Tentoonstelling Neel van Oosten in bibliotheek Boskoop Tuinbouwgids 2002: wegwijs in de Nederlandse tuinbouw Cursus Gezelligheid troef tijdens Schaaknacht Langs de velden van WSE Griep bij jeugd Waddinxveen Koppelkaarten bij de Springplank Schaken in Waddinxveen: derde blijft op koers Tuinbouwgids babymassage Vernieuwde bingo in het Zuidhonk Bingo bij de Paddestoel Bingo voor senioren Klaveijassen bij WSE Koppelklaveijas- sen in de Boog Plaats vrij bij Toos REGIO Hart van Holland 23 januari 2002 pagina 11 Wegwijs In de 2002 Nederlandse tuinbouw Regio - De tuinbouwgids 2002, met de adres sen van bijna honderddertig belangrijke organisaties, is verschenen. De gids is bedoeld als wegwijzer voor iedereen die meer wil weten over de tuinbouwsector in Nederland. In de gids zijn 64 pagina's de belangrijkste economische kengetallen van de Nederland se tuinbouw, de tuinbouwsectoren, bijna honderddertig belangrijke tuinbouw- en aan de tuinbouw gerelateerde organisaties beschreven en van adresgegevens voorzien. Verder worden belangrijke projecten, evenementen en onder scheidingen in de tuinbouw genoemd. De Tuin bouwgids 2002 is zowel gedrukt als digitaal beschikbaar. Het is een uitgave van 'Onder glas groeit iets nieuws...', de campagne van de samenwerkende organisaties in de glastuin bouw. De gedrukte versie van de Tuinbouwgids 2002 kan gratis worden aangevraagd bij het Product schap Tuinbouw, afdeling documentatie, 079- 3470633. Op de site van het Productschap (www.tuinbouw.nl) kan een navigeerbare pdf- versie van de tuinbouwgids worden gedownlo- ad. Waddinxveen - Ontspannen schaken, gezellig heid, bijpraten met oude bekenden, dat zijn de kenmerken van een van de bekendste schaake venementen in Waddinxveen: de Schaaknacht, die voor de 9e maal georganiseerd wordt door de Waddinxveense Schaakvereniging WSV in samenwerking met de stichting wijkwerk De Zuidpias. Dit toernooialtijd bezocht door vele schaaktoppers uit de regio, vindt plaats op vrij dag 1 februari. Het evenement begint om 20.00 uur en er zal worden doorgeschaakt tot zater dagochtend 8.00 uur. Er worden in deze perio de 21 ronden afgewerkt, die gespeeld worden volgens het Keizer systeem. Dat betekent dat er na iedere gespeelde ronde opnieuw op sterkte zal worden ingedeeld. Het speeltempo bedraagt 10 minuten per persoon per partij. Voor informatie en aanmelding: Barthold Jan sen, telefoon 0182-612551 of Ton van Nieuker- ke, telefoon 0182-630594 of via e-mail: cdw014@wxs.nl of tvnieukerke@wxs.nl. Bij zonderheden zijn te vinden op www.wsv.net- menu.nl Voetbal Voetbal Waddinxveen - Zaterdag 19 januari werd er volop gevoetbald door de jeugd van WSE. WSE Al ging op bezoek bij Rohda '76, nummer 3 op de ranglijst. De mannen van WSE lie ten zich niet imponeren en kwamen op een 0-1 voorsprong. Doelman Hes, de absolute uitblinker van deze wedstrijd bracht Rohda '76 tot wan hoop door zijn sublieme reddingen. Door uitmuntend keeperswerk werd slechts 1 tegendoelpunt geïncas seerd. Zo snoepte WSE 2 punten af van de titelkandidaat. WSE BI deed eveneens goede zaken bij Dilletant BI: 2-3 winst. WSE Cl liet zich een beetje wegzetten door het gretiger Be Fair Cl: 0-2. WSE C2 speelde een matige wedstrijd tegen Nieuwerkerk C5: een terechte 0-6 nederlaag. WSE Dl had geen kind