"De klasgenoten van Oud Zevenhuizen- Moerkapelle" Groeneweg morst twee dure punten Jaarvergade ring Vrouwen van Nu Gerard van Ommeren nog nummer een f Activiteiten-Agenda pagina 8 Hart van Holland 16 januari 2002 ZEVENHUIZEN M O E R K /Ü°ELuÊP Zevenhuizen - Hart van Holland start, in samenwerking met de Stichting Oud Zevenhuizen/-Moer- kapelle, met het publiceren van klassenfoto's uit één van de ker nen van de gemeente Zevenhui- zen-Moerkapelle. De bedoeling is om samen met de lezers de namen van alle kinderen op zo'n foto te achterhalen dan wel te corrigeren. Op deze wijze kunnen inwoners van de gemeente weer kennismaken met hun klasgenoten van weleer. Boven dien wordt het archiefmateriaal van de stichting op deze wijze aange vuld en verbeterd. Voor deze rubriek beperken we ons tot klas senfoto's uit Moerkapelle, Oud Ver laat of Zevenhuizen uit de periode 1900 tot 1970. Wie nog een klassen- foto heeft die aan deze criteria vol doet; kan contact opnemen met Pim van der Zalm, telefoon 0180-633077 of via e-mail: wvdzalm@box.nl. Ook een leuk verhaal over een klas op de foto is van harte welkom. We starten deze eerste keer met een foto van de christelijke lagere school "Rehoboth" uit Moerkapelle. De foto is waarschijnlijk van rond 1938. Lang niet alle namen van leer lingen die op deze foto staan, zijn bekend; reageert u daarom alstu blieft als u één of meerdere ontbre kende namen weet dan wel verbete ringen op deze foto heeft. De bovenste rij van links naar rechts: Koos van Popering, onbe kend, Stien Looi, Hannie Zijderhand, drie onbekenden en meester Eskes. De tweede rij van links naar rechts: onbekend, Clazing?, Boevé, onbekend, juffrouw De Graaff, Pietje Drost, onbekend, Hoogerdijk, Rodenburg, juffrouw Bosscher, Van Kralingen, onbekend en meester Kattenberg. Op de derde rij van links naar rechts: onbekend, Bep Drost, Zijderhand, Rennie Drost en Bep Nieuwland. Op de onderste rij van links naar rechts: Herman van Marle, Piet Drost, Cor Huisman, Piet vd. Linde, Piet Drost, van Popering, Hoogerdijk, Piet Wisse en Jan Hogerbrug. Van iedere gepubliceerde klassenfo- to kan men een kopie foto bestellen tegen de kostprijs €2 De bijdrage van €2 komt ten goede aan de Stichting "Oud Zevenhuizen-Moer- kapelle". Van oude klassenfoto's van voor 1970 maakt de heer van der Zalm graag een kopie. De kans bestaat dat de foto te zijner tijd geplaatst wordt. Ook gaat een kopie naar de Stichting "OZM". Graag reacties, het liefst tus sen 20.00 en 22.00 uur, naar Pim van der Zalm: 0180 - 633077. E-mailen kan ook: wvdzalm@box.nl Voetbal Zevenhuizen - "Uiteindelijk mogen wij nog blij zijn met één punt" waren de eerste woorden van trainer Haze- broek direct na de wedstrijd tegen Bergambacht (1-1). Hij sloeg daar mee de spijker op zijn kop. De hele tweede helft probeerde Groeneweg door een stortvloed van aanvallen de voor de rust opgelopen achter stand weg te werken. Bergambacht scoorde direct uit zijn eerste en enige kans. Abdel Abchrim schoot een corner in één keer achter de kansloze keeper Gert Haan. Dit was tevens het enige aanvallen de wapenfeit van Bergambacht, maar ook Groeneweg kreeg amper kansen. Door een veel te slappe instelling kwamen de zevenhuizena- ren maar tot één 100 kans. Uit een vrije trap kon voorstopper Bart Eindhoven vrij inkoppen. Hij kopte echter de bal ruim naast. Trainer Hazebroek probeerde in de rust zijn mannen aan te sporen om in ieder geval meer arbeid te ver richten en het moet gezegd dat Groeneweg na de rust in ieder geval feller van