Verlies bij start van competitie voor TTV Kwiek Flyers dames 1 zorgen voor thriller op hoog niveau Waddinxveense schakers terug naar eerste klas? Dames 1 Gouwestaete nog niet in topvorm Spannende duels Rowah Regenachtig weekend bij WSE Geslaagde start Polderloop 2002 Eenvoudige overwin ning Nesselande Hart van januari 2002 pagina 17 SPORT 4» Tafeltennis Waterpolo Waddinxveen - Voor tafeltennis vereniging Kwiek is de afgelopen week de competitie weer begon nen. Aan deze vooijaarscompetitie wordt door Kwiek met veertien senioren- en vijf jeugdteams deel genomen. Het eerste seniorenteam kreeg, in de le klasse van de regionale competi tie Holland-West, het Rijswijkse Steeds Hoger/TSB-2 op bezoek. De eerste wedstrijd na de degradatie verliep niet ongunstig. Ronald Ver boon won twee partijen, Kees Vos en Wim van Wageningen wonnen bei den één keer waardoor de eindstand op 4-6 eindigde. Het was een lastige wedstrijd voor Kwiek. De Rijswijkse routeniers gingen voortvarend van start en liepen snel uit naar een 0-4 voorsprong. Ronald Verboon brak de serie door in drie games (18- 21/21-6/23-21) te winnen van M. Vastenburg en daarna nog van T. van Amerongen. Kees Vos en Wim van Wageningen wonnen beiden nog een partij. Uiteindelijk werden vier par tijen in drie games beslist. Kwiek 2 kreeg, in de tweede klasse van de Goudse afdeling, het Nieuw- koopse TTVN-2 op bezoek. Hier werd het een kwestie van punten delen. Adri Berckenkamp en Paul van der Hart wonnen allebei twee partijen, Rob Kappé won één keer. Kwiek-3, eveneens uitkomend in klasse 2, had het in de uitwedstrijd moeilijk tegen TZM 1 uit Zevenhui- zen-Moerkapelle. Frank van der Laan won twee partijen, Marco Brookman en invaller Leon Bouwman kwamen niet tot winst. 8-2 verlies was de eindstand. Winst was er verder voor Kwiek-5 tegen het Bodegraafse BOK-3 (7-3), Kwiek-8 tegen het Goudse Flamingo 's-? (10-0), een fraaie competitiestart voor Harry Plugge, Wilfred Melse en Timo Brookman. Kwiek-9 won met 8- 2 van Flamingo's-8 en Kwiek-14, ten slotte, won met 8-2 van het Goudse Vriendenschaar-24. Het eerste jeugdteam speelde thuis tegen TOV-2. Kwiek bleef, na een 0-2 achterstand, achter de feiten aan lopen en verloor uiteindelijk met 4-6. Jaap Cammeraat was de sterke spe ler met twee winstpartijen, Cedric Gütz en Danny Vermeulen wonnen beiden één keer. Basketbal Waddinxveen - Flyers en BC Utrecht (ongeslagen koploper in de competitie) maakten van de wed strijd een regelrechte thriller. Alleen de uitslag werkte niet mee. Flyers dames 1 speelde als vanouds, tegen de koploper. Het was niet te zien dat er negen plaatsen verschil zijn op de ranglijst. De Waddinx veense dames begonnen voortva rend en met fris spel en zonder res pect voor de lengte in het team van de gasten, namen ze de eerste perio de een 14-8 voorsprong. De tweede periode had BC Utrecht zich beter ingesteld op het spel van Flyers en via een 11-19 ging de rust in met een kleine voorsprong voor de gasten. Was de eerste helft al van hoog niveau, de tweede was nog beter. De talrijke toeschouwers kregen bas ketbal van klasse te zien, waarbij in eerste instantie de Utrechtse dames het voor het zeggen hadden. De derde periode werd afgesloten met 16-18. De achterstand van vier pun ten bleef in de vierde periode tot de negende minuut gehandhaafd. Fly ers mobiliseerde voor de laatste maal nog alle kracht die aanwezig Waddinxveense schakers terug naar de eerste klas? Waddinxveen - Het is nog een vraagteken en WSV heeft zijn kan sen niet in eigen hand, maar een kleine overwinning in de uitwed strijd tegen het Nieuw Rotterdams Schaakgenootschap Wilhelm Stei- nitz heeft iets geholpen. Het derde van Messemaker 1847 heeft na vijf ronden de leiding met 9 wedstrijd- punten; WSV staat tweede met 8 wedstrijdpunten; NRSGWS derde met 7 punten. Messemaker en