aan DSO D4. Voor de 0-7 overwinning hoefden zij wei nig moeite te doen. WSE D2 speelde (tegen Zwammerdam Dl een sterke wedstrijd. Ondanks dat ging de winst naar Zwammerdam met 1-3. WSE El en CVC Reeuwijk El waren aan elkaar gewaagd. Na een 0-0 rust stand viel de 0-1 al snel door een ongelukkige terugspeelbal. In de slotfase geloofde WSE er niet meer in, waardoor de winst met 1-3 naar CVC ging. WSE E2 speelde eveneens tegen een team van CVC Reeuwijk. De E3. Zij wisten met veel kunst en vliegwerk 1 puntje te sprokkelen. Het werd 1-1WSE E3 ging op bezoek bij de buren; Be Fair E6. De oranje zwarten waren net iets sterker en wonnen de derby met 2-4. WSE F1 speelde tegen koploper Waddinx veen Fl. De geel zwarten lieten zien niet zomaar op de eerste plaats te staan. De oranje zwarten van WSE hadden weinig in te brengen. Het werd 0-6. WSE F2 en Bernardus F4 hielden het op 1-1. WSE F3 was oppermachtig tegen Jodan Boys F9. Zij wonnen met 1-7. Waddinxveen - De eerste zaterdag na de winterstop werd het jeugdvoet bal bij w Waddinxveen getroffen door vele ziekmeldingen van jeugd spelers. Bij de Cl waren er 8 afschrij vingen en de C2 had 6 afschrijvin gen. Door inzet van spelers van de D en E konden de wedstrijden van de C-teams toch worden gespeeld. De wedstrijd van de Cl ging verloren met 2-1 en de C2 ging ten onder met 13-0. Er kan niet anders worden gezegd dan dat dit team dappere strijd heeft geleverd. De Fl had een goede start in een echte derby tegen WSE Fl. De winst ging mee naar "De Sniep": 0-6. De F2 moest in Rohda'76 F2 hun meerdere erkennen, zij verlo ren met 0-6. De E3 heeft ondanks een nederlaag 2-9 toch een goede wed strijd gespeeld tegen Olympia E6. De Dl pakte tegen Olympia D4 de pun ten, winst 1-5. De BI kwam met de winst, 2-4, terug. Zondag werd door de jongsten in de Duikelaar het jaarlijks onderlinge zaalvoetbaltoernooi gespeeld. De partijen werden met volle inzet gespeeld en zoals altijd juichen de winnaars het hardst, maar iedereen had een leuke middag. Volgende week zijn de D, C en B-spelers aan de beurt. KERKDIENSTEN - 27 januari Waddinxveen R.K. kerk za 26 jan. 19.00 uur woord- en communieviering; zo 27 jan. 11.15 uur eucharistievie ring. Herv. kerk 9.30 uur ds. A.J.G. Dronkert; 18.30 uur Vesper in IK. 10.00 uur ds. J.P. Koning; 18.30 uur ds. RA.C. Bongers Geref. kerk vrijg. 9.30 uur ds. A.M. de Hullu; 16.30 uur ds. H. Hidding. De Rank 10.00 uur ds. C.H. Wes- dorp; 18.30 uur vesper in IK. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. R. de Reu ver; 18.30 uur ds. M.D. vd Giessen. De Stek 9.30 uur ds. M.D. vd Gies sen. Ger. Kerk 9.30 uur ds. J.H. Lange- laar, ds. M.D. vd Giessen; 18.30 uur ds. M.D. vd Giessen. Ev.Gem.Parousia 10.00 uur R. Pijp- ker. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. C.C. den Hertog. Ger. Gem. 9.30 en 16.30 uur lees- diensten. Vrijz.Pro.Gel.Gem. 10.00 uur mw ds. C.L. Lombard-Schagen MEDISCHE WEEKENDDIENST Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedeisen de huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Boskoop/ Benthuizen Vrijdag 25 januari 18.00 uur tot zondag 27 januari 24.00 uur: Dok ter R.J.M.P. van Wiechen, Zijde 20, Boskoop, 1072-214450. Waddinxveen - Voor klaverjasliefheb- bers is er op dinsdag 29 januari een koppel-kaartavond