Provinciale eer voor uitwerking plan Waternjk Jeu de boules Feestelijke opening 'Oranje-expositie' Kunstgeschiedenis- ^njaar vriendschap tussen excursies in Gouda Waddinxveen en Pelhnmov Bingo in de Boog Diplomazwemmen Linedancing Voorverkoop Valentijnsdisco Sjoelers Carnaval vroeg van start ■iMAnniNXVEEN/BÖSKOOP Factor tijd maakt wijk 4 dimensionaal pagina 13 Onor Frits Bromberg Waddinxveen - in buurtcentrum de Boog wordt vrijdag 1 februari een bingo gehouden. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom in het buurtcentrum aan de C. Huijgenslaan 2. I Boskoop - Voor de integrale uit werking van de wijk Waterrijk heeft de gemeente Boskoop de pro vinciale prijs 'Ruimtelijke voor waarden Taakcombineerders' gewonnen. Dr. ir. Anton Smets, als bouwkundige verantwoordelijk voor de toekomstvisie Boskoop i 2015 en van de Woonvisie, kon 1 deze stimuleringsbijdrage van 7.000 euro namens de gemeente Boskoop vorige week donderdag i in Den Haag in ontvangst nemen. pve jury was vooral onder de indruk van de gedegen manier I J waarop de fase van beleids- en [visievorming is uitgewerkt. Daarin heeft de gemeente van het begin af de factor tijd een belangrijke rol laten spelen. Dit gegeven heeft de minister van Sociale Zaken en Werk gelegenheid als uitzonderlijk erva ren. Waterrijk is als winnende wijk in I aanmerking genomen, omdat het ministerie de inrichting van wijken wil stimuleren, waarbij de bewoners takep als werk, zorg en huishouden goed kunnen combineren. In die 1 mate, dat ook de term 'vrije tijd' jl inhoud krijgt. Boskoop heeft begrepen, dat de Nederlander er alles aan doet om tijd te besparen. Magnetrons, de tweede auto, vaatwassers en dro gers, de afhaal-Chinees en wat dies meer zij, niets wordt onbenut gela- ten om tussen werk en nachtrust iets over te houden dat aan vrije tijd doet denken. In de praktijk komt daar echter weinig van terecht. - Gedreven door deze gedachtengang en in de wetenschap dat zelfs van 7 een gezonde nachtrust niet veel overblijft, zijn de tekenaars ten gemeentehuize aan het werk geto gen. Een oplossing moest worden gevon den door diverse functies op elkaar af te stemmen, zoals wonen in of nabij het centrum, met winkels, zorg, openbaar vervoer en scholen. Jijd moest daarom als vierde dimen sie in de besluitvorming worden opgenomen. Woningen In het plan Waterrijk wordt hierin voorzien door het bouwen van levensloopbestendige woningen, op steenworp afstand van bestaande Waddinxveen - ln het Gouwebad De Snïep is op dinsdag 22 januari voor het A-diploma gezwommen. Er waren deze keer 38 kandidaat- jes die allemaal zijn geslaagd: Vera van der Waay, Stephanie Roskam, Judith van Kersbergen, Emile Baar, Tamara Petrus, Bregje Schipper, Sharon Speksnijder, Lorenzo: Sloof, Dionne Verkerk, Ruben Bóuman, Ashwien Balradj, Yaël Huttinga, Michel Stolwijk, Desi Voorwinden, Romy Voorwinden, Larissa Spek, Lisanne Hoogendoorn, Mounia Nairi. Rengy Larose, Esther Rijns burger, Rama Martis, Rudy de Kruijk, Sander Vreeken, Johan Sluijs, Maurice Houweling, Marlot- te van Elswijk, Brichina Boer, Arnaud Harkes, Malou van de Vel den, Eline Smit, Rob Kaayenbos, Janine ten Brug, Kelly van de Plaat, Reshad Ahmadi, Mark Dumanon, Ibtissam Balou, Marjolein Bosch en Rolf Achterhof. Boskoop - The Free Country Dan cers zijn een nieuwe cursus line dancing gestart in de Loods. Iede re donderdagavond van 19.30 tot 21.30 uur zijn belangstellenden vanaf 14 jaar welkom. Voor meer informatie: 0172-218762 of 06- 2716102. Waddinxveen - De Valentijnsdisco is De Paddestoel wordt gehouden op zaterdag 9 februari. Tijdens deze avond wordt een miss en mister Paddie-verkiezingen gehou den. Om te kunnen winnen, moet de bezoeker héél nette kleding aantrekken zoals een baljurk voor de meisjes of een smoking bij de jongens. Iets anders mag ook. Een jury bepaalt aan het einde van de disco wie de winnaars zijn. De Paddestoel heeft besloten opnieuw een voorverkoop voor entreekaartjes te houden; deze vindt plaats op maandag 4 februa ri van 19.30 tot en met 20.00 uur in het gebouw van