glas hieven op hun wens om 2002 een voorspoedig, gelukkig, wijs maar vooral gezond jaar te laten worden. Met het proosten werd het "jaar van veran deringen" officieel ingeluid. Zevenhuizen - De 'Week van gebed voor de eenheid van de Christenen' welke ieder jaar van 18 tot25 januari wordt gehouden heeft dit jaar als thema "Ja, bij U is de bron van het leven". De plaatselijke werkgroep Oecumene in Zevenhuizen heeft in samenspraak met prof.dr. E.H. Cos- see een gebedsdienst voorbereid. Het motto van deze viering is "Opnieuw geboren worden". Deze Oecumenische Gebedsdienst met medewerking van het het Oecume nisch gelegenheidskoor onder lei ding van Frank Mol, wordt gehouden op zondag 20 januari vanaf 9.30 uur in de Gereformeerde Kerk aan de Dorpsstraat 106. Voor de kinderen is er een neven- dienst en voor de allerkleinsten is er een creche in de peuterspeelzaal. Na afloop is er gelegenheid om na te praten en koffie/thee te drinken. Iedereen is van harte welkom. agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in I Zevenhuizen-Moerkapelle. Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend doorgeven aan mevrouw G. Beunder, 0180-63 1733 ZEVENHUIZEN Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! Zevenhuizen: Iedere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein. Zeven Muzen: Zondag 20 januari: vrijz. herv. kerk: 13.00 uur: lunchconcert. Donderdag 31 januari: vrijz. herv. kerk: 19.00 uur: leerlingenavond piano. Dinsdag 5 februari: vrijz. herv. kerk: 19.00 uur: leerlingenavond piano. Vrijdag 15 maart: vrijz. herv. kerk.: 20.00 uur: poëzieavond. 20 april:ger. kerk: 20.00 uur: amateur-muziekavond. De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00- 13.30 uur; info 6371 I Ikoffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil:geopend elke Ie en 2e woensdag van de maand voor 55-plussers (vooraf reserveren 0180-6371 I I). ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 dagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): verza melen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle: openstelling historisch centrum "Ons Verleden" aan de Tweemanspolder 15, Zvh: dinsdagavond van 19.00-21.00 uur en zater dag van 13.30-16.00 uur: Vogelvereniging Zang en Kleur: kaartschema: 18 jan., 15 febr., 15 mrt, 29 mrt. en 12 april. Moerkapelle: Ouderensoos Op Moer: 10 jan., 14 febr., 14 mrt, I I apr.en 9 mei. Oud Verlaat Vierkap: Creatieve middag elke woensdag 13.30-15.00 uur. KERKDIENSTEN - 13 januari Zevenhuizen Ned. Herv. kerk 10.00 uur Evang. G. v.d. Bos; 19.00 ds. C.H.Wesdorp. Oud Verlaat 10.00 uur ds. L. Romein. Geref. kerk 9.30 uur mevr. D. Adams- Booster; 10.30 uur jeugdkapeldienst; 18.30 dra. K.W. Broos. R.K. Gem. 10.15 uur Eucharistieviering. Moerkapelle Geref. Gem. 9.30 en 18.30 ds.J.B. Zippro. Herv. Gem. 9.30 dr. M.J. Paul; 18.30 uur ds. RJ. Krijgsman. MEDISCHE DIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Wad- dinxveen: voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren I 7.00-8.00 uur, weekenden/feestda gen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. van Rooyen, 079-593.14.88 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep 079-593.27.02 (13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Door Karin Heeren Zevenhuizen - Tijdens de commissievergadering van maandag 7 januari werd er door medewer kers van de Stichting Jeugd en Jongerenwerk Midden Holland en de politie Hollands Midden uit leg gegeven over de opzet en verwachtingen van het buurtgericht werken met jongeren. Naar aan leiding van het beschikbaar stellen van middelen voor extra inzet van de Stichting Jeugd en Jonge renwerk Midden Holland was er behoefte bij de commissie en gemeenteraad om nader geïnfor meerd te worden over de werkwijze en aanpak met betrekking tot de jeugdproblematiek. N omens de Stichting Jeugd en Jongerenwerk Midden Holland goven Jacqueline van Veen en Roland Mei vogel een inleiding. De Stichting Jeugd en Jongeren werk Midden Holland is inmiddels al meer dan tien jaar actief in de gemeente. Door Jacqueline van Veen werd uit gebreid stilgestaan bij de laatste periode waarin er steeds meer groepen jongeren en meer problemen werden gesig naleerd binnen de gemcfente. Zij prees bet dat er bij de gemeente steeds meer aandacht is gekomen voor het uit voerend werk van de Stichting Jeugd en Jongerenwerk Midden Holland, wat direct heeft geresulteerd in het inzet ten van Roland Meivogel als jongerenwerker voor acht uur per week voor de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Roland gaat de straat op om daadwerkelijk in contact te komen met de groepen jongeren: kennen en gekend wor den. Hij wil met de jongeren in gesprek raken en een ver trouwensband opbouwen. Daarbij komen normen, waarden en sociale omgangsvormen direct aan de orde. Ook vragen als 'waarom verziek je een plek die speciaal voor jou is gemaakt' staan daarbij centraal. Het effect is nu al zichtbaar. Roland is sinds begin augustus actief binnen de gemeente