Hart van Holland ür FONV1LLE Interieurverzorg(st)ers Noordeinde krijgt beweegbare palen Discussie Zuidplaspolder VVD en WLTO Schoonmaakbedrijven OPENBARE VERGADERING Deelgebiedscommissie Bentwoud Hart van Holland 30 januari 2002 MOERKAP^U^i ZEVENHUIZEN Gem. Zevenhuizen-Moerkap voor het buitengebied van Moerkapelle, Julianaweg, Noordeinde, Rottedijk. Bel 0180-632289 Fonville Verblijfsrecreatie BV is op zoek naar die ons 's maandags en vrijdags helpen met de schoonmaak van bungalows op een recreatiepark in Zevenhuizen. Wij zijn op zoek naar medewerk(st)ers die: enthousiast en flexibel zijn netjes en effectief kunnen werken (schoonmaakervaring geen vereiste!) oog hebben voor details een dienstverlenende instelling hebben Wij bieden: goede begeleiding tijdens inwerkperiode prettige collegiale werksfeer goed salaris (conform C.A.O) reiskostenvergoeding spaarloonregeling eventueel kortingen op uw boeking bij de Gran Dorado parken Werktijden: De werktijden zijn elke maandag en vrijdag ("wisseldagen") tussen 10.00 en 15.00 uur. Voelt u zich aangesproken? Neem dan contact op met ons hoofdkantoor tijdens kantooruren 0524-512053, na 20.00 uur belt u de heer J. Dirkx 013-5420590. Telefoon 070 - 337 13 04 Door Karin heeren Zevenhuizen - Naar aanleiding van de steeds verdergaande problemen van sluipverkeer in de gemeente, en de vele klachten van inwoners daar over, hebben het college van B&W genoodzaakt een voorstel te doen tot het nemen van verder- Gande maatregelen. Al bij eerdere gelegenheden eft ook de raad geconstateerd dat door er spra ke is van toenemende verkeersdruk op het Noor deinde, met name tijdens de spitsuren. Met de bestrokken bewoners is door het college overleg gevoerd over mogelijke maatregelen. De wens om de snelheid naar beneden te brengen bleek praktisch niet uitvoerbaar en tijdens de informatieavonden bleek dan ook dat het merendeel van de bewoners het wegvak gesloten wil laten verklaren voor alle verkeer, met uitzondering van (brom)fietsers, landbouwverkeer en vrachtverkeer met de bestemming op het Noordeinde. Het college achtte het bovendien wenselijk om lijndienstbussen toe te laten op het wegvak om het openbaar vervoer te bevorderen. Het college heeft overwogen om het Noorde inde te voorzien van een zogenaamde bussluis. Tijdens de commissievergadering van 8 januari heeft de commissie in meerderheid geadviseerd om vooralsnog niet over te gaan tot een structurele afsluiting, maar het weg vak door middel van verkeersborden tijdens de spits af te sluiten. Met dit voorstel kwam het college naar de raad tij dens de raadsvergadering van 22 januari. Tijdens de raadsvergadering was met name de heer De Jong (CDA) fel gekant tegen het voorstel. Hij had inmiddels bij de gemeente Gouda geïnformeerd naar de kosten en de ervaringen met een beweegbare paal in het wegdek. Deze paal kan op gewenste uren de doorpng versperren en bui ten spitsuren in het wegdek zakken. Omwonenden, en ook bijvoorbeeld de ambulancedienst bij calamiteiten, kunnen de paal laten zakken door middel van een transponder. Op deze manier is het Noordeinde effectief afgesloten voor sluipverkeer. Tijdens de politieke discussie werd er fel gediscussieerd over de mogelijkheden en de nadelen van een dergelijk systeem. Wethouder De Gooijer liet doorschemeren dat hij de financiële ruimte wilde van de raad. Na schorsing en het indienen van een motie door het CDA, ondersteund door de Christenllnie, en een schorsing door het college heeft het college uiteindelijk het voorstel van het CDA overgenomen. Bij stemming bleek, ondanks het feit dat de fracties SGP en WD tegen stemden, het voorstel op een meerderheid te kunnen rekenen en kunnen de bewoners van het Noorde inde rekenen op een verbeterde verkeerssituatie. Zevenhuizen - Tijdens een bijeenkomst van de WD werden verschillende toekomstscenario's voor de Zuidplaspolder gesdietst. Als inleiders traden op de heer Geluk, lid van de 2e Kamerfractie van de WD en de heer Van der Stee, wethouder van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle. Uit de inlei dingen bleek dat de standpunten over de toekomst