NRSGWS moeten nog tegen elkaar. Het vierde incasseerde thuis een krakende nederlaag tegen het zesde van Messemaker 1847: twee remises, een overwinning en dus vijf nederlagen. De kans om degra datie te ontlopen wordt mager. In het bekertoernooi qualificeerden zich Anton van Nieukerke (tegen Henk Erkelens), Barthold Jansen (tegen Albert Prins) en Herman I Smitskamp (tegen Laurens Ellers) voor de volgende ronde. In de huis houdelijke competitie bracht Ronald Dannis met succes een torenoffer legen de nog ongeslagen Mark van kutten. Toch behoudt Mark de lei ding met een voorsprong van meer dan tweehonderd punten. Jan van der Born van het derde verloor legen Wim (niet Wouter) Hennink. J eter, de Louw kwam niet door. de verdediging van Eduard Philipse Boskoop/Waddinxveen - Het eerste damesteam van Gouwestaete weet, in de aanloop naar de play-offs, nog niet te winnen. Ook afgelopen zon dag thuis gingen de punten naar de tegenstander, deze keer was het Lumio het Ravijn dat met 8-9 te sterk was. Heren 1 speelde in Amsterdam tegen De Dolfijn en won met 7-12, waardoor de heren nog steeds de ranglijst aanvoeren. Het zat dames 1 beslist niet mee. Lumio het Ravijn was net iets scher per. In de eerste periode wist alleen Mirjam Overdam (1-2) in te tikken na een pass van Ellen van der Weijden. Begin tweede periode benutte Han- neke Kappen een viermeter (2-3). Petra Meerdink en Hanneke Kappen scoorden beiden uit een overtal, zodat halverwege de stand 4-4 was. De oplettende Petra Meerdink scoorde 5-5 uit een rebound, terwijl Mirjam Overdam, na een 5-7 achter stand, de stand na drie perioden weer op gelijke hoogte bracht (7-7). was en kwam halverwege de laatste minuut nog gelij1: (55-55). Drie vrije worpen werden de Waddinxveense dames echter noodlottig. Uitslag 55- 58. Topscoorder: Anita van Unen met 18 punten. Meisjes Aspiranten 1 speelde een wedstrijd met twee gezichten. In de eerste helft liet men verdedigend veel steken vallen en tegenstander Springers profiteerde daar maximaal van. Ruststand: 18-28. Het begin van de tweede helft was idem dito. Springers liep dwars door de verde diging en in de dertiende minuut stond er 32-51 op het scorebord. Hierna kregen de Waddinxveense meisjes het op de heupen en begon de grote inhaalrace. De Flyers-buc ket werd op slot gegooid en aanval lend liep het als een trein. Met als resultaat een prachtige overwin ning: 54-51. Topscoorder: Nanet Vink met 19 punten. Vrijdagavond 1 februari in de Duike laar om 21.00 uur Heren 1 tegen Lokomotief. Zaterdag 2 februari om 19.00 uur Jongens Junioren 1 tegen BV Alphia. Toch bleef het team achter de feiten aanlopen. Na 7-9 wist alleen Hanne ke Kappen nog te scoren, doch Lumio het Ravijn speelde de reste ren 1.06 professioneel uit. Jim van Es was wel tevreden met het vertoonde spel van zijn ploeg. Er werd hard gewerkt en de opdrachten goed uit gevoerd. Nu nog wat meer geluk bij de afwerking! Heren 1 Voor de Gouwestaeteheren stond een zeer belangrijke wedstrijd op het programma. Zij moesten aantre den tegen het Amsterdamse De Dol fijn. In een vernieuwd Sloterparkbad gingen de heren goed van start. Wederom onder leiding van Niek de Leeuw kwamen de heren op een 3-0 voorsprong door doelpunten van Mare Faber (2x) en Wouter Steller. In het begin van de tweede periode lie ten de Amsterdammers zien, dat zij zich niet snel gewonnen zouden geven en kwamen terug naar 3-3. De Gouwestaeteheren bleven zeer geconcentreerd, 'hun' systeem pres sing, spelen. Hierdoor kwamen ze terug in de wedstrijd door scores van Mare Faber (2x) en Jaco de Jong. Met een nipte 6-4 voorsprong gingen de heren de derde periode in. Beide ploegen waren in deze perio de gelijkwaardig met kansen over en weer. Peter van Bergenhenegouwe en Jaco de Jong wisten hun ploeg met een 8-5 voorsprong de vierde periode in te