Dier vermist of gevonden? Mantelzorg café Begin het jaar 2002 met opkomen voor jezelf Met 'Het grote boek van Merel' avondenlang voorlees-plezier Peppino fkmn Ifenf n *4 De Vierstroom: meer groei in 2002 Seminar 'Ondernemen als freelancer' Doe iets groots met uw kleingeld! Haas en Konijn Peppino Rindert Kromhout Het grote boek van ff Voorzitter Raad van Bestuur Dirk Jan Verbeek: Hart van Holland 9 januari 2002 pagina 9 2^ Met tekeningen fiKjHI 1 van Sylvia Weve i^i 61 Querido nm imf een bos y0/ Vrjen(jev y^y^y^y^^ Nederland voor het goede doel. Stichting AMIVEDI. Kosteloze registratie vermiste en gevon den huisdieren. Hulppost 3B-Hoek-Zévenhui- zen/Moerkapelle. in week I werd gevonden: een schildpadpoes; Regulus (Waddinxveen); een kater, onge- castr. zwart met een witte bles, wit bij oren, buik, poten en I zwarte en 1 witte bal. Weiland aan de Rottekade (Oud Verlaat); iedereen die vragen heeft of informatie kan geven over een bepaald dier kan bellen naar Stichting Amivedi Hulppost 3B- Hoek Zevenhuizen-Moerkapei- ie, telefoon 010-5121937. Regio - Het Steunpunt Mantelzorg organiseert op vrijdag 18 januari tus sen 10.00 en 12.00 uur het mantel zorgcafé. Mensen die zorgen voor een naaste met een ziekte of handi cap, hebben hier de mogelijkheid om elkaar te ontmoeten. Manteizorgers kunnen zo hun verhaal bij elkaar kwijt, elkaar steun geven en kunnen er even uit zijn in een gezellige omge ving. De koffie is gratis. Het doel van deze bijeenkomst is het bieden van een plek aan manteizor gers waar zij elkaar ondersteuning kunnen bieden, waarbij lotgenoten- ervaringen en informatie uitge wisseld kunnen worden, onder bege leiding van een deskundige. De bijeenkomsten worden iedere derde vrijdag van de maand gehou den en vinden plaats in café Résistance, bij het Verzetsmuseum in Gouda, Turfmarkt 30. U hoeft zich voor deze bijeenkomst niet aan te melden. Regio - Begin februari start het maatschappelijk werk van De Vier- stroom de cursus "Opkomen voor jezelf". Deze cursus wordt gegeven voor de plaatsen Nieuwerkerk a/d IJssei, Waddinxveen, Moordrecht en Zevenhuizen/Moerkapelle en vindt plaats in Nieuwerkerk a/d IJssei. De cursus is bedoeld voor vrouwen die meestal anderen belangrijker vinden dan zichzelf, zich teveel laten beïn vloeden door de mening van een ander en het moeilijk vinden om te zeggen wat ze dwars zit. Door Julia Pentririm Alle (84) verhalen die Rindert Kromhout schreef over meisje Merel zijn nu gebundeld in 'Het grote boek van Merel', met toepasselijke illustraties .van Sylvia Weve. Hoewel alle verhalen ook gewoon gelezen kunnen worden, zijn ze bij uitstek geschikt om te worden voorgelezen. Ze zijn alle kort en krachtig, maar echt doorlezen kan tot ver veling leiden, omdat alle verhalen wat betreft karakter en schrijftrant erg bij elkaar liggen. Maar elke avond een ver haaltje - voor die doelgroep zijn de verhaaltjes voortreffe lijk - kan natuurlijk nooit kwaad. Merel is een parmantig kind met een zéér eigen karaktertje, met een voorbeeldige vader en een bijna echte speelgoedhond Alexander die bijna echt kan praten. Voor de lezertjes die Merel al ken nen uit andere titels zal deze bundel zeer welkom zijn, met: Jongetje Pongetje, Ietje en Fietje, Jantje die voortdu rend aan een bad probeert te ontsnappen en alle andere kinderen die lief of vervelend zijn, zoals Jolanda die voort durend de baas wil spelen. En Erikje, met z'n vieze woor den, in een bundel waarin alles bespreekbaar is. Kromhout Leopold Gerard van Delft schreef een mooi vervolg op '1 April Haas', met 'Haas en Konijn', waarin opnieuw de beken de figuren zijn opgenomen: Egel, Das, Eekhoorn, Mol en Uil. Weer zijn Haas en Konijn goede vrienden die goed voor elkaar zorgen en nadrukkelijk proberen elkaar niet teleur te stellen, al lukt ze dat niet altijd. En met deze wijze woordspeling: Konijn heeft een goede raad van Uil gekregen en die goede raad ook gebruikt. 