Voortgang renovatie gemeentehuis Gemeenteraadsverkiezingen: 6 maart 2002 Planvorming Eendragtspolder in brede discussie Wie gaan er naar het feest? Oud papier actie De Eendragt ^^TÏÏHUIZEN MOERKAPELLE_ pagina 13 Gem. Zevenhuizen-Moerkap Door Karin Heeren Zevenhuizen - "Het groot onder houd en renovatie van het gemeen tehuis loopt op schema", zo laat een betrokken ambtenaar weten. Momenteel wordt er druk aan het dak gewerkt, waarbij zo nu en dan een grote hijskraan nodig is. Afge lopen maandag 21 januari werden materialen op het dak van de bibli otheek gehesen die nodig zijn voor de constructie van de nieuwbouw boven op de bestaande bouw aan die zijde. Gedurende enkele weken zal daarom de normede ingang van de bibliotheek niet gebruikt kun nen worden. De gevel van het gemeentehuis wordt ook compleet gerenoveerd. Detaildelen van de gevel zijn geheel uit elkaar geweest en daar zijn ver beteringen aangebracht waardoor vochtplekken en koudebruggen moeten verdwijnen. Het gebouw vertoonde hier en daar ook scheu ren. Om dat in de toekomst te voor komen zijn er dilatatievoegen van boven tot beneden aangebracht: een voeg waarin flexibel materiaal is aangebracht zodat de krachten die invloed hebben op het pand er niet meer voor zorgen dat er scheuring optreedt. Ook binnenshuis loopt de verbou wing en opknapbeurt volgens sche ma. De werkzaamheden zijn begon nen in de bestuursvleugel. De kamer van de burgemeester en het secreta riaat zijn inmiddels gereed, aan de kamers van de wethouders wordt de laatste hand gelegd. Er is gekozen voor een nieuwe kleur waarmee het groen langzaam maar zeker uit het gemeentehuis zal verdwijnen. Dit wordt vervangen door een lavendel blauwe kleur. De muren worden lich ter gemaakt en waar nodig wordt het voegwerk vervangen. Alle ramen in het gemeentehuis wor den eruit gehaald en voorzien van nieuwe lekdorpels en de venster banken worden opnieuw bevestigd. Ook met betrekking tot de brandvei ligheid worden er nieuwe voorzie ningen aangebracht waardoor het gebouw beter gaat voldoen aan de eisen van deze tijd. Er wordt brand- compartimentering aan aange bracht, wat wil zeggen dat bij brand het pand door middel van brandver tragende deuren verdeeld wordt in compartimenten zodat het pand ontruimd kan worden. De werkplekken van het ambtelijk personeel worden helemaal opnieuw ingedeeld. Alle ruimten worden lichter en er worden voor zieningen getroffen voor een betere klimaatbeheersing. De vloerbedek king wordt vervangen en er komen nieuwe gordijnen. De entree zal ook worden aangepast, hier komen auto matische deuren en ook de balie gaat ingrijpend veranderd worden. De planning is momenteel om in sep tember weer geheel op orde te zijn in het gemeentehuis indien er niet al te veel tegenslagen en wijzigingen komen. KERKDIENSTEN - 27 januari Zevenhuizen Ned. Herv. kerk 10.00 uur ds. P Verbaan; 19.00 ds. G.J. Robbemond. Oud Verlaat Kapel 10.00 uur ds. E.J.N. Kronenburg. Geref. kerk 9.30 uur ds.W.Jeroense; 18.30 dra. M.A. Doolaard-van Verseveld. R.K.Gem.Zev/MKP 10.15 uur Commu- lieviering Moerkapelle Geref. Gem. 9.30 en 18.30 ds. leesdienst. Herv. Gem. 9.30 ds. J. Hoek; 18.30 uur ds. Blom. MEDISCHE DIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Wad- dinxveeN: Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren 17.00-8.00 uur, weekenden/feestda gen): HuisArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. NPV Vrijwillige Thuiszorg: Mw. B. van Rooyen, 079-593.14.88 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep 