Dier vermist of gevonden? lllpen Ma^ Biegels 'Kleine kapitein' nog steeds springlevend Hoogheemraadschap van Rijnland gaat akkoord met fusievoorstel provincie Op 2-2-02 trouwen in FloraHolland Bijeenkomst 'beroerte' Als Tentoonstelling over Parkinson in Hoofdbibliotheek Zoetermeer Fraaie caravan later De kleine pmi Biegel kapitein Pup en Max Hart van Holland 23 januari 2002 pagina 9 wijk. Paul Biegel: De kleine kapitein; uitge verij Holland, €12 Wouter Kloot wijk: De caravan van Jan Zwartjes; uitgeverij Zwijsen, €8; Lindsey Gardi ner: Als Pup en Max later groot zijn; uitgeverij Holland, €10. Stichting AMIVEDI. Kosteloze registratie vermiste en gevon den huisdieren. Hulppost 3B- Hoek-Zevenhulzen/Moerkapelle. In de week van 14 tot 21 januari werden de volgende vermiste/ge vonden huisdieren geregistreerd. Vermist: «kater, zwart, Ijaar, slank dier. Vlietkade (Zevenhuizen); •kater cyupers met wit bij neus met daarin weer bruin vlekje, bef, borst en voetjes (sinds 30-7 verm). Dahliastraat Zevenhuizen. Gevonden: kater, ongecastr. zwart, met een witte bles, bij oren, buik, poten en 1 zwarte en 1 witte bat. Weiland aan de Rotteka- de (Oud Verlaat); Kater, onge castr. zwart met wit befje, jong, .Molenviergang (Zevenhuizen); - Poes, ongesterl. Cypers met een witte bef en vlek op neus en witte poten. Molenviergang (Zevenhui zen); És ÉHÉ I 1 m H - /-"■ ledereen die vragen heef1 of informatie kan geven kan hel len naar Stichting Amivedi Hulppost 3B-Hoek Zevenhui- zen-Moerkapelle, telefoon 010- 5121937. Regio - De Nederlandse CVA-vereni- ging "Samen Verder", afdeling Gouda organiseert op zaterdag 26 januari van 10.30 tot 12.30 uur in de verga derzaal achter het restaurant van het Verpleeghuis Bloemendaal aan de Livingstonelaan 54 te Gouda een bijeenkomst voor leden, partners en belangstellenden die te maken heb ben met een 'beroerte' Jaarlijks krijgen zo'n 26.000 Neder landers een beroerte (ook wel een Cerebro Vasculair Accident genoemd). Al die mensen hebben van de een op de andere dag een handicap, zichtbaar maar ook onzichtbaar, waar zij en hun omge ving moeten leren omgaan. De Nederlandse CVA-vereniging "Samen Verder", afdeling Gouda e.o. wil op deze ochtend allen die met een CVA ('beroerte') te maken heb ben gelegenheid geven om 'lotgeno ten' te ontmoeten en elkaar te steu nen. Men kan zich voor deze gratis bij eenkomst aanmelden bij: 0182- 617964 of 0182-559103. Wouter Klootwijk is weer op z'n best in 'De caravan van Jan Zwartje' waarin de zussen Jet en Lot altijd samen zijn en samen ook voortdurend dingen doen, die niet echt mogen. Ook hun vriendschap met Jan Zwartje die in een caravan woont, roept hier en daar vraagtekens op, omdat ook de jongen, vindingrijk als hij is, zich niet aan de gebruikelijke spelregels voor kinderen houdt. Met name niet, wanneer de drie kin deren de caravan op een gevonden bootje plaatsen en daarmee het ruime sop kiezen. Met de stroom meedrijven is één, tegen de sroom in varen, is een ander verhaal. Maar het komt goed. Natuurlijk. Door Julia Pengirim 'De kleine kapitein' van Paul Biegel is misschien niet zijn allerbeste werk - de schrijver zelf nomineerde daar voor zijn 'Tuinen van Dorr' - zijn kleine kapitein blijkt dertig jaar na de eerste uitgave nog steeds van springlevende kwaliteit. Niet voor niets mag het kapiteintje nog steeds de eretitel voeren van 'als het beste kinderboek bekroond' en dat vol komen terecht. 