Cf 1 Tel. (0180) 63 73 23 Ik De b je van wordt NIEUW PRODUKT RABO VERLOFSPAREN: SALARIS SPAREN VOOR EXTRA VAKANTIEDAGEN BELEGGINGSVISIE VOOR 2002 349,- p.p. 449,- p.p. Weeknieuws pagina 2 Hart van Holland 16 januari 2002 - Als onafhankelijke tussenpersoon heeft uw Rabobank goede ervaringen met de CZ zorgverzekeringen. Bel voor een vrijblijvende offerte of advies met onze verzekeringsafdeling: 8 dagen van 433,- voor Wilt u meer weten bel ons gerust tel: 0180 -637373 Bezoekadressen: iït! rpsstraat 190,2761AJ Zevenhuizen Dorpsstraat 12,2751 AZMoerkapelle Openingstijden: Rabofoon: Rabo orderlijn: Interpolis schadeservice: Blokkeren passen/cards: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Telefoonnummer Reisbureau: AGENDA Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website: Helpdesk Internetbankieren: Helpdesk Telebankieren: fi Rabobank De Rabobank heeft sinds 1 januari het produkt Rabo VerlofSparen aan haar Employment Benefits-pro- gramma toegevoegd. De Rabobank komt hiermee tegemoet aan de wens van steeds meer ondernemin gen naar regelingen op het gebied van verlofsparen. Rabo VerlofSparen is een product waarmee werknemers kunnen sparen voor extra vakantiedagen. Het gespaarde tegoed wordt door de werkgever op een spaarrekening gezet, om de werknemer gedurende zijn verlofperiode het gespaarde sala ris inclusief gekweekte rente uit te keren. Voor de werkgever blijft het een vorm van onbetaald verlof, omdat de werknemer zelf zijn salaris voor de verlofperiode bij elkaar heeft gespaard. Het Employment Benefits-programma van de Rabobank bevat een breed scala aan producten en diensten waarmee ondernemers in het MKB en het grootbedrijf geholpen worden het beste uit zichzelf en uit hun medewer kers te halen. Voor het Rabo VerlofSpa ren krijgen de ondernemers een stan daard reglement met daarin de ver plichte bepalingen van de betreffende regeling.Werkgevers kunnen een eigen reglement verlofsparen maken. Het eigen reglement kan naast de verplich te artikelen uit het standaard reglement eigen aanvullende afspraken tussen de werkgever en werknemer bevatten. Als een werkgever het product verlofspa ren wil invoeren, moet de regeling aan minimaal 3/4 van het aantal werkne mers worden aangeboden. Geldsparen en tijdsparen Verlofsparen kent twee vormen. Bij geldsparen mag de werknemer 10% van het brutoloon per jaar belasting vrij sparen. Er is sprake van uitstel van belastingheffing, omdat over het opgenomen spaarbedrag tijdens de verlofperiode loonbelasting moet worden betaald. Voor deze regeling heeft de Rabobank de spaarrekening Rabo VerlofSparen-geld ontwikkeld. De tweede vorm is tijdsparen. Bij deze spaarvorm mag de werknemer maxi maal 10% van zijn arbeidsuren per jaar sparen. Bij tijdsparen levert de werk nemer overuren of verlofdagen in. Voor deze regeling heeft de Rabobank de spaarrekening Rabo VerlofSpa- ren-tijd ontwikkeld. De regelingen en rekeningen Rabo VerlofSparen worden geopend, gere gistreerd en beheerd door Rabobank Nederland. Door een wijziging van de Wet op de Loonbelasting in 2001 is het mogelijk om fiscaal vriendelijk te sparen voor een periode van extra ver lof van maximaal één jaar. Heeft u vragen over Rabo VerlofSparen, neemt u dan contact op met Cijnie Spekman.Zij informeert u graag verder. Telefoonnummer (0180) 63 73 76 De terroristische aanslagen in New York en Washington hebben bijgedra gen aan het feit dat de groei van de economie in de VS in oktober negatief is geworden. Inmiddels beginnen de vooruitzichten voor de wereldecono mie te verbeteren. Rond de jaarwisse ling bleek dat in de VS de inkoopma- nagersindex opnieuw was gestegen en ook het vertrouwen van Ameri kaanse consumenten steeg fors. Dit sterkt onze mening dat de Ameri kaanse economie in het eerste kwar taal van 2002 zal herstellen. Verder blijft het renteklimaat gunstig. Daar staat tegenover dat de winstontwik keling bij bedrijven nog een minpunt blijft. Ons advies voor aandelen is neutraal. Voor obligaties blijven wij positief. Het korterênteklimaat zal meevallen en de inflatie blijft laag. Aandelen De vooruitzichten voor aandelen zijn aan het verbeteren omdat de economi sche berichten uit de Verenigde Staten een positieve wending beginnen te nemen. Daarnaast blijft het renteklimaat gunstig. Centrale banken zullen niet snel tot renteverhogingen overgaan. Wel is de winstontwikkeling