Woonvisie Boskoop: hoop voor ouderen en jongeren Samen bidden - maar dan wel gescheiden Cursus 'besturen' voor Wandeltocht voor senioren Bingo in de Boog vrijwilligers toerusting Activiteiten Vorming en Diplomazwemmen Films in Kreater Hart van Holland 16 januari 2002 pagina 13 Wanneer de provincie een beetje meewerkt, kart Waterrijk-West ver der worden bebouwd. Waddinxveen R.K. kerk 9.30 uur Eucharistievie ring; 22 januari 19-00 uur Eucha ristieviering; 19 januari 19.00 uur Eucharistieviering OK; 20 januari 11.15 uur Oecumenische viering OK. Herv. kerk 9.30 uur ds. P.A.C. Bon- gers; 17.00 uur pastor G. Martini pastoor A. v.d Helm. 10.00 uur ds. C. de Jong; 17.00 uur Oecumeni sche gebedsdienst. Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. C. Bijl; 16.30 uur ds. D. Grutter. De Rank 10.00 uur Ev. G. v.d. Bos; 18.30 uur ds. M. de Boer. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen; 18.30 uur ds. E. West- rik. De Stek 9.30 uur ds. J.H. Lange- laar. Ger. Kerk 9.30 uur ds. J.A. v. Hooij- donk, ds. J.H. Langelaar; 18.30 uur ds. E. Westrik. Chr. Ger. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C,C. den Hertog. Ger. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. MEDISCHE WEEKENDDIENST Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedeisen de huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weekenden/ feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Boskoop/ Benthuizen Vrijdag 18 januari 18.00 uur tot zaterdag 19 januari 18.00 uur: Dokter P.P.M.T. Hermans, Zuidwijk 2, Boskoop, 079-3313737. Zater dag 19 januari 18.00 uur tot zon dag 20 januari 24.00 uur: Dokter Kraneveld/Harderwijk, Zijde 26, Boskoop, 0172-217540. KERKDIENSTEN - 20 januari Door Frits Bromberg Boskoop - Van de 700 Boskoopse woningzoekenden vindt de helft geen passende woning. Dat blijkt uit een onderzoek, gehouden onder 1000 inwoners en een aantal organisaties, actief op de woning markt. Uit de 'Woonvisie Boskoop', die de gemeenteraad 24 januari wordt voorgelegd, klinkt hoop door, voor deze woningzoekenden. Met name jongeren, zorgbehoefen- den en mensen met een laag inko men kunnen in de toekomst op steun van het gemeentebestuur rekenen. T Toewei het provinciaal beleid II de mogelijkheid nieuwe X A woningen te bouwen beperkt, heeft de gemeente plannen om vraag en aanbod beter op elkaar af te stemmen. Zo kunnen bestaande woningen worden aangepast aan veranderde woonwensen, waardoor ouderen langer kunnen blijven wonen in het huis dat ze liever niet verlaten. Kleine, onaantrekkelijke woningen kunnen worden vervan- ■gen door woningen, die geschikt zijn voor ouderen en kunnen vrijkomen de locaties in het centrum worden bebouwd. Voorts wordt voorgesteld Waterrijk-West af te bouwen. Wethouder A.J. van der Kolk in een toelichting: "Het gedrag van de Bos koper wijkt niet af van wat landelijk gebeurt. Dorpskinderen gaan vroeg of laat naar de grote stad om ergens voor te leren, om uiteindelijk naar het dorp van oorsprong terug te keren. Voor hen is het moeilijk om in Boskoop een geschikte woning te vinden en daar willen we dus iets aan doen." Het gemeentestuur is daarom in gesprek met, zoals de wethouder zich uitdrukte 'de lokale spelers', makelaars, projectontwikkelaars, bewoners belangenverenigingen zorginstellingen en Trifolium. In 'Woonvisie Boskoop: mensen, wensen, wonen in de 21e eeuw' wordt de hoop uitgesproken, dat door nieuwbouw in Waterrijk-West de doorstroming op de woning markt wordt gestimuleerd. Niet alleen kunnen mensen met hogere inkomens dan verhuizen naar een duurder huis, jongeren kunnen klein beginnen, maar naarmate hun inko men en het gezin groeit, het huis aan hun wensen aanpassen. De wethou der: "De meesten willen een gewoon huis met een tuin. Dat huis moet zo worden gebouwd, dat daar iets aan kan worden toegevoegd, afhankelijk