079-593.27.02 (13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pamassia, üsycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521Bereikbaar: maandag tot en vet vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Zevenhuizen- Op donderdag 24 en vrijdag 25 januari staat de oud papier container bij de christelijke basisschool De Eendragt. Papier kan gebracht worden op donderdag van 12.00 tot 19.00 uur en vrijdag van 8.00 tot 13.15 uur. Graag gebundeld of in stevige kartonnen dozen aanle veren. De opbrengst komt ten goede aan de school en wereldwinkel Zevenhuizen-Moerkapelle. Door Karin Heeren Zevenhuizen-Moerkapelle - Gaat u naar de stembus in maart? Wat vindt u belangrijk in de politiek? Denkt u dat het wat uitmaakt? Wat bepaalt u keuze? Wat de politieke partijen vinden van belangrijke zaken binnen de gemeente kunt u vanaf volgende week lezen in het Hart van Holland. Elke week zal, tot aan de verkiezingen, een onderwerp door alle partijen worden toegelicht. Uiteraard zal er ook ruimte zijn voor alle partijen om hun eigen karakter en visie kenbaar te maken. Wilt u ook uw mening kwijt over een voor u belang rijk onderwerp of wilt u een opmerking maken over de plaatselijke politieke partijen stuur dan een kort en bondige reactie aan de redactie van het Hart van Holland. Mogelijk vindt u dan ook uw bijdrage terug in deze krant. (De redactie behoudt zich overigens het recht voor om bijdragen zonodig in te korten en zal ingezonden stukken die onnodig kwetsend zijn niet plaatsen.) Zevenhuizen - Al in de structuurvisie van 1995 werd gesteld dat het gebied Eendragtspolder met spoed ontwikkeld dient te worden. De invulling, en het behoud van het landelijk karakter, van de Eendragt spolder zorgt voor een buffer tegen verdergaande verstedelijking. Nu gaat de invulling van dit gebied gerealiseerd worden, in eerste instantie door een brede maatschappelijke discussie. Het plan wat nu gemaakt wordt zal gemaakt worden met een blik op de toekomst. Met het oog gericht op de mogelijke invulling van de plannen die er liggen voor de Zuidplaspolder. Er is ook de noodzaak om ruimte te vinden voor calamiteitenberging van water, wat maakt dat het Hoogheemraadschap ook een belangrijke partner in het plan is. Vrijdag praat een brede vertegenwoordiging vanuit de gemeente samen met betrokken overheidsinstel lingen over de planvorming van de Eendragtspolder. Zo zijn er bijvoorbeeld vertegenwoordigers uitgeno digd vanuit de ANBO, de WLTO, de jongerenklank- bordgroep en de ondernemerskring. Belangrijke overheidspartners zijn de gemeente Rotterdam, Hoogheemraadschap Schieland, de Provincie Zuid- Holland en het Ministerie van LNV. Na de bijeen komst en de discussie, zal er een startnotitie geschreven worden die het college van burge meester en wethouders aan zal bieden aan de raad. Wie gaan er naar het feest in de Arena op 1 februari ter gelegenheid van het huwelijk van Prins Willem-Alexander en Maxima? Er zijn vijftig kaarten beschik baar voor inwoners van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle die verdeeld zijn onder een groot aantal verenigingen en instellingen. Sportverenigingen, jeugd, de bibliotheek, de Wereldwinkel, ouderenorganisaties en -instellingen, de kerken, de beide Dorpshuizen, muziek verenigingen, de brandweerkorpsen en vrouwenverengingen zijn instellingen die kaarten toebedeeld hebben gekre gen. Volgende week is hier in het Hart van Holland uitgebreid aandacht voor. -is

Hart van Holland | 2002 | | pagina 13