Coins for Care succesvol in de regio Dier vermist Bijeenkomst Oud Militairen Indiëgangers Veel informatie en communicatie op jaar vergadering Kring Boskoop of gevonden? Winterconcert Excelsior Streetdance spektakel in de Goudse Politie breidt snelheidstoezicht uit Schouwburg Voorronde nationale voor- leeswedstrijd Waddinxveen Benthuizense kinde ren krijgen cadeautje Inloopmiddag genealogie Ledenvergadering ijsvereniging Willem en Maxima kinderdisco IJsselstampers vieren carnaval REGIO Hart van Holland 30 januari 2002 pagina 9 Door Karin Heeren Waddinxveen - Zaterdag 26 januari is het in de Ontmoetingskerk een drukte van belang in de ochtendu ren. Honderdvijftig collectanten komen hun volle emmers brengen, vol met zakjes met 'oud' Nederlands geld en vele soorten buitenlands geld. De telmachine ratelt en vele vrijwilligers sorteren het binnenge komen geld in 'Nederlands' en 'bui tenlands'. De opbrengst van deze groots opgezette collecte onder het motto 'doe iets groots met uw klein geld' is voor meer dan honderd goede doelen. De organisatie van Coins for Care heeft alle lokale werkgroepen van de aangesloten organisaties gevraagd mee te doen met het organiseren van de collecte. In Waddinxveen was Ada Jungschlager, verbonden aan de Nierstichting, de eerste die zich aan meldde voor de coördinatie. Al snel nam de heer Arie den Oudste con tact met haar op. Hij wilde vanuit zijn organisatie, ZOA-vluchtelingen- zorg, een bijdrage leveren. Samen begonnen zij met de organisatie en nadat nog drie anderen zich hadden gemeld ontstond er een comité van vijf mensen die elkaar niet kenden, maar die uitstekend met elkaar heb ben samengewerkt. Er werden dertien mensen gevonden die optraden als wijkhoofd, er wer- Stichting AMIVEDI. Kosteloze registratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hork- Zevenhuizen/Moerkapelle. In de week van 14 tot 21 januari werden de volgende vermiste/ge vonden huisdieren geregistreerd. Vermist: «kater, zwart, ljaar. slank dier. Vlietkade (Zevenhuizen); «kater eyupers met wit bij neus met daarin weer bruin vlekje, bef, borst en voetjes (sinds 30-7 verm). Dahliastraat Zevenhuizen. den collectanten gevraagd en gevon den en zo gingen uiteindelijk in de periode tussen 14 en 26 januari hon derdvijftig collectanten de straat op in Waddinxveen. In de Ontmoetings kerk, die voor dat doel ter beschik king was gesteld, was zaterdag het resultaat gezien. Het organiserend comité kijkt tevreden terug op deze goede samenwerking tussen de ver schillende 'goede doelen organisa ties'. Gevonden: kater, ongecastr. zwart, met een witte bles, bij oren, buik, poten en 1 zwarte en 1 witte bal. Weiland aan de Rottekade (Oud Verlaat); Kater, ongecastr. zwart met wit befje, jong, Molen viergang (Zevenhuizen); - Poes, ongestérl. Cypers met een witte bef en vlek op neus en witte poten. Molenviergang (Zevenhui zen); Iedereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bel len naar Stichting Amivedi Hulppost 3B-Hoeh Zevenhui- zen-Moerkapelle, telefoon 010- 5121937. Boskoop - Harmonie Excelsior geeft vrijdag 1 februari het traditionele winterconcert in de Ontmoetings kerk. Het concert begint om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. Donateurs hebben gratis toegang, overige belangstellenden betalen €5. Onder het motto: "Excelsior in beweging" heeft de Boskoopse con certvereniging speciaal voor het winterconcert de samenwerking gezocht met Dansschool Van der Lubbe uit Waddinxveen. Het dan spaar Mellanie van den Berg en Ronald Dooremalen presenteert zich tijdens een aantal muziekstukken. Ook de AMV-groepen en het leerlin gen-orkest C-Akkoord hebben hun programma aangepast aan het dansthema. Excelsiors voorzitter, Peter van den Berg, kijkt met enthousiasme voor uit: "Niet alleen omdat we het publiek kunnen laten genieten van stijlvolle dansen, maar ook, omdat Excelsior daarnaast nog prachtige dansmuziek laat horen. Wat te den ken van een ballet, waarin een bij zondere fluitsolo is verwerkt of een stemmig menuet. Maar het meest geniet ik nog van het vooruitzicht om onze