Goede organisatie kenmerkt Florarun Holland Casino.Nesselande op de weg terug Flyers heren 1 doet goede zaken Holland Casino.Nesselande naar kwartfinale Beker Polar Bears wederom te sterk voor dames Gouwestaete 34e editie 'Langs- de-Gouwe Loop' in nieuwe opzet SPORT Hart van Holland 16 januari 2002 pagina 17 www.scantilope.nl. Waddinxveen - Bij S.C. Antilope vinden momenteel de voorberei dingen plaats voor de 34e editie van de jaarlijkse Langs-de-Gou- weloop. Deze 34e editie zal plaatsvinden op zondag 3 maart nabij het Gouwebos Sportpark. Naast de bestaande wedstrijd commissie is er een speciale commissie in het leven geroe pen», die zich alleen richt op de 'Langs-de-Gouweloop'. Deze com missie heeft zich in het najaar 2001 gebogen over de vorm van het loopgebeuren, met als doel dit jaar lijkse ioopevenement zo aantrekke lijk mogelijk te houden voor zowel deelnemers als toeschouwers. De bevindingen van de commissie hebben geleid tot een nieuwe opzet van de 'Langs-de-Gouwe- loop'. Een degelijke samenwerking met een sponsor is 'daarbij onont beerlijk, wil men goede kwaliteit kunnen bieden. De eerste bespre kingen met een nieuwe hoofd sponsor zijn inmiddels afgerond en er is een basis gelegd voor een andere opzet van de 'Langs-de- Gouweloop'. Voor meer informatie: Volleybal rinnr Karin jongkind Boskoop - Afgelopen zaterdag vond de twaalfde editie van de Florarun plaats. Deze wegwedstrijd wordt jaarlijks georganiseerd door Atle tiekvereniging AV'47 en werd even- 'als vorig jaar gehouden rond het j Boskoopse veilingcomplex aan de S Middelburgseweg. De eerste tien edities vonden in de zomer plaats én in de omgeving van het sportcom plex van AV'47. Vorig jaar besloot de organisatie vanwege een verminder- m de belangstelling de wedstrijd te [verzetten naar januari. Tevens besloot men de wedstrijd te ver plaatsen naar Boskoop-Noord. Dit was een goede beslissing. De organi satie wist rond het veilingcomplex niet alleen een parcours uit te zet ten, dat goed geasfalteerd en nage noeg autovrij is, maar de deelne mers ook kennis laat maken met het karakteristieke tuinbouwgebied in Boskoop. Er was veel belangstelling voor de wedstrijd. In totaal deden 67 kinderen mee aan de loop over 1 kilometer. Deze wedstrijd was voor kinderen tot 12 jaar. Bij de 5 kilome ter waren 55 deelnemers. Opvallend was het geringe aantal dames bij het koningsnummer, de tien kilometer. Slechts 15 dames verschenen aan de start. Bij de heren lag dit aantal een stuk hoger. Boskoper Hans van Beek wist - evenals vorig jaar - nét niet als eerste over de streep te komen. Hij eindigde als tweede met een achter stand van 0.17 seconden op de win- aar Antal Amptmeyer uit Rotter dam (32.22 minuten). Bij de Busines- srun waren er negen deelnemende teams. Het team van Boomkwekerij Jos van Boheemen eindigde vóór het team van Romijn Schildersbe drijven Boskoop BV en het eerste team van de Boskoopse Veiling op de eerste plaats. In dit individuele klassement van deze categorie was Boskoper Fred van Zoest de snelste in een tijd van 32:43 minuten. Overige uitslagen Meisjes 1 km: 1. Merel van Steenber gen (Boskoop) 3:57 2. Debby Oppe- laar (Bodegraven) 4:04 3. Manon Boskopers Paul van Keulen en Mei vin Slingerland werden in deze cate gorie respectievelijk vierde en vijf de. Dames 10 km: 1. Linda van Wely (Amsterdam) 37:37 2. Brenda Sleeuwenhoek (De Kwakel) 39:55 3. Wilma Korevaar (Groot Ammers) 41:19; Corina Krijgsman uit Wad dinxveen werd vierde, Ineke Geers uit Boskoop vijfde. Heren 10 km: 1. Antal Amptmeyer (Rotterdam) 32:22 2. Hans van Beek (Boskoop) 32:39 3. Wim van Velden (Hoek van Holland) 33:13. Kruit (Boskoop) 4:11; Jongens 1 km: 1. Niels Strijk (Hazerswoude) 3:43 2. Davey Stolwijk (Boskoop) 3:48 3. Erik Verkaik (Reeuwijk) 3:50; Dames 5 km: 1. Joyce Vrijenhoek (Bodegra ven) 21:26 2. Susanne Steens (Schie dam) 23:26 3. Janneke Verhorst (Bodegraven); Beste Boskoopse in deze categorie was Anneke Nieuwsteeg, met een tijd van 29:22. Heren 5 km: Erwin van Voskuilen (Boskoop) 17:26 2. Maarten Blok land (Waddinxveen) 17:30 3. Erik- Simon Strijk (Hazerswoude) 18:45; Rotterdam - Vrijdag 11 januari was de krachtmeting tussen de twee streegenoten Holland Casino.Nesse lande en Alcom/Capelle in het Top sportcentrum. In een goed gevulde topsporthal werd een uitstekende en spannende wedstrijd door beide ploegen gespeeld. Alcom/Capelle wist dit duel via de setstanden 25- 22, 22-25, 16-25 en 23-25 met 3-1 in winst om te zetten. Trainer-coach Guillermo Boogers zette een gewijzgide basis in het veld, Chris de Jong kreeg de voor keur boven Joost Looman en Jan Thijs Zilverschoon verving de geblesseerde Rick Wiggers. De basis werd verder gevormd door Joost van der Hoek, Matijs Dekker, Arno Basketbal Waddinxveen - Flyers Heren 1 klimt - door winst op Gonini uit Delft - omhoog in de competitie. Dames 1 daarentegen maakte in de Meern een grote misstap door te verliezen van SVO. Heren 1 kende een moeizame start tegen Gonini, de nummer laatst van de competitie. In de eerste periode wilde de thuisploeg alles veel te snel, hierdoor kwam er veel slordigheden in het spel. Gonini profiteerde hier gretig van en sloot deze periode af met een 13-16 voor sprong. In de tweede periode pakte Flyers het anders aan en toen kwam meteen het niveauverschil tot uit drukking en via een 31-17 werd de basis gelegd voor een grote over winning. De tweede helft was alleen nog maar van belang voor de groot te van de uitslag. Gonini had zich bij de nederlaag neergelegd en gaf Fly ers alle gelegenheid om naar de hon derd punten te gaan. Dit lukte net niet. Uitslag 98-50. Topscoorder: Dennis Brinkhorst met 21 punten. 1 Dames 1 vertrok vol goede moed richting de Meern om tegen SVO - altijd een lastige en onberekenbare tegenstander - de nodige winstpun ten te halen.Na de eerste periode (15-15) was er nog geen vuiltje aan de lucht, maar in de tweede periode van Solkema, Peter van der Goot en libero Erik Gras. De beide teams lie ten vanaf het begin zien, wat hun intenties waren in deze wedstrijd en het publiek werd daardoor de groot ste winnaar. Voor Holland Casino.Nesselande bleef er toch een tweeslachtig gevoel over. Onvreden over het resultaat, er had duidelijk meer inge zeten, maar tevreden dat de ingezet te lijn stijgend is. De komende com petitiewedstrijden moeten dat laat ste gevoel verder versterken. Zater dag speelt Holland Casino in Nieuw- egein tegen Florie/Vrevok en daar moet van gewonnen worden om weer aan de goede kant van de tele tekst pagina te komen. Volleybal Rotterdam - Holland Casino.Nesse lande speelde woensdag 9 januari in eigen huis de returnwedstrijd in de 1/8 bekerfinale tegen eerste divisio nist Rijnmond. De spelers van Nes- selande lieten zich in de eerste wed strijd nog verrassen door Rijnmond, die het eerste duel met 3-2 op hun naam schreef. In deze tweede wed strijd zette Holland Casino.Nesselan de weer orde op zaken. Met een dui delijk 3-0 overwinning met de set standen 25-20, 25-16 en 25-20, werd de volgende ronde behaald. In de kwartfinale komen de Nesselanders Omniwsorld/AMVJ uit Almere tegen. De eerste wedstrijd staat op woens dag 30 januari in Rotterdam gepland en de return op woensdag 27 februa ri in Almere. ging het helemaal fout. Terwijl SVO de vorm van de eerste periode