'Dus is hij op', schrijft Konijn, om daaraan toe te voegen dat hij de volgende keer wel een ander verjaarscadeau zou willen ontvangen. In elk geval niet nog es een goede raad. Even onwaarschijnlijk als aardig is 'Peppi no' van dezelfde Kromhout, die twee beren op een kluitje gooit en daar ook nog een prima eind op heeft verzonnen. Want wat wil het geval: ten minste één beer is een verkleed jongetje, Peppino die in berenkostuum uit een circus is ontsnapt en in een vervallen huisje wakker wordt aan de zijde van een andere 'beer'. Ze raken bevriend, zorgen goed voor elkaar, tot... Lees zelf maar. Rindert Kromhout: Het grote boek van Mereluitgeverij Querido - €3,75; Rindert Kromhout: Peppinouitgeverij Leopold- €12,95; Gerard Delft: Haas en Konijn; uitgeverij Holland - €8,95. De cursus wordt eerst wekelijks en vervolgens om de 2 a 3 weken gege ven op maandagmorgen van 9.15 tot 11.30 uur. Voordat de cursus start wordt u uitgenodigd voor een ken nismakingsgesprek, daarna zijn er elf bijeenkomsten. De kosten bedra gen e 11,35 voor de gehele cursus. Voor meer informatie of aanmelding kunt u bellen met de Vierstroom- Zorglijn 0182-594500 of tijdens spreekuurtijden het maatschappe lijk werk van De Vierstroom in uw woonplaats. BinnenKort is veel van uw (buitenlandse) kleingeld voor u niets meer waard. Goede doelen kunnen er echter grootste dingen mee doen! Geef uw overgebleven buitenlandse muntjes en papiergeld, uit alle landen, daarom aan Nationale Eurocollecte/Coins for Care en steun meer dan 100 erkende goede doelen. Lever uw bijdrage nu in bij een van de dui zenden winkels en banken of geef in januari aan de collectant. Kijk op www.nederiandvoorhetgoededoel.nl of bel 0900-9594 (22ct/min.) voor meer info. Regio - Op donderdagavond 31 janu ari organiseert de Kamer van Koop handel Haaglanden in samenwer king met sccountants en belasting adviseurs uit Den Haag en FNV Bondgenoten een praktijkgericht seminar over het ondernemen als freelancer. Deze bijeenkomst in Den Haag is bedoeld voor iedereen die als freelancer onderneemt of gaat ondernemen. Het werken als freelancer roept vaak de vraag op: Ben ik ondernemer, werknemer of geen van beiden? En wat gebeurt er als men parttime wil ondernemen? Een toelichting rond om deze vragen wordt gegeven tij dens de bijeenkomst 'Ondernemen als freelancer'. Tijdens de avond wordt ingegaan op de bijbehorende criteria van deze begrippen en hoe het precies zit met de belastingafdracht. Het begrip freelancer wordt vervolgens vanuit de juridische invalshoek belicht. Daarbij komen vragen aan de orde als: 'Wat moet er vastgelegd worden in de opdrachtbevestiging of wordt er gewerkt met standaardcontrac ten?' Verder worden de verzeke ringsaspecten behandeld. Tot slot wordt gekeken naar kostprijsbereke ning. De bijeenkomst vindt plaats bij Kamer van Koophandel Haaglanden, Koningskade 30 Den Haag van 19.00 tot 22.00 uur. Voor meer informatie en aanmel ding: Kamer van Koophandel Haag