Nynke Pereboom overall winnaar 1/8 finale weer op koers Team 2 Zevenhuizen thuis tegen Leiden Knappe winst Rowah-B Capricorn Nes TOOS-turnsters door naar Holland Casino.Nesselande Clubkampioenschappen bij Kwiek Heren Gouwestaete naar kop klassement Flyers dames 1 zorgt voor daverende verrassing Waddinxveense Sjoelers pagina 14 Hart van Holland 23 januari 2002 SPORT Goede resultaten SV Waddinxueen op NK Schieten Volleybal Waddinxveen - De deelnemers van Schuttersvereniging Waddinxveen aan de finale van het NK Luchtge- weer hebben goede resultaten behaald. De schutters Nynke Pere boom, Youri van der Lans en Niels Pereboom behaalden respectieve lijk de le, 6e en 10e plaats in hun klasse. Nynke Pereboom sleepte bovendien de titel 'overall win naar' binnen. De finale werd afge lopen weekeinde geschoten in het Brabantse Bemmel. De Waddinxveense Nynke Pere boom (16) die zich in korte tijd opwerkte tot in de Nederlandse selectie, behaalde de eerste plaats in de klasse B-junioren met een score van 385 punten uit een totaal van 400. Later schoot ze in de finale 'overall', Waddinxveen - Afgelopen zaterdag vonden in Beverwijk de regiokam pioenschappen plaats voor de turn sters op NWS-niveau. Voor TOOS kwam een aantal turnsters in actie. In de Instap turnden Desiree den Ouden, Carmen Venema, Ingeborg Dröge en Tessa Gutker. Ingeborg draaide een zeer goede brugoefe- ning en behaalde met een score van 9.80 de hoogste dagscore. Met een puntentotaal van 32.30 behaalde ze een 6e plaats. Tessa behaalde met een totaalscore van 31.325 een 9e plaats. Carmen werd 13e met een totaalscore van 30.350 en Desiree behaalde een 14e plaats met een totaalscore van 29.60 punten. Alle vier de turnsters hebben zich weten te plaatsen voor de 1/8 finale. Rotterdam - Zaterdag 19 januari was voor Holland Casino.Nesselan- de de cruciale wedstrijd tegen Flo- rie/Vrevok in Nieuwegein gepro grammeerd. Voor beide ploeg gold, dat winst betekende aansluiting betekende met de top drie In een spannende strijd wist Holland Casino.Nesselan- de de krachtmeting in hun voordeel te beslissen, via de setstanden 18-25, Waddinxveen - Afgelopen vrijdag is bij tafeltennisvereniging Kwiek de laatste ronde gespeeld van de club kampioenschappen seizoen 2001/2002. De a-poule, voor de com petitieklassen 3-promotie en hoger. Aan de vooravond van de competi tiestart was het opnieuw voor veel spelers een goede gelegenheid om wedstrijdritme op te doen. Eerder werd voor de lagere competi tieklassen om het clubkampioen schap gespeeld. Op 14 december werd Roy Hornung winnaar van het toernooi in de competitieklassen 5 en 4-degradatie; vier weken later won jeugdspeler Jaap Cammeraat de titel bij de competitieklassen 4-pro- motie/3-degradatie. Er waren twaalf deelnemers, waar onder de best geklasseerde spelers uit de b-poule. Er werd gespeeld in drie vierkampen. De beste twee spe lers van elke poule en de beste twee nrs. 3 gingen door naar de volgende ronde (1/4 finale). Leon Bouwman won van Marco Brookman (21-13/21- 12), Wim van Wageningen won van teamgenoot Ronald Verboon (24- 22/19-21/21-19), Paul van der Hart van Dick Krouwel (21-19/21-18) en Jacques Brand van Tjeerd Koop (21- 19/21-8). In de halve finale bleef Leon Bouwman verrassend titelver- gebundelde klasse A-, B- en C-junio- ren, 100.9 punten. Daarmee liet ze de nummer twee 0.3 punten achter zich. De 'overall' finale gaat over tien scho ten met een maximaal aantal punten van 10.9 per schot. Jeugdschutter Youri van der Lans (14) behaalde de 6e plaats in de Juni orenklasse C-opgelegd met 357 pun ten. Schutters tot en met 14 jaar mogen opgelegd schieten, daarna moeten zij afstand doen van de steun. De onlangs door burgemeester Jonk man gehuldigde luchtgeweerschut- ter Niels Pereboom behaalde de 10e