van de Zuidplaspolder op de verschillende niveaus niet geheel overeen te komen. De heer Geluk sprak over een toekomst voor de Zuidplaspolder als aan gewezen gebied voor de glastuinbouw, waarbij het gebied ook gebruikt zal worden voor herplaatsing van glas vanuit het Westland. De heer Van der Stee is nauw betrokken bij de ontwikke ling van de Regiovisie Zuidplaspolder. Deze visie is opge steld in samenwerking met Nieuwerkerk en Moordrecht, en inmiddels hebben ook Gouda en Waddinxveen zich aange sloten. De gebiedsvisie gaat uit van nieuwbouw in net gebied, in totaal 12.000 woningen, en een concentratie van glastuinbouw. Het gebied zal ontwikkeld moeten wor den in nauwe samenspraak mei alle betrokken partijen. De heer Van der Stee liet de aanwezigen een overzicht zien van alle partijen die een claim hebben gelegd op de Zuid plaspolder en de verschillen van inzicht over de invulling. Veraer had de heer Van der Stee het over de veranderin gen in de glastuinbouw. Van der Stee: "Glastuinbouw is niet groen. Glastuinbouw is verstedelijking, glastuinbouw is industrie." Hij stelt zich op het standpunt dat de glastuin bouw aan een aantal randvoorwaarden moet voldoen, zoals concentratie, milieuvriendelijkheid, duurzaamheid en meervoudig grondgebruik. Voor de forumdiscussie waren verder uitgenodigd: mevrouw Tober-Doorn, Hoogheemraad van het Hoog heemraadschap Schieland, de heer Haket, Kringvoorzitter Holland West van de WLTO en de heer Van der Dussen, Lid provinciale Staten van Zuid Holland. De heer Haket stelde zich op het standpunt dat de ruimte die bestemd is voor het Bentwoud opnieuw ingedeeld kan worden zodat er voldoende ruimte is voor glastuinbouw, de uitbreiding van de Boskoopse telers en dal bovendien er ruimte blijft voor akkerbouwers. De heer Van der Dussen beaamde het feit dat er sprake is van verschillende ruimteclaims en vond ook dat, nadat het plan om de glastuinbouw te verplaatsen naar de Hoeksche Waard, de glastuinbouw naar de Zuidplaspolder moet komen. Bovendien vindt hij dat de belofte aan de gemeente Gouda voor de bouw van Westergouwe ingelost moet worden en dat er stappen ondernomen moeten wor den om dit waar te maken. Mevrouw Tober stond stil bij de noodzaak van goede (cala- miteiten)waterberging en net lage grondwaterpeil in de Zuidplaspolder. Uit het publiek kwamen vragen met betrekking tot de ont wikkeling van de Zuidplaspolder. Wat gebeurt er met de huidige bewoners, wordt er straks projectmatig grond gekocht en hoe denkt wethouder Kombrink van Rotterdam over deze ontwikkelingen. De forumleden gaven hun visie op het geheel waarbij duidelijk werd dat er nog veel over leg gevoerd moet worden met alle partijen, maar dat het vast staat dat hoe dan ook er zorgvuldig met mensen omgegaan zal worden. IIl m Vrijdag 8 februari 2002 vergadert de Deelgebieds- commissie Bentwoud SGP Zoetermeer-Zuidplas in de Merenzaal van het Provinciehuis te Den Haag. De vergadering is openbaar en begint om 14-00 uur. Diegenen die gebruik willen maken van het spreekrecht, dienen zich voorafgaand aan de vergadering te melden bij het secretariaat van de Deelgebiedscommissie Bentwoud. De agendastukken voor deze vergadering liggen een week voor afgaand aan de vergadering ter inzage op de secretariaten van het gemeentehuis van Boskoop, Rijnwoude, Waddinxveen en Zoetermeer. Voor nadere inlichtingen: Secretariaat Deelgebiedscommissie Bentwoud SGP Zoetermeer-Zuidplas Dienst Landelijk Gebied Burgemeester Feithplein 2 2273 BZ Voorburg Contactpersoon: mevrouw P. Wassenaar Deelgebiedscommissie Bentwoud SGP Zoetermeer-Zuidplas mevrouw P. Wassenaar, secretaris dienst landelijk gebied voor ontwikkeling en beheer ■De Deelgebiedscommissie Bentwoud is een provinciale adviescommissie die CS adviseert over de ruimtelijke ontwikkeling in het deelgebied Bentwoud van het Strategisch Groen project Zoetermeer-Zuidplas. Het secretariaat van de deelgebiedscommissie wordt in opdracht van de provincie gevoerd door de Dienst Landelijk Gebied van het Mimstene van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij.'

Hart van Holland | 2002 | | pagina 16