handhaafde was Flyers de weg volle dig kwijt. Verdedigend bleef het nog wel gaan, maar aanvallend was het slecht. De derde periode probeerde Flyers nog te redden wat er te red den was en knabbelde een paar pun ten van de achterstand af. De vierde periode was het echter weer SVO dat het spel dicteerde en dat de Waddinxveense dames met een grote en zeker een onverwachte nederlaag naar huis stuurde. Uitslag 60-32. Topscoorder: Anita van Unen met 7 punten. Dames 2 tegen Dunkinn was een leuke wedstrijd om naar te kijken. De teams waren aan elkaar gewaagd en de score ging gelijk op, waarbij Flyers toch steeds een kleine voor sprong kon vasthouden. Uitslag 52- 50. Topscoorder: Astrid Groen-Frik- ken met 16 punten. Heren 3 redde het niet tegen BV Alphia. Vooral aanvallend kwamen de Waddinxveense heren tekort: 34- 69. Topscoorder: Harry van Engen met 15 punten. Vrijdagavond 18 januari in de Duike laar om 21.00 uur Dames 1 tegen Jumpers. Zaterdag 19 januari om 17.00 uur Jongens Junioren 1 tegen Leiderdorp. Waterpolo Boskoop/Waddinxveen - Afgelopen zaterdag begon het tweede deel van de competitie, waarin Gouwestaete de strijd aanbindt met Brandenburg, GZC Donk, Lumio het Ravijn, Polar Bears en ZWV-Nereus in de kampi oenspoule C van de hoofdklasse dames. Dames 1 kon afgelopen zaterdag gelijk aan de bak tegen de huidige bekerwinnaar Polar Bears uit Ede. Ook deze keer waren de berinnen te sterk voor de Waddinx veense ploeg; in de Sniep werd met 7-9 verloren. Bij Gouwestaete keerde Ellen van der Weijden na haar zwan gerschap terug, doch moet Karen Weerd voorlopig verstek laten gaan, wegens gekneusde ribben. Het heeft er lange tijd naar uitgezien dat dames 1 eindelijk de winst naar zich toe kon trekken tegen het gehaaide Polar Bears. Immers, hal verwege de derde periode stond de ploeg van trainer/coach Jim van Es met 7-4 vóór. Geen vuiltje aan de lucht, doch we zien het vaker bij Gouwesatete; opeens komt de klad erin. Slordig plaatsen, onnodig bal verlies en onscherpte bij de afwer king zijn de voornaamste factoren, waarbij de dames zichzelf de das omdoen. De Gouwestaetedames begonnen sterk. Een schot van Mirjam Over- dam en een boogje van Sandra Berc- kenkamp bracht Gouwestaete op 2- 0. Kansen op een hogere score waren er, doch Polar Bears kwam op 2-1, waarna alleen Hanneke Kappen 3-1 wist in te tikken. Vlak voor het einde van de eerste periode scoorde Polar Bears 3-2 en begin tweede periode werd het 3-3. Na een knal van Petra Meerdink (4-3) kwam Polar Bears op 4-4. Sandra Bercken- kamp benutte de enige overtal in de eerste helft en bracht Gouwestaete op 5-4. Begin derde periode speelde Gouwestaete uitermate sterk. Petra Meerdink en wederom Sandra Berc- kenkamp, beiden uit een overtal, brachten Gouwestaete op een com fortabele 7-4 en leek niets meer in de weg te staan voor een duidelijke overwinning. Echter, niets was min der waar. Gouwestaete begon ner veus en slordig te spelen en het sluwe Polar Bears trok de wedstrijd volkomen naar zich toe. Eind derde periode was de voorsprong geslon ken tot 7-6. In de laatste periode bracht Gouwestaete al haar kansen om zeep. Voor keepster Francine Lankhuijzen ontpopte Sandra Nieuwenburg zich als een ware plaag. Na haar zesde doelpunt maak te Carla Quint definitief een einde aan de illusie; eindstand 7-9. Zaterdag 19 januari speelt dames 1 om 19.45 uur uit tegen ZWV-Nereus in zwembad De Slag in Zaandam. De overige bondsteams spelen thuis. Heren 1 speelt om 19.10 uur tegen Westland'96 1. Dames 2 en heren 2 ontvangen respectievelijk om 19.55 uur en 20.40 uur ZWV-Nereus 2 uit Zaandam.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 17