in de zaal van tenniscentrum Waddinxveen aan de Sniepweg. Er worden vier rondes gespeeld. Aanvang 20.00 uur. Men hoeft geen lid te zijn van de vereni ging, iedereen is welkom. Boskoop - Van 22 januari tot 9 maart exposeert de Waddinxveense Neel van Oosten in de bibliotheek aan de Babsloot. Neel van Oosten is op cre atief gebied een laatbloeier. Pas op latere leeftijd is zij meer aandacht gaan schenken aan haar creatieve talenten. Haar voorkeur gaat uit naar het maken van etsen van kleine huisdieren, wilde bloemen en Hol landse landschappen, ook haar aquarellen oogsten alom veel bewondering, wat resulteert in diverse opdrachten en verzoeken tot het houden van tentoonstellin gen. Zij exposeert dan ook regelma tig in gemeentehuizen, kantoren, zie kenhuizen en bibliotheken. De expo sitie in de bibliotheek van Boskoop omvat zowel etsen als aquarellen. Waddinxveen - In de tweede week van het nieuwe jaar leed het tweede van WSV een nederlaag in de uit wedstrijd tegen het derde van Char- lois/Europoort. Daarmee is de kans op een kampioenschap voor het tweede nagenoeg verkeken. De maandag daarop bereikte het derde zijn vijfde overwinning op rij, tegen het derde van Schiebroek. Daarmee staat het derde (in de derde klasse) een bordpunt voor op het vierde van Messemaker 1847. In de volgende ronde spelen de koplopers tegen elkaar en die wedstrijd kon wel eens de beslissing brengen. Op de clubavond werden enkele par tijen voor het bekertoernooi gespeeld. Wim Hennink trok na een spannend gevecht tegen Peter de Louw aan het langste eind. Wim van Vuuren houdt iets beter dan Arie Versluis het spel als geheel in de gaten en dat leverde hem de over winning op. Peter van der Belt was van plan geweest, tegen Mark van Putten harder van zich af te bijten. Toen Mark hem dreigde te b-lijnen, nog wel met verdubbelde torens, moest Peter wel wat. Dat werd een stukoffer, waarna Mark rustig afwik kelde. Hans van Woudenberg lever de een volwaardige prestatie door met een Benoni-opening (met zwart) Ben van der Knaap op te brengen. Ton Kuiper raakte tegen Wim van Os een pion kwijt. Erger was, dat zijn pionnenstelling algeheel uiteenge slagen was en dat hij geen open lij nen kon bezetten. Wim Mulder won voor het eerst niet: Herman Smits kamp had eerder door zijn sterke loper enig voordeel, maar de strijd ging gelijk op. Eduard Philipse maak te gehakt van de stelling van Henny de Roodt, die anders wel heel taai kan verdedigen. Jaap Smit probeer de tegen Arie Kardol, zich actief te verdedigen door tegenaanval over de halfopen g-lijn, maar na dameruil had Jaap niets meer. Erger was, dat zijn 'goede' koningsloper zeilig heen en weer sjokte tegenover een uiterst actief paard. Jan Kraaijesteijn maak te niets klaar tegen Hans van Offe ren. Jan Muit had tegen Dirk van Offeren geen sikkepit last van zijn gewone tijdnood en won tamelijk glad. Jaap van het Heiden trok met zijn dame ten aanval tegen Wim van den Hoek, maar Wim bracht volgens het boek je de dame in moeilijkheden en won tegen een gebrekkige spelontwikke- ling. Nico Dannis trakteerde Henk van Erk op het Blackmar-Diemer- gambiet, maar kwam al gauw aan een materiaalvoorsprong en op de 17e zet aan een dubbele paardaan- val op koning en dame. Doek dus. Jeroen van der Veen posteerde met wit