landen, afd. Verkoopondersteuning, telefoon 070 - 3287 709 of email voorlichting@den- haag.kvk.nl. Gouda - In 2002 zal het aantal uren dat zorg aan huis geboden wordt verder stijgen met ruim 7% ten opzichte van het vorige jaar. Deze verwachting sprak bestuursvoorzit ter Dirk Jan Verbeek van De Vier stroom uit tijdens de nieuwjaarsbij eenkomst die de zorggroep woens dag had belegd in Bergambacht. "Ik kan niet genoeg benadrukken dat het ontzettend leuk is om in de thuiszorg te werken." Als alle verrichtingen van verzorgen den en verpleegkundigen worden uitgedrukt in uren, stijgt het aantal uren thuiszorg daarmee tot bijna 1.2 miljoen uren per jaar. Een aanzienlijke groei, die slechts mogelijk is als de groei van het aan tal medewerkers hiermee in de pas blijft lopen, zo benadrukte hij. "Bij het werven van nieuw personeel moet opnieuw alles uit de kast", wil het risico van een langere wachtlijst niet toenemen. Voor zorg In een toelichting benadrukt Ver beek dat De Vierstroom gelukkig nog steeds in staat zijn om per direct verpleging te bieden, bijvoorbeeld na ontslag uit een ziekenhuis. De wachttijd voor huishoudelijke zorg kan oplopen tot een week of zes; nog altijd binnen de norm die landelijk is vastgesteld. "Toch blijft het proble matisch als mensen zo lang moeten wachten op noodzakelijke hulp, want bedacht moet worden dat de burger in het algemeen te lang wacht om hulp aan te vragen. We kunnen daarom gedurende het nieu we jaar zeker plaats bieden aan een paar honderd nieuwe personeelsle den. Liefst vanaf 12 uur in de week, hoewel minder ook kan, want vele handen maken licht werk. De arbeidsvoorwaarden zijn de laatste paar jaar aanzienlijk opgetrokken, dus daar kan het nog nauwelijks aan liggen", betoogd Verbeek. Leren bij De Vierstroom Verder is de organisatie sinds een paar jaar een erkend 'leerbedrijf'. Dit biedt het grote voordeel dat mensen op kosten van de zaak een volwaardige opleiding kunnen vol gen op alie niveau's van verzorgen en verplegen. Verbeek kan niet genoeg benadrukken dat het leuke van het werken in de thuiszorg is, dat mensen daar een baan vinden die over het algemeen 'om de hoek' van het eigen huis is, er zelfstandig gewerkt wordt bij de 'eigen klanten' en dat samengewerkt wordt in klei ne teams in eigen buurt of dorp. etc Plannen Verder staat voor De Vierstroom 2002 in het teken van zorgvernieu wing waarbij kwaliteit hoog in het vaandel staat. "Het gaat ons er om de zorg zo effectief mogelijk bij onze cliënten te brengen. Die moet ver volgens kunnen rekenen op een hoge kwaliteit. Om die reden wordt er werk gemaakt van automatise ring, maar wordt ook intensief samengewerkt met andere zorgaan bieders in de regio", aldus Verbeek. Hierbij doelt hij op het Transmuraal Centrum dat samen met het Groene Hart Ziekenhuis wordt gestart. Ook wordt er gewerkt aan een regionaal mobiliteitscentrum voor medewer kers in de zorgsector. Door de fusie met de vijf zorgcentra in de Krimpenerwaard in juli 2001 is in de sector (thuis)zorg en wonen een organisatie ontstaan waar ruim 2000 medewerkers en nog eens 1200 zogenaamde alfahulpen (voor met name huishoudelijk werk) emplooi vinden. In 2002 zal de Vierstroom- groep een omzet van circa 60 mil joen euro behalen. Naast thuiszorg en woonzorg is De Vierstroom in het gebied tussen Rotterdam en Utrecht actief in de ouder- en kindzorg en maatschappelijke dienstverlening.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 9