plaats bij de A-junioren. Niels schoot 370 punten in deze voor hem hecti sche tijd. Na de finale moest hij direct door naar Duitsland, vorige week schoot de Waddinxvener nog in Luxemburg. Bij de Pupillen-2 kwamen Dianne Teunisse en Jenny Geertsen voor TOOS uit. Ondanks een hoge score van Jenny voor Brug van 9.2 wist zij met een totaalscore van .28.650 pun ten zich net niet te plaatsen voor de 1/8 finale. Ze behaalde een 10e plaats. Dianne draaide een nette balkoefening en kreeg hiervoor 7.25. Met een totaalscore van 28.950 kwam zij op een 9e plaats wat net genoeg is om door te gaan naar de 1/8 finale. Bij de Junioren kwamen José Dröge en Marleen Heikens voor TOOS in actie. Beiden wisten zich te plaatsen voor de 1/8 finale. Marleen werd 11e en José behaalde een 12e plaats. Bij de senioren wist Nelleke Dröge met een 12e plaats zich te plaatsen voor de 1/8 finale. 26-28 en 22-25 werd met 3-0 gewon nen en staan de Nesselanders nu op een vijfde positie op de ranglijst van de eredivisie. Wanneer de heren de wedstrijd van 26 januari in eigen huis van Lycur- gus winnen kunnen zij nog een plaats stijgen. Deze wedstrijd op zaterdag 26 januari begint om 20.00 uur in het Topsportcentrum 'Stad Rotterdam Verzekeringen' dediger Wim van Wageningen met 21-11/10-21/21-18 de baas en won Jacques Brand met 17-21/21-16/21-14 van Paul van der Hart. Wim van Wageningen verloor, enigszins aan geslagen, de strijd om de derde plaats van Paul van der Hart, 21- 18/13-21/17-21. De finale tussen Leon Bouwman en Jacques Brand leverde een aantrekkelijke wedstrijd op. Leon Bouwman ging voortvarend van start en won de eerste game met 21-13. Jacques Brand vocht terug met een krappe 21-19 winst in de tweede game. De laatste en beslis sende game wérd, opnieuw overtui gend, gewonnen door Leon Bouw man (21-12) en hij mocht j, uit han den van organisator Tjeerd Koop, de kampioensbeker in ontvangst nemen. Competitie Deze week is de tafeltenniscompeti- tie van start gegaan. Kwiek neemt daaraan met 14 senioren- en 5 junio renteams deel. Het eerste senioren team (Wim van Wageningen, Ronald Verboon en Kees Vos) komt uit in de eerste klasse van de regionale com petitie Holland-West, het eerste juni orenteam (Jaap Cammeraat, Danny Vermeulen en Cedric Gütz) speelt bij de jeugd in de eerste klasse van Hol land-West. Trainer bij de SV Waddinxveen Ben Pereboom is in Bemmel uitgeroepen tot 'jeugdbegeleider van het jaar'. Pereboom senior is sinds kort even eens regiotrainer Luchtgeweer in de regio West. SV Waddinxveen heeft een kleine groep luchtgeweer- en luchtpistool- schutters die wedstrijden schiet en daarmee regelmatig goede resulta ten behaalt. Andere leden van de aan de A. Thijmlaan gevestigde vere niging beperken zich tot trainen en de interne clubcompetitie. Iedereen is welkom om eens een kijkje te nemen op de clubavonden dinsdag en donderdag vanaf 20.00 uur. Voor geïnteresseerden ligt een informatie pakket en een proefrondje schieten onder begeleiding klaar. Badminton Zevenhuizen - Tijdens de thuiswed strijd van het tweede team van bad mintonvereniging Zevenhuizen start te Ronald Luijtjes als eerste heer. Hij won met 15-4 en 15-2. Eef van Hoven speelde een goede partij maar ver loor met 12-15 en 10-15. Yvette Rupke verloor in twee sets (7-11 en 3-11) en Annemarie Rutgers speelde een leuke en snelle partij die zij win nend afsloot (11-4 en 11-1). De mixpartijen werden beide gewon nen evenals de herendubbel. De damesdubbel, de spannendste en mooiste wedstrijd van de avond, werden een driesetter die uiteinde lijk in het nadeel van Yvette en Anne marie werd beslist: 15-8, 12-15, 11-15. De eindstand kwam op 5-3 voor Zevenhuizen. Handbal Waddnxveen - De meisjes-B van handbalvereniging Rowah/Space speelden afgelopen zaterdag een