nog een punt van zorg aangezien analisten hun verwach tingen nog steeds neerwaarts bijstellen, al is de omvang van de bijstellingen de laatste twee maanden wat gedaald. Wel is de verwachte winstgroei voor het komende jaar met 16% positief. Met de huidige verwachte winstgroei en de hui dige rentestand is er nog steeds sprake van een onderwaardering. Het koers- beeld verhindert echter vooralsnog een positief advies. Per saldo hebben wij der halve een neutraal advies voor aande len. Obligaties Ons advies voor obligaties is positief. De economie bodemt weliswaar spoedig uit, maar de markt is veel te hard voor uitgelopen op hogere verwachte infla tie. Ook de rente zal naar verwachting spoedig bodemen, maar een forse ren testijging ligt niet voor de hand vanwe ge de goede vooruitzichten voor consu mentenprijzen. Ondanks economisch herstel in de VS blijven obligaties aan trekkelijk. De inflatie blijft laag door de lage bezettingsgraad, oplopende werk loosheid en dalende grondstoffenprij- zen.Ookzal het korterenteklimaat mee vallen. Voor de Fed gaat de markt nu uit van meer dan 180 basispunten rentever hoging in een jaar. Hoewel de Ameri kaanse centrale bank ongetwijfeld de rente zal verhogen, lijkt dit teveel. Wij zijn daarom positief over obligaties. Bron: IRIS research Moet je voor al je kinderen premie betalen? Zal ik de tandarts meeverzekeren? <r^> Ook als ik zelf nooit gaatjes heb? En als 'ie straks een beugel moet? Doen ze ook aan extra kraam zorg? Wat betaal je voor zo'n aanvullende verzekering? r- Moet je zelf de doktersrekening voorschieten? En wie betaalt de apotheek? c=£> Hoe zit dat op vakantie? Moet ik de baby schriftelijk aanmelden? c^> Die wettelijke bijdrage, is die verplicht? Ongezond veel vragen over uw zorgverzekering? Op onderstaand adres krijgt u een helder antwoord. Zorg kan altijd beter. Vertrek 18 en 25 januari, 1 en 8 februari Hotel Salam 2/3-persoonskamer o.b.v. halfpension 15 dagen van 529,- voor (prijs bij vertrek op 18 januari) Nieuwe spelregels giraal beta lingsverkeer tussen landen EU De spelregels voor girale betalings opdrachten aan begunstigden in een ander Europees land zijn veran derd. Dit is ook het geval voor beta lingen die afkomstig zijn van een opdrachtgever in een ander Euro pees land. Deze spelregels vloeien voort uit nieuwe Europese wetge ving. Deze wetgeving geldt alleen voor betalingen beneden of gelijk aan 50.000,- en voor betalingen in een nationale valuta van één van de landen binnen de Europese Eco nomische Ruimte (EER). Dit zijn Bel gië, Duitsland, Frankrijk, Ierland, Liechtenstein, Noorwegen, Portu gal, Verenigd Koninkrijk, Zweden, Denemarken, Finland, Griekenland, Italië, Luxemburg, Oostenrijk, Span je en IJsland. Ook hierbij gaat het om betalingen beneden of gelijk aan een tegenwaarde van 50.000,-. De belangrijkste wijzigingen zijn gele gen in de overboekingtermijn (5 werkdagen), de kostenverdeling tus sen opdrachtgever en begunstigde en in de valutadatum. Geconclu deerd mag worden dat de wijzigin gen voor de klant voordeliger uitval len. Seminar over financiering van agrarische sector Op 31 januari organiseren de Ra- bobanken Gouwezoom, Zeven huizen - Moerkapelle en Nieuw- erkerk-Moordrecht een seminar met als thema."Financiering van de agra- I rische sector" De agrarische ondernemers in de regio hebben hiervoor een uitnodi ging ontvangen. Het seminar wordt gehouden op donderdag 31 januari in Dorpshuis Opmoer in Moerkapel le en begint om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Wilt u de avond bijwonen, maar heeft u zich nog niet opgegeven, vul dan zo snel mogelijk het antwoordformulier in en fax het naar (0180) 63 73 13. 2,7 miljoen eurokits door Rabo bank uitgereikt 2,7 miljoen eurokits heeft de Rabo bank in de afgelopen periode uit gereikt. Dat betekent dat slechts f 100.000 eurokits achter de balies J bleven liggen. Op nationaal niveau gingen 15 miljoen van de 16 mil- joen eurokits over de toonbank. Kleine coupures in Rabobank Geldautomaten De afgelopen week gaf 47 procent van de Rabobank geldautomaten biljetten van 5 euro uit. Dit in I tegenstelling tot berichten in de i media dat de automaten geen klei- J ne coupures uitgaven. 31 januari 2002 6 april 2002 25 april 2002 23 mei 2002 agrarisch seminar start Floriade seminar Voe- dingstuin- bouw seminar Sierteelt Rabobank

Hart van Holland | 2002 | | pagina 2