Dier vermist of gevonden? Ruim twee duizend euro voor SKR Basiscursus Diabetes Stand Waddinxveense Sjoelers Massakamp schakers Waddinxveen en Boskoop Verkeershandhaving In een boeide 2001, een jaar om nooit te vergeten! 100 EHBO-tips voor de computer typ Informatieavond Bureau informele Zorg Dialezing KW Tentoonstelling Boskoop Creatief Metal weekend in De Tunnel Help ons mee de natuur van Zuid-Holland te beschermen pagina 9 Hart van Holland 16 januari 2002 Actienummer 010-272 22 22 Zuid-Hollands Landschap Stichting AMIVEDI. Kosteloze registratie vermiste en gevon den huisdieren. Hulppost 3B- Hoek-Zevenhuizen/Moerkapelle. In e week van 7 tot 14 januari werden de volgende vermiste /gevonden huisdieren gere gistreerd. Vermist: kater, zwart, ljaar, slank dier. Vlietkade (Zevenhuizen); Gevonden: kater, ongecastr. zwart, met een witte bles. bij oren, buik, poten en 1 zwarte en 1 witte bal. Weiland aan de Rotteka- de (Oud Verlaat); Kater, onge castr. zwart met wit befje, jong, Molenviergang (Zevenhuizen); - Poes, ongesterl. Cypers met een witte bef en vlek op neus en witte poten. Molenviergang (Zevenhui zen); ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bel len naar Stichting Amivedi Hulppost 3B-Hoek Zevenhui- zen -Moerkapelle, telefoon 010- 5121937. Zevenhuizen - In het jaar 2001 werd in het Hart van Holland vijf maal aan dacht besteed aan de Stichting Kin derhulp Roemenië, hetzij in een puz zelpagina, hetzij in een artikel over een van de activiteiten van de Stich ting. Het bedrijfsleven sponsorde deze pagina. Het batig saldo, 2268.90 euro, is door het Hart van Holland overgemaakt op de rekening van de Stichting. Boskoop - Op dinsdag 22 januari is er een dialezing bij de Katholieke Vrouwen Vereniging. De heer Arie de Knijff vertelt over de vier jaargetij den in het Spookverlaat, een gebied tussen Alphen aan den Rijn en Hazerswoude-dorp. Dit stuk polder heeft zich, na een ruilverkaveling, dermate ontwikkeld in de loop de jaren, dat er van alles op natuurge bied te zien is, zoals veel vogelsoor ten, vlinders en libellen. Ook plan ten, bloemen en paddestoelen brei den zich steeds meer uit. Geïnteres seerden zijn welkom in de parochie zaal aan de A.P. van Neslaan 50. Aan vang 20.00 uur. Introducés betalen 2,50. Regio - De Diabetes Vereniging Nederland, afdeling Gouda start 5 februari een basiscursus. Tijdens de vijf cursusavonden worden veel zaken besproken die diabetes beïn vloeden. De mogelijkheden voor de behandeling van diabetes zijn de laatste decennia sterk verbeterd. Nieuwe tabletten, insulinepennen en -pompen, zelfcontrole en bewegings- en voedingsadviezen zijn slechts enkele voorbeelden van de zaken die diabetici meer vrijheid geven. Er is ook gelegenheid voor het uit wisselen van ervaringen en het bespreken van knelpunten. De cursus is bedoeld voor iedereen die met diabetes geconfronteerd wordt en wordt gehouden in het Groene Hart Ziekenhuis, Bleulandlo- catie (bestuurskamer) aan de Bleu- landweg 10 in Gouda op 5, 12, 19 en 26 februari en 5 maart. Voor meer informatie en aanmelding: Riet Klin- genberg, telefoon 0182 - 619002 (tus sen 18.00 en 19.00 uur). Waddinxveen - Na de laatste sjoel avond van Sjoelvereniging Waddinx veen is de stand in iedere klasse als volgt: Klasse A: 1. Wim Slingerland jr. 1397.25 2. André van Gemeren 1394.00 3. Jan Kersbergen 1392.37 4. Kees Kuypers 1384.37 5. Dick Dros 1374.44 Klasse