De Paddestoel. MEDISCHE WEEKENDDIENST Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedeisen de huisartsenhulp buiten kan tooruren (17.00-8.00 uur, wee kenden/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. De uitslag van de Waddinxvense Sjoelers ziet ër als volgt uit: Klasse A: 1. Dick Dros 1403, 2. Jan Kers bergen 1394, 3; Wim Slingerland jr. 1385, 4. André van Gemeren 1359, 5. Pascal van Gils 1355. Klasse B: 1. David Sinnema 1311, 2. Adri Faas 1286, 3. Cor van Herk 1266,4. Mien Renesse 1265, 5. C. Endeveld 1262. Klasse C: 1. Jan Olie 1257, 2. Dirk Faas 1233, 3. Marius Kersbergen 1150, 4. Corry 't Hart 1148, 5. Gert Kersbergen 1143. Klasse D: Ronald Meyer 1186, 2. J. Garlich 1128, 3. Ans Endeveld 1096, 4. Gërrie Bosch 1089. Boskoop - Carnaval begint dit jaar vroeg bij De KrooshapperS; vanwe ge het drukke programma in het weekend van 8 tot en met 11 februari, start het carnaval voor de jeugd op vrijdag 1 februari om 19.00 uur. Voor de jeugd van 10 tot en met 15 jaar wordt een disco carnaval gehouden in De Rozen- burcht tot 22.30 uur. De jeugd kan tijdens die avond kennis maken met de nieuwe jeugdprins en zijn hofdame. Het kindercarnaval (4 tot 10 jaar) vindt plaats op zaterdag 2 februari van 14.00 tot 16,30 uur. Om 13.15 uur gaat de zaal open. Voor ver maak zorgt een clown met zijn 'crazy show'. Vanaf 21.00 uur op die zaterdag is het jeanscarnaval. Deze avond is bestemd voor jongeren vanaf 16 jaar. Disco Ronaldo verzorgt deze avond die om 1.00 uur is afge lopen. Tijdens alle evenementen zijn Prins Euro en hofdame Marije aan wezig, evenals de raad van Elf, de boerenhofkapel de Baggerbeugels en de dansgardes de Donderkop- jes en de Spetters. Waterrijk, voorbeeld voor bouwend Nederland en tevens typisch Boskoops waterrijk. en nieuwe voorzieningen: detailhan- ningen met tuin, levensloopbesten- del, onderwijs, zorg, werk, sport, dig en graag een beetje in de buurt openbaar vervoer en uitvalswegen, van het centrum. En wegen voor Door het langzaam ver huishouden Dr ir- Anton Smets: keer. Ook letterlijk en Die provinciale eer deel ik wel moesten er figuurlijk als met een groot aantal medewerkers, voorzieningen handelende zonder wie ik die prijs niet in komen voor factor een- ontvangst had kunnen nemen.zowel jong als traal te stel len, wordt het combineren van taken oud. mogelijk gemaakt. Met 'levensloop- bestendig' bedoelt de gemeente, dat jonge gezinnen in het huis kunnen blijven wonen, ook als die gezinnen ouder en groter worden. De aanvan kelijk kleine woningen kunnen door bijbebouwingen meegroeien. Ruim telijk gezien is daar in de ontwerpfa se al rekening mee gehouden. In de 'toekomstvisie Boskoop 2015' waarin opgenomen tien wensen van Boskoopse burgers, is met deze wen sen waar mogelijk rekening gehou den. Uit onderzoek onder 1000 Bos kopers naar hun woningbehoeften, is gebleken dat in Boskoop grote behoefte bestond aan eengezinswo- Woonkamers kregen en krijgen uit zicht op de openbare weg, waarmee ook de veiligheid wordt opgevoerd. De kwaliteit van de openbare ruim ten worden als hoogwaardig aange merkt, omdat de voorzieningen aan de typisch Boskoopse waterlopen zijn ingetekend. Dit alles heeft ertoe geleid, dat Waterrijk door de provincie wordt gezien als een voorbeeld, waaraan andere gemeenten een voorbeeld kunnen nemen en vandaar de stimu- leringsprijs. Waddinxveen - ln de winterclubcom- petitie werd gespeeld op de indoor- baan in Dordrecht. Het team van Waddinxveen 3, Wout Versluis, Elly Nieuwland, Andries Roos en Rob, Ron en Fred van Dijken, had alles gewonnen en stond op een 2e plaats. Door een gevoelige nederlaag duikelde men naar de 4e plaats. Waddinxveen 1, Imca Matla, Herman Verwaal, Barend en Corrie Monster, Alex van Ofwegen en Leen Roos wist te winnen en behield de 5e plek. Hekkensluiter is Waddinxveen 2, Ben Sas, Toon van de Velde, Edward en Thea Springer, Hans van Wouden berg en Jan Joziasse. Dit team heeft nog geen wedstrijd gewonnen. De eerstvolgende wedstrijd wordt gespeeld op 23 februari, aanvang 13.00 uur, in Gouda. Boskoop/Gouda - Stichting Boskoop Creatief biedt dit voorjaar de moge lijkheid om in te schrijven voor een tweetal kunstgeschiedenis-excursies naar Gouda. Onder leiding van Eve lien de Haan, als historica verbon den aan de VW Gouda, komen de deelnemers meer te weten over de hofjes van historisch Gouda. Op woensdag 6 maart vanaf 20.00 uur geeft zij een lezing met dia's in het Praathuis. Vervolgens is er een wandeling in Gouda onder haar lei ding op zaterdag 9 maart van 10.00 tot 13.00 uur. Belangstellenden kunnen op zater dag 23 maart van 10.00 tot 13.00 uur genieten van de Goudse Glazen in de St. Janskerk. Inschrijven is mogelijk door te bellen met Willeke Claus, telefoon 0172-212274 of via de websi te: www.boskoopcreatief.com. Waddinxveen - De vriendschapsband Waddinxveen/Pelhrimov bestaat 10 jaar. In de loop van dit jaar zullen zowel in Waddinxveen als in Pelhri- mov diverse activiteiten plaats vinden. Er wordt een overzichttentoonstel ling gehouden van 6 tot 28 februari in de bibliotheek. In Kreater wordt op 27 maart de jaarlijkse bijeen komst voor donateurs en andere belangstellenden georganiseerd. Momenteel is de stichting in overleg met de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) om voor die avond een spreker uit te nodigen die kan informeren over Tsjechië, met name over de huidige situatie in dit land en over de consequenties met betrekking tot de eventuele toetre ding tot de EU in 2004. Tafeltennis vereniging "Spartak Pelhrimov" brengt een bezoek aan Kwiek van 22- 26 mei. De heer L.Bloem, een gere nommeerd langeafstandswandelaar, vertrekt medio april voor een wan deling naar Pelhrimov. Hij hoopt daar rond 25 mei te arriveren. Een achttal wielrenners uit Pelhrimov arriveert begin juni voor een fietstocht van enkele dagen door Nederland Een officiële delegatie met burgemeester F. Jonkman en enkele raadsleden zal van 19 tot 23 juni, vergezeld door het stichtings bestuur Pelhrimov bezoeken.Tij- dens dit bezoek zal een elftal samen gesteld uit spelers van Be-Fair, WSE en v.v. Waddinxveen een wedstrijd spelen tegen Spartak Pelhrimov. Ook zullen er muzikale optredens wor den verzorgd door groepen uit Wad dinxveen en Pelhrimov. Het christe lijk Waddinxveens Mannenkoor De Gouwestem geeft 20 september een concert in de Ontmoetingskerk waaraan onder andere het gemengd koor "Zaboj" uit Pelhrimov mede werking zal verlenen. Boskoop Herv. Gem. 9.30 uur ds. M.D. v/d Giessen; 18.30 uur ds. R. de Reu ver. De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver. Ger. Kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk, ds. R. de Reuver; 18.30 uur ds. R. de Reuver. Ev.Gem.Parousia 10.00 uur D. Wij- ker. Chr. Ger. Kerk 10.45 ds. C.C. den Hertog; 17.00 uur ds. B. Reinders. Ger. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Vrijz.Pro.Gel.Gem. 10.00 uur ds. J.A. Broström-Bruin. KERKDIENSTEN - 3 februari Waddinxveen R.K. kerk 9.30 uur Woord- en Com munieviering; Dinsdag 5 februari 19.00 uur Eucharistieviering; vrij dag 8 februari 20.00 uur Taizévie- ring; zaterdag 2 februari 19.00 uur Eucharistieviering OK; zondag 3 februari 11.15 uur Eucharistievie ring OK; vrijdag 8 februari. Herv. kerk 9.30 uur pastor G. Martini; 13.30 uur Trektocht- dienst. 10.00 uur ds. C. de Jong; 13.30 uur Trektochtdienst in OK. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 enl6.30 uur ds. E. Brink. De Rank 10.00 uur ds. M. de Boer; 18.30 uur ds. M. v/d Giessen. Door Karin Jongkind Waddinxveen - Afgelopen vrijdag vond onder grote publieke belang stelling de opening plaats van een expositie van de Waddinxveense Kunstkring bij Berkesteijn Woon- cultuur. Burgemeester Jonkman opende de expositie, waaraan naast leden van de Waddinxveense Kunstkring ook bewoners van 'De Bruggen' deelnemen. In verband met het komende huwelijk van Prins Willem-Alexander en Maxima, staat de expositie geheel in het teken van 'Oranje'. Entertainer Marc van den Broek gaf met een spectaculaire één- wieleract een feestelijk tintje aan de - -opening.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 13