Hoge verwachtingen musical "Heerlijk duurt het langst" "El Jakim" zoekt leden Euro(pa)-project trekt veel bezoekers Zevenster belegt avond voor betrokkenen Opruiming bij Wereldwinkel Diplomazwemmen Drukke schaakavond in Moerkapelle Hart van Holland 30 januari 2002 pagina 15 nmr Ron Krul Zevenhuizen - In november zal wederom een groots opgezette musical de première beleven. Voor de uitvoering van deze musical van Annie M.G. Schmidt zijn de voor bereidingen sinds enige tijd aan de gang. In totaal zijn er zo'n 70 per sonen bij deze omvangrijke pro ductie betrokken. De regie is in handen van Margré van Gestel en Anne Sytsema. David de Booij van de Stichting Polderromance en Anne Sytse ma zijn zeer enthousiast en hebben hoge verwachtingen van deze musical waarin ook jong talent een kans krijgt. Hoewel beiden beseffen dat het succes van de "Pol derromance" een zekere druk legt op de spelers, zijn zij overtuigd van de kwaliteiten. "Door een geslaagde casting is er een goede mix ontstaan van jonge en wat meer ervaren spe lers", aldus David. Zowel Anne en David benadrukken dat de mensen achter de schermen bijna even belangrijk zijn als de mensen op de bühne. In november zullen vooralsnog zes voorstellingen worden gegeven, waarbij de bezetting per voorstel ling zal wijzigen. De totale groep van spelers, 16 personen voor het show ballet, 14 figuranten die tevens het zangkoor vormen, 14 acteurs en 4 bijrollen zullen in tweeën gesplitst worden waardoor de ene opvoering een andere cast heeft dan de andere. Deze productie, die volgens Anne Sytsema geen musical in de letter lijke betekenis van het woord is, zal het publiek erg aanspreken. Volgens Anne en David is de boodschap van het stuk "schoenmaker blijf bij je leest". Eén van de hoofdrolspeelsters is Marjan Slingerland. Marjan, die vroeger bij V.O.O. gespeeld heeft, was eigenlijk een tijdje gestopt. Wel was zij achter de schermen betrok ken bij de "Polderromance" waar zij de kriebels kreeg om weer op het toneel te staan. Marjan speelt in de musical de vrouw van een succes volle meubelfabrikant en die rol is haar op het lijf geschreven. Het zin gen vindt Marjan vooral leuk. Haar stem zal door de zanglessen die Margré van Gestel tijdens de voor bereiding geeft, nog wat extra geschoold worden, waardoor ze straks vol zelfvertrouwen op het toneel zal staan. Thuis bij Marjan genieten ze ook alvast mee met de musical omdat ze de liedjes die ze moet zingen, momenteel constant aan het draaien is. Marjan is erg bezig met haar rol en wil deze zo snel mogelijk onder de knie hebben: "Het echte genieten begint pas als er controle is over de rol." De komende tijd zal er tijdens de voorbereiding veel aandacht wor den besteed aan het tempo van spreken, de plaatsbepaling en de teksten. Marjan Slingerland heeft er net als alle anderen erg veel zin in. De druk van het succes van de "Pol derromance" voelt Marjan niet zo. De Musical "Heerlijk duurt het langst" staat dicht bij het dagelijks leven, is daardoor heel herkenbaar en zal aldus Marjan, een spektakel worden. Hart van Holland zal in de aanloop naar de première regelmatig aan dacht besteden aan deze productie. Zowel acteurs, dansers, koor, figu ranten als de mensen achter de schermen zullen hun verhaal en ervaringen vertellen, over de nog lange weg die naar de première te gaan is. KERKDIENSTEN - 3 februari Zevenhuizen Ned. Herv. kerk 10.00 uur Evang. G. v/d Bos; 19.00 J.D.. Oud Verlaat Kapel 10.00 uur ds.T.L. Het- tema. Geref. kerk 9.30 uur dr. H.J. Kouwenho- ven; 10.30 uur jeugdkapeldienst; 18.30 drs.A.D. Noordam. Ver.Vrijz.Herv. 10.30 uur Mevr.T.Jonqie- re. Moerkapelle Herv. Gem. 9.30 ds.W.M.de Bruin; 18.30 uur ds.J. van Dijk. Zevenhuizen-Moerkapelle en Wad- dinxveen: voor spoedeisende huis' artsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feest dagen): HuisArtsenPost Midden-Hol land (HAP MHj.Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. NPVVrijwilligeThuiszorg: Mw. B. van Rooyen, 079-593.14.88 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep 019-593.27.02 (13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot I 7.00 uur. I Zevenhuizen - "El Jakim" wat "God richt op" betekent, is een interkerke lijk gospelkoor uit Zevenhuizen. Het koor is opgericht in 1988. Het doel van het koor is om door middel van I zang met instrumentale begeleiding Ihet evangelie uit te dragen. Vanaf het begin is Ben Kramer de 1 dirigent. Naast dirigeren bespeelt hij I ook de piano en inspireert hij koor- I leden hun beste beentje voor te zet- I ten. Het repertoire van "El Jakim" I bestaat uit gospelliederen, ballades I en negrosprituals. Tijdens optre- I dens wordt het koor meestal ook I begeleid door drums en dwarsfluit. I Het koor zingt regelmatig in I kerk(jeugd)diensten in de omgeving. I Ook heeft het koor opgetreden in I het Huis van bewaring in Schevenin- gen, tehuizen voor geestelijk gehan dicapten, in Zorgcentrum "De Zeven ster", tijdens een culturele manife statie op "Slot Loevestein" en bij de "Night of Harmony" op de avond voor het Oogstfeest in Zevenhuizen in 2000. In december 2001 heeft het koor opgetreden tijdens het Rabo- concert met Harmonie "De Kleine Trompetter". Daarnaast heeft het koor zelf ook activiteiten georgani seerd. Te denken valt aan het opvoe ren van "The Young Messiah", de organisatie van een Bevrijdingscon cert en het samenstellen van "Zevenhuizen-zingt"-avonden. Een ander groot project was "Exalt His Name" van Ed Kee. Wie zin heeft gekregen om eens nader met het koor kennis te maken is van harte welkom. (Vooral alten, tenoren en bassen zijn zeer wel kom). De repetities vinden plaats op donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de Gereformeerde Kerk aan de Dorpsstraat 106. Voor meer infor matie: 079-5933004. Zevenhuizen - Tot eind februari houdt Wereldwinkel Zevenhuizen- Moerkapelle een opruimingsactie. Met aantrekkelijke kortingsprijzen kan men terecht voor restanten ser viesgoed, glaswerk, textiel, tassen, speelgoed, etcetera. De producenten in de ontwikkelings landen worden door deze lagere prij zen niet benadeeld. Zij hebben al een eerlijke prijs voor hun produc ten gekregen. De Wereldwinkel vestigt nog eens de aandacht op de smakelijke dipsaus uit Tunesië. Deze "Tunesian Spice Dip" combineert een frisse citrus- smaak met de kruidige smaak van chili en koriander. Lekker op een schijfje komkommer of op Turks brood. Ook is het als smaakmaker te gebruiken in een pastasaus. De Wereldwinkel staat iedere zater dag van 10.00 uur tot 16.00 uur op het plein voor het gemeentehuis. Zevenhuizen - Woensdag 23 januari is in zwembad De Koornmolen gezwommen voor de diverse diplo ma's. Een groep van 29 kinderen, 10 A-tjes, 12 B-tjes en 7 C-tjes hebben op woensdag laten zien dat zij de zwemkunsten meester zijn. Voor het zwemdiploma A, van het zwem ABC, zijn geslaagd Bram Wil- lemsen, Marjolein Koevoet, Florine Komen, Sjoerd van Alten, Romy de Gier en Floor Smorenburg. Voor B zijn geslaagd Melanie van Ommeren. Anne-Floor Eliasberg, Jent van Capelle, Hielke Hendrikse, Patricia Polderman, Jonas Schaap, Mare Hoenderop, Rosanne Gatsoni- des, Rick Hofman, Sjoerd Jansen, Kylien Bergh en Paul Mathijs en voor het zwemdiploma C Boy Baas, Xanna Baas, Jip Keppels, Kars Brouwer, Noah Maatoke, Wietse Wigboldus en Natalja Gerritsen. Voor het zwemdiploma A, van het Groene Hart zijn geslaagd Ruben Louwerse, Inge Moons, Christa de Hoog en Stefan Kreder. Door Frits Bromberg Zevenhuizen - De Stichting bejaardenhuisvesting Zevenhuizen De Zevenster belegt maandag avond 11 februari een voorlich- I tingsbijeenkomst betreffende de I toekomstplannen van De Zeven- I ster. De stichting wil, zoals gemeld, I in samenwerking met Woonpart- I ners Midden-Holland, een nieuw I centrum bouwen op een nog nader I te onderzoeken locatie in het cen- I trum van Zevenhuizen. De avond, die om acht uur begint, is in