van wat de bewoners willen." Het gemeentebestuur realiseert zich, dat destijds is gekozen voor het scenario sierteelt, in het plan Boskoop 2015. Bovendien wordt de bodemgesteldheid ervaren als min der geschikt voor woningbouw. Toch ziet het gemeentebestuur mogelijkheden om woningzoeken den te hulp te schieten, waarbij nieuwbouw in Waterrijk hoog geno teerd staat. De gemeente is met de provincie hierover in gesprek. Maar dat woningbouw op dit drassige gebied duur zal worden, is de gemeente ook bekend. Een aanwo- nende: "Het verzakt er nu al." Dat met name ouderen meer dan de gebruikelijke aandacht moeten krij gen, is eveneens gebleken uit het onderzoek, dat aangaf dat het aan deel jongeren krimpt. Daarentegen blijft het aandeel ouderen de komen de jaren groeien. Wethouder Van der Kolk: "De vergrijzing neemt toe, waarbij komt, dat steeds meer oude ren zo lang mogelijk willen blijven wonen waar ze wonen. Daaraan kan worden tegemoet gekomen." Uit het onderzoek is voorts geble ken, dat vooral mensen uit de Snij- delwijk graag naar een ruimere en luxere woning willen. En omdat Bos koop die niet voorradig heeft, over wegen deze mensen te verhuizen naar een andere gemeente. Wanneer de plannen kunnen worden gereali seerd, zal dat niet nodig zijn. Waddinxveen - De Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk organiseert in het voorjaar, in samenwerking met het Opleidingscentrum Wad dinxveen, een cursus 'Besturen van vrijwilligersorganisaties'. De cursus is vooral bedoeld voor mensen die actief zijn of willen worden in het bestuur van een buurtcentrum, een speeltuin- of sportvereniging of in een maatschappelijke vrijwilligers organisatie in Waddinxveen. Tijdens de cursus komen de thema's 'beleid', 'financieel management' en Waddinxveen - In de filmzaal van Kreater wordt vrijdag 18 januari de fil "The Chosen" vertoond. Aanvang 20.00 uur. De entrée bedraagt 2,50. Naar aanleiding van het boek van Chaim Potok heeft J.P.Kagan een film gemaakt die met mooie sfeerbeelden duidelijk maakt hoe het Jodendom aankijkt tegen het opvoeden van jonge mensen. We krijgen een door kijk in het leven van twee Joodse gezinnen waar de twee zonen goed bevriend raken ondanks de religieu ze verschillen. Het ene gezin is van liberaal Joodse snit waar de vader als journalist stelling neemt in de oprichting van de staat Israël. Dit is voor de orthodoxe vader van de tweede zoon uit den boze. De vriendschap tussen de twee jongens komt dan ook onder grote druk te staan door de religieuspolitieke keu zes van de twee vaders. Uiteindelijk komen de twee jongens tot verras sende levenskeuzes. Na de film wordt door 'vorming en toerusting' het thema van de film besproken. Pastor Ad van der Helm zal de keuze voor deze film toelich ten en na de film het gesprek leiden. Donderdag 31 januari draait de bij- 'vergaderen' zowel praktisch als the oretisch aan de orde. De cursus wordt gehouden in het Anne Frank-activiteitencentrum op maandagavond 18, 25 februari, 4, 11, 18 en 25 maart. Dankzij een financiële bijdrage van de gemeente Waddinxveen is de cur sus voor vrijwilligers die actief zijn in de gemeente Waddinxveen gratis. Belangstellenden kunnen zich tot en met 4 februari opgeven bij de S.W.W. aan de Kerkstraat 13, telefoon 631932. eenkomst om 'Hadewijch' in de dag kapel van de Ontmoetingskerk. Aan vang 20.00 uur. Inleider is Marieke Maes. Lang geleden, in de Middeleeuwen, leefde Hadewijch. Ze is bekend om haar gedichten, brieven en visioe nen, die in het Nederlands zijn geschreven. Hadewijch was een vrouw met een grote liefde voor vrij heid: ze bond zich niet aan een kloosterorde, noch in het huwelijk aan een echtgenoot. Maar samen met vriendinnen vormde ze een leefgemeenschap; ook heeft ze waar schijnlijk alleen geleefd, wat in die tijd waarschijnlijk niet gemakkelijk zal zijn