zijn stukken beter dan zijn team genoot Ton Bronk en trok de partij in drie kwartier naar zich toe. Randy Girdhari faalde in het oprollen van Gerard Torenbeek en bleef op remi se steken. Jaap van Sandijk raakte tegen Albert Prins een stuk kwijt en dat kostte de partij. De sterkere juni oren brachten de avond door op de jeugdtraining en komen dus niet in de uitslag voor. Stand bovenaan: 1. Van Putten; 2. W. Hennink; 3. Philip se; 4. R. Dannis; 5. Van Woudenberg; 6. Van Nieukerke; 7. Jansen; 8. Van der Born; 9. De Louw; 10. Van Vuu ren. Achter de koploper gaapt een gat van een paar honderd punten. Waddinxveen - De Vierstroom, organisatie voor thuiszorg, ouder en kindzorg en maatschappelijke dienstverlening in Midden-Hol land, organiseert in Waddinxveen de cursus 'babymassage' Deze cursus bestaat uit vijf wekelijkse bijeenkomsten van anderhalf uur en is bedoeld voor ouders van baby's van ongeveer twee tot negen maanden oud. vóór 11 februari aan te melden, door te bellen naar De Vierstroom-Zorg- lijn, 0182-594500. Waddinxveen - De opzet van de bingo in het Zuidhonk wordt met ingang van de eerstvolgende bin goavond, 26 januari, veranderd. Er worden voortaan 9 rondes en één superronde gespeeld. Bovendien wordt voortaan, in plaats van met 75 nummers met 90 nummers gespeeld. De zaal is open om 19.30 uur, de bingo start om 20.00 uur. Jeugd heeft alleen toegang onder begeleiding van een volwassene. Waddinxveen - Vrijdag 25 januari wordt er een bingoavond georgani seerd bij wijk- en speeltuinvereni ging De Paddestoel. De entree is vrij en er worden 10 rondes gespeeld. Ook wordt een verloting gehouden. De zaal gaat om 19.30 open en de eerste ronde start 20.00 uur. Waddinxveen - De Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk, afdeling seniorenwerk, organiseert op dins dag 29 januari een bingoavond in het Anne Frank-activiteitencen- trum. De zaal gaat open om 19.30 uur, de bingo begint om 20.00 uur. Deze activiteit is toegankelijk voor alle 55-ptassers in Waddinxveen. Waddinxveen - Vrijdag 25 jan is er een klaverjasavond bij voetbalver eniging, in de kantine aan de Wil lem de Rijkelaan De avond begint om 20.00 uur en het eerste kopje koffie is gratis. Het inschrijgeld bedraagt 1.50 en de deelname staat voor iedereen open. Waddinxveen - Op vrijdag 25 janu ari wordt een koppelklaverjas- avond gehouden in buurtcentrum de Boog. Aanvang 20.30 uur, zaal open 20.00 uur. ledereen is van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Htiygenslaan, Waddinxveen - Bij jazzdans- en turnvereniging TOOS zijn bij som mige lessen plaatsen vrij gekomen; bij gymnastiek voor jongens/meis jes/dames en heren. Trimmen voor dames en heren. Aerobic voor dames en heren, jazz voor meisjes, dames en ook heren. Voor de aller kleinsten is er ouder- en peuter- gym, jazztiek, baltiek en kleuter- gymnastiek. Vorig seizoen is TOOS gestart met Free Style jazz voor tie ners, een turnuur voor volwasse nen (dames en heren) en een acro- gymuur voor kinderen en volwas senen. Nieuw is de 55+ sportfit les. De lessen van TOOS worden gege ven in De Duikelaar in de Zuidpias, het eigen 'home' aan de Starin- giaan" en in de "J. Postlaan" in de Componistenbuurt. Voor meer informatie: 0182 - 613839.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 11