B: 1. Gerard Vos 1296.30 2. André Faas 1287.40 3. Guus van Renesse 1286.40 4. Cor van Herk 1285.80 5. Frans Bötjer 1277.50 Klasse C: 1. Jan Olie 1193.00 2. Otto Supusepa 1182.10 3. Dirk Faas 116980 4. Floor Abshoven 1157.10 5. Cor van Gils 1147.50 Klasse D: 1. Mevr. A. Warmelink 1098.80 2. Ronald Meyer 1084.30 3. W. Slinger land sr. 1071.50 4. A. Warmelink 1060.10 5. J. Gerlich 1055.60 Ingezonden Boskoop/Waddinxveen - Het is al enige tijd geleden dat de Waddinx veense Schaakvereniging en het Bos- f koopse Internos een clubavond in het jaar al hun activiteiten stilzetten voor een onderlinge krachtmeting aan zo veel mogelijk borden. Don- S derdag 10 januari werd deze massa kamp in Boskoop gespeeld aan 23 borden. Waddinxveen had nog zes 1 spelers over, die tegen elkaar speel den en dus buiten de uitslag bleven. Binnen anderhalf uur waren er twee 5 punten gemaakt door de Waddinx- veense spelers Albert Prins en Dirk van Offeren. Daarop volgden er nog velen. Drie partijen eindigden in remise en twee werden gewonnen door Internos, zodat de beker weer meereisde naar Waddinxveen. Het maakte niet de indruk, dat de gastheren daar mee zaten: ze maak ten vriendelijke de opmerking, dat ze de gezelligste en luidruchtigste vereniging van de Leidse Schaak bond zijn. Zo op de klank af kan dat kloppen. Van de mededeling: "Er wordt wedstrijd gespeeld, heren!" toonden ze zich niet onder de indruk. De gesprekken gingen door, ook door de spelers aan de borden. En volgend jaar komen ze wel weer naar Waddinxveen. Snelheidscontroles De politie heeft in de afgelopen week regelmatig snelheidscontroles gehouden op de Provinciale Weg N206 (Bollenstreek), de N207 (tus sen Leimuiden en Alphen aan den Rijn) de N209 en de Rijndijk (omge ving gemeente Rijnwoude). In ver band met wegwerkzaamheden is op de Hogeveenseweg (N209) bij Bent huizen de maximumsnelheid momenteel 50 km/u. Bij een snel heidscontrole daar, begin vorige week, werden ruim 3100 automobi listen gecontroleerd. Zeshonderd kregen een bekeuring omdat ze te Vooral door de gebeurtenissen van 11 september zal 2001 voor eeuwig in het geheugen van velen gegrift blijven. De terroristische aanslagen op de Verenigde Staten vormden zonder enige twijfel de belangrijkste en meest huiveringwekkende gebeurtenis van het afgelopen jaar. De televisiebeelden van vliegtuigen die zich in het World Trade Center boorden waren zo verschrikkelijk en onwezenlijk dat we onze ogen nauwelijks geloofden. 2001 Had sowieso weinig positiefs in petto. Al op de eerste dag van het jaar werd ons land opge schrikt door de cafébrand in Volendam. Ook de MKZ-crisis die ons land teisterde zal met inktzwar te letters de analen ingaan. Op internationaal vlak hielden onder anderen de arrestatie van Milosevic, de executie van Mc Veigh, de toenemende onrust in het Midden-Oosten en de oorlogsdreiging tussen India en Pakistan de gemoe deren flink bezig. Op sportief gebied ging er van alles mis rond het Nederlands voetbalelftal dat zich uiteindelijk niet wist te kwalificeren voor het WK van 2002. Eveneens spraakmakend was de verloving van kroonprins Willem-Alexander met Maxima. Al deze gebeurtenissen en nog veel meer is te terug te vin den in het fotoboek "Een jaar in beeld" dat vanaf 21 januari in de boekhandel verkrijgbaar is. Een jaar in beeld - Markante gebeurtenis sen uit het jaar 2001; uitgeverij Strengholt's Boeken - Naarden. ISBN: 