geweest. In haar brieven, gedichten en visioenen vertelt ze van haar mystieke ervaringen en probeert ze die vruchtbaar te maken ook voor haar vriendinnen. Er zal kort iets verteld worden over Hadewijch en haar tijd. Marieke Maes is medewerkster vor ming en toerusting in het dekenaat Leiduinen. Voor deze activiteiten graag aanmel den bij Corrie Smallegange, telefoon 614401. Waddinxveen - Voor dinsdag 22 janu ari staat bij de afdeling senioren- werk van de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk een wandeltocht voor senioren op het programma. Vooraf is er gelegenheid om een kopje kof fie/thee te drinken in de foyer van het Anne Frank-activiteitencentrum. Om 10.30 uur gaat de groep met een aantal auto's richting Zevenhuizer- plas. Daar start de tocht van onge veer 10 kilometer langs de Rotte richting Bergschenhoek. Er wordt een rustpauze ingelast. Bij terug komst in Waddinxveen is er nog gelegenheid even met elkaar na te praten onder het genot van een kopje koffie/thee. De tocht gaat door, indien het goed wandelweer is. Vooraf inschrijven is niet nodig. Kosten voor deelname bedragen 2,50, inclusief 3 kopjes koffie/thee. Aan deelnemers die meerijden wordt een kleine bijdrage aan de autokosten gevraagd. Voor meer informatie: 615555 of 631932. De vol gende wandeltocht is gepland op dinsdag 26 februari. Waddinxveen - Op vrijdag 18 januari is er bingo in buurtcentrum de Boog. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. ledereen is van harte welkom in het buurtcen trum aan de C. Huijgenslaan 2. Waddinxveen - In Gouwebad De Sniep werd op dinsdag 8 januari voor het B-diploma gezwommen. Er waren 23 kandidaten die allemaal zijn geslaagd: Liza Postuma, Stefan de Knegt, Mickey Korten, Jeroen Snel, Davey Jansen, Marit van Geme- ren, Joyce Verkleij, Mariëlle Blaak, Teske van Maaren, Thomas Klooster man, Céline Raumanns, Iris Teunis- sen, Marvin Vermaat, Marouan Ezzarraguy, Achraf Elhafet, Manon van Noort, Lydia van der Spek, Pauli ne Kraaijenbrink, Mitchell Kolster, Peter Brugmans, Stan Philipsen, Reinder van der Spek en Bilal Elha fet. Waddinxveen - De kinderfilms Lady en de Vagebond draait op woensdag 23 januari vanaf 13.30 uur in Kreater. De film gaat overScamp, de zoon van Lady en haar zwerfhond Tramp. Hij is echter heel anders dan zijn drie zusjes, die het huiselijk leven zeer aangenaam vinden. Scamp voelt zich beklemd door alle huisregels en wil gaan zwerven. De entree bedraagt €1,59; €0,91 voor kreapashouders. Vrijdag 25 januari draait de film Vatel. Een film van Roland Joffe, muziek verzorgd door Ennio Morri- cone, met onder andere Gerard Depardieu, Uma Thurman en Tim Roth. Aanvang 20.00 uur. De entree bedraagt €4,54; pas 65+ €3,63; krea- pas €2,95; Voor meer informatie en reserverin gen: 0182-614422. I mezond.cn Met verbazing nam ik via de regionale pers kennis van het feit dat in Waddinxveen een Nationale Week van Gebed 2002 wordt georganiseerd. Hiermee haakt men in op de oproep van de Evangelische Alliantie om plaatselijk zo'n week te organiseren. De gebedsweek vindt plaats van 13 tot 20 januari. De daaropvolgende week (18 tot 25 januari) is de Week van Gebed voor de Eenheid van de Christenen. Deze reeds jaren weerkerende week was destijds een initiatief van de Wereldraad van Kerken en wordt door de Raad van Kerken in Nederland gestimuleerd. "Bij welke gebedsweek sluit ik me aan?" moet mijns inziens menig IVaddinxvener, voor wie bidden belangrijk is, zich afvragen. En wat moet de Geadresseerde voor wie al die gebeden bestemd zijn wel niet denken? "Ora et Labora"; (Bidt en werk). Het lijkt me beter om in 2002 als christenheid de handen uit de mouwen te steken en in plaats van gebedsweek een week te organiseren met als thema "Samen aan het werk voor een geloofwaardige kerk". Bert Robben

Hart van Holland | 2002 | | pagina 13