'De kleine kapitein' is voor alle soorten lezers in alle leeftijden. Biegel verwerkte in deze titel zijn gevoel voor humor, maar ook spanning en avontuur en dat in onberispelijk Nederlands. De kleine kapitein is naamloos. Hij is de kapitein van een nogal inelkaar gesme ten bootje, waarop meevaren Dikke Druif, Marinka, bange Toontje en andere kinderen die hem met de boot hielpen en mee willen naar het eiland Groot en Groei. Om in één nacht groot en sterk te worden. Dat lijkt te lukken, maar op de terugreis gebeurt zo het een en ander en de kinderen, de kleine kapitein inbegre pen, mogen blij zijn zonder kleerscheu ren weer veilig en normaal thuis te komen. Maar avontuurlijk was het alle maal wel. Van Lindsey Gardiner is het lees- en kijkboek 'Als Pup en Max later groot zijn', bestemd voor heel jonge kinderen, die zich toch al de vraag stellen wat ze later zullen worden, als ze groot zijn. Pup is een meisje, Max is haar hond. Maar dat geeft niet, ze doen alles samen, op grote bladzijden in veel kleur en met weinig woorden. Samen voetvallen en dansen gaat prima, maar het mooist is natuurlijk het moment waarop Pup dierenverzorgster is geworden en Max die verzorging dringend nodig heeft. Erg leuk voor nu en later. Zoetermeer - Dinsdag 5 februari T wordt in de Hoofdbibliotheek een tentoonstelling geopend over de ziekte van Parkinson. De tentoon- I stelling geeft een goed beeld van deze chronische ziekte en laat zien a wat het betekent voor de patiënten en hun omgeving. De tentoonstelling wordt in samenwerking met de Park- is inson Patiënten Vereniging verzorgd en is na de opening tot en met zater- T dag 2 maart te zien in de Hoofdbibli- otheek aan het Stadhuisplein. De Openbare Bibliotheek Zoeter- meer is hiermee de eerste biblio theek waar deze tentoonstelling te bezoeken is. Bleiswijk- FloraHolland stelt haar vestiging in Bleiswijk open als 'huis van de gemeente'. Dit gebeurt op 2 februari 2002, de dag dat het huwe- I lijk tussen Prins Willem-Alexander en Maxima Zorreguieta plaatsvindt I in Amsterdam. Het initiatief voor deze bijzondere trouwlocatie, is afkomstig van de gemeente Bleis- I Het koninklijke huwelijk heeft de gemeente Bleiswijk niet alleen aan- gegrepen om een bijzondere plek aan te wijzen voor trouwlustigen, De tentoonstelling is bestemd voor een algemeen publiek van alle leeftij den, maar ook voor artsen, ver pleegkundigen/verzorgers/medisch studenten, patiënten en hun familie leden. Via tekstpanelen, dia's, video en interactieve computeranimaties kan men veel te weten komen over de symptomen van de ziekte en de huidige behandelingen. Ook is er informatie te vinden over de Parkin son Patiënten Vereniging. De ten toonstelling over de ziekte van Park inson is te bezichtigen bij het Gezondheids Informatie Punt (GIP) tijdens de openingstijden van de bibliotheek. ook biedt zij in de vestiging een 'Oranjefeest' aan. Dit begint om 14.00 en duurt tot 22.00 uur. In de middag is een kinderprogramma gepland en 's avonds een optreden van onder andere Jody Bernal. Negen bruidsparen hebben zich inmiddels aangemeld voor een huwelijksvoltrekking in FloraHol land. Dit betekent dat van de vroege ochtend tot 18.00 uur, elk uur een bruidspaar gehuwd wordt. KRO's Ontbijt-TV maakte opnames van een van de bruidparen. Het hoogheemraadschap van Rijn land kan zich vinden in het voor stel van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland met betrekking tot de reorganisatie Waterbeheer binnen Zuid-Holland en een deel van Noord-Holland voor zover dit op het gebied van Rijnland van toe passing is. Volgens dit voorstel - dat is over genomen door de Statencommissie Groen, Water en