leer trok. In zo' n soort wedstrijd krijgt de aanvallende par tij niet zoveel kansen. Steeds meer aanvallers gaan elkaar in de weg lopen en steeds meer verdedigers krijgen de kans om er weer een been of voet tussen te krijgen. Als er dan ook nog een 2 meter lange keeper in het doel van de tegenpartij staat lij ken ook de hoge voorzetten een kansloze zaak. Toch was zo' n situa tie aanleiding tot de gelijkmaker. Een prima aanval van Groeneweg werd door Marco Terpstra met een goede voorzet voor de goal gebracht. De keeper tastte, ondanks zijn niet geringe lengte, bij deze hoge voor zet mis. Met een droge knal schoot Jarno van Dorp de verdiende gelijk maker binnen. Groeneweg zette aan voor een slotoffensief maar zette daarmee ook de deur achter open, waardoor Bergambacht naar harte lust kon counteren. En deze coun ters waren zeer niet van gevaar ont bloot, vandaar de terechte opmer king van Hazebroek na afloop van de wedstrijd. Een van die counters werd namelijk nog door doelman Haan onschadelijk gemaakt anders had Groeneweg helemaal met lege handen gestaan. agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle. Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend doorgeven aan mevrouw G. Beunder, 01 80-63 1733 Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! Zevenhuizen: Iedere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein. Zeven Muzen: Zondag 20 januari: vrijz. herv. kerk: 13.00 uur: lunchconcert. Donderdag 31 januari: vrijz. herv. kerk: 19.00 uur: leerlingenavond piano. Dinsdag 5 februari: vrijz. herv. kerk: 19.00 uur: leerlingenavond piano. Vrijdag 15 maart vrijz. herv. kerk.: 20.00 uur: poëzieavond. 20 april: ger. kerk: 20.00 uur: amateur-muziekavond. De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00- 13.30 uur; info 6371 I Ikoffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil:geopend elke Ie en 2e woensdag I van de maand voor 55-plussers (vooraf reserveren 0180-637 III). ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 I dagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): verza- I melen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk I dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen elke donderdag I 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle: openstelling historisch centrum "Ons Verleden" aan de Tweemanspolder 15, Zvh: dinsdagavond van 19.00-21.00 uur en zater- dag van 13.30-16.00 uur: Vogelvereniging Zang en Kleur: kaartschema: 18 jan., 15 febr., 15 mrt., 29 mrt.en 12 april. Moerkapelle: Ouderensoos Op Moer: 14 febr., 14 mrt, I I apr.en 9 mei. Oud Verlaat Vierkap: Creatieve middag elke woensdag 13.30-15.00 uur. KERKDIENSTEN - 20 januari Zevenhuizen Ned. Herv. kerk 10.00 uur ds. G.J. van der Tog; 19.00 ds. E.J.N. Kronenburg. Oud Verlaat Kapel 10.00 uur ds.A. Christ Geref. kerk 9.30 uur prof.dr. E.H. Cossee; 18.30 drs.A.L. v.d. Dries. Ver.Vrijz.Herv.Zev. 9.30 uur Oecumeni sche dienst Geref. Kerk prof.dr. E.H. Cos Moerkapelle Geref. Gem. 9.30 en 18.30 ds. J.B. Zippro. Herv. Gem. 9.30 ds. H. Russcher; 18.30 uur ds. M.B. van den Akker. MEDISCHE DIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Wad- dinxveen: voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestda gen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. 