sturen. In de laatste periode was De Dolfijn uitgeput en bleken de Gouwestaeteheren over voldoende reserves te beschikken. Jeroen van Tol en een hattrick van Remko Overdam zorgden voor een 12-7 overwinning voor de Gouwesta eteheren, die hiermee nog steeds op de eerste plaats staan. Programma Op zondag 3 februari spelen de bondsteams thuiswedstrijden. Dames 1 opent de sessie om 16.30 uur tegen GZC Donk 1. Heren 1 volgt om 17.30 uur tegen Koudekerk 1. Volleybal Rotterdam - Zaterdag 26 januari speelde Holland Casino.Nesselan- de in eigen huis tegen het Gro ningse Lycurgus. In een gedegen wedstrijd waarbij Holland Casi- no.Nesseiande de concentratie de volle wedstrijd vasthield werd binnen het uur met 3-0 gewonnen met de setstanden 25-17, 25-16 en 25-17. Holland Casino.Nesselande staat nu opden vierde plaats op de ere divisie ranglijst en kan deze de komende competitiewedstrijd ver stevigen. Zaterdag spelen de Rot terdammers in Doetinchem tegen nummer vijf Nefit/Orion en met winst wordt de vierde plek iets vaster. Eerst komen de spelers van Nesse- lande op woensdag 30 januari in het Topsportcentrum in actie. Dan spelen zij voor de beker in de eer ste wedstrijd van de kwartfinale tegen Omniworld/AMVJ uit Alme- re, de huidige koploper van de ere divisie. Handbal Waddinxveen - De dames A-junioren van handbalvereniging Rowah/Spa- ce speelden in sporthal De Dreef tegen het Hoogste SOS Kwieksport. Gelet op de uitwedstrijd een beladen duel. Bovendien verscheen Rowah gehandicapt aan de afworp. Kim Hoffmans, Saskia van Heteren en Renske Krol waren vanwege blessu res genoodzaakt plaats te nemen op de tribune. Vanuit de meisjes B-juni oren werden Iris van Stel en Marjo de Schipper opgetrommeld. Overi gens pasten zij zich prima aan aan het hogere spelniveau. In de eerste helft verliep het duel gelijk op. Het spel golfde op en neer met als resul taat een 7-6 ruststand. Na de hervat ting had Rowah duidelijk het beste van het spel en was doeltreffender in de afwerking. Ook de Waddinxveen se defensie sloot goed de gelederen. De Haagse dames konden het nade rende verlies slecht verkroppen en speelden dikwijls veel te hard. Moniek Hoefnagel moest zelfs met een hoofdblessure het veld verlaten. Toen de scheidsrechter afblies stond een 12-8 overwinning op het scorebord. De dames senioren speelden een gemakkelijke wedstrijd tegen WIK uit Vlaardingen. Met 17^4 bleven de punten in het Gouwedorp. Op zaterdag moesten de B-junioren tegen het Schiedamse Ventura. De brigade van coach Peter van Velzen speelden een gedegen wedstrijd. In de eerste helft kon Ventura nog gelij ke tred houden. Ruststand: 6-5 Na rust stelde Rowah orde op zaken en won verdiend met 14-7 De jongste D-jeugd moest het opnemen tegen de Rotterdamse fusieclub CTR 2000. Na een 4-0 ruststand werd gewonnen met 8-2. Tenslotte was het de beurt aan de jongens B-jeugd. Een zeer spannend duel tegen Oliveo uit Pij- nacker. In de eerste helft was Oliveo nog duidelijk beter: 2-7. Na de her vatting kwam Rowah terug in de wedstrijd en eindigde het duel in een spannende triller. Echter, mede door een warrig leidende arbiter kwam Rowah niet verder dan een nipt verlies met 12-13. VOETBAL Waddinxveen - Ondanks de over vloedige regenval kon er bij WSE toch gevoetbald worden. De pupil len speelden 's morgens. De junioren troffen heel slecht weer. WSE B2 en Al speelden onder erbarmelijke omstandigheden. Ondanks dat liet WSE B2 koploper Real Parbo BI kansloos: 8-0. Al speelde eveneens tegen de koploper; ESTO Al. In het benutten van kansen was ESTO dui delijk beter: 0-11. WSE C2 speelde ook tegen de koploper,. BSC C2. Ook zij konden weinig inbrengen: 5-0. WSE Cl speelde bij Xerxes DZB Cl en verloor nipt met 1-0. De pupillen presteerden beter. WSE Dl liep vrij simpel naar een 5-1 over winning. WSE El liet een zeer beste wedstrijd zien tegen en bij VEP E2: 1- 3. WSE E2 moest in de mannen van Floreant E3 de betere erkennen: 5-1. WSE E3 pakte een puntje van nieuw komer Bodegraven E2: 1-1. WSE F1 speelde met slimmer met de forse wind dan tegenstander DONK F2: 0-3. WSE F2 dacht alleen maar aan aan vallen tegen Meerburg F4. Nu weten ze dat je ook moet verdedigen om te kunnen winnen: 4-1. WSE F3 gaat vol gens de begeleidster voor het kampi oenschap. Ook ARC F9 bonden zij aan de zegekar. Het werd 5-0. 