Milieu - wordt met ingang van januari 2005 een nieuw waterschap gevormd binnen de grenzen van het hoogheemraad schap van Rijnland. Vrijdag 11 januari behandelde de Statencommissie Groen, Water en Milieu het voorstel van Gedeputeerde Staten over de reorganisatie van de waterschappen in Zuid-Holland. Dit voorstel is voor af gegaan door uitvoerig overleg met de dagelijks besturen van elk van de waterschappen in Zuid-Holland. Voor wat betreft het noordelijk deel van Zuid-Holland en een deel van Noord-Holland beneden het Noord zeekanaal is besloten een nieuw waterschap te vormen binnen het gebied van het hoogheemraadschap van Rijnland. Dit nieuwe waterschap gaat zorgen voor het totale waterbe heer in het gebied zoals (zeewater- kering, waterpeilbeheersing en waterkwaliteitsbeheer waaronder het zuiveren van afvalwater. Zorgvuldige voorbereiding De Statencommissie volgt de opvat ting van Rijnland dat een fusie zoda nige zorgvuldige voorbereiding vergt dat die niet eerder dan per 1 januari 2005 kan ingaan. Daarmee wordt een overgangsbestuur verme den. Want uitgaande van de water schapsverkiezingen die in het najaar van 2004 worden gehouden, bete kent dit dat het nieuw gekozen bestuur tegelijkertijd aantreedt op de oprichtingsdatum voor het nieu we waterschap, te weten 1 januari 2005. Afzien van een overgangsbestuur en aanstonds werken met een nieuw gekozen bestuur heeft niet alleen het voordeel van een betere demo cratische legitimatie op basis van verkiezingen, maar betekent ook dat het nieuwe bestuur van meet af aan sturing en vorm aan het nieuwe waterschap kan gaan geven. Gedeputeerde Staten zijn verder van mening dat het daarbij van belang is dat in de aanloop naar het nieuwe waterschap met de huidige water schappen onderling goede afspra ken worden gemaakt ter stroomlij ning van het fusieproces. Te denken valt hierbij bijvoorbeeld aan gemeenschappelijk beleid met betrekking tot het aanstellen en inzetten van personeel. Hier ligt met name ook een taak voor de nader in te stellen voorbereidingscommissie. Wat betreft de vorming van bestuur lijke afdelingen stellen Gedeputeer de Staten zich voor de instelling daarvan in het reglement voor het nieuwe waterschap te regelen, waar bij aan het bestuur van het water schap wordt overgelaten om aan de afdelingsstructuur verder vorm en inhoud te geven. Gedeputeerde Sta ten kiezen daarbij voor afdelingen met beperkte, voornamelijk advise rende bevoegdheden. De gedachten gaan daarbij uit naar de vorming van drie afdelingen, die tevens als kies district zullen fungeren om zodoen de de regionale spreiding van bestuursleden te waarborgen. Gelijkwaardige positie Om te benadrukken en ook in de praktijk te kunnen waarmaken dat de drie waterschappen binnen het gebied van Rijnland en het hoog heemraadschap van Rijnland zelf een gelijkwaardige positie hebben in het fusieproces en ook dat het gaat om de vorming van een geheel nieuw waterschap, opteren Gedepu teerde Staten voor het formeel opheffen van de drie waterschappen en het hoogheemraadschap, onder gelijktijdige instelling van een (nieuw en qua taken uitgebreid) hoogheemraadschap van Rijnland. Deze procedure onderstreept ener zijds dat ook het hoogheemraad schap van Rijnland onderdeel van het vernieuwingsproces vormt en komt anderzijds tegemoet aan het historisch besef dat met de naam hoogheemraadschap van Rijnland is gemoeid. Deze zienswijze is afgestemd met de provincie NoordrHolland. Vestiging Bleiswijk één dag 'huis van de gemeente'

Hart van Holland | 2002 | | pagina 9