8. van Rooyen, 079-593.14.88 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep 079-593.27.02 (13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Nog te vermelden is dat Klien van Dam het eerste fluitsignaal vanuit de dug-out moest aanhoren. Van Dam was te laat voor de wédstrijdbespre- king. Dat was jammer voor het team omdat hij tot de wedstrijd van van daag als beste Groenewegspeler aan gemerkt kon worden. Vroeg in de wedstrijd viel Dennis van Vliet uit en werd vervangen door Gido Stuur man. Door het inbrengen van Pascal Crielaard voor Kevin Zijderhand werd de druk op Bergambacht nog meer vergroot door achterin één tegen één te spelen. Het is te hopen dat Groeneweg in de eerstvolgende wedstrijd (uit tegen Gouderak) er van bewust is dat vanaf de eerste tot de laatste minuut gestre den moet worden voor een goed resultaat. Inzet en karakter zijn in deze afdeling namelijk de belangrijk ste pijlers voor een goede klassering. Moerkapelle - De afdeling Moerka pelle van Vrouwen van Nu houdt haar jaarvergadering op woensdag 23 januari in dorpshuis Op Moer. Aanvang 19.45 uur. Voor de pauze wordt de jaarvergade ring gehouden, waarin onder andere een nieuw bestuurslid wordt geko zen. Na de pauze wordt een lezing verzorgd door Rie de Visser over 'biotechnologie'. Na deze lezing wor den de dames in staat gesteld over dit onderwerp van gedachten te wisselen in de vorm van een debat zoals in het tv-programma "Het Lagerhuis" Introducés zijn van harte welkom tegen betaling van €3,40. Moerkapelle - In ronde 18 van de onderlinge competitie stonden er twee topduels op het programma, waarbij de nummers een tot en met vier van de ranglijst betrokken waren. Zo leek Ben van Geffen met wit eventjes koploper Gerard van Ommeren beentje te gaan lichten. Het was in een Dame-Indier echter optisch bedrog. Toen Gerard remise aanbood was de stelling in even wicht. Jesse van Elteren was met wit in een Pirc tegen Dick Bac op winst uit. Voordeel voor een van beiden kon niet worden aangetoond en het eindspel resulteerde in remise. Hugo van Elteren kon zijn positie in het klassement verbeteren door met zwart vanuit een zeer bedenkelijke stelling Jacques de Lange te ver slaan. Overige uitslagen: Kees van Vuuren - Arie Hoogduijn 0,5-0,5; Kevin Bak ker - Boudewijn Weijermars 0-1; Meus van der Poel - Jan Blok 0-1; Christiaan Noorland - Andre Corpe- leijn 1-0; Wim Westerman - Ron Droog 0,5-0,5; Gerrit van Meeteren - Freek Hofman 1-0; Henk Doornhein - Sjaak Kouwenhoven 0,5-0,5. De stand bovenaan: 1. Gerard van Ommeren; 2. Ben van Geffen; 3. Jesse van Elteren; 4. Dick Bac; 5. Wim Vroegindeweij. Het tweede team van Schaakvereni ging Moerkapelle heeft in twee etap pes de lastige uitwedstrijd in Berg- schenhoek tegen EBSV 1 afgesloten met een 4-4 gelijkspel. Tegenover de overwinningen van teamleider Andre Nieuwlaat en Kevin Bakker stonden nederlagen van Jacques de Lange en Jan Blok. De vier remises kwamen op naam van Marcel de Haan, Michiel Rensen invaller aan bord 2!), Kees van Vuuren en Arie Hoogduijn. Het tweede heeft na vier wedstrijden vier matchpunten in klasse 2C van de Rotterdamse Schaakbond. Bij de Jeugd werd een begin gemaakt met de finalegroepen. Kampioens- groep, uitslagen eerste ronde: Pieter Perdijk - Remco Vollebregt 1-0; Mat thias Freeke - Jojanneke Weijermars 1-0; Thijs van der Torren - Dirk-Jan van den Berg 1-0; Marius van der Torren - Stefan van der Zalm 0-1. Groep 1, uitslagen eerste ronde: Jan van den Hoek - Arjan van den Bergh 0-1; David Bontenbal - Job Noorland 1-0; Daniel Vente - Lieselotte Schoe- maker 0,5-0,5; Gerben Kooij - Harm de Wild 1-0; Daniel Noorland - Wal ter van den Berg 1-0; Rolien van der Torren - Lisa van de Hoven 1-0.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 8