hele club te laten zien, van jong tot oud, alle geledingen komen aan de beurt en dan blijkt dat Excel sior werkelijk 'in beweging' is!" Toegangskaarten voor dit concert zijn te reserveren bij secretaris Mir jam van der Burg (0172-218323). Moordrecht - Sportschool Fit Fun organiseert zondag 24 februari de AA-Drink Mega Streetdance Manife statie. Dit evenement vindt plaats in de Goudse Schouwburg. De eerste voorstelling start om 14.00 uur en 's avonds om 20.00 uur. Met 500 dansers per voorstelling is dit evenement één van de grootste in Nederland. De leeftijd van de deelnemers varieert enorm, de jong ste is 4 n de oudste is 50 jaar. Dit jaar heeft de manifestatie voor het eerst een thema. "The ightmare" zal worden vertolkt met meeslepen de muziek, mysterieuze lichteffecten en door dansers met toepasselijke kleding. Heksen, spoken, dracula's en andere nachtmerrieachtige sche pels zullen tijdens deze dag het podium beheersen. Deelnemende sport/dansscholen zijn onder andere Den Edel en Dia na's Free Aerobics uit Waddinxveen en Fit Fun Sports uit Moordrecht. Alphen aan den Rijn/Regio - De Vereniging Oud Militairen Indië gangers (VOMI) houdt de jaarlijkse ontmoetingsdag op dinsdag 5 februari in gebouw De Bron aan de Troubadourweg 2 in Alphen aan den Rijn. Aanvang 14.00 uur, zaal open 13.30 uur. De belangrijkste doelstelling van de vereniging is het behartigen van de ideële, materiële en immateriële belangen van de oud militairen die in Indonesië gediend hebben. Ook niet- leden zijn welkom op de bijeenkomst. De heer van der Ende uit Maassluis toont tijdens deze middag een film over de belevenissen van Jac. Boer, de man die met hulp van enkele Britse militairen kans gezien heeft om 2383 mensen uit de van der Werf- gevangenis in Soerabaja op het nip pertje het leven te redden. In de pauze wordt een verloting gehouden ter bestrijding van de kosten. Voor meer informatie: 0172-474483, 0182-630264 of 0172-213524. Regio - Met ingang van maandag 4 februari zal het Regionaal Verkeers- handhavingsteam van Politie Hol lands Midden de snelheidscontroles uitbreiden naar drie nieuwe wegen; de nieuwe rijksweg Nil van de A4 tot Alphen aan den Rijn, de oude Nil van Alphen naar Bodegraven (Steekterweg, Rijksstraatweg, Dam- mekant) en de N207 tussen Alphen en Boskoop (Alphënseweg, Bos- koopseweg). Op de wegen waar het team al regel matig snelheidscontroles hield, nam het aantal snelheidsovertreders flink af. De afname van het aantal hardrij ders moet uiteindelijk leiden tot een daling van het aantal verkeersonge vallen en daarmee tot een daling van het aantal doden en ziekenhuisge wonden. Nog ieder jaar komen in Nederland ruim 1100 mensen om het leven bij verkeersongevallen. De ver- keersveiligheidsdoelstelling is een halvering van dit aantal in het jaar 2010. In de regio Hollands Midden overle den het afgelopen jaar 35 mensen als gevolg van een verkeersongeval. Dat is één minder dan in het jaar 2000. Alle politiekorpsen in Nederland controleren de komende jaren met speciale verkeershandhavingsteams het rijgedrag van weggebruikers op vijf speerpunten. Naast controles op het overtreden van de maximumsnelheid zal de politie ook scherp controleren op ander onveilig rijgedrag; het niet dragen van de veiligheidsgordel of brommerhelm, het rijden door rood en het rijden onder invloed. Bij veel ongelukken wordt de oorzaak en de ernst van het letsel door juist deze factoren bepaald. Waddinxveen - Op voorleesgebied telt Waddinxveen dit jaar 7 kampioe nen. Het betreft leerlingen uit groep 7 of 8 die de voorleeswedstrijd op hun eigen school hebben gewonnen. Deze schoolkampioenen gaan op donderdag 7 februari de strijd met elkaar aan in de Openbare Biblio theek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan 1. De wedstrijd vindt plaats van 16.00 tot 17.30 uur. Iedere deelnemer leest een fragment van 5 minuten voor uit een zelfgeko zen boek. De beste twee leerlingen mogen door naar de regionale ronde. Deze vindt eveneens plaats in de Waddinxveense bibliotheek, op een nader te bepalen datum in maart. De deelnemers