26 Januari was ook het debuut van de mini-F-jes. De 5-jarigen gingen op bezoek bij hun leeftijdsgenootjes van DSO. Op een kwart veld werd een mini toernooitje 4 tegen 4 gespeeld. De mini's van WSE kenden geen drempelvrees. Zij scoorden meteen meer dan een dozijn doelpunten. heen: remise. Hans van Woudenberg bereikte geen voordeel tegen het gesloten spel van Wim van Vuuren: remise. Henny de Roodt maakte iets nuttigs klaar tegen Peter van der Belt. Wim Mulder klom nog iets door de geroutineerde Arie Kardol te ver schalken. De gebroeders Hennink kwamen na een niet vreedzame partij tot een vreedzaam einde.Hans van Offeren legt ambitie aan de dag: winnen van Nico Dannis is niet niets. Arie Ver sluis won, enigszins verrassend, van Jan Muit. Wim van de Hoek had tegen Marco de Bruijn een redelijk goede partij, maar een minder goed eindspel. Wim maakte de voorlaat ste fout en won. Jan Kraijesteijn bereikte met de witte stukken niets positiefs en verloor van Evert Hilde- brand. Kees Klaassen werd (met de witte stukken) ingerekend door Jaap van Sandijk. Frido Ritter won met zwart van de pas kort toegetreden Jan Klijn. Mourad Boussaid haalde met zwart verdienstelijk remise tegen Gerard Torenbeek. Stand aan de kop: 1. Van Putten, 2. W.Hennink, 3. R.Dannis, 4. Philipse, 5. Van Wou denberg, 6. Van Nieukerke, 7. Jansen, 8. De Roodt, 9. De Louw, 10. Van Vuu- Onder ideale loop omstandigheden werd zondag de eerste polderloop van 2002 gehouden. Een kleine 300 lopers trokken de polders rond Hazerswoude in om een prestatie neer te zetten op de diverse afstan den. Op verzoek van een groot aantal lopers zijn de afstanden nagemeten en aangepast zodat de 10,2 km en 15,2 kilometer tot exact 10km en 15 km zijn terug gebracht. Ondanks het nieuwe parcours en de goede omstandigheden lukte het geen enkele loper een parcoursre- cord neer te zetten. De familie Strijk domineerde op de korte afstanden. Zo wist Niels Strijk de 1.5 km te win nen in 4.43 en won Simon Strijk de 10 kilometer in 39 minuten precies. Sven Strijk moest op de vijf kilome ter alleen Jeroen van Drunen voor laten gaan. Bij de dames won de 9-jarige Nikki Koetsier de 1.5 km in 8.22. Haar jon gere zusje Jamiélee moest alleen Esmay Meyer voor laten gaan in de strijd om de tweede plaats. Op de vijf kilometer voor de dames volgde Yvonne van Drunen het goede voorbeeld van haar broer. In een tijd van 22.39 bleef zij weliswaar ver verwijderd van het parcoursre- cord, maar het was ruim voldoende voor de overwinning. Nel van de Hengel wist haar onaan tastbare status van het afgelopen jaar een fraai vervolg te geven. Op de 15 kilometer liet zij Jetske de Graaf en Jacqueline Zwarts ruim achter zich. De halve marathon bij de dames kende vanaf het begin wei nig spanning daar Berith Kuiper de enige deelneemster op deze afstand was. Opvallend was de matige opkomst bij de skeelertocht. Waar in de voor gaande jaren een behoorlijk peloton van rolschaatsers de polder door trok waren er nu slechts enkele deel nemers. Op de steptocht was met slechts twee deelnemers ook duide lijk voldoende ruimte voor een aan tal extra steppers. Ook volgende maand zal een polder loop georganiseerd worden. Op zon dag 24 februari is de kantine van de Hazerswoudse Boys vanaf tien uur geopend voor inschrijving.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 17