merkwaardige wedstrijd. In Dord recht was MOK de tegenstander. Het duel begon uitermate chaotisch. Het late aankomsttijdstip, vanwege een gebrekkige routebeschrijving en de "man-to-man"verdediging van MOK, waren daar mede debet aan. Na enkele minuten stond het dan ook 3- 0 voor de thuisclub. Nadat coach Peter van Velzen zijn speelsters had gewezen op de vele gaten in de ver dediging en nadat de tactiek werd omgegooid verzette Rowah de bakens. Bij rust stond het 3-3. daarna walste Rowah over de tegenstander heen en won met 4-15! De jongste jeugd van Rowah speelde hun wedstrijd in Pijnacker tegen Oli- veo. Een tegenstander van formaat. Ondanks het goede spel van Rowah bleven de punten dit keer in Pijnac ker. De eindstand was 7-3. Boskoop/Waddinxveen - Afge lopen zaterdag speelde dames 1 van Gouwestaete uit tegen ZWV- Nereus 1 en verloren met 9-8. De heren behaalden wel punten, zij het moeizaam. Heren 1 won met 13-11 van Westland'96. Heren 1 De eerste thuiswedstrijd na de winterstop was tegen Westland'96. Met de wetenschap dat koploper De Kempvis al punten had laten liggen, konden de Gouwestaeteheren bij een overwinning de koppositie over nemen. De uitwedstrijd tegen West land'96 was eenvoudig met 1-6 gewonnen, hierdoor waren de heren favoriet. Door doelpunten van Peter Zevenhuizen - In de competitie wedstrijd tegen Utrecht kwamen de dames moeizaam uit de startblok ken. De eerste set werd geken merkt door vele fouten aan Nesse- lande kant, terwijl Utrecht juist fanatiek begon. Ondanks een ople ving aan het einde van de set ging zodoende de winst naar Utrecht (21-25). Het in groten getale opgekomen publiek zorgde voor een gezel lige sfeer. De vonk leek in de tweede set over te slaan, want de beleving en het spelpeil gingen omhoog. Halverwege de set moest Wim Boegheim toch een paar wissels toepassen en bracht met routiniers Monique van Dijk en Aafke Verbrugge meer rust in de ploeg. Met 25-17 ging deze set vrij gemakkelijk naar de Capricorn dames. In de derde set ging de strijd gelijk op. Een aantal dubieuze beslissingen van de scheidsrechter in het nadeel van Nesselande gaf wat irritatie, maar via een spannend slot trok Nesselan de aan het langste eind: 26-24. Om mee te blijven doen voor de Waddinxveen - Flyers dames 1 bezorgde Jumpers uit Den Haag (nummer 3) een onaangename avond. Heren 1 verloor in Den Haag van Jumpers. Jongens junio ren 1 en jJongens kadetten 1 won nen. Meisjes Junioren 1 verloor. Ook was er verlies voor Jongens Benjamins 1, Jongens Mini's 1 en Jongens Aspiranten 2. Dat het bij dames 1 een avondje Flyers zou worden was niet af te zien aan de eerste periode. Flyers startte moeizaam en Jumpers dicteerde de strijd en de score van 7- 17 voorspelde niet veel goeds. In de tweede periode kwam er enig herstel bij de Waddinxveense dames 6-5 al bleef de achterstand op hetzelfde niveau. Bij de start van de derde periode zagen de toeschouwers de dames weer ouderwets bezig - fel verdedigen, elkaar helpen waar nodig, beheerst aanvallen en afma ken en binnen vijf minuten was de achterstand weggewerkt. Van uit alle standen werd er gescoord en de peri ode werd afgesloten met 23-8. Ook in de vierde periode bleef Flyers bij de les, einduitslag 54-42. Topscoorder: Nicole Brand met 12 punten. Heren 1 ging op bezoek bij Jumpers en trof een thuisploeg aan die de laatste wedstrijden goed in vorm is. Op de laatste sjoelavond van Sjoel vereniging Waddinxveen zijn de volgende personen in de prijzen gevallen: Klasse A: 1. Dirkjan van Drunen, 2. Pascal van Gils, 3. Teus Visser. Klas se B: 1. Gerard Vos, 2. David Sinne- ma, 3. Bas Koppenaal. Klasse C: 1. Marius Kersbergen, 2. Otto Supuse- van Bergenhenegouwe (2x), Mark Mommers en Mare Faber begonnen de heren positief aan de wedstrijd. Met een 4-2 