9058601129- €12,50. Wedstrijd van Computer Idee: doe mee! Geen paniek meer als Windows vastloopt! Geen stress als je muis weigert! Want bij de honderdste editie van Computer Idee zit een gratis pocket met honderd tips voor de pc. Daarmee los je alle com puterproblemen snel op. En bovendien kun je nu meedoen aan een speciale wedstrijd van Computer Idee! Pc-problemen passé Iedereen kent het. Je wilt bijvoorbeeld iets opzoe ken op internet, maar je kunt geen verbinding maken. Je bent 'ineens' tekst of je adresboek kwijt. Misschien loopt je computer wel steeds trager? Of nog erger: je wordt belaagd door een e-mail stalker! Allemaal irritante pc-problemen die veel voorko men. Gelukkig biedt de EHBO-pocket van Computer Idee duidelijke stap-voor-stap oplossingen. 100e editie Computer Idee Computer Idee is het grootste computerblad van Nederland en verschijnt elke twee weken. Het tijd schrift zit boordevol handige informatie, praktische workshops en betrouwbare tests. Begin januari ver schijnt het honderdste, feestelijke en extra dikke jubileumnummer mét EHBO-pocket. Win een computer Idee handboek Ter gelegenheid van de honderste Computer Idee is er een wedstrijd: 'Bedenk zelf een originele EHBO- tip voor je computer'. Stuur je tip met je adresgege vens, vóór 31 januari naar: 100e Computer Idee, Postbus 5240, 1410 AE Naarden. De tien beste inzendingen worden beloond met een Computer Idee FAQman Handboek, deel 2 ter waarde 35,95. Voor 35,- 15,88) per jaar helpt u mee. Met uw hulp kunnen wij het landschap en de natuur in onze provincie behouden en uitbreiden. Als u nu beschermer wordt dan ontvangt u: Gratis Uitwaaien t.w.v. 26,44 12,-) Gratis toegang in alle natuurgebieden van de Landschappen in Nederland, Gratis abonnement op ons tijdschrift Gratis leerzame excursies Boskoop - Vrijdag 18 januari vindt in de bibliotheek de afsluiting plaats van de jaarlijkse tentoonstelling van Boskoop Creatief. In de afgelopen weken heeft het publiek de gelegenheid gekregen door middel van stembriefjes haar voorkeur uit te spreken voor bepaal de werkstukken. Deze stembriefjes worden geteld en tijdens de afslui ting zal de winnaar bekend gemaakt worden. Degene met de meeste stemmen mag de publieksprijs voor een jaar mee naar huis nemen, mag het affiche voor de tentoonstelling 2002/2003 ontwerpen en in de loop van 2002 tezamen met vierandere exposanten die hoog scoorden bij het publiek, een tentoonstelling in de bibliotheek inrichten. www-zuitStoöafutelsiïdsehap.nl Boskoop - Voor wie van metal en gezelligheid houdt zijn vrijdag 18 en zaterdag 19 januari twee dagen om niet te missen. Vrijdagavond om 22.00 uur is de aftrap van het metal- weekend in de Tunnel met de open podium avond. Nieuw talent zal hun muzikale kunsten aan de bezoekers laten horen. Zaterdagavond is het tijd voor het optreden van de band Toxic Fumes. Wie in de gelegenheid is om deze band te komen beluisteren, zal ver steld staan van de kwaliteit van hun muziek. De band speelt naast haar eigen repertoire ook covers van onder andere Metallica. De entree bedraagt €5,-; voor leden €3,75; de vrijdag is gratis. snel reden. Enkelen passeerden het meetpunt met 97 km/u. Ook de komende week zal de politie op dat weggedeelte snelheidscontroles houden. Verkeershandhaving in de komen de week: Op de doorgaande wegen door de regio houdt de politie ook in de komende week regelmatig snel heidscontroles. De