beginsel bestemd voor alle geïnte resseerden. Uitgenodigd zijn burge meester Westendorp, alle wethou ders en gemeenteraadsleden en andere bestuurders. Ook omwonen den zijn welkom. Toelichtingen worden gegeven door de voorzitter van De Zevenster Piet Hoogendoorn en drs. R.J. Mascini van Woonpartners. Beiden zijn bereid vragen te beantwoorden. Zoals uitvoerig gemeld is De Zeven ster aan uitbreiding toe. De stichting heeft het plan om het centrum aan de Leliestraat grondig te renoveren laten varen. De bodemgesteldheid er plaatse laat geen nieuwe verdie pingen toe. Bovendien zou renovatie duurder uitvallen dan nieuwbouw elders. Het huidige pand blijft wel functioneren als zorg- en verpleegte huis, het woongedeelte wordt echter gesloopt. In samenwerking met de gemeente wordt thans gezocht naar een geschikte locatie voor nieuwbouw, centraal gelegen in Zevenhuizen. Volgens eerste onderzoekingen zou den diverse locaties in aanmerking komen. Voorzichtige ramingen komen neer op zo'n vijf miljoen euro voor een nieuw centrum met regio nale functie. Anders dan thans het geval is, zal de nieuwe Zevenster een 'dorp in een dorp' worden met centraal een zorg- verpleeg- en woontehuis, met daar omheen kleine woningen voor bejaarden die zo lang mogelijk zelf standig een huishouden willen voe ren. hi de afgelopen 30 jaar is dit soort kleine woningen tamelijk wille keurig gebouwd. Met een fris vel papier op de tekentafel kan nu een centrum worden ontworpen, dat als één geheel is gericht op de toe komst. Het duurt overigens nog ten minste vijf jaar, voor de eerste paal kan worden geslagen. Zevenhuizen- De afgelopen twee weken stond christelijke basis school De Eendragt in het teken van de euro en Europa. Donderdag 24 januari was het heel druk in de school, want vele ouders, kinderen, familieleden en belangstel lenden kwamen de werkstukken van de kinderen bewonderen. Elke klas stond in het teken van een bepaald aspect. Er waren restaurants uit verschillen de landen, waar men Italiaanse piz za's, Finse wortels, Duitse worst en Franse wijn en kaas kon krijgen. Men kon van alles te weten komen over de geschiedenis van het geld. Ook werden toneelstukjes opge voerd en was er een beamerpresen- tatie van een bezoek aan de Rabo bank. Kortom, het was een bijzon der gezellig gebeuren. Moerkapelle - De twintigste ronde van de schaakvereniging was een hele drukke, dertien partijen wer den er gespeeld. In de top nam Gerard van Ommeren afstand van zijn concurrenten. Ook tegen Wouter Vroegindeweij had hij niet veel moeite om de partij te win nen. Dick Bac had zich goed voorbe reid tegen Wim Vroegindeweij. Wim had veel moeite het goede plan te vinden en uiteindelijk won Dick. Een andere belangrijke wedstrijd om een plaats in de finalepoule was die van Marcel de Haan en Hugo van Elteren. In een Sicilia'anse partij was Martel te afwachtend en werd hij langzaam door Hugo van het bord geschoven. Maarten Vroegindeweij speelde sterk tegen Arie Hoogduijn. Na een aantal pionnetjes te hebben gepakt, bleef er een gewonnen toreneind spel voor hem over. Verder sterke overwinningen van Michiel Rensen, Boudewijn Weijermars en Cees van Vuuren op resp. Jacques de Lange, Jan Blok en Kevin Bakker. De stand aan kop: 1. Gerard van Ommeren; 2.Ben van Geffen; 3. Jesse van Elteren; 4. Dick Bac; 5. Wouter Vroegindeweij; 6. Maarten Vroegin deweij. Bij de jeugd werden er in de finale poule 2 wedstrijden gespeeld. Pieter Perdijk ging net iets te ver tegen Matthias Freeke, die de partij goed uitmaakte. Jojanneke Weijermars had Thijs van der Torren in de ope ning helemaal weggespeeld, maar vergat haar koning in veiligheid te brengen; Thijs zette mat in twee. In groep 2 behield Daniel Noorland zijn 100 procent score door tegen mede koploper Gerben Kooij te winnen. De stand bovenaan: 1. Daniel Noor- land; 2. David Bontebal; 3. Thomas Roest; 4. Gerben Kooij; 5. Arjan van den Bergh

Hart van Holland | 2002 | | pagina 15