en er zijn positieve initiatieven ont plooid door de jongeren zelf. Als voorbeeld werd genoemd dat de ontmoetingsplaats bij de Leliestraat door een groep jongeren is geverfd. In de herfstvakantie en in de kerst vakantie zijn er activiteiten georganiseerd, zo is er een playstationwedstrijd gehouden en is er een oliebollenzaal- voetbaltoernooi geweest waarbij er ook een partij is gespeeld tussen een team jongeren en een team van de politie. Wijkagent Jennie Kah heeft daaraan toegevoegd dat zij veel belang hecht aan het werk van de jongerenwerker in de gemeente. De politie heeft ook vele molen geprobeerd om een vertrouwensband op te bouwen met de groepen jongeren. Deze band raakt echter snel verstoord als de politie optreedt tegen overtredingen van dezelfde jonge ren. Juist deze dubbelzijdigheid zorgt er vaak voor dat moeizaam opgebouwde relaties snel weer verbroken raken. Door regelmatig overleg met Roland en het feit dat hij voor de jongeren een vast en betrouwbaar aanspreek punt is betekent een goede en constructieve somenwer king. De heer De Jong (CDA) wilde weten waar voor de politie de grens ligt tussen het opbouwen van een vertrouwens band met de jongeren en het handhaven van de wet. Uit voerend teamchef Adri Twigt voegde hier nog aan toe dat voor de politie er een duidelijk twee sporen beleid is: enerzijds wordt er gewerkt aan het contact met groepen jongeren terwijl anderzijds aan de oudere, harde kern van de jongerengroep wordt duidelijk gemaakt waar de grens ligt en dat hierbij het stadium van blijven praten is gepas seerd en dat delicten bij justitie worden gebracht. De heer Bac (SGP) sprak zijn waardering uit voor het werk van de Stichting Jeugd en Jongerenwerk Midden Holland en benadrukte daarbij dat hij het toch ook heel belangrijk vindt dat er heel duidelijk aangegeven moet worden waar de grens ligt en dat de ouders nadrukkelijk betrokken moeten worden. Jacqueline van Veen gaf aan dat het niet de primaire taak is van de Stichting Jeugd en Jongeren werk Midden Holland om contacten met ouders te onder houden. De stichting onderhoud alleen contact indien dit via de politie verloopt, zij is bovendien van mening dat de opvoeding primair bij de ouders ligt. Mevrouw Spekman (PvdA) vond het erg jammer dat het project alleen bekeken werd vanuit de hoek hoe misdaad en overlast voorkomen kan worden, terwijl het idee van buurtgericht jongerenwerk een andere was, namelijk het brengen van activiteiten naar jongeren die daar behoefte aan hebben. Zij sprak haar ongenoegen uit over het feit dat die twee dingen steeds aan elkaar gekoppeld worden. Wethouder Zijderhand onderschrijft haar visie en zei dat het eigenlijk een preventief werkend project zou moeten zijn. Zevenhuizen - De commissie heeft in haar vergadering gediscussieerd over de vraag of er overgegaan moet worden tot de invoering van een legesheffing voor het in behandeling nemen van planschadeclaims. Door een toename van het aantal schadeclaims op grond van Artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, werd er aandacht besteed aan het inbou wen van een financiële drempel voor het indienen van een claim. Het voorstel van het college was om het bedrag te stellen op vierhonderd euro. Voor de heer Bac (SGP) kon dit bedrag nog wel wat hoger, hij benadrukte hierbij dat het niet was om de burger zijn rechten te ontzeggen maar wel voor de dekking van de kosten die gemaakt worden door het ambtelijk apparaat. Ook de heer Freeke (ChristenUnie) sprak zich uit voor een De heer De Jong (CDA) kon niet instemmen met het voorstel. Hij betoog de dat minder dan vijf procent van de ingediende claims afgewezen wordt en er dus geen onterechte claims worden ingediend. Hij wilde dan ook geen enkele burger het recht ontnemen om een pionschadeclaim in te die nen, ook niet de minder draagkrachtigen. Mevrouw Te Meij (WD) vroeg naar een onderbouwing van het bedrag omdat zij dit ook aan de hoge kant vond. De heer Mebius (Gemeentebe langen) zei dat zijn fractie een voorstander is van de invoering van leges, hij zag het dan ook als leges en niet als drempelbedrag. Mevrouw Spek man (PvdA) zei het voorstel niet te kunnen ondersteunen op grond van het feit dat niet voor iedereen een legesbedrag gemakkelijk te betalen is. Wethouder Zijderhand zei aan het eind van de discussie kennis te hebben genomen van de gevoelens van de commissie en beloofde het voorstel nogmaals ambtelijk onder de loep te nemen. Zevenhuizen - Op voordracht van het bestuur is in de ledenvergadering van de lokale politieke vereniging 'Gemeentebelangen Zevenhuizen-Moerkapelle' Martien Zijderhand unaniem gekozen tot lijsttrekker. Mevrouw Hoogma-De Leeuw uit Moer kapelle staat ab nummer twee op de kandidatenlijst. Nummer drie is Mevrouw Van der Zwan-Huizinga en op nummer vier staat de huidige fractievoorzitter, de heer Mebius. Hij is daarmee de lijstduwer en tegelijkertijd de 'trekker' voor de nieuwe kandidaten.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 8