Echtpaar Sonneveld: 55 jaar huwelijksreis <3 0] C3ÜG M mw.iw 01 12 33 m —ET Vijf afgelastingen door slecht weer TZM goed uit startblokken Verdiende nederlaag Moerkapelle Activiteiten-Agenda pagina 8 Hart van Holland 30 januari 2002 ZEVENHUIZEN MOERKApÊT^^I - kèiiTéTTVëVieëTi 4 i Door Frits Bromberg Zevenhuizen - "Ach meneer, toen we op 22 januari 1947 in Hillegersberg trouwden, bestond het woord huwe lijksreis niet eens. Maar goed, als je erop aandringt, zijn we die dag op huwelijksreis gegaan en die duurt voort tot op de dag van vandaag. Maar dan hebben we het wel over een huwelijk dat 55 jaar heeft geduurd en zo wel een poosje zal doorgaan. Ik ben in elk geval van plan honderd te worden." Dat zegt de bijna 80-jarige A.E. Son neveld, aan wie de nu 76-jarige M. van der Heide 55 jaar geleden haar ja-woord gaf. Met wederzijds geen moment van spijt. Mevrouw Sonneveld, reumapatiënte "O jawel, ik weet dat van de vier huwelijken er tegenwoordig één op een scheiding uitdraait.. Maar dat heeft er bij ons nooit in gezeten." De heer Sonneveld: "Ruzie? Wat is dat nu, ruzie. Dat heeft toch hele maal geen zin. Natuurlijk hebben wel eens een verschil van mening en dat praten we gewoon uit. We zijn immers altijd eikaars beste vriend geweest en voor zover ik weet, komt daar ook geen verandering in." Mevrouw Sonneveld straalt en legt uit: "Een keer per week krijgen we hulp in huis. Maar de boodschappen doen we nog zelf. Hij daar rijdt nog steeds auto en ik heb m'n karretjes. En we doen het zo: hij doet de aardappels en groenten, ik kook." De heer Sonneveld, geen familie van Voetbal Moerkapelle - Door de uiterst slech te weersomstandigheden kwamen zaterdag slechts drie van de acht Moerkapelse jeugdteams in actie. Het op de tweede plaats staande F2 moest naar koploper Olympia en kon het daar niet bolwerken. Wel bracht Yori Broers z'n team nog op voorsprong, maar daarna kwam Olympia op toeren en bleef de teller pas bij 10-2 steken. E2 was in het veld goed opgewassen tegen Jodan Wim, werd in 1922 in Schiebroek geboren, zijn toekomstige vrouw drie jaar later in Heinenoord. Het huwelijk werd in 1947 in Hillegers berg gesloten, waarna Sonneveld als militair naar Curasao vertrok. Twee jaar later emigreerde het echtpaar van Hillegersberg naar Zevenhuizen en hebben het er goed. Het echtpaar kreeg drie kinderen, van wie de jong ste ook al weer 47 is; een van hen kwam enkele jaren geleden te over lijden. Er zijn, tot op heden, vier kleinkinderen. Burgemeester drs. J. Westendorp en echtgenote kwamen vorige week dinsdagmiddag het echtpaar geluk wensen. Westendorp: "Zo maar. Vijf envijftig is een mooi getal. Over vijf jaar komen we terug. Maar dan voor het diamanten huwelijksfeest." L; Zevenhuizen-Moerkapelle - Nog zes weken en dan zijn de gemeente raadsverkiezingen. Voor iedereen de gelegenheid om door het uitbrengen van een stem te laten weten door wie men zich wil laten vertegenwoordi gen. De verdeling van de zetels is afhankelijk van uw stem. De opkomst en stemgedrag bepalen voor een belangrijk deel de politieke aandachtpunten voor de komende vier jaren. Om de inwoners van Zevenhuizen-Moerka pelle een indruk te geven van de uitgangspunten van de politieke partijen op de kieslijst zal in het Hart van Holland in de komende weken aandacht worden besteed aan de verkiezingen. Deze week de inleidingen en uit gangspunten van de verschillende partijen. Vanaf volgende week zullen de visies van de partijen verwoord worden rondom thema's. Zo kunt u ver gelijken hoe de verschillende partijen tegen een onderwerp aankijken en dat kan wellicht helpen bij het maken van een keuze. Gemeentebelangen Het verkiezingsprogramma van Gemeentebelangen draagt als titel 'Ongedeeld verder'. Het programma geeft aan welke uitgangspunten en doelstellingen Gemeentebelangen wil hanteren: "Gemeentebelangen is een