politie adviseert bij gladheid en mist de snelheid aan te passen. Het verkeershandha- vingsteam zal ook controles uitvoe ren op het dragen van de veilig heidsgordel: Regio - Het Coördinatiepunt Vrijwilli- gershulp Thuis is op zoek naar nieu we vrijwilligers die tijd en ruimte hebben om eenmaal per week of veertien dagen een bezoek te bren gen of activiteiten te ondernemen met mensen die een chronische ziekte of handicap hebben. Om over deze activiteiten meer te kunnen vertellen wordt op maandag 28 janu ari een informatieavond gehouden. Voor vrijwilligers is het bezoeken van iemand met een chronische ziekte of handicap vaak een prettige afwisseling van de dagelijkse drukte. Het contact met degene die zij bezoeken kan boeiend en afwisse lend zijn en het is leuk samen iets te ondernemen. Maar het is ook een uitdaging. Je merkt dat door de yrij- willigershulp de vaste verzorger even ruimte en rust krijgt om op adem te komen. Bij iedere vrijwilli ger wordt een hulpvraag gezocht die past bij datgene wat iemand te bie den heeft, want het is van belang dat vrijwilligers juist daar ingezet wor den waar zij zelf ook plezier aan beleven. Vrijwilligers bezoeken mensen thuis om met hen koffie te drinken of een spelletje te doen. Zij gaan samen winkelen, een pilsje pakken op een terrasje, naar een museum of gewoon een stukje wandelen. Ande re vrijwilligers passen op bij een gezin waar vanwege de handicap van een van de gezinsleden steeds iemand aanwezig moet zijn. Een andere groep vrijwilligers vormt de Terminale thuiszorg; een naaste verzorgen die binnenkort gaat ster ven is zwaar en intensief. Een vrij williger kan net dat beetje hulp bie den, waardoor de familie toch weer wat meer tijd en aandacht krijgt voor elkaar. Iets wat juist in deze periode zo hard nodig is. In het voorjaar gaat het Buddypro ject van start. Een Vrijwillige Buddy wordt gedurende een vastgestelde periode en met een bepaald doel ingezet bij iemand met een ernstige ziekte of handicap. Een Buddy kan bijvoorbeeld extra steun bieden aan iemand bij wie de diagnose kanker is gesteld en die een therapie moet ondergaan. Ook kan de Buddy ondersteuning bieden bij activitei ten en een klankbord zijn voor men sen die moeten leren omgaan met een ziekte of handicap. Het Coördinatiepunt Vrijwilligers- hulp Thuis (voorheen de Thuishulp centrale) js een afdeling voor vrijwil-. lige thuishulp van De Vierstroom. Vrijwillige thuishulp is een waarde volle aanvulling op de professionele zorg. Dit biedt mensen met een chro nische ziekte of handicap én hun naasten de mogelijkheid activiteiten te ondernemen, waar zij anders niet toe komen. Vanaf 1 januari is het Coördinatie punt Vrijwilligershulp Thuis samen met het Steunpunt Mantelzorg ondergebracht in het Bureau voor Informele Zorg. Voor belangstellenden wordt op maandag 28 januari om 20.00 uur een informatieavond georganiseerd in het gebouw van De Vierstroom aan de Spoorstraat 2 in Gouda. Men kan zich hiervoor opgeven op werk dagen tussen 9.00 en 12.30 uur op nummer 0182 594 623 óf via de Zorg lijn telefoon 0182 594 500. Wie die avond verhinderd is, maar wel belangstelling heeft voor dit vrij willigerswerk kan dit doorgeven. Men wordt dan teruggebeld door een medewerker van het Bureau voor Informele Zorg. Voor meer informatie kan men terecht op de landelijke website: www.handjehelpen.nl

Hart van Holland | 2002 | | pagina 9