voorsprong gingen de heren de tweede periode in. Nadat Remko Overdam de 5-2 had aangete kend kregen de heren duidelijk te maken met een dip. Hierdoor kon Westland'96 eenvoudig terugkomen in de wedstrijd. In de derde periode was Gouwestaete weliswaar de bete re ploeg, maar de wedstrijd werd er niet beter op. Door vele fouten v en een aantal arbitrale dwalingen werd de wedstrijd minder aantrekkelijk. In de derde periode liepen de heren uit naar 10-7. De laatste periode was duidelijk een formaliteit; de eind stand: 13-11. Een wedstrijd om snel bovenste plaatsen was het belang rijk de vierde set te winnen. Ook het op de ranglijst laagstaande Utrecht heeft de punten hard nodig en bleef daarom met veel inzet vechten. Ver dedigend liep het goed bij Nesselan de, waarbij de goedspelende libero en jeugd-international Simone Leger stee zich onderscheidde met enkele goed reddingen. Mede door de goede passing kon- spelverdeelster Monique Bijl de midden-aanval vaak aanspelen, hetgeen veel punten opleverde. Bij de stand 23-17 leek de zaak gelopen, maar de zenuwen gin gen de dames parten spelen, zodat de tegenstander toch nog terug kon komen tot 24-24. Ondanks de luide aanmoedigingen vanuit het publiek leken de dames het niet af te kunnen maken, maar dankzij vooral een paar goede blokkeringen van o.a. Anke Boerefijn en Karin Vermeulen werd het via een 27-25 setstand toch 3-1 voor Capricorn. Door dit resultaat steeg de ploeg uit Zevenhuizen naar de derde plaats op de ranglijst. Volgende week spelen de dames in Weert tegen Vanilla De volgende thuiswedstrijd is op 2 februari tegen koploper Vrevok om 16.30 uur. Zo ook tegen Flyers. Jumpers startte voortvarend en nam de eerste helft een 53-29 voorsprong. De tweede helft kreeg Flyers meer grip op het snelle spel van Jumpers. Vooral ver dedigend ging het stukken beter, waardoor Jumpers niet meer zo makkelijk kon scoren en beide teams er een gelijkwaardige wedstrijd van maakten, maar winst zat er niet in voor Flyers. Uitslag 86-59. Topscoor der: Derk Deenik met 16 punten. Jongens Junioren 1 won de thuis wedstrijd tegen Leiderdorp met 80- 59. Topscoorder: Jordy Waarts met 31 punten. Jongens Kadetten 1 is de tweede helft van de competitie goed begonnen. Jumpers werd op een grote nederlaag getrakteerd: 87-50. Topscoorder: Jeroen Langelaar met 20 punten. Mini's 1 kon drie perio des goed bijblijven (26-28), maar vergooide de winst in de vierde peri ode. Uitslag 29-46. Topscoorder: C- Ray Nimako en Nordine Nairi, beide met 6 punten. Jongens Benjamins 1 deed het na de pauze uitstekend, maar kon de opgelopen achterstand van de eerste helft niet meer goed maken. Uitslag 26-40. Topscoorder: Niek Hazelaar met 14 punten. Vrijdagavond 25 januari in de Duike laar om 21.00 uur Dames 1 tegen BC Utrecht de ongeslagen koploper van de competitie. pa, 3. Corry 't Hart. Klasse D: Simon den Ouden, 2. Gert Kersbergen, 3. Mevr. A. Warmelink, 4. Ronald Meyer, 5. Gerrie Koppenaal. In de tweede ronde zijn de volgende per sonen in de prijzen gevallen: 1 Corry Treffers, 2. Guus van Renesse, 3. Cor Kersbergen, 4. Mien van Renesse, 5. Jan Kersbergen. te vergeten, maar deze brengt Gou westaete wel aan de kop van het klassement! Programma Op zaterdag 26 januari spelen heren 1, dames 2 en heren 2 uitwedstrij den. Heren 1 speelt om 18.00 uur tegen De Dolfijn in het 'Sloterpark- bad' te Amsterdam. Dames 2 moet om 19.00 uur aantreden tegen UZSC 1 in zwembad 'De Kromme Rijn' te Utrecht. Tenslotte speelt heren 2 om 20.00 uur tegen Rapido'82 3 in zwembad 'De Planeet' te Haarlem. Op zondag 27 januari speelt dames 1 thuis in Gouwebad 'De Sniep' tegen Lumio het Ravijn uit Nijverdal. De wedstrijd begint om 16.30 uur. Turnen Volleybal Tafeltennis Waterpolo Basketbal

Hart van Holland | 2002 | | pagina 14