neutrale, onafhankelijke groepe ring die los staat van de landelijke politieke partijen en die zich op de eerste plaats ten doel stelt de belan gen van alle inwoners van de gemeente te behartigen, ongeacht hun kerkelijke of politieke overtui ging. Gemeentebelangen doet dit door ideeën en/of wensen die bij de bevolking leven, in de groepering te bespreken en deze zalen op opbou wende wijze door haar vertegen woordigers in de gemeenteraad te laten bepleiten. Gemeentebelangen heeft in haar bestaan aangetoond een positieve bijdrage te kunnen leveren aan de ontwikkeling van de gemeente en wil zich ook in de komende jaren inzetten voor een bestuur van de gemeente dat het algemeen belang van de gehele bevolking zal dienen waarbij de ingezette koers de leidraad zal zijn." WD Het programma van de lokale afde ling van de VVD heeft als titel 'Oor zaak en Gevolg'. Deze titel heeft betrekking op de uitgangspunten en werkwijze van de WD in de komen de raadsperiode: "Initiatief, durf, visie én samenwerking hebben er in de afgelopen periode toe geleid dat de gemeente Zevenhuizen-Moerka pelle op de kaart staat. De in nauwe samenwerking met Moordrecht en Nieuwerkerk a/d Ussel opgestelde plannen voor de Zuidplaspolder zijn een resultaat van deze grootheden. Een resultaat dat in aanzienlijk gro tere gemeenten als Waddinxveen en Gouda en zelfs in Rotterdam respect en waardering heeft geoogst. We hebben laten zien dat we als samen werkende kleinere gemeenten in staat zijn om bestuurlijke daad kracht te tonen. Een lijn die we als WD in de volgende raadsperiode willen voortzetten. Het lot in eigen hand nemen en niet afwachten tot anderen over ons beslissen. Wij wensen oorzaak te zijn in plaats van gevolg." SGP Het verkiezingsprogramma van de lokale afdeling van de SGP, onder de titel 'Lokaal en Principieel' roept op om vooral te stemmen. De SGP stelt vast dat er een tendens is om niet meer te gaan stemmen omdat de heersende mening is dat de politiek één pot nat is en doet waar ze zin in heeft. Het gevolg van deze gedachte is dat velen bij de verkiezingen niet meer gaan stemmen: "Vindt u dat ook? De SGP Zevenhuizen-Moerka pelle zou dat jammer vinden. Het is juist de moeite waard om uw stem te laten horen. De SGP wil dat doen van uit een bepaalde visie. Samengevat komt die visie erop neer dat bij het besturen van de gemeente ook blij vend aandacht geschonken wordt aan waarden en normen. Waarden en normen zijn het cement van de sa menleving. Daarom is het van belang waaraan die waarden en normen ont leend zijn. De SGP ontleent deze aan de Bijbel. In de Bijbel wordt een aan tal basisrichtlijnen die naar onze vaste overtuiging voorwaarden vor men voor de leefbaarheid, het welzijn van de burgers en onze gemeente. CDA Het programma van het CDA heeft als'titel meegekregen 'Voorbij onze grenzen' en begint met de basis van het handelen: "Als CDA vinden wij de basis voor ons politieke handelen in het Evangelie zoals dit in de Bijbel tot ons komt." De uitgangspunten voor de politiek van het CDA voor staat zijn: "publieke gerechtigheid, waarbij het gemeentebestuur het verantwoordelijkheidsgevoel van mensen en (maatschappelijke) orga nisaties behoort te respecteren, sti muleren en te beschermen; gedeel de verantwoordelijkheid waarbij de verantwoordelijkheid voor het rei len en zeilen van de gemeente niet alleen bij het gemeentebestuur ligt maar zeer nadrukkelijk ook bij de inwoners van de gemeente; solida riteit, waarbij wij binnen onze ver- Boys, maar wist het leuke spel niet in goals uit -te drukken. Jodan Boys deed dit tweemaal wel en daarmee was de 2-0 nederlaag verklaard. Cl wist na enkele nederlagen het tij tegen Gouda C2 te keren en zette met 0-3 deze tegenstander opzij. Niels de Zwart scoorde alle goals en zag daardoor zijn team weer naar de bovenste helft van de ranglijst oprukken. Tafeltennis