worden beoordeeld Obbt-èért tieSktfridigef jury. Boskoop - Op de jaarvergadering van Kring Boskoop, die wordt gehouden op donderdag 7 februari 2002 zullen de leden worden geinfor- meerd over de integratie tussen de NBvB en de LTO. Ook zal de ver nieuwde website van Kring Boskoop worden gepresenteerd. De vergade ring wordt gehouden in de Rozen- burcht en begint om 20.00 uur. Integratie NBvB en LTO Reeds enige jaren zijn NBvB en LTO bezig om te komen tot een fusie. Dit is niet eenvoudig, maar de ontwikke ling hierin vordert gestaag. Natuur lijk heeft dit verstrekkend gevolgen voor de leden van beide organisa ties. In de regio Boskoop betekent dit een samengaan met de Weste lijke Land en Tuinbouworganisatie (WLTO) een gewestelijk onderdeel van de LTO. Op de jaarvergadering zulfèh ehkéle inleiders fctfe léden informeren over de stand van zeken rond deze fusie. Zij zullen vanuit de invalshoek hun eigen organisatie de gang van zaken belichten. Jan de Vries, voorzitter van de NBvB is de eerste spreker. Vervolgens komt Dick Hylkema, medewerker van de (W)LTO, aan de beurt. Piet Trimp, voorzitter van Kring Boskoop is de laatste spreker. Kring Boskoop op wereldwijde web Sinds enige tijd beschikt Kring Bos koop over en eigen website. Na een aanloopperiode is Kring Boskoop er in geslaagd de kinderziekten te over winnen en is de site geheel ver nieuwd en geactualiseerd. De bedoe ling is om te komen tot een tweezij dig contact tussen het bestuur van de Kring en de achterban. Naast informatie over de activiteiten van het bestuur zijn ook kringberichten te vinden op de website. Het bestuur hoopt dat het gebruik van internet een goed communicatiemiddel gaat worden tussen bestuur en leden. Een eerste aanzet daartoe wordt gegeven op de jaarvergadering door een presentatie van de geheel ver nieuwde website: www.kringbos- koop.nl Enquête Zonder de contributie drastisch te verhogen is het bestuur niet meer in staat alle vragen van leden te beant woorden of hun belangen, individu eel of collectief, te behartigen. Daar om zal onder de leden, die de jaar vergadering bezoeken ene enquête worden gehouden, waarin aan de leden wordt gevraagd wat het bestuur wel en wat het niet moet doen. Naast genoemde onderwerpen zul- len ook de gebruikelijke agendapun ten aan de orde komen Benthuizen - Ter ere van het huwelijk van Prins Willem Alexan der en Maxima heeft de Evenem- ten Commissie Benthuizen voor alle kinderen in Benthuizen een cadeautje. De verrassing wordt vrijdag 1 februari op de beide basisscholen en de peuterspeel zaal aan de kinderen uitgereikt worden. Benthuizen - In het Molenhuis Is een inloopmiddag genealogie op zaterdag'*2 februari van 13.30 tot 17.00 uur. De tentoonstelling "Dok ter over de vloer" is tijdens deze middag te bezoeken en ook de Winkel van Sinkel is geopend. Benthuizen - De algemene leden vergadering van ijsvereniging "De Eendracht" wordt donderdag 31 januari gehouden. Aanvang 20.00 uur. Voor meer informatie: 079- 3313575. Benthuizen - Ter ere van het huwelijk van Prins Willem Alexan der en Maxima organiseert de Evenementen Commissie Benthui zen een groot kinderfeest in Boe. Een drive-in disco verzorgt de muziek; ook wordt een Maxima Atexander4ook-a-like wedstrijd gehouden. Er zijn leuke prijzen voor degene die het meest lijken op Maxima of Alexander. Limona de en snoep zijn gratis en ook de toegang is vrij. Alle kinderen uit Benthuizen zijn zaterdag 02-02-02 vanaf 16.00 uur welkom in de BOC (achterzijde Partycentrum de TAS). Er is geen minimale leeftijd, het feest is om 19.00 uur afgelopen. Reeuwijk/Regio - De carnavans- vereniging voor verstandelijk gedicapten "De Ijsselstampers" viert op zaterdag 2 februari carna val in zalencentrum De Brug in Reeuwij k. In samenwerking met de Markzot ten is een vermakelijke middag georganiseerd. De stadprins van Gouda, Prins Floris XXVil en zijn adjudant en hofdames zullen aan wezig zijn. De middag begint om 14.00 uur en duurt tot 16.30 uur. Tussendoor wordt een verloting gehouden. 3Kr. IXi i f M.K t-\ i

Hart van Holland | 2002 | | pagina 9