Moerkapelle - In de eerste wed strijd van de voorjaarscompetitie heeft het eerste team van TZM in de thuiswedstrijd tegen Kwiek 3 Waddinxveen een zeer overtuigen de overwinning behaald. Alle spelers waren in goede doen. Guus van Amerongen won alle par tijen. Ook Ad van Heijningen en Dico Bac waren goed voor elk twee winst partijen. Voor Dico is het lang gele den dat hij twee partijen won. De dubbel werd. ook gewonnen waardoor de einduitslag 8-2 werd. Team 2 speelde de eerste wedstrijd na de promotie uit tegen Reeuwijk 2. Dit werd een koude douche: 8-2 ver- Voetbal loren. Wel werd een aantal partijen net in drieën verloren, echter een goed resultaat heeft er nooit ingeze ten. Hans Hol en Bart Klos zorgden voor een punt. De dubbel werd ver loren. Het derde team speelde een thuis wedstrijd tegen TOP 6 uit Haast recht. Ook dit werd geen groot suc ces: 2-8 verloren. Sander van der Meer en Kees de Wilde wonnen een partij. De dubbel werd verloren, liet vierde team speelde den eerste wedstrijd na de promotie uit tegen NTTC 7 uit Nieuwkoop. Dit werd een regelrechte tegenvaller: 10-0. antwoordelijkheid alles doen wat in ons vermogen ligt om te zorgen dat mense.n niet buiten de maatschap pelijke boot vallen en ten slotte rent meesterschap waarbij mensen de verantwoordelijkheid hebben om het milieu, kennis, gezondheid en talenten die hen geschonken zijn te beschermen tegen aantasting. Tevens dienen zij na te streven dat iedereen een rechtvaardig deel van de schepping ten deel valt." PvdA "Samenwerken JA, Samen gaan NEE" is het duidelijke standpunt van de Partij van de Arbeid waarmee zij het verkiezingstijdperk ingaan. Hiermee wordt het kader voor de partij geschetst met betrekking tot de bestuurlijke samënwerking met de omringende gemeenten. Het programma van de Partij van de Arbeid begint met een terugblik op de afgelopen raadsperiode. Met tevredenheid wordt vastgesteld dat ruim 80% van de gestelde doelen voor deze periode behaald zijn en dat is de inzet voor de komende peri ode. Een beleid met een sociaal karakter waarbij de partij haar socia le karakter zal behouden. De Partij van de Arbeid zal ook in de komende vier jaar een partij zijn die opkomt voor de belangen van sociaal minder bedeelden. De woningverdeling blijft voor de partij van de arbeid een belangrijk punt, met name de beschikbaarheid van passende woonruimte voor jongeren en senio ren vraagt de blijvende aandacht. ChristenUnie Het verkiezingsprogramma van de ChristenUnie begint met de funde ring van de partij: "De ChristenUnie neemt de overheid serieus als gave van God om de samenleving te die nen en in goede banen te leiden. Deze gave moet op een verantwoor delijke wijze gebruikt worden, ook door het bestuur van de gemeente. Overheid en burgers dragen een gezamenlijke verantwoordelijkheid voor de samenleving. Over normen en waarden moet publiekelijk, open en eerlijk gesproken kunnen worden. De fundering van de ChristenUnie is dat de ChristenUnie Gods heer schappij erkent over het staatkundi ge leven, dat de overheid door God is gegeven en in Zijn dienst staat en dat christenen de verantwoordelijk heid hebben actief te zijn in de samenleving. Zij fundeert haar poli tieke overtuiging op de Bijbel, het geïnspireerde en gezaghebbende Woord van God, die door de Drie Formulieren van Eenheid wordt nagesproken en die ook voor het staatkundig leven wijsheid bevat." Moerkapelle - het standaardteam van Moerkapelle leed zaterdag in de uitwedstrijd bij het Vlaardingse TSB een terechte 0-2 nederlaag. Dat gebeurde in een duel, dat onder zeer slechte weersomstandigheden plaats vond. De enorme rukwinden, stortbuien en een slecht veld maakte acceptabel voetbal onmogelijk. Bovendien was Moerkapelle nogal gehandicapt door het ontbreken van Rob van Leeuwen (vakantie), Peter Zijder hand (geblesseerd) en de zijn laatste wedstrijdschorsing uitzittende Len- nard Tepper. De vervangers deden hun uiterste best, het hele team werkte trouwens hard, maar men was niet tegen de omstandigheden opgewassen, het fysiek sterke TSB profiteerde de gehele eerste helft van het windvoordeel en wist een groot veldoverwicht te creëren. Dit resulteerde in die eerste helft in twee goals, de eerste viel uit een afstandsschot, de tweede na een verdedigingsfout, waaraan de wind eveneens debet was. In de tweede helft hadden de bezoekers wel een overwicht, maar het massaal verde- agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten in Zevenhuizen-Moerkapelle: Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend doorgeven aan mevrouw G. Beunder, 0180-631733 Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! Zevenhuizen: Iedere zaterdag: 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op dorpsplein.^ Woensdag 20 februari: Hervormd Centrum: ouderenmiddag "Dat al wat leeft Hem eert", lezing de heer Snijders uit Ter Aar. Vrijdag I maart 19.30 uur: Vrijz. herv. kerk:Wereldgebedsdag oec. dienst Zondag 24 maart 9 juni en 3 nov.: Taizeviering; voorbereid door gezam. kerken, in de geref. kerk: 19.00 uur (inzingen 18.30 uur) Zeven Muzen: Donderdag 31 januari: vrijz. herv. kerk: 19.00 uur: ieerlingenavond piano. Dinsdag 5 februari: vrijz. herv. kerk: 19.00 uur: leerlingenavond piano. Vrijdag 15 maart vrijz. herv. kerk.: 20.00 uur: poëzieavond. 20 april:ger. kerk: 20.00 uur: amateur-muziekavond. De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00- 13.30 uur; info 6371 I Ikoffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil:geopend elke Ie en 2e woensdag van de maand voor 55-plussers (vooraf reserveren 0180-63711 I). ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 dagen op woensdag): 14.00 uui m r— - - 0— melen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen:111 Pl" °l,/0 32 z-bic-ii.w t n r i De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 aagen): verza- g 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk i zwembad De Koornmolen elke donderdag 9.00, l'Ó.OO. I 3.30 en 14.30 uur. Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle: openstelling historisch centrum "Ons Verleden aan de Tweemanspolder 15, Zvh: dinsdagavond van 19.00-21.00 uur en zater- dag van 13.30-16.00 uur: Vogelvereniging Zang en Kleur: kaartschema: 15 febr., 15 mrt., 29 mrt. en 12 april. Moerkapelle: Ouderensoos Op Moer: 14 febr., 14 mrt, I I apr.en 9 mei. Oud Verlaat Vierkap: Creatieve middag elke woensdag 13.30-15.00 uur; Soos: 14.30 uur-12,26 febr., 12,26 mrt., 9,23 apr., 7, 14 mei; Schakel 20.00 uur: 6 febr. 26 mrt.. 16 apr 7 mei- klaverjassen: 20.00 uur: 8,22 febr., 8 mrt; marathonkaarten: 14.00-02.00 uur. 9 mrt. (opgeven 010-4567036); I I apr.: 20.00 uru:jaarverg. stichting Oud Zevenhuiuzen- Moerkapelle- 27 apr.: 20.00 uur: bingo; 16-17 mrt: 20.00 uur: toneelvoorstelling. digende TSB gaf weinig weg. Boven dien hadden de "Blauw-Witten" pech, dat Dennis Jager een afstands schot op de lat uiteen zag spatten. Trainer Ramsteyn bracht de A-junio ren Jurn Hoogma en Stefan van Vuurde nog in, beiden speelden ver dienstelijk, maar wisten het tij niet te keren. Door deze nederlaag liep de achterstand op de koplopers weer tot 8 punten op en lijkt directe promotie een moeilijke zaak te wor den. Bovendien moest de derde positie afgestaan worden aan Schoonhoven en mengen zich in de strijd om die derde plaats steeds meer clubs. De komende thuiswed strijden zullen moeten worden gewonnen om in die strijd te blijven meedoen. Zaterdag komt koploper Perkouw op bezoek (inhaalwedstrijd), terwijl een week later het Vlaardingse DV0 32 wordt ontvangen, aanvang 14.30 Moerkapelle 2 speelde een prima partij bij het hooggeplaatste Barend- recht en wist dat goede spel in winst om te zetten: 0-2.

Hart van Holland | 2002 | | pagina 8